Článek

Nejdepresivnějším dnem týdne je úterý

 
A nikoli pondělí...
19.10.2010 11:30 |

podobné články

Podobné články

Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem?

 
Achjo, už je zase pondělí! Pro většinu lidí je to nejneoblíbenější den v týdnu, který signalizuje konec víkendu a naopak začátek dalšího pracovního týdne. K pondělku má spousta z nás odpor a jen málokdo se na něho těší. Dobře, možná se na tento den netěší nikdo z nás. Což je vlastně škoda, protože i pondělí se může stát dnem, který si zamilujete! Zdá se vám to nemožné? Nebo snad dokonce bláznivé? Také si ťukáte prstem na čelo při pohledu na člověka, který je i v pondělí ráno plný dobré nálady, srší energií a pozitivismem? On už možná ví, jak tento den zvládat s úsměvem na tváři. A pokud tohle tajemství chcete znát taky, přečtěte si dnešní článek! Jak zvládnout pondělí Vstáváte každé pondělní ráno se špatnou náladou, jste rozmrzelí, protivní sami sobě, do ničeho se vám nechce a pro nic se nemůžete nadchnout? Pak patříte k většině lidí, pro které je tento den největším strašákem z celého týdne. A vlastně je to úplně zbytečné, protože ani pondělek pro vás nemusí být noční můrou. Pojďme si teď společně říci, jak se s tímto dnem poprat a zvládnout jej s radostí a úsměvem od ucha k uchu. Dejte si vydatnou snídani, která vás nastartuje Snídaně je základ dne, o tom nemusí být pochyb. Důležitá je v každém pracovním dni, což je logické. V pondělí ale své první jídlo dne můžete pojmout trochu jinak, řekněme třeba více slavnostněji. Připravte si dobroty, které vám chutnají a udělejte si čas na to, abyste si na nich mohli jak se patří pochutnat. Bude to váš rituál, na který se budete těšit, nastartujete se do nového dne a začátek pracovního týdne tak rázem bude o něco méně strašidelný. Sestavte si plán a cíle na celý týden Pondělí je nejen začátkem nového týdne, ale u začátkem pracovního nasazení.... Čtěte více Příspěvek Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.08.2017 19:55 |

podobné články

Pondělí 17. ledna bylo nejdepresivnějším dnem roku

 
Toho dne se sešlo totiž nejvíce negativních faktorů.
19.01.2011 10:40 |

podobné články

Nejdepresivnější den v roce je tady

 
Pokud se dnes cítíte smutní, či dokonce na dně, má to svoje opodstatnění. Pondělí dvacátého ledna je totiž nejdepresivnějším dnem v roce, alespoň podle výpočtů na základě několika faktorů, které je samozřejmě potřeba brát s patřičnou nadsázkou.
20.01.2020 10:40 |

podobné články

Nejdeštivějším dnem týdne je podle meteorologů úterý

 
Úterý je nejdeštivějším dnem týdne. Tvrdí to britští meteorologové, kteří analyzovali historické záznamy o počasí a zjistili, že nejvíce vody padající z nebe připadá právě na druhý den v týdnu. Vyloučili také to, co nás občas trápí, ale co mezi sebou často nepravdivě šíříme, že nejvíce prší právě o víkendech.
24.10.2009 17:05 |

podobné články

13 důvodů, proč je září nejdepresivnějším měsícem roku

 
V září lásce už se nedaří. "A nedaří se ani dalším věcem":http://www.extra.cz/vidite-svet-prilis-barevne-tohle-je-10-veci-kterymi-vecni-optimiste-irituji-zbytek-sveta. Vlastně bychom tenhle měsíc docela rádi vyškrtli z kalendáře. Proč? Tohle je 13 důvodů!
15.09.2014 09:40 |

podobné články

MODRÉ PONDĚLÍ: Proč je dnešní den NEJDEPRESIVNĚJŠÍM V ROCE?!

 
Ještě nedávno jsme nakupovali vánoční dárečky, oslavovali bujaře vstup do Nového roku a náhle je tady třetí týden v lednu a podle Angličanů je to nejdepresivnější den v roce! Kombinace povánočního shonu, pochmurného počasí a dlouhého čekání na léto může v některých lidech vyvolávat depresivní náladu. Kde se vzal tenhle den? Měli bychom si dávat pozor? Můžeme se proti tomu nějak bránit?
21.01.2019 11:20 |

podobné články

Teploty se mírně zvednou, pršet bude celý týden

 
Zatažené a deštivé nebe v úterý a ve středu na chvíli rozsvítí sluneční paprsky, v druhé polovině týdne by ale mělo být znovu zataženo. Déšť nebo aspoň přeháňky ale meteorologové hlásí na celý týden včetně víkendu. Dnešek je pravděpodobně nejchladnějším dnem tohoto týdne, již v úterý by teploty přes den mohly vyrůst až ke 20 stupňům Celsia. 
27.05.2013 14:20 |

podobné články

Problémy na silnicích a se zloději oznamují klienti Allianz nejčastěji v pondělí

 
Statistiky Allianz odhalily, které dny jsou pro její klienty šťastné a které naopak kritické. Z analýzy všech letošních škod vyplynulo, že nejhorším dnem bez ohledu na typ pojištění, ale i příčinu je PONDĚLÍ! Naopak nejméně škod se stává v sobotu a za prvním víkendovým dnem je s minimálním odstupem pak neděle. A nebýt nehod při návratech z víkendových cest, byla by neděle opravdu dnem nejen pracovního klidu, ale i klidu škod.
29.11.2014 12:12 |

