Článek

Nejčernější scénář podle Flegra: Totální lockdown nepomůže, za 20 dní se bude umírat ve velkém

 
Každým dnem přibývá v Česku více a více nově nakažených koronavirem. Vláda proto přijímá opatření, která nejsou úplně všem po chuti. Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr (62) si však myslí, že razantnější opatření by se měla zavést hned. Podle něj však exponenciálnímu růstu mrtvých nelze zabránit ani kompletním lockdownem.
17.09.2020 22:20 |

podobné články

Podobné články

Scénář, který dosud nezazněl. Markéta Šichtařová varuje: Čím tvrdší lockdown teď, tím tvrdší lockdown na jaře. A potenciálně smrtelnější vlna nákazy

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Průběh prezidentských voleb v USA ukázal, že společnost není tak jasně nakloněná demokratům, jak to vypadalo z médií, která jsou evidentně jinde než průřez společnosti. Markéta Šichtařová si všímá, že v Česku zase nejsou odrazem voličských názorů politické strany, což je markantní především v postoji k přijímání nelegálních migrantů. Ředitelka analytické společnosti Next Finance také odmítá názor, že čím dříve dojde na tvrdší lockdown, tím lépe pro naši ekonomiku. Naopak je přesvědčena, že čím tvrdší lockdown teď, tím tvrdší třetí lockdown na jaře, a tedy tím větší zdecimování ekonomiky.
08.11.2020 18:10 |

podobné články

Budete umírat, umírat a umírat: Recenze hardcore videohry Bloodborne!

 
Jsou hry, které sfouknete za odpoledne. Pak jsou gamesy, které dohrajete za víkend, i takové, jež zaberou k dohrání několik dní. A pak je tu Bloodborne, nástupce uznávané série Dark Souls, propracované akční RPG s hardcore obtížností. Postaví vás před herní výzvu vašeho života a nebude se s vámi vůbec mazlit. Než ho dohrajete, uplynou možná i týdny. A připravte se na to, že při hraní budete umírat. Často! Popravdě natáhnete brka hned na začátku.
05.04.2015 15:40 |

podobné články

Koronavirové desatero Jaroslava Flegra: Pracujte z domova, i kdybyste měli změnit povolání

 
Parazitolog Jaroslav Flegr (62) rozhodně nepatří mezi lidi, kteří by koronavirus podceňovali. Naopak již delší dobu varuje před dopadem zákeřné nemoci a před tím, že Česko bude mít brzy desetitisícové denní přírůstky nakažených. I přesto, že je podle Flegra takový scénář neodvratný, dal dohromady deset rad, kterými by se lidé měli řídit, aby nepřišli s virem do kontaktu.
22.09.2020 07:01 |

podobné články

Flegr: Až 2000 mrtvých na covid denně. Stejně nakonec zavřeme všechno!

 
Profesor Jaroslav Flegr se znovu obul do vlády. Opatření, která začala platit od dnešní šesté hodiny ranní, podle něj k zastavení epidemie nestačí. Virolog věří, že budeme muset v opatřeních ještě přitvrdit. „Nakonec to stejně uděláme, protože když bude umírat tisíc lidí denně, tak se ten život stejně zastaví,“ varoval Flegr. Prý může umírat i víc než jeden tisíc lidí denně. V prosinci už to podle Flegra mohou být dva tisíce lidí denně.
22.10.2020 09:45 |

podobné články

Hamáček: 15 až 19 tisíc nakažených denně? To je dobré. Ale pokud 25 tisíc...

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček pro Český rozhlas poznamenal, že při 15 tisících nově nakažených denně se ještě nenaplňuje ten nejčernější koronavirový scénář, který měla vláda na stole. Jak by tedy vypadal nejčernější scénář? Nahlédněte.
29.10.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)

Hamáček: 14 až 19 tisíc nakažených denně? To je dobré. Ale pokud 25 tisíc...

