Článek

Nejstarší korunovaný britský král Karel III. slaví pětasedmdesátiny

 
Britský král Karel III. slaví 14. listopadu pětasedmdesátiny. Panovníkem se stal po úmrtí Alžběty II., jež zemřela loni 8. září. Nejstarší následník trůnu v britských dějinách (byl jím od roku 1952) byl korunován letos v květnu při obřadu v londýnském Westminsterském opatství.
14.11.2023 15:50 |

podobné články

Podobné články

Král Karel III. slaví 75: Manželství ve třech s nenáviděnou Camillou a zbožňovanou Dianou

 
Král Karel III. slaví 75. narozeniny. Britský panovník, který se na trůn dostal až loni po smrti své matky královny Alžběty II., je spojován se dvěma ženami: princeznou Dianou a Camillou Parker Bowles. Druhá jmenovaná je i současnou královnou Velké Británie. Podle informací webu Tatler oslavil monarcha narozeniny v pondělí ve svém sídle Highgrove House. V úterý ho pak čeká rodinná oslava v v londýnském Clarence House.
14.11.2023 05:10 |

podobné články

Král je mrtev, ať žije král: Karel III. v pátek vystoupí s projevem k národu

 
Nový britský král Karel III. v pátek vystoupí s projevem k národu, uvedl jeho mluvčí. Princ Charles se stal králem dnes poté, co jeho matka Alžběta II. zemřela ve věku 96 let v rodinném kruhu ve své letní rezidenci Balmoral ve Skotsku. V Británii je nyní státní smutek, který potrvá do královnina pohřbu.
09.09.2022 00:10 |

podobné články

Král Karel III. a jeho úchylky i posedlosti: Miluje veverky, jeho ženským idolem je Streisand

 
Charles (73) se stal novým králem Spojeného království a dalších čtrnácti nezávislých států sdružených ve společenství Commonwealth realm poté, co zemřela jeho matka, královna Alžběta II. (†97). Po její smrti si osvojil jméno král Karel III. Jak informoval tištěný deník Sunday Mirror, nový král má plno zvláštních posedlostí, které mohou působit zvláštně. Některé jsou u něj již obecně známé, ale další vyšly na povrch teprve nedávno!
14.09.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Charles Karel (14 článků)

Král Karel III. ve svém prvním vánočním vysílání vzdal hold své matce, milované královně Alžbětě II.

 
Po dlouhých 70 letech vlády královny Alžběty II., usedl na trůn její syn princ Charles, jako král Karel III. Tyto Vánoce přednesl první vánoční projev. Jeho poselství se v mnoha ohledech drželo formátu vánočního vysílání královny Alžběty, ale nový král se pod něj podepsal po svém.
04.01.2023 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Charles Karel (14 článků)

Budu vám sloužit loajálně, s úctou a láskou, slíbil nový král Karel III.

 
Královna Alžběta II. byla inspirací. Její skon náš naplnil zármutkem. Jako ona chci slíbit doživotní službu vlasti, řekl ve svém projevu k národu nový britský král Karel III. Podpořil i kritizovaného prince Harryho.
09.09.2022 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (1877 článků)

Karel III. pasoval kytaristu kapely Queen Briana Maye na rytíře

 
Britský král Karel III. dnes v Buckinghamském paláci pasoval na rytíře kytaristu legendární kapely Queen Briana Maye. Na snímcích z obřadu pětasedmdesátiletý May klečí před králem, který hudebníka pasuje na rytíře tradičním položením čepele meče na rameno. Král Maye povýšil do šlechtického stavu za zásluhy o hudbu a charitu.
14.03.2023 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Brian May (41 článků)

Z kytaristy Queen je šlechtic. Král Karel III. pasoval Briana Maye na rytíře

 
Britský král Karel III. pasoval v Buckinghamském paláci na rytíře kytaristu legendární kapely Queen, muzikanta Briana Maye. Na snímcích z obřadu klečí pětasedmdesátiletý hudebník před králem, který ho pasuje na rytíře tradičním položením čepele meče na rameno.
11.11.2009 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jane Fonda (134 článků)

Unikátní pocty a tiára po tchyni. Král Karel III. s chotí přijeli do Německa

 
Britský král Karel III. chce více posílit vztahy své země s Německem. Ve středu večer to řekl na státním banketu, který na úvod jeho návštěvy Německa uspořádal německý prezident Frank-Walter Steinmeier. Ten upozornil na význam německo-britského přátelství, i když Británie již není součástí Evropské unie.
15.09.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Bára Basiková (721 článků)

Harryho návrat od Meghan k rodině na spadnutí? Karel III. sdílel dojemnou fotku se syny. Podle odborníka má jít o pokus o usmíření

 
Britský král Karel III. připojil své přání ke Dni otců. U příspěvku na oficiálním twitterovém účtu panovnické rodiny navíc sdílel i několik fotografií, včetně té, na které je zvěčněn společně se svými syny Williamem a Harrym. Přání nyní odborníci vykládají jako decentní výzvu ke smíření a vzkaz Harrymu. Král mu tak má připomínat rodinnou loajalitu, vysvětlují pro Daily Mail.
19.06.2023 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (1877 článků)

Meghan se už vysmívá i sám král Karel III.: Pro snachu si vymyslel trefnou přezdívku, ta vystihuje její povahu

 
Britská královská rodina má dlouhou tradici v udělování neotřelých přezdívek pro své členy. Jedna z nich, kterou vymyslel samotný král Karel III. pro svou snachu a manželku svého mladšího syna Meghan Markle, zdá se, odhaluje jeho skutečné pocity k ní. Zajímavější je její pojmenování ze strany panovníka tím spíše, že mezi vévodkyní a králem v současné době panuje velmi komplikovaný vztah. Napsal o tom britský list Daily Mail.
02.09.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Meghan Markle (952 článků)

