Článek

Nejvíce nominací na Českého lva mají filmy Arvéd a Il Boemo

 
Nejvíce nominací na Českého lva za rok 2022, celkem 12, získalo psychologické mysteriózní drama  Arvéd . Film režiséra Vojtěcha Maška vypráví příběh reálné postavy nacistického kolaboranta a přisluhovače komunistického režimu. S počtem 11 nominací následuje historický velkofilm  Il Boemo  Petra Václava znovuobjevující život i dílo nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. Osm nominací má na kontě  Banger ., adrenalinová jízda plná rapu a drog natočená výhradně na iPhone režiséra Adama Sedláka. Výsledek prvního kola hlasování svých členů dnes oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
16.01.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1023 článků) , Vojtěch Mašek (2 články) , Adam Sedlák (3 články)
Podobné články

Nominace na České lvy 2023 rozdány: Štepán Kozub a Adam Mišík zabojují o sošku

 
Nominace na České lvy jsou rozdány. Nejvíce za rok 2022, celkem 12, získalo psychologické mysteriózní drama Arvéd. Film režiséra Vojtěcha Maška vypráví příběh reálné postavy nacistického kolaboranta a přisluhovače komunistického režimu. S počtem 11 nominací je v těsném závěsu velkofilm Il Boemo Petra Václava znovuobjevující život i dílo nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. Osm nominací má na kontě Banger, adrenalinová jízda plná rapu a drog natočená výhradně na iPhone, od režiséra Adama Sedláka. Výsledek prvního kola hlasování svých členů oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
16.01.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1023 článků) , Vojtěch Mašek (2 články) , Adam Sedlák (3 články) , Vojtěch Dyk (926 článků)

Il Boemo Oscara mít nebude, do nominací postoupil Top Gun nebo Avatar

 
Na užší seznam uchazečů o nominaci na Oscara se v některých kategoriích dostaly velkorozpočtové filmy  Top Gun: Maverick , pokračování filmu  Avatar  nebo  Batman . Český výpravný historický film režiséra a scenáristy Petra Václava  Il Boemo  o skladateli z 18. století Josefu Myslivečkovi v kategorii zahraničních filmů neuspěl. Nominace dnes Americká filmová akademie zveřejnila na svých stránkách.
22.12.2022 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1023 článků) , Oscar Oscar (341 článků)

Ďábel, nebo oběť? Arvéd sloužil nacistům i komunistům

 
Film Arvéd režiséra Vojtěcha Maška se začal natáčet v Praze. Jde o životní příběh Jiřího Arvéda Smíchovského, který vyšel knižně pod názvem Malostranský ďábel. Autor publikace Jan Poláček je i spoluscenáristou filmu.
16.02.2021 16:50 |

podobné články

Inteligentní ďábel v soukolí dějin

 
Jiří Arvéd Smíchovský nepatří k příliš známým postavám českých dějin. Přesto zasáhl velmi významně a rozporuplně do životů mnoha lidí. Některým pomohl přežít nacismus, jiní šli s jeho svědeckým přičiněním v mnoha soudních procesech na smrt. O muži mimořádně inteligentním a vzdělaném, který propadl ďáblu, nyní natáčí debutující režisér Vojtěch Mašek celovečerní hraný film Arvéd.
26.02.2021 10:40 |

podobné články

Okultista Arvéd Smíchovský udával Němcům, donášel komunistům a vyvolával ďábla! Zabil ho Satan nebo dozorci na Mírově?

 
V moderních českých dějinách byste jen těžko hledali rozpolcenější postavu, než byl Jiří Arvéd Smíchovský. Neuvěřitelně chytrý a vzdělaný muž zaprodal svůj mimořádný intelekt zlu. Udával Němcům - s fašisty byl jedna ruka - a donášel komunistům. Ale také za války zachránil mnoho Židů před transportem a jeho život právě na příkaz StB ukončili dozorci na Mírově. Nebo to byl Satan, kterého vyvolal při černé mši?
22.01.2022 05:05 |

podobné články

Jak polidštit démona. Herec Kern o roli nacistického udavače a mága Arvéda

 
Ve filmu si na pořádnou příležitost musel počkat do svých čtyřiceti. Symbolicky právě ve věku, kdy pocítil vyhoření a rozhodl se některá angažmá ukončit, dostal Michal Kern nabídku ztvárnit ve filmu Arvéd temnou postavu české historie 20. století jménem Jiří Arvéd Smíchovský.
30.09.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Kern (3 články)

