Článek

Nejslavnější role zesnulé Libuše Šafránkové (†68): Barunka z Babičky i nezapomenutelná Popelka!

 
Libuše Šafránková (†68), která bohužel 9. června zemřela, se navždy zapsala do paměti diváků jako pohádková Popelka. Na kontě měla ale i řadu dalších nezapomenutelných rolí.
09.06.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků)
Podobné články

Nejslavnější role Libuše Šafránkové. Legendární Popelka mohla vypadat jinak

 
Bez Libuše Šafránkové, sovy Rozárky nebo nadšené tanečnice Droběny si nedokážeme představit Vánoce. Přitom chybělo málo a slavná pohádka vypadala úplně jinak.
25.06.2011 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Heidi Klum (608 článků)

Kvůli Šafránkové (†68) truchlí i Německo: Zemřela také naše Popelka, píší tamní média

 
Zpráva o úmrtí české herečky Libuše Šafránkové (†68) se dostala na titulní stránky portálů předních německých médií včetně deníků Bild, Die Welt, Der Tagesspiegel nebo televize RTL. O Šafránkové informují jako o hvězdě a kultovní herečce, kterou proslavila filmová role v pohádce Tři oříšky pro Popelku.
09.06.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků)

Vážná nemoc Libuše Šafránkové: Po operaci leží v nemocnici!

 
Nezapomenutelná Popelka Libuše Šafránková se potýká s vážnými zdravotními problémy. Herečka musela být hospitalizována a podstoupila náročnou operaci.
28.11.2014 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků)

Popelka Šafránková: Zneužili její tvář!

 
Z popularity Libuše Šafránkové (58), představitelky titulní role v nejslavnější české pohádce Popelka, těží další vykuk! Její filmový portrét totiž zaplavil německý předvánoční trh na obalech čokolád! Pro Šafránkovou má tato sladkost hořkou příchuť – nikdo se jí nezeptal, a tak se hodlá bránit. Šanci má. V podobných sporech už v minulosti získala statisíce!
25.11.2011 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků)

Rakovina Libuše Šafránkové: Může herečka vydržet náročnou léčbu? Lékaři váhají...

 
Nejhorší předpovědi se vyplnily a dnes je jasné, že věčná Popelka Libuše Šafránková (61) se potýká s morem současné civilizace, tedy rakovinou! Po odperování části pravé plíce přišly pooperační komplikace ve formě pneumotoraxu, což herečce znemožňovalo dýchat. Těžká osudová rána v podobě histologických výsledků dopadla na rodinu i fanoušky Šafránkové zrovna v době adventu a letošní svátky tak budou hodně smutné...
10.12.2014 12:48 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků)

Vztah plný lásky a oddanosti. Josef Abrhám byl manželem Libuše Šafránkové 45 let, opustil kvůli ní slavnou zpěvačku

 
Smrt milované manželky Libuše Šafránkové  (✝68) jen dva dny po jejích 68. narozeninách těžce dolehla především na její nejbližší rodinu. Milovaná Popelka tvořila s hercem Josefem Abrhámem  (81) dohromady jeden z nejstabilnějších párů šoubyznysu.
10.06.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (226 článků) , Libuše Šafránková (313 článků)

Kněz a zpovědník Libuše Šafránkové vzpomíná: Byla světýlkem a šarmantní ženou s hlubokou duší

 
Jedním z blízkých přátel zesnulé Popelky Libuše Šafránkové  (✝68) byl kněz Jakub František Sadílek, který na herečku zavzpomínal v rozhovoru.
16.06.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků)

Zemřela Libuše Šafránková (†68): Smrt milované Popelky zdrtila Česko

 
Česko zasáhla tragická zpráva, nejslavnější Popelka Libuše Šafránková (†68) náhle zemřela. Legendární herečka musela být na své narozeniny 7. června odvezena do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde se podrobila náročné operaci. Šafránková ale na lůžku vážným zdravotním problémům podlehla. Herečka ztvárnila řadu nezapomenutelných rolí, do srdcí diváků se zapsala především jako pohádková Popelka nebo Večernice. Webu CNN Prima News tragickou zprávu potvrdil její syn Josef Abrhám mladší.
09.06.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (226 článků) , Libuše Šafránková (313 článků)

Zpověď legendární Popelky Libuše Šafránkové: Kvůli komu už nehraju!

