Článek

Nejslavnější role Josefa Somra (†88): Servác ze Tří veteránů, výpravčí Hubička nebo profesor Ječmen

 
Herec Josef Somr (88), který nás dnes podle vyjádření manželky pro ČTK navždy opustil, se zapsal do povědomí většiny Čechů především jako skvělý herec. Právem si za své výkony vysloužil i několik ocenění a některými rolemi si získal srdce stovek tisíc lidí. Jaké počiny patří mezi ty nejslavnější?
16.10.2022 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků)
Podobné články

Pamatujete na brunetku, které v Ostře sledovaných vlacích výpravčí Hubička razítkoval zadek? Takhle vypadá dnes!

 
Scéna, kdy dívka leží na stole a výpravčí Hubička v podání Josefa Somra jí opatrně tiskne na zadní stranu stehen a nakonec i na zadek jedno razítko za druhým, patří k těm nejznámějším, nejen co se týče oscarového filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, ale vůbec české, resp. československé kinematografie. Brunetkou, kterou si Hubička orazítkoval, byla tehdy dvacetiletá Jitka Zelenohorská (67).
12.10.2014 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků) , Jitka Zelenohorská (27 článků)

Zemřel architekt Stanislav Hubička (†88), poslední žijící „otec“ Nuselského mostu

 
Ve věku 88 let zemřel ve středu architekt Stanislav Hubička, poslední žijící autor návrhu Nuselského mostu v Praze, informovala Česká televize. Úmrtí potvrdil jeho syn Radan Hubička, který je také architektem. Stanislav Hubička byl autorem například i budovy bývalého Mezinárodního svazu studentstva v Praze nebo stanice pražského metra Vyšehrad, která leží v pankrácké opěře Nuselského mostu. Zabýval se také urbanismem i historickými stavbami. V roce 2011 dostal v rámci ceny Grand Prix architektů Cenu za celoživotní dílo.
08.08.2018 16:50 |

podobné články

Poslední měsíce Josefa Somra (†88): Práci odmítal, v nemocnici byl víc než doma

 
Český film přišel o další ze svých legend. V neděli zemřel oblíbený divadelní a filmový herec Josef Somr (88). O úmrtí informovala jako první jeho manželka, která smutnou zprávu sdělila ČTK. Profesor Ječmen z Básníků nebo třeba Servác ze Tří veteránů trávil poslední měsíce převážně v nemocnici. Herec měl vážné zdravotní problémy hlavně s dýchacím ústrojím. 
16.10.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků)

Veterán Servác nemohl dýchat! Herec Josef Somr (81) skončil v nemocnici

 
Výpravčí Hubička byl v ohrožení života! Jednaosmdesátiletý herec Josef Somr (nejznámější jeho role je právě železničář z oscarových Ostře sledovaných vlaků) musel do špitálu. Do péče lékařů ho dostalo to, že měl problémy se nadechnout.
16.02.2016 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků)

Josef Somr (83): Zloději ho »připravili« o chalupu!

 
Klid a nedotčená příroda poblíž zříceniny hradu Frýdštejn zlákaly i herce Josefa Somra (83). Před lety si tam výpravčí Hubička z Ostře sledovaných vlaků pořídil krásnou chaloupku a těšil se, jak si ji bude dlouhá léta užívat. Jenže to byl omyl!
01.06.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků)

Krásná česká herečka okouzlila Waldemara Matušku. Po zásnubách ale přišel šok

 
Natočila desítky filmů, ale do dějin čs. kinematografie vstoupila nesmrtelnou rolí Zdeničky Svaté v Menzelově (✝82) oscarovém filmu Ostře sledované vlaky (1966). Kdo by neznal scénu, ve které její sexy zadeček razítkuje výpravčí Hubička v podání Josefa Somra (87)? Ačkoli krásná a talentovaná Jitka Zelenohorská (*11. 11. 1946) mířila k pozici přední české hvězdy, nakonec se tak nestalo.
02.08.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků) , Waldemar Matuška (363 článků) , Jitka Zelenohorská (27 článků)

Poslední foto Josefa Somra (†88), než se ukryl před koronavirem. Bylo znát, že má podlomené zdraví

 
Josef Somr patřil pro svou veselou a dobráckou povahu mezi nejoblíbenější české herce, v posledních dvou letech se po něm ale slehla zem. Legendární Servác ze Tří veteránů kvůli chatrnému zdraví se kompletně izoloval od okolního světa, za což mohl i koronavirus. Naposledy jsme tak herce mohli spatřit na vernisáži výstavy obrazů herečky a malířky Blanky Bohdanové Mé ostrovy. Tehdy se psal rok 2020 a zachytili ho fotografové portálu herminapress. 
16.10.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků) , Blanka Bohdanová (46 článků)

Zapomenutý ječmen se vrací! Se zdravím dokáže divy!

 
Tisíce let byl ječmen součástí lidského jídelníčku. Macešsky se k němu zachovalo až 20. století. V chlebě ho totiž postupně nahradila pšenice. Teď se ale ječmen vrací na české stoly.
13.10.2012 09:35 |

podobné články

Jak na velikonoční úklid? Dřív, než vysajete prach, zatočte s únavou i bacily detoxikací organismu!

