Článek

Nejvyšší soud hodil vidle do britského vládního plánu na deportaci migrantů do Rwandy

 
Britský nejvyšší soud dnes rozhodl, že vládní plán deportací žadatelů o azyl do Rwandy není v souladu se zákonem. Soudci v jednomyslně schváleném  verdiktu   došli k závěru, že africkou zemi nelze považovat za bezpečnou a že migrantům tam hrozí špatné zacházení. Rozsudek je porážkou pro konzervativní kabinet premiéra Rishiho Sunaka, který deportace prosazoval ve snaze snížit počet migrantů, kteří do Británie nelegálně připlouvají přes Lamanšský průliv.
15.11.2023 12:35 |

podobné články

Podobné články

Britský premiér si je jist legálností plánu na deportaci migrantů do Rwandy

 
Britský premiér Boris Johnson nepochybuje o legálnosti britského plánu deportovat uprchlíky do Rwandy. Británie chtěla prvních několik uprchlíků převézt do africké země v úterý, na poslední chvíli tento záměr tento týden zablokoval Evropský soud pro lidská práva.
18.06.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (418 článků)

Britský nejvyšší soud dal zelenou deportacím migrantů do Rwandy

 
Britský nejvyšší soud dnes zamítl žádost některých charitativních a odborových organizací, které se chtěly odvolat proti předchozím soudním rozhodnutím umožňujícím uskutečnit první plánovaný let do Rwandy s odmítnutými žadateli o azyl.
14.06.2022 09:05 |

podobné články

Británie si stojí za svými plány na deportaci lidí do Rwandy, chystá se na právní boj

 
Británie se „chystá na další boj“ okolo záměru na deportace do Rwandy, řekla dnes agentuře Reuters ministryně práce Therese Coffeyová.
15.06.2022 16:05 |

podobné články

Aktivisté chtěli zastavit deportaci migrantů. Vrhli se do moře

 
Řecko v pátek na základě dohody Evropské unie s Ankarou obnovilo vracení migrantů do Turecka. Aktivistům, kteří pomáhají uprchlíkům, se však postup vůbec nelíbí. Tři dokonce skočili do moře, aby vlastními těly zabránili deportaci nelegálních migrantů. Řecká policie včas zasáhla a demonstranty zadržela.
08.04.2016 20:25 |

podobné články

Britská vláda uspěla: Nelegální migranty bude zákonně deportovat do Rwandy

 
Plán britského premiéra Rishiho Sunaka usnadnit deportace žadatelů o azyl do Rwandy bude zákonem. Stane se tak poté, co se vládě podařilo odvrátit pokusy horní komory parlamentu, která chtěla v legislativě provést změny. Mnohými kritizovaným plánem se nicméně nadále zabývají i britské soudy. Podle OSN je zákon v rozporu s mezinárodním právem.
18.07.2023 12:40 |

podobné články

Další rozkol v pražské koalici. Náměstek hodil Hřibovi vidle do klíčové věci

 
Ve vedení Prahy to vře. Náměstek primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) Petr Hlubuček (STAN), označil své koaliční partnery za amatéry a nezkušené děti a hodil vidle do řešení ožehavé pražské otázky.
07.02.2020 14:40 |

podobné články

Největší Vémolův rival Patrik Kincl: Karlos měl éru neporazitelnosti, hodil jsem mu do toho vidle

 
Na české MMA scéně nepanuje mezi nikým větší nevraživost než mezi Karlosem "Terminátorem" Vémolou a Patrikem Kinclem. Spor mezi sebou vedou už téměř 6 let, přičemž napjatá atmosféra vygradovala letos na jaře, kdy se již podruhé střetli v kleci. Zatímco Karlos zažil drtivou porážku, Kincl si nyní hýčká post šampiona Oktagonu ve střední váze. "Měl éru neporazitelnosti, já jsem mu do toho hodil vidle. Dokázal jsem ho porazit v jeho vlastní hře," nechal se nyní slyšet Kincl v rozhovoru pro eXtra.cz. Prozradil i to, že se s Vémolou po souboji střetl ještě jednou, a to u soudu. "Vedli jsme spolu i soudní spor, kde sám Karel mimo kamery uznal, že lhal. A pak mi přišla omluva," odhalil.  
04.11.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Patrik Kincl (35 článků) , Karlos Vémola (842 článků)

Komentář: Zeman vyzval k deportaci migrantů. Deportují brzy i Čechy?

 
Sotva se český prezident rozjede do světa, chystá si český ministr zahraničí hasičák. Tentokrát si Miloš Zeman vyjel na řecký Rhodos, kde se pro deník Financial Times rozpovídal o deportaci ekonomických migrantů z Evropy do „prázdných míst v severní Africe“ nebo na „neobydlené řecké ostrovy“. A Lubomír Zaorálek znovu hasí.
04.10.2016 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2860 článků) , Miloš Zeman (27993 článků)

MZV: Náměstek Tlapa jednal s ministryní zahraničních věcí Rwandy o posílení spolupráce

 
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa jednal na závěr své dvoudenní pracovní návštěvy Rwandy 22. července 2016 s ministryní zahraničních věcí a spolupráce Louisou Mushikiwabo. Ministryně vyzdvihla zásadní postoj ČR v RB OSN během genocidy ve Rwandě v roce 1994, ocenila dynamický rozvoj vztahů od návštěvy ministra Jana Kohouta v roce 2013 a potvrdila zájem o prohloubení bilaterálních vztahů a s tímto cílem vykonat v co nejbližším termínu s podnikatelskou misí reciproční návštěvu ČR.
25.07.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Louisa Martin (1 článek)