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček pro Český rozhlas poznamenal, že při 15 tisících nově nakažených denně se ještě nenaplňuje ten nejčernější koronavirový scénář, který měla vláda na stole. Jak by tedy vypadal nejčernější scénář? Nahlédněte.
29.10.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

 
Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném návratu dětí do školních lavic rozhodovat především počasí. Školy se, podle Flegra, prý otevřou v dubnu, a to v tom nejlepším případě. „S dětma zacházet jako s nebezpečným odpadem,“ pravil Flegr v pátečním hlavním zpravodajství televize CNN Prima News, a že vyučovat by se mohlo i přes letní prázdniny.
31.10.2020 09:30 |

podobné články

Rozvolnění bylo podle Flegra předčasné. Za týden bude hůř, vláda by měla přitvrdit, říká

 
Česko sice minulý týden sáhlo k rozvolňování, následující dny ale ukázaly, že situace není tak příznivá, jak se zprvu zdála. Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra vláda koronavirus opět podcenila a počty nakažených nyní znovu porostou. Jediné východisko vidí parazitolog v okamžitém zpřísnění nařízení, zlepšení trasování a co nejrychlejší vakcinaci.
09.12.2020 08:01 |

podobné články

Totální kolaps nemocnic, zhroutí se zdravotní systém, předpovídá apokalypsu biolog Flegr

 
Velká část lidí v Česku přirovnává koronavirus ke chřipce a v nákaze vidí spíše zbytečnou hysterii. S tím se ale rozhodně neztotožňuje parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr (62). Ten koronavirovou situaci vidí jako velmi vážnou a sám předvídá katastrofický scénář. Podle Flegra tak budou nemocnice do deseti dní přeplněné nakaženými lidmi s covidem-19.
17.09.2020 06:05 |

podobné články

Zaorálek sype na hlavu popel: Měli jsme víc poslouchat pana Flegra. Ale opozice doporučila pana Šmuclera

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) promluvil o aktuální epidemiologické situaci. Vláda podle jeho slov při druhé vlně zaspala, přísnější opatření měla přijít už na konci srpna. „Kabinet měl dát na slova Flegra než Šmuclera,“ řekl v pořadí Rozstřel na serveru iDNES.cz.
16.10.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2705 článků)

Šmucler se pustil do biologa Flegra: Nesmyslně děsí lidi, strašení mu ale vůbec nevychází

 
Že by se z šéfa zubařů Romana Šmuclera (51) a evolučního biologa Jaroslava Flegra (62) někdy stali blízcí přátelé, to je obrovská utopie. Mezi jejich názory na covid je propast hlubší než Macocha a následující kritická slova vůči parazitologovi je ještě víc rozdělila.
26.10.2020 15:15 |

podobné články

„Měli by to říct lidem na férovku.“ Lockdown a jeho skutečný konec? Zlá předtucha

 
Známý český tvůrce počítačových her Daniel Vávra se pozastavuje nad dalším prodloužením lockdownu, které dnes vyhlásila vláda. „OK, takže lockdown se posunul do 22. ledna. A pak bude co? Covid přestane? Všichni budou proočkovaní? Promoření? Mám pocit, že se nezmění nic,“ píše Vávra na svém facebooku. Podle něj by se spíše lidi měli smířit s variantou, že lockdown v určité formě potrvá do léta.
07.01.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (268 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků) , Daniel Daniel (469 článků)

