Článek

Necítila prsty, ztratila paměť i řeč! Galina (55) z Jeseníku popsala peklo po kousnutí klíštětem!

 
První teplé jarní dny vylákaly z úkrytu i klíšťata, která kromě dalších patogenů přenášejí hlavně obávanou klíšťovou encefalitidu a boreliózu. Proti první nemoci se můžeme bránit očkováním, u druhé máme zatím smůlu. Krušnou osobní zkušenost s infikovaným klíštětem má i Galina Trnovcová (55) z Mikulovic u Jeseníku.
06.04.2021 10:10 |

podobné články

Podobné články

Až do úterý hrozí extrémní riziko kousnutí klíštětem

 
Extrémně vysoké riziko kousnutí klíštětem potrvá podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu až do úterý. Aktivita klíšťat se prudce zvýšila před týdnem, kdy dosáhla osmého stupně na desetistupňové škále. V současnosti je na devátém stupni, jen v neděli klesne na stupeň osm. Ministerstvo zdravotnictví radí lidem při pobytu v přírodě používat repelenty a pravidelně prohlížet oděv a tělo.
04.05.2012 14:30 |

podobné články

Pozor! Riziko kousnutí klíštětem je na nejvyšším stupni

 
Riziko kousnutí klíštětem je dnes na nejvyšším, desátém stupni, potrvá podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu až do soboty. Přispěly k tomu dlouhotrvající deště, terén je vlhký, což klíšťatům vyhovuje. Ministerstvo zdravotnictví radí lidem používat repelenty a prohlížet oděv a tělo. Vysoké riziko je i v městských parcích. Od klíšťat hrozí klíšťový zánět mozku a lymská borelióza. 
13.06.2013 09:20 |

podobné články

VÝSTRAHA! Tato kusadla na vás čekají! Riziko kousnutí klíštětem je do neděle na nejvyšším stupni

 
Riziko kousnutí klíštětem je až do konce týdne na nejvyšším, desátém stupni. Hygienici radí použít repelent a nevstupovat do listnatých a smíšených lesů, pravidelně prohlížet tělo a případné klíště odstranit.
20.05.2014 15:50 |

podobné články

Holčička (†2) zemřela po kousnutí klíštětem: Dostala horečku a odumřel jí mozek

 
Teprve dvouletá holčička zahynula po zdánlivě banálním kousnutí klíštětem. Podle lékařů se nejspíše nakazila vzácnou nemocí, kvůli které jí otekl a přestal fungovat mozek. O život bojovala týden, pak ji rodiče nechali odpojit od přístrojů.
09.06.2017 15:00 |

podobné články

Klíšťata se probouzí. Možnost kousnutí je extrémně vysoká

 
Riziko kousnutí klíštětem je už třetí týden velmi vysoké. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude v úterý a ve středu na osmém stupni z deseti, ve čtvrtek na sedmém, od pátku do neděle stoupne na devátý stupeň. Čím je vyšší stupeň rizika, tím větší je podíl klíšťat připravených zaútočit. Podle vakcinologů je možno i teď ve zrychleném schématu očkovat proti klíšťové encefalitidě. 
17.06.2013 17:25 |

podobné články

Pozor na klíšťata! Do pondělí hrozí extrémní riziko kousnutí

 
Hygienici varují před zvýšeným rizikem kousnutí klíštětem, které potrvá do pondělka. Na desetistupňové škále nebezpečnosti dosahuje momentálně riziko na devátý stupeň. Nejlepší obranou je vůbec nevstupovat do listnatých a smíšených lesů a v případě, že les navštívíme, nezapomenout na repelent. 
09.05.2014 15:25 |

podobné články

I rostliny mají také paměť. A proto jsou krávy šílené

 
Rostliny mají také paměť. Výzkumem této vlastnosti fotosyntetizujících obyvatel planety se zabývají vědci už sto let. Nejnovější výsledky v této oblasti bádání naznačují, že rostliny skutečně paměť mají. Využívají k ní prionové bílkoviny, které v těle živočichů včetně člověka působí neurodegenerativní potíže. To, co v jedné říši přispívá k zapomínání, ve druhé k pamatování. Rostliny si tak vytvářejí paměť bílkovinami, které způsobují například nemoc šílených krav.
25.05.2016 16:10 |

podobné články

Riziko nákazy klíštětem vrcholí. V mikrovlnce ho ale raději nelikvidujte

 
Na nejvyšší, desátý stupeň stoupne o víkendu riziko nákazy klíštětem. Hygienici varují před vstupem do listnatých lesů a doporučují používat repelent i před návštěvou parků. Návodů na likvidaci parazita je mnoho a některé jsou skutečně bizarní.
14.06.2014 12:06 |

podobné články

Starostka Jeseníku: Na rozdíl od „vyobchodovaných“ politiků je prezident autorita

 
Se starostkou Jeseníku Marií Fomiczewovou (ČSSD) jsme hovořili nejen o vládní krizi a jejím názoru na změnu zákona o přímé volbě prezidenta, ale především o spolupráci v rámci jesenické vládní koalice, která je nyní menšinová či o sociálních službách v Jeseníku. Jesenicko je také významnou turistickou oblastí a starostka zmínila nejednu zajímavou akci, která na Jesenicku v letních měsících proběhne.
18.07.2013 07:25 |

podobné články

Kamil Střihavka: Za kolaps může klíště! Hrozí trvalé následky?

