Článek

Nejsme další véčkaři, brání se babišovci. Uvidíte, vzkazují

 
Podle posledních průzkumů posilují neparlamentní strany. Mezi nimi i Babišovo ANO, o němž mnozí hovoří jako o obdobě Věcí veřejných. Babišovci se ovšem takovým analogiím brání, píše iDnes.cz.
23.08.2013 21:40 |

podobné články

Podobné články

Nerozpadáme se, jen ještě nejsme hotovi, vzkazují véčkaři z regionů

 
Krize Věcí veřejných? Rozhodně ne. Jsou to jen technické nedostatky v komunikaci, plynoucí z nedobudované stranické struktury, hovoří o údajném rozkolu ve straně členové VV z regionů. Názorové rozpory tu nicméně jsou, přiznávají jedním dechem. U nového politického subjektu je to prý naprosto přirozené.
25.03.2011 08:55 |

podobné články

Jiří Čunek drtí vše. Válka o Brno mezi Haškem a babišovci. Jinak vládne ANO

 
Po sečtení několika procent okrsků si velmi dobře vedou především babišovci. Výjimkou je Zlínský kraj, kde po sečtení osmi okrsků vede KDU-ČSL vedená Jiřím Čunkem. Na jižní Moravě se prozatím vede těsná válka mezi ČSSD a ANO, kterou vede také hnutí ANO.
08.10.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (648 článků)

"Táhněte, ku*vy," vzkazují břeclavští Romům. Ti houfně mizí do Brna

 
REPORTÁŽ Zabarikádované obchody a výkladní skříně, více než tři tisíce rozzuřených lidí v ulicích. Tak vypadalo náměstí Tomáše Garrigua Masaryka v Břeclavi v průběhu nedělního odpoledne. Vystrašení Romové houfně prchají z Břeclavi do Brna a místní obyvatelé jim vzkazují: “Táhněte kurvy, nikdo vás tu nechce!“ Obyvatelé Brna naopak vzkazují do Břeclavi: “Jen si je nechte, my jich tu máme taky dost.“
22.04.2012 16:45 |

podobné články

Peake: Véčkaři zvažují odchod z vlády

 
Už čtrnáct dní otřásá koaliční vládou skandál s uplácením uvnitř Věcí veřejných. Na Hradě leží demise ministra dopravy Víta Bárty a další dva návrhy na odvolání ministrů VV, ale prezident podle svého tajemníka Ladislava Jakla neví, jestli nebudou staženy nebo naopak nepřibydou další. Jednat se bude i dnes, ale véčkaři naznačili, že uvažují o opuštění vlády.
17.04.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Jaroslav Foldyna představuje svou platformu v ČSSD i její logo. Podívejte se

 
Zrodila se nová levicová platforma DOLEVA. Vznikla v rámci ČSSD a jejími zakladateli jsou poslanec Jaroslav Foldyna, někdejší ministr zahraničí Jan Kavan a další. "Nejsme tu pro bankéře, ale pro obyčejné lidi. Nejsme tu pro zbrojaře, ale pro oběti války nebo pozůstalé, chceme mír. Nejsme tu pro lidi, kteří mají v kapse zlaté pero, protože takoví se o sebe postarají sami." I to hlásá nové uskupení.
11.04.2015 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (125 článků) , Jaroslav Foldyna (472 článků)

Véčkaři vábí voliče: Proti školnému a zdražení potravin!

 
Na ideové konferenci Věcí veřejných si delegáti mimo jiné vyjasnili, proč podpora voličů klesá. Další otázkou je, jak z toho ven. V neděli strana představila heslo, na které zřejmě uslyší zejména nižší a střední třída - Nedovolíme zdražení základních potravin. Véčkaři navíc nepodpoří ani zavedení školného!
12.12.2010 17:45 |

podobné články

Rozdělení VV: Véčkaři a o něco chytřejší véčkaři, píše server

 
Šéfeditor iHNED.cz Jan Kubita komentuje další díl seriálu Věci veřejné. Podle něj je vystoupení ze strany od Karolíny Peake logický krok. A je vlastně dobře, že tu VV byly – voliči se snad do budoucna poučí.
18.04.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1612 článků)

Rozdělení VV: Véčkaři a o něco chytřejší véčkaři

 
Šéfeditor iHNED.cz komentuje další díl seriálu Věci veřejné. Podle něj je vystoupení ze strany od Karolíny Peake logický krok. A je vlastně dobře, že tu VV byly – voliči se snad do budoucna poučí.
18.04.2012 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1612 článků)

