Článek

Nejkrásnější pohádkové princezny: Těhotná Kyselková, zmlácená Kuklová či studentka Josefíková!

 
Československá a česká filmografie skrývá v archivech mnoho pokladů z řad pohádek. Ty nejoblíbenější z nich mohou diváci zhlédnout každý rok na Vánoce. A k pohádkám patří pochopitelně i urozené princezny. Které jsou ty nejkrásnější? Zjistěte o nich víc!
26.12.2021 12:10 |

podobné články

Podobné články

»Myší kožíšek« Kyselková (81): Jak ji podváděl Haničinec!

 
Když Marie Kyselková (81) točila v roce 1959 pohádku Princezna se zlatou hvězdou, pod srdcem nosila syna herce Petra Haničince (†77). A přestože byl herec princezně Ladě neustále nevěrný, na patnáctileté manželství s ním vzpomíná Kyselková s láskou. „Milovala jsem ho. Měl ale časté mimopracovní záležitosti, kvůli kterým jsem se s ním nakonec rozvedla,“ říká Kyselková v nové knize Princezny českého filmu a také ty televizní.
17.12.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků) , Petr Haničinec (21 článků)

Eva Josefíková na sále. Těhotná herečka si vyzkoušela porod nanečisto

 
Eva Josefíková  (31) se již brzy stane poprvé maminkou. Pár týdnů před skutečným porodem si vyzkoušela „porod“ na seriálovém place, protože její postava Denisy očekávala potomka v seriálu Slunečná. Josefíková tak "rodila nanečisto". A jak sama přiznala, natáčení se jí líbilo.
13.04.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Eva Josefíková (155 článků)

Josefíková ze Slunečné: Předpremiéra porodu!

 
Už na přelomu května a června si to prožije naostro. Eva Josefíková (31), která ve Slunečné přestavuje těhotnou modelku Denisu, měla ve scénáři porod. Herečka je přitom sama poprvé v jiném stavu. „Zasloužilé matky ze štábu mi radily, jak na to,“ prozradila Josefíková vesele.
13.04.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Eva Josefíková (155 článků)

Jako z hororu: Michaela Kuklová zavinila smrt, ale nedozvěděla se to...

 
Horor na televizní obrazovce i při natáčení! Tak vzpomíná představitelka princezny Jasněnky Michaela Kuklová (46) na pohádku, která ji proslavila. Čarodějnice Helena Růžičková (†67) ji před kamerou bila doopravdy, rozsekla jí dokonce pusu i hlavu. O největší horor se ale postarala druhá čarodějnice Yvetta Blanarovičová (51). Kvůli ní Kuklová zabila vlastním tělem krysu.
02.01.2015 05:16 |

podobné články

Osobnosti: Yvetta Blanarovičová (359 článků) , Helena Růžičková (162 článků) , Michaela Kuklová (314 článků)

Vážně nemocná »princezna Lada« Kyselková: Krutá rána od vlastního syna! Haničinec by plakal

 
Představitelka princezny Lady Marie Kyselková (80) to nemá jednoduché. Kromě krutých bolestí v nohou jí trápí i to, že ji zapudil vlastní syn Ondřej (55). Dokonce se mamince neozval ani na její osmdesáté narozeniny.
21.08.2015 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků)

Princezna se zlatou hvězdou Kyselková: Pendluje mezi domovem a blázincem!

 
Pohádkového konce se představitelka Lady z pohádky Princezny se zlatou hvězdou nedočkala. Herečka Marie Kyselková (82) naopak ve stáří zažívá velké trápení. Pendluje totiž mezi mezi pavilonem v Bohnicích a domovem. Tam o ni dnem i nocí pečuje kamarád a soused Ivo Niederle (88)!
10.03.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků) , Ivo Niederle (17 článků)

Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (†83) zemřela! Našli ji doma bezvládnou

 
Na Vánoce nesmí v televizi scházet pohádka Princezna se zlatou hvězdou, jenže odteď už se na ni budeme dívat trochu jinýma očima. Představitelka princezny Lady, herečka Marie Kyselková (†83), totiž navždy odešla z tohoto světa.
21.01.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků)

Zemřela Marie Kyselková, Lada z pohádky Princezna se zlatou hvězdou

 
Ve věku 83 let zemřela Marie Kyselková, představitelka princezny Lady z filmu Princezna se zlatou hvězdou.
21.01.2019 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků)

Kyselková (†83): Tajemství natáčení Princezny se zlatou hvězdou

 
Probrečela celé noci! Zatímco s princem Josefem Zímou (88) se před kamerami usmívala jako Princezna se zlatou hvězdou, doma Marie Kyselková (†83) brečela kvůli nevěrnému manželovi, herci Petru Haničincovi (†77). S ním otěhotněla právě během natáčení legendární pohádky.
30.12.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Zíma (129 článků) , Marie Kyselková (87 článků)

S rakovinou bojující Kuklová: KRACH VZTAHU!

 
Musí se soustředit na boj s rakovinou prsu. Míša Kuklová, která včera oslavila 52. narozeniny, obětovala nemoci i svou lásku Josefa Wittnera (40). „S Pepinem jsem se rozešla,“ prozradila herečka deníku Aha!. „Potřebuju teď být sama a mít čistou mysl,“ dodala představitelka pohádkové princezny Jasněnky.
09.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Wittner (34 článků)

Vzpomínky Radovana z Princezny se zlatou hvězdou: Kazisvět mu málem usekl nohu, narození dcery slavil do rána

 
Pohledný princ se zamiluje do překrásné princezny s ozdobou na čele, která se v myším kožíšku skrývá před králem Kazisvětem, kterého si nechce vzít za muže. Není snad nikdo, kdo by neměl rád pohádku Princezna se zlatou hvězdou, kde v hlavních rolích prince a princezny excelovali Josef Zíma (88) a zesnulá Marie Kyselková. A právě pohádkový princ Radovan pro Super.cz zavzpomínal na natáčení.
24.12.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Zíma (129 článků) , Marie Kyselková (87 článků)

Čachry v Princezně se zlatou hvězdou: Těhotná Kyselková místo nemocné kolegyně!