 
Každým dnem očekává legendární Popelka Libuše Šafránková (64) narození vnoučka. S manželem Josefem Abrhámem (78) se tak stanou už čtyřnásobnými prarodiči. A Libuška tak definitivně vymění role za vnoučata.
30.05.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (226 článků) , Libuše Šafránková (313 článků)

Poslední roky zesnulé Libuše Havelkové (†92): Našli ji doma potlučenou!

 
Poslední roky života zesnulé Libuše Havelkové (†92), babičky z Kouzelné školky, byly pro legendární herečku utrpením. Kvůli Meniérově nemoci ohluchla a často ztrácela rovnováhu, kvůli čemuž musela být dlouhodobě hospitalizována. Po posledním záchvatu motolice totiž dlouhé hodiny ležela doma na zemi, než ji potlučenou a vyčerpanou našla sousedka.
06.04.2017 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Havelková (23 článků)

Moderní babička – co se od ní očekává?

 
Dnešní babičky jsou na hony vzdálené idylickému obrazu vesnické ženy s šátkem na hlavě a kapsami zástěry plnými potřebných drobností. Babička, tak jak ji známe z knihy Boženy Němcové zůstává opravdu už jen právě v těch knihách, dnešní babičky žijí úplně jinak. Ženy se dnes stávají babičkami v padesáti letech, v době, kdy jsou stále ještě plné síle a velmi aktivní. Volného času mají málo, do důchodu daleko a často mají daleko i k “mladým”, takže se vídají jen sporadicky. Jakou roli tedy zastává moderní babička v životech svých vnuků? Mizí hlídací babičky Asi třetina babiček ještě stále vypomáhá v domácnosti svých potomků a hlídá vnoučata, zhruba 40 % prarodičů už ale víc myslí na sebe a své zájmy a volný čas tráví i jinak. Neznamená to, že by tyto babičky neměly svá vnoučata rády nebo s nimi nechtěly trávit čas,  jen to chtějí dělat dobrovolně a v čase, kdy se to hodí jim, nikoli proto, že to od nich jejich děti očekávají. Na druhou stranu ani moderní babička nenechá mladé rodiče na holičkách, když pomoc potřebují. Zvlášť matky dcer jsou obvykle připravené na zavolání a klidně svůj program překopou, jestliže je nutná jejich pomoc. Mají vnukům co nabídnout Výhodou dnešních babiček jsou jejich zkušenosti, moudrost a všeobecný přehled. Čas strávený se svými vnuky je proto smysluplně využitý, ať už spolu podnikají výlet, jdou do divadla na pohádku nebo pečou bábovku podle rodinného receptu. Své vnoučky mohou ovlivňovat nenásilně, bez příkazů a přísných pravidel, jejich největší síla je v bezpodmínečné lásce, laskavosti a naslouchání. A to i dnešní babičky umí – trpělivě dětem naslouchat a neodbývat je, protože na ně nemají čas. Je důležité být se svými vnoučaty bez ohledu na to, jestli se s nimi vídáte každý týden, několikrát za rok nebo s nimi jedete jen na společnou dovolenou.... Čtěte více Příspěvek Moderní babička – co se od ní očekává? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
18.11.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (153 článků)

Kdo je ten oplácaný vousáč se saxofonem? Máme foto jediného syna Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma

 
Pakliže jste ještě neviděli jediného syna nejoblíbenější české herecké dvojice Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma, máte příležitost. Čtenář Super.cz jej zastihl tuto sobotu v Litoměřicích.
25.09.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (226 článků) , Libuše Šafránková (313 článků)