Na roli ve filmu Il Boemo se Vojtěch Dyk připravoval rok, učil se i italsky

 
Režisér Petr Václav do svého nového historického velkofilmu Il Boemo inspirovaném skutečným příběhem dnes zapomenutého českého operního skladatele z 18. století Josefa Myslivečka, dosadil do hlavní role herce a zpěváka Vojtěcha Dyka. Ten Novinkám přiblížil, jak se mu film, kde většinu scén odehraje v italštině, točil.
29.08.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (926 článků) , Petr Václav (1023 článků)

Do boje o Oscara pošle akademie Václavův film Il Boemo o Josefu Myslivečkovi

 
Česká filmová a televizní akademie vyšle do soutěže o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek režiséra a scenáristy Petra Václava Il Boemo . Výpravný historický film představuje českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. Snímek bude mít světovou premiéru v hlavní soutěži filmového festivalu v San Sebastianu, který začíná v pátek. Do českých kin film vstoupí 20. října.
12.09.2022 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1023 článků) , Oscar Oscar (341 článků)

Il Boemo. Vojtěch Dyk natáčel ve Stavovském divadle

 
V ČR a v Itálii se v těchto dnech natáčí velmi ambiciózní výpravný historický film režiséra Petra Václava Il Boemo o Josefu Myslivečkovi, významném českém skladateli 18. století. Ve filmu se objeví Stavovské divadlo, zámek v Bučovicích a různé paláce.
05.10.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (926 článků) , Petr Václav (1023 článků)

Vojta Dyk o natáčení filmu Il Boemo: Mysliveček byl megastar, jako Michael Jackson té doby

 
Už příští rok zamíří do kin nový historický film Il Boemo, který mapuje osud skladatele 18. století Josefa Myslivečka. Životní příběh barokního umělce, jehož postavu ve filmu hraje Vojtěch Dyk, režisér Petr Václav natáčí v Itálii a v Čechách. V těchto mrazivých dnech se točí scény v pražských exteriérech, kde se Mysliveček narodil a žil.
09.12.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1757 článků) , Vojtěch Dyk (926 článků) , Petr Václav (1023 článků) , Michael Jackson (660 článků) , Michael Jackson (660 článků) , Michael Jackson (44 článků) , Michael Jackson (90 článků)

Nejvíce šancí na Českého lva mají v roce 2021 filmy Krajina ve stínu, Havel a Šarlatán

 
Už v sobotu se dozvíme, kdo získá Českého lva v té které kategorii. Nejvíce nominací mají s takřka vyrovnaným počtem filmy Krajina ve stínu, Havel a Šarlatán. Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) oznámila nominace pro 28. ročník výročních cen Český lev už v polovině ledna. Celkem 190 akademiků hlasovalo o 87 hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmech i televizních dílech, které splnily statut cen Český lev.
02.03.2021 16:41 |

podobné články

Nejvíce nominací na Českého lva má Špačkův thriller Pouta

 
Nejvíce nominací na Českého lva v sobotu získal temný thriller Pouta ze začátku 80. let režiséra Radima Špačka a scenáristy Ondřeje Štindla, který zabodoval ve všech dvanácti kategoriích - v té za vedlejší mužskou roli dokonce dvakrát.
05.02.2011 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Radim Špaček (57 článků) , Ondřej Štindl (27 článků)