 
Vlasatý rocker Kamil Střihavka (44) minulý týden zkolaboval a byl rychlou záchrannou službou převezen do nemocnice. Nešlo o srdeční slabost nebo únavu, ale o alergickou reakci na nedávné kousnutí klíštětem!
06.08.2009 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Kamil Střihavka (138 článků)

Kamil Střihavka: Další nemoc! Ruší vystoupení!

 
Zatímco v létě trápily rockera Kamila Střihavku (44) problémy po kousnutí klíštětem, teď musel na poslední chvíli kvůli zdravotním potížím zrušit další koncert.
07.12.2009 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Kamil Střihavka (138 článků)

Nemoc Kamila Střihavky: Léčí si zraněné hlasivky!

 
Zpěvák Kamil Střihavka (44) měl letos smůlu. V létě ho potrápilo kousnutí klíštětem a musel i kvůli dalším zdravotním potížím zrušit ojedinělé vystoupení. Teď už se ale zpěvák téměř vyléčil a svoje fanoušky rozhodně nenechá bez slíbeného koncertu.
22.12.2009 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Kamil Střihavka (138 článků)

Klíšťata útočí!

 
Tento víkend byl ohodnocen nejvyšším stupněm desetibodové škály hrozby kousnutí klíštětem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
27.05.2012 12:05 |

podobné články

Odborníci varují: Riziko kousnutí klíštětem je o víkendu enormní!

 
Letní počasí sice o víkendu láká na výlet do přírody, ale po návratu se dobře zkontrolujte. Odborníci varují před extrémně vysokou aktivitou klíšťat.
29.06.2013 08:55 |

podobné články

Víkend a příští týden patří klíšťatům, varují experti

 
Riziko kousnutí klíštětem je o víkendu na osmém z deseti stupňů. Odborníci dokonce na první prázdninový týden předpovídají riziko na stupeň devět. Je to nebezpečné zvláště pro děti, které na prázdniny odjíždějí do přírody.
29.06.2013 12:35 |

podobné články

Klíšťata útočí! Díky očkování ale mezi klienty VZP ubývá nakažených

 
Riziko kousnutí klíštětem stoupne o víkendu na osmý z deseti stupňů. Výrazně vzroste i hrozba nákazy klíšťovou encefalitidou. Jen v roce 2012 bylo touto nemocí, která napadá mozek, nakaženo 1 188 klientů VZP. Jejich léčba stála 35 milionů korun. Díky rostoucímu zájmu o očkování se ale daří počty nakažených snižovat. VZP svým klientům nabízí, že jim na očkování dá až 750 korun.
02.07.2013 10:50 |

podobné články

O VÍKENDU si dejte pozor na KLÍŠŤATA. Bude jich všude plno!

 
O víkendu je podle předpovědí zvýšené riziko kousnutí klíštětem. Aktivita klíšťat dosáhne v desetistupňové škále v sobotu stupně sedm a v neděli osm. Hygienici doporučují použít repelent, nesedat a nelehat v porostech, nevstupovat do křovin.
02.05.2014 18:10 |

podobné články

Výslech pravé ruky Nečase: Ztratila Nagyová paměť?

 
Buď bývalá pravá ruka Petra Nečase Jana Nagyová ztratila paměť, nebo skutečně není zapletená do domlouvání trafik pro Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra. Během dalšího výslechu v ostravské věznici byly totiž její nejčastější odpovědi "nevím" nebo "nevzpomínám si".
22.06.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1578 článků) , Petr Tluchoř (562 článků) , Petr Nečas (9353 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (319 článků) , Jana Nagyová (1571 článků) , Jan Marek (416 článků)

Žena ztratila paměť a nepoznávala ani sebe samu, do svého přítele se musela zamilovat znovu

 
To, že trpí epilepsií, věděla Jessica Sharman (20) už od svých čtrnácti let. Nikdy to ale její život nijak neovlivňovalo až do osudného dne v loňském květnu, kdy prodělala několik po sobě jdoucích záchvatů a ztratila paměť. Nepamatovala si vůbec nic, ani sebe, ani své rodiče, ani svého přítele.
09.02.2017 22:15 |

podobné články