 
Na internetu najdete tunu návodů jak na velikonoční úklid, ale jen málo z nich vám prozradí, kde na něj vůbec vzít po dlouhé zimě energii. Zvýšený výskyt slunečních paprsků již sice zahnal největší chmury, ale stejně leckteré z nás trápí zaneřáděné a unavené tělo. Ještě než vysajete prach ze zašlých koberců, zkuste podobnou věc udělat se svým tělem, a vyžeňte z něj škodlivé toxiny. Jak na účinný detox organismu? Odpovědí může být mladý ječmen. Průměrná západní strava je poměrně kyselá. Zvýšený obsah kyselin v těle je spojen s výskytem mnoha závažných chorob. Mladý ječmen alkalizuje váš organismus, a je tak užitečný pro optimální práci vašich buněk. Skutečný přínos mladého ječmene je ten, že obsahuje optimální kombinaci účinných látek. Odborníci na výživu uvádí, že ječmen nabízí více bílkovin než hovězí svíčková, sedmkrát více vitamínu C než pomerančová šťáva a 11krát více vápníku než mléko. Vyzkoušejte osvěžující a zdraví podporující zelený „super“ nápoj!
07.04.2014 07:05 |

podobné články

Náhlý kolaps Somra (83): Ruší se představení!

 
Musel se urychleně odevzdat do rukou lékařů a následné péče manželky. Josef Somr (83) alias výpravčí Hubička z oscarového filmu Ostře sledované vlaky náhle zkolaboval. „Pan Somr je nemocný,“ potvrdili deníku Aha! v divadle Viola, kde působí.
17.05.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků)

Zemřel Josef Somr: Poslední ze Tří veteránů odešel ve věku 88 let

 
Dnes zemřel oblíbený divadelní a filmový herec Josef Somr, bylo mu 88 let. Své poslední dny trávil v sanatoriu Na Pleši. ČTK to řekla jeho manželka Alena Somrová. Somr ve filmech ztvárnil více než 170 postav, jeho zřejmě nejznámější rolí je výpravčí Hubička, lišácký svůdník z oscarových Ostře sledovaných vlaků režiséra Jiřího Menzela.
16.10.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků)

Zemřela partnerka Josefa Somra, herečka Šavrdová (†65)

 
Ve věku 65 let zemřela v noci na dnešek v jedné z pražských nemocnic herečka Zuzana Šavrdová. Dlouholetá partnerka herce Josefa Somra (75) podlehla rakovině.
31.03.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků) , Zuzana Šavrdová (18 článků)

To nejlepší z vyprávění Josefa Somra vychází na CD

 
Výběr toho nejlepšího z audioknih, které načetl Josef Somr, vychází pod názvem Povídky a příběhy Josefa Somra. Herec příští týden oslaví osmdesáté narozeniny.
11.04.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků)

Herci oplakávají Josefa Somra: Zemřel mi filmový tatínek, smutní Žilková. Havlová vyslala vzkaz do nebe

 
Smrt Josefa Somra zasáhla nejen filmové diváky, ale i jeho kolegy, kteří měli tu čest se s ním potkat či přímo spolupracovat. Na svém Instagramu tak na legendu dojemně zavzpomínala Dagmar Havlová či herec Josef Kubáník. Obzvlášť velká rána to byla pro Veroniku Žilkovou, která si se Somrem zahrála. "Můj nejoblíbenější herec a velký vzor," napsala pro eXtra.cz.
16.10.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků) , Dagmar Havlová (1495 článků) , Josef Kubáník (13 článků)

„Nuselák“ slaví 45 let: Architekt Hubička prozradil ty nejbláznivější záměry s mostem sebevrahů

 
Nuselák, který si vysloužil právem přezdívku most sebevrahů, slaví už 45 let. Most nad nuselským údolím byl otevřen 22. února 1973, výstavba však začala už o 8 let dříve podle návrhu tří architektů. Jediný dnes žijící je Stanislav Hubička, jenž Blesk.cz prozradil ty nejšílenější nápady, o kterých se v souvislosti s mostem během let uvažovalo.
22.02.2018 08:35 |

podobné články

V Česku si dnes lidé připomenou konec války a Den válečných veteránů

 
Lidé v Česku si dnes připomenou Den válečných veteránů a sté výročí ukončení první světové války. Na pražském Vítkově se uskuteční pietní akt a ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) vyznamená 17 veteránů, vojáků ve výslužbě či odbojářů. Památku veteránů uctí například také v Brně a v pražské katedrále svatého Víta. Na veterány a oběti války budou Češi vzpomínat i při bohoslužbách a veřejných shromážděních.
11.11.2018 07:30 |

podobné články

Muka Somra a jeho ženy Jarušky: TO JE DĚSNÉ!

 
Současná situace okolo šíření nového typu koronaviru uvěznila za zdmi bytu i oblíbeného herce Josefa Somra (86). Jelikož patří do ohrožené věkové skupiny, bojí se chodit mezi lidi! Zároveň mu ale velmi chybí kontakt s kamarády a kolegy.
21.10.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (129 článků)

Proč je taková »kosa«? Přišli Pankrác, Servác a Bonifác!

 
Zatněme zuby a vydržme! »Kosa«, která v pátek vtrhla do Česka, s námi podle meteorologů bude řádně klepat ještě dnes a zítra. Zmrzlí muži – Pankrác, Servác, Bonifác – dorazili letos o 10 dní dříve. Od úterý se už můžeme podle předpovědi meteorologů těšit až na 21 °C!
04.05.2014 05:15 |

podobné články

Pankrác, Servác, Bonifác? Chlad přijde o víkendu!

 
»Pankrác, Servác, Bonifác – studení bratři, přinesou chladna, jak se patří!« Při pohledu na předpověď meteorologů se zdá, že letos zmrzlí nedorazí. Ale pozor! S výsadbou na chlad citlivých rostlin ještě počkejte.
12.05.2015 05:15 |

podobné články