Článek

„Nejlepší den vůbec.“ Bezos letěl k hranici vesmíru, let trval 10 minut

 
Raketa New Shepard společnosti Blue Origin dnes úspěšně vynesla modul RSS New Step s nejbohatším mužem světa Jeffem Bezosem a třemi dalšími vesmírnými turisty na hranici vesmíru.
20.07.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)
Podobné články

Živě: Miliardář Jeff Bezos letí do vesmíru, mise ke hvězdám bude mít hned několik rekordů

 
Firma Blue Origin se dnes zřejmě zařadí mezi soukromé společnosti schopné dopravovat do vesmíru astronauty. Tři hodiny po poledni odstartuje její raketa New Shepard k hranici vesmíru poprvé s posádkou, jejímž členem bude i majitel společnosti Jeff Bezos. Let, který by měl trvat deset až dvanáct minut, bude významný i tím, že se ho společně zúčastní dosud nejstarší i nejmladší astronaut. Přímý přenos bude možné sledovat na webu společnosti.
20.07.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

Jak se vizionář Jeff Bezos stal nejbohatším člověkem světa

 
Psal se rok 1994, kdy se Jeff Bezos rozhodl opustit pozici viceprezidenta ve významné investiční společnosti, a zavítat do právě se rozvíjejícího prostředí internetu, kde založil internetový gigant Amazon.com. V roce 2000 pak zakládá společnost Blue Origin, která má zajišťovat lety lidí do vesmíru. Chcete se dozvědět jak Jeff Bezos vyrůstal, jaké měl koníčky, a jaké jsou jeho vize do budoucna? Přečtěte si náš unikátní a inspirativní životopis.
02.06.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

„Chceme létat co nejvíc!“ Miliardář Bezos se svou raketou nakoukl do vesmíru

 
Jeff Bezos, nejbohatší člověk planety, se zařadil mezi astronauty. Tři a čtvrt hodiny po poledni středoevropského času odstartovala raketa New Shepard jeho firmy Blue Origin k hranici vesmíru poprvé s posádkou. A zatímco nosná raketa se vrátila zhruba po osmi minutách k zemi, posádka byla zpět na zemi zhruba po deseti minutách. V mikrofonu bylo slyšet, že jde „o ten nejlepší den“. Zřejmě to byl hlas patřící Bezosovi, který měl na palubě ještě tři společníky.
20.07.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

Jeff Bezos daroval 10 miliard dolarů: Nejbohatší muž světa zachraňuje planetu

 
Nejbohatší člověk planety, zakladatel Amazonu Jeff Bezos (56) přispěje deseti miliardami dolarů na boj s klimatickými změnami. V přepočtu je to zhruba 229 miliard korun. Založil vlastní ekologický fond s názvem Bezos Earth Fund, kam peníze vložil.
18.02.2020 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

Intimní snímky šéfa Amazonu s novou přítelkyní: Bezos vyhrál soud o pomluvě

 
Do soudního sporu se dostal zakladatel Amazonu Jeff Bezos s bratrem své přítelkyně Michaelem Sanchezem kvůli nahým fotografiím miliardáře, které unikly do médií. Podle žalobce totiž Bezos tvrdil novinářům, že právě Sanchez může za to, že se fotografie dostaly na veřejnost. Sanchez u soudu však neuspěl.
09.11.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků) , Michael Sanchez (1 článek)

Překvapivá změna vedení: Bezos končí v čele Amazonu, energii chce směřovat jinam

 
Jeff Bezos, ještě donedávna nejbohatší muž planety, končí v čele gigantického podniku Amazon. Uvedl to v dopise adresovaném svým zaměstnancům. Nově se stane výkonným předsedou správní rady společnosti a jeho roli ve vedení převezme Andy Jassy. Bezos své rozhodnutí vysvětluje tak, že chce svou energii věnovat novým projektům. Změna bude platná od třetího kvartálu letošního roku.
02.02.2021 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Andy Andy (28 článků)

Bezos a spol. ve stavu beztíže blbli jak malé děti: Házeli si míček, bonbony a skotačili

 
Nejbohatší člověk planety letěl do vesmíru testovat technologie pro rozvoj kosmonautiky, a jak doufá, dalšího ohromného byznysu. Přesto na palubě kosmické lodi RSS First Step Jeff Bezos (57) spíš než ambiciózního podnikatele připomínal malého kluka.
21.07.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

Souboj miliardářů: Bezos poletí do vesmíru dřív než Musk. Do své rakety přibere bratra

 
Až společnost Blue Origin příští měsíc vypraví svůj první let do vesmíru s posádkou, chce u toho být i její majitel Jeff Bezos. Zakladatel technologického giganta Amazon a jeden z nejbohatších mužů planety v pondělí oznámil, že hodlá let absolvovat společně se svým bratrem Markem. Do kosmu je doprovodí vítěz probíhající aukce.
07.06.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

Miliardář Jeff Bezos (51) úspěšně otestoval svou vesmírnou raketu! Houstone, máš problém! Amazon ti »letí do zelí«!

 
Ve vesmíru bude už velmi brzy těsno! Rozhodl si jej totiž podmanit zakladatel amerického obchodního portálu Amazon Jeff Bezos , který včera na svém soukromém kosmodromu v texaské poušti úspěšně otestoval vlastní raketu a návratový modul New Shepard. Boj s NASA a dalšími o obstarání vesmíru tak graduje!
26.11.2015 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

Miliardář Jeff Bezos (51) úspěšně otestoval svou vesmírnou raketu! Houstone, máš problém! Amazon ti »letí do zelí«!

