Článek

„Nejde tolerovat.“ Jandejsek žene Petra Fialu k soudu. Slova o Kremlu ho mohou vyjít draho

 
Na premiéra Petra Fialu míří soudní žaloba. Měl by se omluvit a zaplatit více než půl milionu korun. Šéfa vládního kabinetu a ODS žaluje bývalý prezident Agrární komory ČR a významný český producent potravin Zdeněk Jandejsek. ParlamentníListy.cz mají text žaloby k dispozici. Vyplývá z ní, že premiér a další představitelé ODS budou muset vypovídat u soudu. A předsedu vlády by to mohlo stát více než půl milionu korun.
07.06.2024 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6475 článků)
Podobné články

Rodinné farmy na Západě? Lži europoslanců. Německo poráží 29 milionů prasat, 60 procent trhu mají 3 firmy, říká agrární šéf Jandejsek. Zahraniční markety? Prý fungují takto

 
POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT Nad tím, kde jsou hlavní problémy české potravinářské výroby, se zamýšlí prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek. „Nesmyslné výlevy řady našich europoslanců o rodinných farmách, které dokáží nasytit národ kvalitnějšími potravinami, je nejen utopie, ale i mystifikace našeho národa. Nepravdivé informace o tom, jak jen rodinné farmy uživí náš národ, jsou směšné,“ tvrdí otevřeně Zdeněk Jandejsek
06.06.2020 10:10 |

podobné články

Naše zemědělství je levnější. Ale Západ dotuje tak, abychom byli kolonie, vynesl agrární šéf Jandejsek přesná čísla

 
POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT Evropské dotace jako jeden z významných důvodů nekonkurenceschopnosti na trhu s potravinami kritizuje prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. „V nákladech jsme levnější, ale s dotacemi staré EU 14 nemáme šanci na trhu uspět. Dotace starých zemí EU proto neslouží pro budování Společné zemědělské politiky a jednotného trhu, ale tento nesoulad konzervuje stav nových kolonií,“ vysvětluje Zdeněk Jandejsek.
16.06.2020 09:35 |

podobné články

Tvrdé zúčtování s Vondrou. A teď už jsou traktory v Praze

 
Bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek se tvrdě ohradil proti slovům europoslance Alexandra Vondry (ODS), který Jandejska označil za agrobarona a figurku Andreje Babiše, hovořil o něm také jako o proruském kolaborantovi. Jandejsek je jedním z organizátorů dnešních protestů zemědělců, kdy traktory už vjely za hlasitého troubení do Prahy a chtějí protestovat před resortem zemědělství. Vondra ho obvinil, že napsal podpůrný dopis ruské ambasádě. Jandejsek na něj za to chystá žalobu, řekl včera. Jeden z protestujících zemědělců Adam Lád na Vondru rovnou posílá policii.
19.02.2024 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26336 článků) , Alexandr Vondra (1440 článků)

Fiala urážel zemědělce. Kdo mu to píše? Jeden blábol za druhým, slyšelo plné náměstí

 
Na demonstraci se přihlásil o slovo také bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. A nebral si servítky. Předsedu vlády Petra Fialu (ODS) obvinil, že tento politik svým projevem před pár dny na Zemi živitelce „urazil české zemědělce a vás všechny“. Jandejsek varoval, že až nebude co jíst, lid povstane a udělá něco pro to, aby se nasytil.
03.09.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6475 článků)

Až uvidíte nápis „čerstvé maso“... Toto vám velké obchody neřeknou, odhalil Jandejsek

 
O Green Dealu i neradostné situaci v českém zemědělství promluvil na setkání Klubu 2019 jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek. Zmínil pokles v produkci vepřového i drůbežího a řekl, čeho se obává v souvislosti s českou půdou. „Pětidemolice“ že bude řešit Green Deal? Pohádka, aby dostali hlasy,“ varoval pak. Prozradil také, že jeho právníci už podali trestní oznámení na premiéra Fialu. Další trestní oznámení, například na Alexandra Vondru, podají pak v příštím týdnu.
20.04.2024 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1440 článků)

62% nárůst elektřiny, Polsko 3,4 %. „A Fiala se chlubí?“ Premiér mluvil, expert nevydržel

