Článek

Nechtěná nevěsta ISIS se může vrátit domů, rozhodl soud. Dívka vraždění nelituje

 
Britská rodačka Shamima Begumová, která před pěti lety utekla z domova, aby se přidala k teroristickému hnutí Islámský stát (ISIS), se může vrátit do Británie a usilovat tam o obnovení svého občanství. Rozhodl o tom ve čtvrtek odvolací soud v Londýně, informovaly světové zpravodajské agentury. Britská vláda loni v únoru dnes 20leté ženě občanství odebrala s odvoláním na bezpečnostní důvody.
16.07.2020 19:50 |

podobné články

Podobné články

Nevěsta ISIS Linda (17) unikla trestu smrti. Vraždění nevinných nelituje, tvrdí zdroj

 
Irácký soud v neděli poslal sedmnáctiletou Němku na šest let do vězení za členství v teroristické organizaci Islámský stát (ISIS) a nelegální překročení hranic. Linda Wenzelová ze saského Pulsnitzu utekla do Iráku s cílem přidat se k ISIS, když jí bylo 15 let. Irácké síly ji zadržely loni v létě při osvobození Mosulu. Starostka Pulsnitzu označila dívku za normální školačku, uvedla agentura DPA.
20.02.2018 13:50 |

podobné články

Nevěsta ISIS přišla o poslední naději, domů se vrátit nesmí. Představuje hrozbu, vzkázal soud

 
Britský nejvyšší soud dnes rozhodl, že Shamima Begumová, která se v 15 letech přidala v Sýrii k teroristické organizaci Islámský stát, se nesmí vrátit do Británie, kde se narodila. Soud již dříve Begumové odebral britské občanství. Dnešní verdikt odůvodnil tím, že Begumová představuje bezpečnostní hrozbu, uvedla agentura Reuters.
26.02.2021 12:10 |

podobné články

Britská nevěsta ISIS chce soud o občanství. Manžel džihádista ji znásilňoval, tvrdí

 
Mladá Britka Šamima Begúmová (19) nevzdává svůj boj o možnost vrátit se domů. Jako patnáctiletá školačka utekla z Velké Británie do Sýrie, kde se provdala za belgického džihádistu a přidala se k teroristické organizaci Islámský stát (ISIS). Její právník se snaží britské ministerstvo vnitra obměkčit tím, že se dívka stala obětí znásilnění, uvedl deník Daily Mail.
24.10.2019 10:31 |

podobné články

Katyňský masakr: Masové vraždění polské elity!

 
Již od roku 1943 je Katyň symbolem celého masového vraždění a ovliňuje polsko ruské vztahy až do dnešních dní. Po sobotní tragédii, ke které došlo 70 let po masovém vraždění, je Katyň pro Poláky znovu místem strašného neštěstí.
13.04.2010 05:05 |

podobné články

Zpověď nevěsty ISIS: Myšlenky na sebevraždu, chuť na bagetu a prosba o druhou šanci

 
Zapomeňte, co jste o mně slyšeli, a dejte mi druhou šanci. Těmito slovy se Šamima Begúmová (21), která jako patnáctiletá školačka utekla z Londýna do Sýrie, kde se provdala za džihádistu a přidala k teroristické organizaci Islámský stát (ISIS), obrací k Britům. Dívka usiluje o návrat domů, přestože jí soud odebral občanství, a doufá, že Brity obměkčí její výstup v dokumentu španělské režisérky Alby Sotorraové „Návrat: Život po ISIS“, uvedl list Daily Mail.
21.03.2021 05:45 |

podobné články

Islamolog: ISIS narazil na strop expanze. A vracení uprchlíků je riziko

 
V Sýrii se v roce 2016 podařilo spojencům razantně zatlačit na Islámský stát (ISIS) a i přes částečné problémy, jako třeba útoky na Palmýru, úspěšně postupují. Mimo jiné i proto, že ISIS narazil na strop své expanze, míní arabista a islamolog z Akademie věd Bronislav Ostřanský. Útoky v Evropě to ale podle něj nijak neovlivní. Situaci navíc může vyostřit případná deportace 200 tisíc běženců, kteří nedostali u našich západních sousedů azyl. ISIS se bude zřejmě rozpínat do dalších nestabilních oblastí na Blízkém východě.
01.01.2017 07:10 |

podobné články

Nevěsta ISIS (20) si v uprchlickém táboře žije v luxusu: Ve stanu má satelit, v nose diamant