Přerušme na týden práci. Odbory požadují na Velikonoce tvrdší lockdown

 
Odbory v čele s Josefem Středulou chtějí, aby vláda vyhlásila na Velikonoce tvrdší lockdown, tedy úplné uzavření země. Aktuální epidemiologická situace je podle něj neuvěřitelná. Lockdown je nyní tak jedou z mála možností, která může Českou republiku ještě zachránit. Sdělil to po jednání tripartity. Navrhuje kolem Velikonoc přerušit na týden práci ve firmách.
22.02.2021 14:50 |

podobné články

Lockdown: Co pojem znamená v praxi a kdy by mohl (opět) nastat

 
S rostoucími počty nakažených, hospitalizovaných a zemřelých se stále častěji zmiňuje termín lockdown. Doslovný překlad zní „uzamčení” nebo „uzavření”, lepší překlad je plošná karanténa. V praxi se jedná o zákaz nebo omezení volného pohybu osob mimo bydliště. Určitou formu lockdownu zažilo Česko už na jaře. Tvrdší lockdown zavedl na podzim Izrael.
09.10.2020 16:25 |

podobné články

Jeden jediný případ nákazy znamenal lockdown pro dva miliony lidí. Je za tím mutace

 
Přísný pětidenní lockdown platí od neděle 31. ledna v části australského státu Západní Austrálie, paniku vyvolal případ koronaviru v Perthu. Kvůli jedinému nakaženému tak na dva miliony lodí skončily v plošné uzávěře. Lockdown platí hned pro tři regiony, kromě Perthu také pro Peel a South West, uvedla stanice CNN.
01.02.2021 19:30 |

podobné články

Odboráři žádají zastavit výrobu. O Velikonocích. A na celý týden

 
Šéf odborů Josef Středula navrhuje tvrdý velikonoční lockdown, který by na týden přerušil téměř veškerou pracovní aktivitu v zemi. „Odbory přišly s návrhem, aby se vyhlásil velikonoční lockdown. Situaci považujeme za neuvěřitelnou,“ řekl Středula k současnému stavu po jednání tripartity. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) takový lockdown zatím odmítá.
22.02.2021 17:20 |

podobné články

„S vakcínou blázinec skončí,“ míní parazitolog Flegr. Kdy čeká třetí vlnu covidu?

 
Byl jedním z těch, kteří na začátku podzimu upozorňovali na přichod druhé vlny pandemie koronaviru. Vlny, která bude mnohem silnější než ta jarní. Nejčernější predikce evolučního biologa Jaroslava Flegra o tisícovce mrtvých denně se ale naštěstí nenaplnila. On sám tuto skutečnost považuje za zázrak a také za výsledek obezřetného chování většiny lidí, které, jak sám přiznává, ho velice příjemně překvapilo. Obezřetnost je ale stále na místě, protože se musíme připravit na třetí vlnu spojenou s chřipkovou sezónou. Přesto má řešení, jak se zbavit covidu rychle a bez nákladného lockdownu. Přiblížil ho v Epicentru Blesk Zpráv.
24.11.2020 05:45 |

podobné články

Zemřel nejmladší pokračovatel rodu Kočků: Vašík žil jen šest dní! Nejčernější rok mocného klanu kolotočářů

 
Před deseti lety ukončily tři výstřely život dědice kolotočářského impéria Václava Kočky ml. (†40). Vrah byl loni propuštěn na svobodu a podle okolí rodiny začal nejčernější rok, jaký kdy klan Kočkových prožil.
09.10.2018 06:05 |

podobné články

Není na výběr. Musí nastat tvrdý lockdown, urgují odborníci. Respirátory příliš nepomůžou

 
Odborníci z různých vědeckých oborů v současné zhoršující se epidemické situaci s covidem-19 doporučují zpřísnění opatření pro rychlé snížení počtu nových případů nákazy. Přísnější lockdown doporučuje například Centrum pro modelování biologických a společenských procesů BISOP. Zpřísnit vynucování současných opatření nebo přidat další je třeba také podle epidemiologa Petra Smejkala, který se stal členem Rady vlády pro zdravotní rizika, řekl to v České televizi. Iniciativa 40 dní pro zdraví dnes zveřejnila výzvu lékařů a dalších odborníků, která vyzývá ke stanovení cíle za 40 dní mít méně než tisíc nových případů denně. Současná opatření ale podle nich nestačí, musí zahrnout i průmysl a podniky.
23.02.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (258 článků)