Komnata rozkoše i luxusní jídelna: Thajský král se svými konkubínami okupují 4. patro německého hotelu

 
Minulý rok korunovaný král Thajska Mahá Vatčirálongkón (67) se opět vrátil do své luxusní karantény, kterou tráví v německém grand hotelu Sonnenbichl. Jeho svita včetně konkubín, kterým král uděluje vojenské hodnosti a tituly, má pro sebe celé patro. Zda se odebere natrvalo zpět do Thajska, až Bavorsko uvolní karanténu, dnes nikdo neví.
09.05.2020 14:25 |

podobné články

Harry kvůli penězům seřval svého otce. Podle královny ho zmanipulovala Meghan

 
Princ Harry, vévoda ze Sussexu, měl údajně sprostě nadávat svému otci, nynějšímu králi Karlu III. Informaci, která pochází z chystané knihy novináře Roberta Jobsona s názvem Our King: Charles III: The Man and the Monarch Revealed (Náš král: Karel III: Odhalení muže a monarchy), přinesl britský list Mirror. Hádka, která se měla mezi otcem a synem odehrát během telefonního hovoru ještě za života Alžběty II., eskalovala kvůli údajnému konfliktu o peníze.
12.04.2023 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Charles King (9 článků) , Charles Karel (14 článků) , Man Man (292 článků) , King King (107 článků) , Karl King (2 články) , Robert King (1 článek) , Harry Harry (1877 článků) , King King (70 článků) , Charles King (2 články) , King King (4 články)

Královská rodina na balkoně Buckinghamského paláce: Harry se hned po obřadu vypařil

 
Korunovaný král Karel III. se společně s královnou chotí Camillou a dalšími členy královské rodiny objevil na balkóně Buckinghamského paláce. Tam už ale nebyl princ Harry, který má dlouhodobé spory se svou rodinou, a ani princ Andrew, kterému byly v roce 2019 odejmuty tituly za nařčení ze sexuálního obtěžování. Redakce eXtra.cz je na místě a sleduje aktuální dění.
06.05.2023 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (1877 článků)

Královna zemřela, ať žije král. Na trůn usedne Charles III., nový titul získal i princ William

 
Dlouhé roky, až dekády se mluvilo o Charlesovi, princi z Walesu, jako o nejdéle čekajícím následním na britský trůn. To už nyní neplatí. Po smrti královny Alžběty II. se její syn dočkal trůnu a jako nový britský král přijal jméno Charles III. Změny titulu se dočkal i princ William, který podle portálu Metro nově ponese přízvisko vévoda z Cornwallu a Cambridge.
08.09.2022 23:10 |

podobné články

Karel III. udělil bratrovi titul jejich otce. Uvažovalo se, že ho nechá vnučce

 
Britský král Karel III. udělil svému mladšímu bratrovi princi Edwardovi titul vévoda z Edinburghu, který dřív patřil jejich otci, princi Philipovi. Edward se tak stal dalším členem britské královské rodiny, kterému byl udělen nový titul poté, co se po loňském úmrtí Alžběty II. stal Karel králem.
10.03.2023 16:25 |

podobné články

OBRAZEM: Karel III. bude korunován jako nejstarší král. Na trůn čekal dlouho

 
Trůnu se dočkal po rekordně dlouhé době. Britský princ Charles (73), který se po smrti královny Alžběty II. stal králem Karlem III., byl nejstarším a nejdéle čekajícím následníkem trůnu ze všech evropských královských rodin. Podívejte se, jak šel s novým panovníkem čas.
10.09.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Charles Karel (14 článků)

Vyjadřuji lásku Harrymu a Meghan: Král Karel se snaží usmířit s černými ovcemi rodiny

 
První projev nového krále Karla III. k národu obsahoval pasáže ukazující, jak si představuje svou nadcházející vládu a jak chce, aby královská rodina fungovala. Nejdůležitější však byla jeho slova o princi Harrym a vévodkyni Meghan. Páru věnoval podle deníku The Guardian lásku ve snaze přiblížit si vyděděnce královské rodiny. Král Karel III. bude během sobotního slavnostního ceremoniálu uveden do funkce.
10.09.2022 12:30 |

podobné články

Král Karel III. namíchl veřejnost: Místo odměny vyhlásil zaměstnancům padáka

 
Sotva král Karel III. usedl na trůn, postaral se o skandál, který opět otřásl jeho pověstí. Poté, co zemřela královna Alžběta II. a princ Charles přijal nové jméno i titul, přišlo na řadu i stěhování z jeho dosavadní rezidence Clarence House v Londýně. Při této příležitosti ale velice nemile překvapil své služebnictvo. Za jejich dlouholetou práci a oddanost více než stovce z nich jako "odměnu" přichystal dopis, v němž uvedl, že někteří budou propuštěni. To podle deníku The Guardian namíchlo nejen zaměstnance Clarence House, ale i velkou část národa.
19.09.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Charles Karel (14 článků)

Harry s Meghan urážejí královskou rodinu: Král Karel III. je může tvrdě potrestat, má to ale háček

 
Král Karel III. má k dispozici nástroje, jak potrestat Harryho a Meghan za jejich výroky o královské rodině. Dvojice vznesla řadu obvinění ve svém novém dokumentu na platformě Netflix. V reakci na to se podle listu The Sun množí výzvy, aby se vzdali svých královských titulů.
08.12.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (1877 článků)