 
„Pan premiér je opět mimo mísu“. I tak hodnotil slova Petra Fialy, která zazněla na letošní Zemi živitelce, exprezident Agrární komory ČR a člen Klubu 2019 Zdeněk Jandejsek. Rozebral některé jeho myšlenky, jako například „zemědělci a potravináři mají rekordní zisky“ nebo „zkrácení národních dotací“. „Pokud není panu premiérovi známo, tak národní dotace má ČR oproti starým zemím (EU14) na úrovni 20 až 25 %. Jak chce pan premiér abychom konkurovali v cenách, když naše národní podpory nebudou ani 15 %,“ ptá se Jandejsek mimo jiné.
31.08.2023 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6475 článků)

„Pokus o likvidaci.“ Vážná věc. Na Vondru i Fialu míří trestní oznámení

 
Trestní oznámení na Alexandra Vondru, premiéra Petra Fialu, ministra Marka Výborného a další podá v nadcházejících dnech jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek. Exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 se v pořadu Jany Bobošíkové „Aby bylo jasno“ dostal k salmonele, kterou veterináři před časem objevili v mražených kuřatech jeho firmy. Vrátil se i k postoji majitele internetového obchodu Rohlík.cz po protestech 19. února v Praze. A vysvětlil, proč by zemědělské protesty měly pokračovat.
29.03.2024 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1440 článků) , Jana Bobošíková (1045 článků)

Ťafka Šafrovi od Agrární komory. „Chcete zlikvidovat zemědělství? Tak proč lžete? Vždyť je to jinak“

 
Zdeněk Jandejsek, člen představenstva Agrární komory ČR, se ostře vymezil proti tomu, co zaznělo na Foru24 od jeho šéfredaktora Pavla Šafra. Dotyčný prý jen mystifikuje a lže, nemluvě o tom, že vůbec nerozumí zemědělství. „Nesmysly o extenzitě zemědělské výroby, návratu ke způsobu hospodaření meziválečných a poválečných let, mohou hlásat jen negramotná individua v zemědělské problematice typu pana Šafra,“ říká Zdeněk Jandejsek. S dotacemi je to totiž úplně jinak.
16.07.2021 11:35 |

podobné články

Státní veterinární správa bude tolerovat některé 'prošlé' průkazy

 
Státní veterinární správa (SVS) toleruje a bude tolerovat prohlídky proškolených osob – prohlížitelů zvěřiny, kterým skončila platnost průkazu v nedávné době a byly přihlášeny na zrušená pokračující školení proškolených osob. Dále bude SVS tolerovat i činnost prohlížitelů zvěřiny, kterým skončí platnost průkazu v průběhu vyhlášeného nouzového stavu a po něm, a to do doby obnovení školení (v závislosti na organizaci těchto školení).
27.03.2020 20:36 |

podobné články

Babiše pustili na Fialu s Nutellou. Našel ale jiný důvod, proč je v Česku draho

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) se domnívá, že jsme nikdy neměli tak katastrofální vládu, jako je ta Petra Fialy (ODS). Předseda vlády je podle něj mimoň, který tomu nerozumí. I to padlo v pořadu K věci na CNN Prima News. Ale Babiš se zejména věnoval cestě premiéra do Německa. A našel jiný důvod, proč je v Česku draho, než jsou řetězce.
14.11.2023 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26336 článků) , Petr Fiala (6475 článků)

Zemědělci si zvolili nového šéfa. Jandejsek se zaměří na dumpingový dovoz

 
Novým prezidentem Agrární komory ČR zvolili delegáti na sněmu v Olomouci Zdeňka Jandejska (62), ředitele firmy Rabbit Trhový Štěpánov. V čele komory nahradil Miroslava Tomana (57), který už nekandidoval. Jandejsek byl jediným kandidátem, mezi své priority řadí například omezení zahraničních dovozů potravin za dumpingové ceny. Dále také vyšší podporu státu intenzivní živočišné výrobě a citlivým komoditám.
16.03.2017 15:35 |

podobné články

Novým prezidentem Agrární komory je Zdeněk Jandejsek

 
Na včerejším XXV. sněmu Agrární komory České republiky, který se v Olomouci konal jako sněm volební, byl na nadcházející volební období do pozice prezidenta AK ČR zvolen Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., který získal podporu většiny delegátů. Dosavadní prezident Miroslav Toman, kterému skončil mandát, již dříve oznámil, že kandidovat nebude.
17.03.2017 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Sucho zdecimovalo obilí i chmel. Pomozte nám, žádají zemědělci stát