Safari park ve Dvoře Králové vrátí nosorožce do Rwandy

 
Safari park Dvůr Králové se v příštím roce zapojí do největšího přesunu nosorožců černých z Evropy do Afriky. Pětice jich na přelomu května a června zamíří do Rwandy do národního parku Akagera.
21.11.2018 09:40 |

podobné články

Ministerští úředníci v exotické Africe: Za erární peníze do Rwandy. Cesta stála 198 tisíc

 
Letenky a hotel za bezmála 200 tisíc pro své lidi zaplatilo ministerstvo financí v Kigali. Nevíte, kam že to jeli zástupci státní kasy jednat? Tak se podržte - do středoafrické Rwandy. A důvod? Stát v nestabilním regionu je prý pro Česko nadějným obchodním partnerem.
23.01.2022 05:15 |

podobné články

Němci jen koukají. Tuto obrovskou sumu zaplatili za deportaci tří černochů

 
Zděšení zavládlo mezi německými daňovými poplatníky po zveřejnění informace, že deportace tří migrantů stála téměř 125 000 eur. Německá veřejnost bezesporu vítá každou úspěšně dokončenou deportaci. Je ovšem otázkou, jestli za tak vysokou cenu.
11.07.2016 09:40 |

podobné články

Merkelová se dohodla na rychlejší deportaci migrantů do Tuniska

 
Německá kancléřka Angela Merkelová se v pátek dohodla s představiteli Tuniska na krocích, které by měly přispět k výraznému zrychlení deportací tuniských občanů, jimž Berlín zamítne žádost o azyl. Kancléřka to řekla po setkání s tuniským prezidentem Kaídem Sibsím. V Tunisu také podle agentury DPA oznámila, že německá spolková vláda Tunisku poskytne 250 milionů eur (6,8 miliardy Kč) na rozvojovou pomoc.
03.03.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2847 článků)

Německo spěchá s prvním centrem pro deportaci migrantů. „Je to pro nás priorita“

 
První celostátní centrum pro deportaci neúspěšných žadatelů o azyl by mělo v Německu vzniknout ještě letos. Ministerstvo vnitra, v jehož čele nově stojí předseda bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer, chce středisko otevřít nejpozději na podzim, informoval ve čtvrtek list Süddeutsche Zeitung.
29.03.2018 13:55 |

podobné články

Prolomili plot! Nápor Lukašenkových migrantů na polské hranici sílí, Merkelová volala Putinovi

 
Na polsko-běloruské hranici to dál vře, za ostnatým drátem se hromadí tisíce migrantů. Už v pondělí se utečenci neúspěšně pokoušeli násilně dostat přes plot u obce Kuźnica Bialostocka. Polský ministr obrany Mariusz Błaszczak oznámil četné pokusy migrantů překročit v noci hranice z Běloruska. Dle médií se někteří z migrantů přes hranici dostali. Například web Belsat s odkazem na rozhlasovou stanici Białystok informoval, že se to přece jen dvěma skupinkám migrantů u obce Krynki a Bělověž podařilo. Německá kancléřka Angela Merkelová dnes po telefonu hovořila s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o situaci na polsko-běloruské hranici.
10.11.2021 07:55 |

podobné články

Deficit vládního sektoru v roce 2014 byl 2 % HDP, dluh poklesl o 23,6 mld. Kč na 42,6 % HDP

 
Deficit vládního sektoru v roce 2014 činil podle údajů ČSÚ[1] 85,3 mld. Kč, což představuje 2,0 % hrubého domácího produktu (HDP). Deficit vládního sektoru byl ovšem ovlivněn řadou jednorázových změn v celkovém rozsahu 44,6 mld. Kč (tj. 1,0 % HDP). Dluh vládního sektoru meziročně klesl o 23,6 mld. Kč na 1 816,1 mld. Kč (tj. 42,6 % HDP). K jeho snížení došlo především díky lepšímu řízení likvidity státní pokladny.
01.04.2015 11:31 |

podobné články

Rekord: Do Británie se dobývalo 1295 migrantů za den

 
V posledních týdnech narůstají počty migrantů, kteří se přes Česko snaží dostat dál do západní Evropy. Mimo jiné i do Velké Británie, kde zaznamenali jeden rekord. Na 27 lodích se v jediný den na ostrov pokusilo dostat 1295 migrantů. Až dosud byl rekord 1185 migrantů za jediný den... Britská vláda přikročila ke zpřísnění imigrační politiky, ale podle britského listu The Guardian se toto zpřísnění míjí účinkem. Proč? Podívejte se sami.
24.08.2022 10:25 |

podobné články

Čech se vyhýbal skoro 40 let deportaci: Teď ho přivezou z USA!

 
Čech, který do Ameriky jel původně na tři týdny, v zemi zůstal skoro 40 let. Americké úřady nařídily jeho deportaci 37 let poté, co jeho vyhoštění nařídil soud. Čech se bránil tím, že nemá žádné občanství, protože jeho vlast Československo už neexistuje. Muž spáchal nespočet trestných činů.
26.01.2014 13:10 |

podobné články

Vražedkyně v bikinách souhlasila s deportací: Je to zlatokopka, ne vrah, hájí ji advokát!

 
Zda Slovensko pošle Máriu Kukučovou (24) do Španělska, kde je obviněná z vraždy milionáře Andrewa Bushe (†48), už soud řešit nemusí. Modelka s deportací souhlasila. Její advokát ji stálé hájí a říká, že i když je možná zlatokopka, rozhodně není vrah.
14.05.2014 09:10 |

podobné články