 
Chybělo málo a jedna z vánočních klasických pohádek Princezna se zlatou hvězdou mohla vypadat docela jinak. Zejména pak princezna Lada, kterou si zahrála Marie Kyselková (†83). Ta byla ovšem náhradnicí za kolegyni Miriam Hynkovou (†77), která před natáčením vážně onemocněla.
24.12.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Kyselková (87 článků) , Miriam Hynková (3 články)

Tuhle krásnou mladou herečku označují za novou Libušku Šafránkovou. Jak se vám líbí?

 
Eva Josefíková (22) nejenže patří k nejnadanějším herečkám nastupující generace, ale kromě talentu se studentka DAMU pyšní také krásnou tvářičkou. A právě její velké oči a líbezný obličej jí vynesly srovnání s další skvělou českou herečkou Libuškou Šafránkovou, s níž ji kromě vzhledu spojuje také role Barunky v Babičce Boženy Němcové, kterou si obě dámy zahrály. Šafránková ve filmu, Josefíková na prknech Národního divadla.
10.03.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (162 článků) , Eva Josefíková (155 článků)

Zavřou muzeum princezny Diany a cennosti vrátí princům

 
Bratr zesnulé princezny Diany Charles Spencer potvrdil, že příští rok skončí muzeum, které otevřel na památku své sestry. Osobní cennosti dostanou zpátky princové William a Harry, jak si to přála jejich matka. Další články k tématu: Bratr princezny Diany pojmenoval dceru po zesnulé sestře Bratr princezny Diany napsal knihu o synu Fridricha Falckého Dosud neznámý snímek princezny Diany s cizím mužem jde do dražby
07.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Fridrich Falcký (4 články) , Diana Spencer (43 článků)

Nová krásná hvězda českého filmu Eva Josefíková: Pro roli se klidně svléknu

 
Herečka Eva Josefíková (21) si po ztvárnění hlavní role princezny Štěpánky v pohádce Zdeňka Trošky Čertova nevěsta může mezi rolemi vybírat. Půvabná okatá tmavovláska má nakročeno stát se další obletovanou kráskou českého filmu. Super.cz svěřila, že by neodmítla hrát ani v intimních scénách.
20.06.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Eva Josefíková (155 článků)

To je divné: Po roce a půl Jiří Mádl nebydlí se svou přítelkyní. Víme, s kým žije krásná Eva Josefíková

 
Mladinká herečka Eva Josefíková  (23) se dostala do diváckého povědomí díky roli princezny v pohádce Čertova nevěsta. O rok později natočila film Probudím se včera a s představitelem hlavní role Jiřím Mádlem  (26) už rok a čtvrt chodí. Překvapivě spolu ale nebydlí.
16.05.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (566 článků) , Eva Josefíková (155 článků)

Eva Josefíková o pohádce Princezna a půl království: Moje postava je povrchní

 
Česká televize o Vánocích představí novou štědrovečerní pohádku s názvem Princezna a půl království. Hlavní roli povrchní princezny v ní ztvární herečka Eva Josefíková (29), která bude odmítat sedláka Honzu v podání Matouše Rumla (34). Sama Eva připouští, že její postava je povrchní, právě díky tomu však nakonec z pohádky vyplyne pro diváky poučení.
08.11.2019 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Matouš Ruml (100 článků) , Eva Josefíková (155 článků) , Sam Sam (616 článků)

Nejošklivější české princezny všech dob: Pihatka, v hlavní roli beďar a nemytá jezinka

 
Nejkrásnější pohádkové princezny mají jednoznačně Češi. Nelze snad ani spočítat, kolik bylo natočeno pohádek s půvabnými českými herečkami. Najdou se ale i pohádky, ve kterých je princezna spíše ošklivé káčátko než nádherná bytost. Podívejme se nyní na tři nejošklivější princezny všech dob.
29.12.2019 16:10 |

podobné články

Potvrzeno: David, Vojtek, Rolins a Rytmus budou hledat nejkrásnější Hlas

 
Televize Nova a slovenská Markíza budou na jaře hledat nejkrásnější Hlas Česko Slovenska. Po spekulacích, kdo se zhostí rolí koučů, je definitivně rozhodnuto. Zpěvákům se zlatem v hrdle budou pomáhat Michal David, Josef Vojtek, Dara Rolins a rapper Rytmus. Další články k tématu: Michal David bude jedním z koučů pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska Do poroty Hlasu Česko Slovenska může zasednout Dyk, Žbirka i Vondráčková Revue iDNES.cz udělilo divoké karty do soutěže Hlas Česko Slovenska Nejkrásnější hlasy si střihly hvězdné duety s Duffy, Adele i Levinem Mexiko nadchla nevidomá zpěvačka, uspěla v soutěži o nejkrásnější hlas Poslechněte si nejkrásnější hlasy ze zahraničí, u nás to můžete být vy Hledáme nejkrásnější hlas Česka a Slovenska, posílejte své nahrávky Nova a Markíza hledají nejkrásnější hlas Česka a Slovenska Pády a vzestupy roku: Rolins zažila obojí, Pomeje oproti Bartošové slavil Televize vsadily na osvědčené duo, Hlas budou moderovat Mareš a Tina RECENZE: Rytmusovy schody nevedou do nebe, ale do slepé ulice
28.12.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2813 článků) , Michal David (1624 článků) , Josef Vojtek (656 článků)