Českého lva 2018 rozdrtil film Bába z ledu: Zazářila Banášová i Kaiser

 
Moderování Českého lva se po roce ujala půvabná Adela Banášová (37). Nutno říct, že výkon podala na jedničku. Dokonce byla místy velmi vtipná a publikum to náležitě ocenilo bouřlivým potleskem. Českého lva ovládl film Bába z ledu, který proměnil hned šest nominací. Komu se večer podařil a kdo značně pokulhával?
10.03.2018 23:25 |

podobné články

Český lev 2021: Nejvíce nominací získaly filmy Zátopek a Okupace

 
Nejvíce nominací na Českého lva za rok 2021, shodně 13, získal debut režiséra Michala Nohejla Okupace a životopisné drama Zátopek režiséra, spoluproducenta a spoluautora scénáře Davida Ondříčka. S 11 nominacemi následuje fantaskní komedie Martina Šulíka Muž se zaječíma ušima. Filmová sonda do rodinných vztahů a světa komunikačních technologií Atlas ptáků režiséra Olma Omerzua získala devět nominací. O jednu méně dostalo romantické drama režiséra Jana Prušinovského Chyby. Výsledek prvního kola hlasování svých členů dnes oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
17.01.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (233 článků) , Martin Šulík (10 článků) , Jan Prušinovský (54 článků)

Nominace na Českého lva 2015: 15 jich posbíral snímek Ztraceni v Mnichově! Kompletní přehled

 
Komedie scenáristy a režiséra Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově získala 15 nominací na Českého lva. Dvanáct jich mají Kobry a užovky Jana Prušinovského a po devíti debut Slávka Horáka Domácí péče s pohádkou Alice Nellis Sedmero krkavců. Film Schmitke režiséra Štěpána Altrichtera získal osm nominací. Výsledek prvního kola hlasování svých členů dnes oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
20.01.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Alice Nellis (128 článků) , Jan Prušinovský (54 článků) , Štěpán Altrichter (4 články)

Dagmar Havlová se objeví na Českém lvovi, možná přebere cenu za manžela

 
Rekordmanem Českých lvů, alespoň co se nominací týče, je letos film Václava Havla Odcházení, který je získal ve všech dvanácti kategoriích. Na slavnostním předávání cen v pražské Lucerně se v sobotu večer objeví také bývalá první dáma Dagmar Havlová, která by mohla převzít cenu za zesnulého manžela. Další články k tématu: Lidé sázejí na Českého lva, favoritem se stalo Havlovo Odcházení Odcházení Václava Havla získalo dvanáct nominací na Českého lva Havlovo Odcházení: symbolická tečka za prací citovaného dramatika Odcházení na festivalu v Moskvě zaujalo. Hlavně proto, že je od Havla RECENZE: Jdou k sobě slova průměrný a Havel? Odcházení odpovídá jasně
02.03.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6376 článků) , Dagmar Havlová (1477 článků) , Václav Český (617 článků)

Zdeněk Svěrák má Českého lva jistého, kdo další?

 
Cenu za mimořádný přínos české kinematografii přisoudila Česká filmová a televizní akademie Zdeňku Svěrákovi (74). Převezme ji při sobotním finálovém večeru Českého lva, který bude Česká televize vysílat z pražské Lucerny. Kdo další z nominovaných si odnese sošku českého lva?
04.03.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (377 článků)

Toto rozkryla Jana Bobošíková: Ivo Mathé přiklepává dotace Ivu Mathému. A další jména. Lítají v tom peníze koncesionářů ČT

 
Poslední ročník Českého lva proslavili sundané roušky herců. Prezidentka Institutu svobody a demokracie Jana Bobošíková se však zaměřila na něco jiného. Kdo na Českého lva dává peníze. Je to nepřekvapivě daňový poplatník. Ale hlavně, o tom, kolik se z různých fondů pošle na Českého lva, spolurozhoduje ten, kdo udělování ceny šéfuje. Bývalý generální ředitel ČT Ivo Mathé.
16.03.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (878 článků)

Českého lva pro nejlepší film dostalo 28 filmů. Podívejte se, které jsou nejlepší podle diváků

 
Český lev se předával už osmadvacetkrát. Stejný počet filmů se tak může pyšnit titulem nejlepší film svého roku. Vůbec prvním filmem, který Českého lva za nejlepší film obdržel, se stala Šakalí léta Jana Hřebejka z roku 1993. Zatím posledním držitelem je Šarlatán Agnieszky Hollandové z roku 2020. Jak si ovšem jednotliví vítězové stojí proti sobě? Podívali jsme se na deset nejlépe hodnocených vítězů Českého lva.
16.01.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (525 článků)