Článek

Nejvyšší soud zveřejnil znění návrhu na zušení Dělnické strany

 
Nejvyšší správní soud v pátek zveřejnil na svých webových stránkách vládní návrh na zrušení činnosti Dělnické strany. Návrh má zhruba 65 stránek, přílohy, které zahrnují podle mluvčího soudu Františka Emmerta dalších 800 až 1000 stran důkazního materiálu a audiovizuální záznamy z extremistických akcí, soud zpřístupňovat nebude.
09.10.2009 13:05 |

podobné články

Osobnosti: František Emmert (22 článků)
Podobné články

Návrh na zrušení Dělnické strany je na stole Nejvyššího správního soudu

 
Nejvyšší správní soud ve středu dostal od vlády návrh na zrušení radikální Dělnické strany. Jednat o něm bude již příští středu 30. září, řekl mluvčí soudu Michal Lovritš. Vláda navrhla zrušení Dělnické strany poprvé již letos na jaře. Nejvyšší správní soud ale návrhu ministerstva vnitra pod vedením Ivana Langera (ODS) nevyhověl. Návrh byl podle ní špatně připravený a neobsahoval potřebné důkazy pro zrušení strany.
23.09.2009 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (658 článků)

Nošení znaku Dělnické strany soud překvalifikoval na přestupek

 
Nošení znaku zrušené Dělnické strany (DS) není trestný čin, rozhodl Okresní soud v Mostě. Předseda litvínovské organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Petr Křižanovič si už dříve odnesl za nošení znaku DS na čepici roční podmínku, soud ale v novém řízení 1. listopadu postoupil případ k řešení Městskému úřadu v Litvínově jako přestupek. Vyplývá to z rozsudku Okresního soudu v Mostě zveřejněného na webových stránkách severočeské DSSS.
21.11.2011 16:05 |

podobné články

Nosit symboly zakázané Dělnické strany je trestné, rozhodl soud

 
Mostecký okresní soud odsoudil trestním příkazem k veřejně prospěšným pracím tři příznivce Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) za to, že loni v říjnu v Litvínově a Mostě drželi vlajku se znakem zakázané Dělnické strany.
19.05.2011 16:15 |

podobné články

Slzným plynem rozháněla policie odpůrce pochodu Dělnické mládeže

 
Tvrdou potyčkou mezi policií a účastníky blokády skončil pokus zastavit pochod Dělnické mládeže na Moravském náměstí v Brně. Policie použila slzný plyn. Lidé si ho pak vyplachovali z očí, mnozí utržili modřiny. Po zásahu policie se méně početnému pochodu Dělnické mládeže podařilo projít Kolištěm a vrátit se na původně plánovanou trasu pochodu. Proti pochodu 200 příznivců Dělnické mládeže, která je označována za extremistickou organizaci, se postavilo asi 1 500 lidí.
01.05.2015 17:55 |

podobné články

Nejvyšší správní soud dal Dělnické straně čas na obhajobu

 
Nejvyšší správní soud v Brně se ve středu začal zabývat návrhem kabinetu premiéra Jana Fischera na zrušení Dělnické strany (DS) a stranu vyzval, aby se k návrhu do 15. listopadu vyjádřila. Vláda zastoupená advokátem Tomášem Sokolem podala návrh 23. září. V minulosti se již kabinet premiéra Mirka Topolánka o stejný krok neúspěšně pokusil.
30.09.2009 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2176 článků) , Jan Fischer (1746 článků)

Místo DS půjde do voleb Dělnická strana sociální spravedlnosti

 
Představitelé soudem rozpuštěné krajně pravicové Dělnické strany půjdou do voleb pod hlavičkou spřízněné Dělnické strany sociální spravedlnosti(DSSS). V sobotu to na tiskové konferenci řekl předseda rozpuštěné Dělnické strany Tomáš Vandas.
20.02.2010 10:20 |

podobné články

Neonacistická mládež bude v Česku vydávat noviny

 
Sdružení Dělnická mládež, mládežnická odnož ultrapravicové Dělnické strany (DS), začne od letošního června vydávat noviny. Periodikum ponese stejný název jako neregistrované neonacistické hnutí Národní odpor. Ochrannou známku se Dělnické mládeži podařilo zaregistrovat u ministerstva kultury. Zhruba třem desítkám přívrženců to sobotu na mítinku Dělnické strany v Plzni řekl předseda sdružení Martin Zbela.
02.05.2009 20:00 |