 
Ve vesmíru bude už velmi brzy těsno! Rozhodl si jej totiž podmanit zakladatel amerického obchodního portálu Amazon Jeff Bezos , který včera na svém soukromém kosmodromu v texaské poušti úspěšně otestoval vlastní raketu a návratový modul New Shepard. Boj s NASA a dalšími o obstarání vesmíru tak graduje!
27.11.2015 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

Šéf Amazonu chce vzít miliony lidí do vesmíru. Prodá kvůli tomu akcie

 
Šéf firmy Amazon Jeff Bezos chce od příštího roku nabízet turistické lety do vesmíru se svou vesmírnou cestovní společností Blue Origin. Aby je mohl financovat, bude ročně odprodávat akcie Amazonu za jednu miliardu dolarů (25 miliard korun). Bezos to uvedl na vesmírné konferenci v Colorado Springs. Podle aktuálního odhadu agentury Bloomberg vlastní šéf největšího internetového obchodu na světě majetek v hodnotě kolem 78 miliard dolarů (dva biliony korun).
07.04.2017 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos končí ve funkci výkonného ředitele

 
Bezose nahradí Andy Jassy, který nyní řídí cloudové aktivity Amazonu. Bezos se stane výkonným předsedou správní rady podniku.  Amazon dnes rovněž oznámil, že jeho čtvrtletní tržby poprvé překonaly hranici 100 miliard dolarů.
03.02.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků) , Andy Andy (28 článků)

Šéf Amazonu Bezos koupil noviny a teď cílí i do vesmíru

 
Šéf největšího internetového obchodu světa Amazon.com Jeffrey "Jeff" Bezos založil tuto firmu ve svých 30 letech před 20 lety. Nyní činí jeho jmění podle časopisu Forbes na 29 miliard dolarů, což jej řadí do dvacítky nejbohatších lidí světa. Tvrdohlavý podnikatel, který oslaví 12. ledna padesátiny, se ale nesoustředí jen na Amazon, například loni koupil prestižní americký deník a již delší čas též investuje mimo jiné do kosmického programu. 
10.01.2014 10:50 |

podobné články

Adopce, havárie s vrtulníkem a cesta do vesmíru: 20 věcí, které možná nevíte o miliardáři Jeffu Bezosovi

 
Nejbohatší muž světa Jeff Bezos slaví v těchto dnech pětapadesáté narozeniny. Jeho jméno je momentálně vláčeno všemi druhy médií. Zakladatel společnosti Amazon se totiž po letech rozvádí se svou manželkou MacKenzie (48), která mu stála po boku v dobrém i zlém a byla u zrodu jedné z nejúspěšnějšich firem na této planetě. Ale Bezos prý dlouho netruchlil. Miliardářovo srdce údajně totiž vzplanulo k vnadné sexy moderátorce Lauren Sanchez (49). Jaká tajemství se skrývají pod povrchem bezchybného byznysmana? Co jste o tomto úspěšném muži dosud nevěděli?
14.01.2019 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků) , Lauren Sanchez (2 články)

Boháč Bezos to dokázal, opustil planetu Zemi

 
Trojnásobnou rychlostí zvuku se včera vydala do vesmíru raketa New Shepard společnosti Blue Origin. Mezi čtyřčlennou posádkou byl i nejbohatší muž planety Jeff Bezos (57), zakladatel internetového obchodu Amazon.
21.07.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

S Bezosem nakoukl do vesmíru i benjamínek Oliver (18): Stamilionové splnění snu od táty

 
Nejbohatšího muže světa Jeffa Bezose vynesla raketa na hranici vesmíru. Nosná raketa i modul s čtyřčlennou posádkou po několikaminutovém letu bezpečně přistály. Řada lidí vnímá tento let jako další krok k vesmírné turistice. Spolu s Bezosem letěl také jeho bratr Mark, průkopnice letectví Wally Funková (82), která se stala nejstarším člověkem, jenž do vesmíru zavítal. Nejmladším je naopak 18letý Oliver Daemen. Tomu jeho otec splnil sen, který měl od čtyř let - koupil mu letenku do vesmíru.
21.07.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků) , Mark Oliver (5 článků) , Mark Oliver (1 článek) , Mark Oliver (1 článek) , Tomu Tomu (218 článků)

Nejbohatší muž světa Bezos prozradil: Tady je klíč k mému úspěchu

 
Se jměním 164 miliard dolarů (3,7 bilionu korun) je nejbohatším mužem světa. Šéfovi internetového obchodu Amazon Jeffu Bezosovi (54) se podařilo shromáždit pohádkové jmění. Bezos nyní popsal, jak vypadá jeden jeho běžný pracovní den. A prozradil věci, které považuje ve svém životě za klíčové.
04.12.2018 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků)

500 největších boháčů: I přes rozvod vede Bezos, nejmladší miliardářce je 22 let

 
Jedničkou v žebříčku nejbohatších lidí světa zůstal podle agentury Bloomberg zakladatel a ředitel internetového obchodu Amazon.com Jeff Bezos, i když ten se kvůli rozvodu dostal mezi zhruba pět desítek osob, jejichž hodnota majetku se loni snížila. Nejmladší miliardářkou je americká modelka, módní návrhářka a úspěšná podnikatelka Kylie Jenner, která letos v srpnu oslavila teprve 22 let.
30.12.2019 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Bezos (83 článků) , Kylie Jenner (174 článků)