podobné články

Velký pátek: Den, kdy zemřel Ježíš Kristus

 
Velký pátek je dnem, kdy si křesťané připomínají ukřižování Ježíše Krista. Pro věřící je nejtišším dnem v roce, měl by být dnem pozastavení a rozjímání podobně, jako to člověk dělá v den úmrtí svých nejdražších. Měl by být vytrhnutím z běžného chodu života, práce i obyčejů. I lidové přívlastky Bolestný či Tichý pátek vyjadřují smutek, pokání a půst věřících pro památku Ježíše Krista.
25.03.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Ježíš Kristus (71 článků)

Úterý bylo nejteplejším dnem roku. V Dobřichovicích teplota atakovala 35 °C

 
S téměř 35 stupni bylo úterý zatím nejteplejším dnem letošního roku. Nejtepleji bylo v Dobřichovicích u Prahy, a to 34,9 stupně Celsia. Na webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Čtvrtek však bude podle meteorologů zřejmě ještě teplejší.
20.06.2017 18:50 |

podobné články

Užijte si poslední tropický den, od středy bude pršet

 
Úterý je posledním tropickým dnem v roce. Do konce týdne se bude ochlazovat. Oteplení přijde až začátkem příštího týdne.
01.09.2009 13:45 |

podobné články

Tropický úvod týdne vystřídá déšť a razantní ochlazení

 
Nejteplejším dnem tohoto týdne bude úterý, kdy bude kulminovat proudění teplého vzduchu od jihu a teploty budou stoupat až k 29 stupňům. Ve středu se velmi výrazně ochladí, odpolední maxima poklesnou pod hranici 20 stupňů a vzhůru se budou dostávat jen velmi zvolna, uvedla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
10.09.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (831 článků)

Češi pijí jako duhy: Týdně sedm piv, ukázal průzkum. Třetina navíc kouří

 
Třetina Čechů kouří, v průměru přes 53 cigaret týdně, 28 elektronických cigaret nebo 58 zahřívaných cigaret IQOS. Na 77 procent lidí pije alespoň jednou týdně alkohol, a to průměrně téměř sedm piv týdně, 4,4 skleničky vína či pět malých sklenek tvrdého alkoholu. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro společnost CreativeDock.
03.10.2018 14:00 |

podobné články

V pondělí se prodává nejméně kondomů

 
Pondělí je nejméně oblíbeným dnem týdne. Není divu. Většina lidí planety se musí ráno toho dne po sladkém víkendu opět probudit brzy ráno a zamířit do zaměstnání. Únava, stres a nepříjemná nálada se pak podepíšou na libidu. Pondělí je dnem, kdy se nejméně souloží. A nejméně prodávají kondomy.
17.05.2017 12:30 |

podobné články

Nejnešťastnějším dnem týdne je úterý

 
V úterý má nejvíce lidí nejhorší náladu, prokázali vědci.
14.10.2010 08:10 |

podobné články

ZIMA PŘICHÁZÍ! V úterý bude na horách padat sníh!

 
Letní počasí už je definitivně pryč. Nastal čas vytáhnout zimní oblečení. Úterý sice bude nejteplejším dnem týdne, ale teploty budou pouze mezi 12 až 16 °C na horách navíc bude sněžit.
17.10.2011 16:00 |

podobné články

V úterý se budeme cítit až na 36 °C. A bouřky mohou ženám uspíšit porod

 
Úterý bude tím nejteplejším a nejvíce zátěžovým dnem týdne. Vysoké teploty a výskyt bouřek v odpoledních hodinách zatíží snad všechny skupiny obyvatel, dokonce i zdravé jedince. Už nejnižší ranní teploty budou relativně vysoko – mezi 16 až 12 °C, v odpoledních maximech bude tropických 29 až 33 °C. Kvůli zvýšené vlhkosti vzduchu bude pocitová teplota až o tři stupně vyšší. Na přímém slunci se může po poledni teplota zastavit až na 40 °C. Lahev s vodou nepouštějte celý den z ruky.
30.05.2017 12:05 |

podobné články

Po sychravém začátku týdne se vyjasní, teploty budou atakovat rekord

 
Začátek týdne bude chladný a sychravý, úterý přinese silné deště. Uprostřed týdne se však vyjasní a teploty vystoupají až k letním hodnotám, rtuť teploměru dokonce zaútočí na 40letý rekord. Od čtvrtka se ale počasí vrátí zase k chladnu. Typické proměnlivé říjnové počasí by mohlo zatěžovat psychicky labilní nebo starší občany, upozorňuje Meteopress.
05.10.2009 11:20 |

podobné články

V pondělí ráno mrzlo. Závěr týdne ale přinese příjemné teploty!

 
Pondělní ráno už dost vypadalo jako to klasické podzimní. Postupem týdne by se teploty měly zlepšovat. Příčinou bude teplý vzduch, který od úterka začne proudit do Česka, ale také oblačnost. Ta se objeví nejvíce v úterý a ve středu. Koncem týdne by se teploty měly došplhat na krásných 20 °C.
09.10.2017 11:05 |

podobné články