podobné články

Vláda opět požádá soud o rozpuštění Dělnické strany

 
Vláda podá nový návrh na zrušení extremistické Dělnické strany (DS), první odmítl Nejvyšší správní soud letos na jaře s tím, že byl špatně připraven.
16.09.2009 16:55 |

podobné články

Soud dostal návrh na zrušení Dělnické strany

 
Nejvyšší správní soud ve středu dostal od vlády návrh na zrušení radikální Dělnické strany. Jednat o něm bude již příští středu 30. září.
23.09.2009 21:15 |

podobné články

Soud řeší zákaz Dělnické strany. Tramvaják jezdil s transparentem

 
Nejvyšší správní soud ode dneška řeší návrh ministerstva vnitra na zrušení Dělnické strany.
11.01.2010 06:25 |

podobné články

Likvidátor Dělnické strany už zrušil více než deset stran a hnutí

 
Definitivní zrušení Dělnické strany, o němž ve středu rozhodl Nejvyšší správní soud v Brně, bude v rukou likvidátora Radslava Janečka. Ten se z titulu své funkce v minulosti podílel na likvidaci více než deseti stran a hnutí.
17.02.2010 16:00 |

podobné články

Většina lidí souhlasí se zrušením Dělnické strany

 
Většina Čechů jednoznačně souhlasí se zrušením Dělnické strany (DS), o kterém v uplynulém týdnu rozhodl Nejvyšší správní soud. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP, jenž byl zveřejněn v neděli.
21.02.2010 10:40 |

podobné články

Demonstrace v Brně skončila tvrdým zásahem: Policie použila slzný plyn, došlo i na potyčky

 
Tvrdou potyčkou mezi policií a účastníky blokády skončil pokus zastavit pochod Dělnické mládeže na Moravském náměstí v Brně. Policie použila slzný plyn. Lidé si ho pak vyplachovali z očí, mnozí utržili modřiny. Po zásahu policie se méně početnému pochodu Dělnické mládeže podařilo projít Kolištěm a vrátit se na původně plánovanou trasu pochodu. Proti pochodu 200 příznivců Dělnické mládeže, která je označována za extremistickou organizaci, se postavilo asi 1500 lidí.
01.05.2015 17:25 |

podobné články

Rozpuštění Dělnické strany bylo oprávněné, potvrdil Ústavní soud

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Dělnické strany (DS) proti rozpuštění. Proces s extremistickou stranou byl spravedlivý a její rozpuštění oprávněné, rozhodl ÚS.
31.05.2010 09:10 |

podobné články

Ústavní soud odmítl stížnost Dělnické strany proti rozpuštění

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Dělnické strany proti jejímu rozpuštění, které tak definitivně platí. Proces s extremistickou stranou byl podle soudců spravedlivý, její rozpuštění oprávněné.
31.05.2010 09:35 |

podobné články

Soud osvobodil extrémisty. Držení vlajky Dělnické strany není trestný čin

 
Obžaloby zprostil v pátek Okresní soud v Mostě funkcionářku DSSS Lucií Šlégrovou, Davida Kundli a Petra Soblahovského, kteří byli stíháni za držení vlajek rozpuštěné Dělnické strany.
13.04.2012 13:00 |

podobné články

Soud: Špičky bývalé Dělnické strany nepodporovali neonacimus

 
Členy vedení bývalé Dělnické strany zprostil Obvodní soud pro Prahu 1 obvinění z podpory neonacimu. Rozudek není pravomocný.
17.10.2012 15:15 |

podobné články

Členové Dělnické strany se vzbouřili. Zakládají vlastní stranu a chtějí z EU

 
V čele nově vznikající Demokratické strany pracujících má stát Petr Kotáb, který byl v minulosti šéfem Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Nepohodl se ale s nejzámějším členem DSSS a lídrem její pražské odnože Tomášem Vandasem a ze strany odešel. Jeho nová strana má oslovit co nejvíce Čechů.
02.06.2013 09:25 |

podobné články

Návrh na zrušení Dělnické strany si zřejmě nikdo nevyzvedl, čeká na poště

 
Dělnická strana (DS) si stěžuje, že doposud neobdržela od Nejvyššího správního soudu (NSS) vládní návrh na zákaz své činnosti. Žádá dokonce prodloužení lhůty, dokdy se má k návrhu vyjádřit. Podle soudu však návrh leží už od pondělka na pražské poště a nikdo z Dělnické strany si ho nepřišel vyzvednout.
08.10.2009 14:10 |

podobné články