Arabelo, jsi to ty? Bývalá blond kráska se proměnila v kopii své sestry Libuše Šafránkové

 
Kampak se poděla její blonďatá hříva? Představitelka princezny Arabely v druhé sérii slavného seriálu s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek nebo Borůvka z jednoho z filmů o Básnících Miroslava Šafránková (55) se léta straní veřejnosti. Naposledy sestra Libuše Šafránkové  (60) hrála před dvaceti lety, pak se přestěhovala do Německa a nebylo po ní ani vidu ani slechu. Teď přišla podpořit svou krev na premiéru příběhu Přijde letos Ježíšek? a těm, kteří ji vůbec poznali, vyrazila dech!
10.12.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků) , Miroslava Šafránková (26 článků)

Vnuci Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma také dělají do filmu. A to je jim teprve 12 a 14 let

 
Josef a Antonín Abrhámovi jsou vnuky slavných herců Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma. A přestože je jim teprve dvanáct a čtrnáct let, už točí vlastní animované i hrané filmy. Předpoklady k umělecké tvorbě zdědili nejen po prarodičích, z oboru jsou i jejich rodiče, animátoři. „Začali jsme točit, když mi bylo deset a bratrovi osm let,“ říká starší Josef.
06.04.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (226 článků) , Libuše Šafránková (313 článků)

Všechno ve mně pláče: Přátele zasáhla zpráva o skonu Libuše Šafránkové, truchlí celý umělecký svět

 
Nejen umělecký svět dnes zasáhla smutná zpráva o úmrtí herečky Libuše Šafránkové  (✝68) . Přišla jako blesk z čistého nebe, pouhé dva dny po 68. narozeninách představitelky všemi milované Popelky. Přátelé na ni s láskou vzpomínají.
09.06.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků)

Byla zamilovaná do manžela i rodiny, je nefér, co se stalo, pláče kamarád Libuše Šafránkové

 
Pro režiséra Tomáše Magnuska není smrt Libuše Šafránkové  (✝68) pouze odchodem kolegyně , kterou obdivoval a v roce 2014 ji obsadil do seriálu Stopy života, ale její skon vnímá jako osobní ztrátu. Byli totiž přátelé.
09.06.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků) , Tomáš Magnusek (93 článků)

Snová láska Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma: Stáli při sobě v dobrém i zlém 45 let

 
Náhlá smrt Libuše Šafránkové (†68) zdrtila celé Česko, nejvíc ale zasáhla její životní lásku Josefa Abrháma (81). Manželé spolu byli 45 let a heslo "v dobrém i ve zlém" pro ně platilo dvojnásob. Vzájemně si užívali filmové slávy, ale také pečovali jeden o druhého, když šlo do tuhého. Jako v roce 2014, kdy Šafránková podstoupila operaci zhoubného nádoru. V posledních letech zase byla oporou ona svému muži, na kterém se projevuje stále víc přicházející stáří. Teď se ale Abrhám bude muset obejít bez své velké lásky...
09.06.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (226 článků) , Libuše Šafránková (313 článků)

Sestra Libuše Šafránkové Miroslava promluvila: Měla obrovskou vůli žít. Ani já nevím, co se stalo

 
Zpráva o skonu herečky Libuše Šafránkové  (✝68) zasáhla její přátele a fanoušky všech generací jako blesk z čistého nebe. Na náhlý odchod milované Popelky nebyla připravená ani její sestra, herečka Miroslava Šafránková.
11.06.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků) , Miroslava Šafránková (26 článků)

Rodina Libuše Šafránkové zveřejnila parte

 
Rodina herečky Libuše Šafránkové  (✝68) zveřejnila parte. Černobílou fotografii doprovází text Františka Drtikola: Nikde mě nehledejte, jsem všude, také tedy ve vás.
17.06.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Šafránková (313 článků) , František Drtikol (33 článků)