 
Sucho letos napáchalo škody v českém zemědělství za 9 až 11 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. Zemědělci budou chtít od státu odškodnění mezi dvěma a 2,5 miliardy korun, aby pomoc byla ekvivalentní kompenzacím v Německu. Největší škody budou podle Jandejska na obilovinách, pak u cukrové řepy, u chmele kvůli špatné kvalitě, škody jsou i na krmných plodinách. Zemědělci budou hlavně chtít, aby odškodnění bylo rychle, pokud možno do konce letošního roku, dodal Jandejsek. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) je připraven se zemědělci jednat, zvažuje už nejvhodnější způsob vyplácení náhrad.
24.08.2018 14:15 |

podobné články

Ty plné regály potravin v časech krize nebyly úplně samozřejmé. Skokové zdražování potravin nehrozí, ujišťuje prezident českých zemědělců Jandejsek

 
ROZHOVOR Situace v zásobování potravinami nebyla zdaleka tak jednoduchá, jak se prezentovalo. Zemědělci a producenti to ale zvládli. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. Lidé se podle něho o zemědělce vůbec nezajímají, pokud mají „plné žlaby“. Podle Jandejska nehrozí masivní zdražování potravin, jak varovala některá média.
17.04.2020 08:15 |

podobné články

Ty plné regály v časech krize nebyly úplně samozřejmé. Skokové zdražování potravin nehrozí, ujišťuje prezident českých zemědělců Jandejsek

 
ROZHOVOR Situace v zásobování potravinami nebyla zdaleka tak jednoduchá, jak se prezentovalo. Zemědělci a producenti to ale zvládli. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. Lidé se podle něho o zemědělce vůbec nezajímají, pokud mají „plné žlaby“. Podle Jandejska nehrozí masivní zdražování potravin, jak varovala některá média.
17.04.2020 08:45 |

podobné články

Pandemie koronaviru ukázala, jak nebezpečná může být závislost na dovozu potravin. Naši zemědělci patří k nejlepším v Evropě, říká šéf Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek

 
POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERENNÍ STÁT Veřejnost se o zemědělství začíná většinou zajímat až v momentě, když zjistí, jak rychle se zdražují potraviny v obchodě. Takový šok zažívají právě nyní. I koronavir je zapomenut, když například cena květáku se v obchodě pohybuje v rozmezí 80 až 100 korun! Vepřové zdražilo o více než 20 procent. Zdražování je i z důvodů naší malé potravinové soběstačnosti a stále větší závislosti na dovozu potravin z jiných států. Je o tom přesvědčen i prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek, když říká, že soběstačnost naší země ve výrobě vepřového masa se pohybuje mezi 36 až 38 procenty, u drůbežího je to 55 procent, u vajíček 60 procent a u mléka kolem 90 procent.
11.05.2020 08:10 |

podobné články

Obilí vyvážíme za nízké ceny. Ovoce dovážíme, půdu zanedbáváme. V roce 90 jsme byli soběstační. Šéf agrárníků Jandejsek vystavuje účet

 
POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT Až pohled na předražené ovoce, zeleninu a maso z dovozu v regálech supermarketů vyvolává v zákaznících otázku, proč si musí kupovat základní potraviny z dovozu a proč jim je nenabídnou čeští zemědělci. Na stejnou otázku hledá odpověď v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. Přímo se ptá, co je pro naše obyvatele důležitější, jestli soběstačnost v potravinách, anebo závislost na dovozu často i méně kvalitních potravin ze zahraničí.
13.05.2020 08:20 |

podobné články

Květák je z dovozu a je drahý. Naše potraviny nerostou, odráží agrárník Jandejsek útoky na nový zákon

 
POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT V posledních týdnech probíhá velká a často ostrá diskuze k novele zákona o potravinách. Zásadní odpůrci novely straší zákazníky, že pokud ji poslanci přijmou, vše okamžitě zdraží a v obchodech bude jen minimální výběr potravin. Agrární komora ČR s tím dlouhodobě nesouhlasí, stejně jako dnes už bývalý prezident Zdeněk Jandejsek, aktuálně člen znovu zvoleného představenstva AK ČR. V prosazování priorit bude pokračovat nový prezident Jan Doležal, který byl jediným kandidátem na tuto pozici.
18.06.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Doležal (48 článků)

Chceme čisté ovzduší? Musíme bojovat s ekology, překvapil agrárník Jandejsek?

 
POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST A SUVERÉNNÍ STÁT Realistický pohled na fungování životního prostředí nám představil člen představenstva české Agrární komory Zdeněk Jandejsek. „Je nám předkládána iluze o nejkrásnější modré planetě ve vesmíru, která je naším domovem. Je naším domovem, ale také krutým hostitelem. Člověk, aby přežil, se musí stát ještě krutějším predátorem a musel se naučit využívat celé spektrum fauny a flóry,“ říká.
24.06.2020 09:45 |

podobné články