Šlachta (ODS): Démon nepolitické politiky

 
Už je tu opět – démon nepolitické politiky. Znáte to heslo? „Nejsme lékaři, ale léčíme“, „Nejsme učitelé, ale učíme“, „Nejsme stavaři, ale stavíme“…
11.10.2013 11:00 |

podobné články

„Kalousku, nezdržuj.“ Babišovci kvůli účtenkám navlékli týmová trika

 
Nový dress code ve sněmovně? Kdepak, to se jen celé hnutí ANO navléklo do triček s nápisy, jimiž opozičním stranám vzkazují, aby neblokovaly přijetí zákona o elektronické evidenci tržeb (EET). Vládní koalice se tuto svou klíčovou normu pokusí v pátek znovu protlačit závěrečným čtením. Pravice je připravena zákon zdržovat až do konce volebního období.
11.12.2015 09:25 |

podobné články

Véčkaři vyhrožují: Nepaktujte se s Kalouskem, nebo...

 
Véčkaři v rámci uzavřené diskuze na oficiálních stránkách Věcí veřejných živě diskutují o povolební situaci. Nejčastějším terčem se pro ně stává místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
06.06.2010 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

VV chtějí prosadit reformy ústavní většinou, "Véčkaři" hlasují

 
Internetové hlasování registrovaných příznivců strany Věci veřejné (VV) nezaváže poslance k tomu, aby prosadili schválení důchodové a zdravotní reformy ve formě ústavního zákona. VV ale chtějí - pokud se tzv. "Véčkaři" vysloví pro - dohodnout reformy i s ČSSD.
29.12.2010 16:45 |

podobné články

Koaliční sekyra byla zakopána, véčkaři se cítí jako na koni

 
Znesváření koaliční kohouti na čas zakopali válečnou sekyru a vláda jede dál. Kdo je vítězem série přestřelek mezi občanskými demokraty a véčkaři?
27.01.2011 07:05 |

podobné články

VV budou prosazovat sníženou sazbu DPH, rozhodli véčkaři na internetu

 
Věci veřejné (VV) budou při debatách o DPH prosazovat dvě daňová pásma, nikoli jednotnou sazbu, jak si to přeje ODS a TOP 09. Stranu k tomu zavázali véčkaři v internetovém referendu, které skončilo v pátek a jehož výsledky má Právo k dispozici.
11.02.2011 14:20 |

podobné články

Véčkaři se proklikají k šéfovi VV v květnu, budou volit ze šesti kandidátů

 
Již příští týden se začnou scházet první nominace na kandidáty na post předsedy Věcí veřejných (VV). V dubnu užší vedení VV, tzv. rada, vybere šest kandidátů, o nichž budou véčkaři hlasovat čtyři dny v průběhu května. Právu to c pátek řekla místopředsedkyně VV Karolína Peake.
04.03.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1612 článků)

Véčkaři hledají cestu ven z koaliční krize

 
Poslanci Věcí veřejných (VV) se v sobotu ve 13 hodin sešli ve své centrále v pražské Štefánikově ulici, aby projednali nastalou situaci poté, co její faktický lídr Vít Bárta v pátek podal rezignaci. Koaliční partneři VV ODS a TOP 09 žádají spolu s ním odchod také ministra vnitra Radka Johna a ministra školství Josefa Dobeše. Véčkaři chtějí projednat, zda mají vypovědět koaliční smlouvu.
09.04.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Když vyloučili Kočí, měl by jít i Bárta, takové jsou stanovy, tvrdí plzeňští Véčkaři

 
Rebelující „Véčkaři“ z Plzeňského kraje v pondělí večer řešili, zda i nadále setrvají v řadách Věcí veřejných, nebo zda se uskuteční jejich hromadný exodus ze strany zmítané aférami.
12.04.2011 12:00 |

podobné články

Véčkaři přesadili odpadlíky a budou tak moci pracovat vsedě

 
Poslanci Věcí veřejných si vytrucovali přesazení svých odpadlíků. Kdyby jim totiž poslanci nevyhověli a Kristýna Kočí, Stanislav Huml a Jaroslav Škárka dál měli sdílet s nimi společné lavice, pak byli véčkaři odhodláni protestovat tím, že by všichni v lavicích neseděli, ale stáli. Nic takového se nestalo a poslanci nakonec souhlasili s tím, aby se VV zbavili svých bývalých kolegů.
27.04.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (465 článků) , Kristýna Kočí (699 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Vylučte Bártu, žádají véčkaři na Plzeňsku

 
Vyloučení Víta Bárty ze strany požadují „véčkaři“ na Plzeňsku. Na tomto požadavku se usnesli členové Věcí veřejných na svém krajském setkání ve středu večer, zároveň chtějí přešetření vyloučení Jaroslava Škárky i Kristýny Kočí.
28.04.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Kristýna Kočí (699 článků)