 
Šamíma Begúmová (20) jako patnáctiletá školačka společně se svými spolužačkami v roce 2015 utekla z Velké Británie do Sýrie, kde se přidala k teroristické organizaci Islámský stát (ISIS) a provdala se za nizozemského džihádistu. Manželovi porodila 3 děti, všechny v raném věku zemřely. Loni v únoru zažádala o návrat domů, ten jí ale britská vláda odepřela a nakonec jí odebrala britské občanství. „Rozpadl se mi kvůli tomu život,“ postěžovala si po roce na ztrátu občanství. Žije nyní v uprchlickém táboře Rodž v severní Sýrii, stan sdílí s americko-kanadskou nevěstou ISIS Kimberly Polmanovou. Svůj příbytek si Begúmová vyzdobila polštářem s britskou vlajkou a předvedla i piercing s diamentem v nosu, napsal list Daily Mail.
17.02.2020 19:25 |

podobné články

Atentáty se „daly tolerovat“, říká nevěsta ISIS. Teď je „jednou nohou“ zpátky doma

 
V pondělí 23. listopadu britský Nejvyšší soud otevřel slyšení v případu Šaminy Begúmové (21), která jako školačka utekla z Británie do Sýrie, kde se přidala k teroristické organizaci Islámský stát (ISIS) a provdala se za džihádistu. Od pádu chalífátu Begúmová zůstává v uprchlickém táboře a snaží se vrátit do rodné země, její žádost odmítla vláda expremiérky Theresy Mayové, která dívce dokonce odňala britské občanství. Jejímu návratu není nakloněná ani vláda současného premiéra Borise Johnsona, v kauze rozhodne soud, informovala stanice ITV.
23.11.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (260 článků)

„ISIS je pralinka, ne teroristé!“ Čokoládovna se bojkotu bránila marně

 
Pojmenovat svoji dceru Isis vypadalo před pár lety jako hezký nápad. Stejně jako nazvat po egyptské bohyni svůj obchod. Teď už se to ale kvůli islámským hrdlořezům z ISIS jako tak dobrá myšlenka nezdá. Lidé s tímto křestním jménem jsou blokováni na sociálních sítích, krámkům vandalové ničí cedule i výlohy. „ISIS je pro nás pralinka. Kdybychom věděli, že to jsou i teroristé, nikdy bychom nás tak nepojmenovali. Kazí to obchody,“ uvedla například belgická čokoládovna.
21.11.2015 07:15 |

podobné články

Bojovníci ISIS odpálili v Mosulu slavnou mešitu, z níž vyhlásili chalífát

 
Radikálové z teroristické organizace Islámský stát (ISIS) vyhodili do povětří slavnou mešitu an-Núrí v iráckém Mosulu, z níž v roce 2014 lídr ISIS abú Bakr Bagdádí vyhlásil chalífát na dobytých územích v Iráku a Sýrii. S odvoláním na irácké armádní zdroje o tom ve středu informují zahraniční agentury. ISIS vzápětí obvinil ze zničení mešity letoun americké armády, která iráckým vládním jednotkám v boji pomáhá.
21.06.2017 22:20 |

podobné články

„Zmasakrujeme vás,“ hrozí děti a nevěsty ISIS. Detenční tábor je „inkubátorem“ džihádistů

 
V syrském uprchlickém táboře Hawl, při kterém se nachází detenční zařízení, je v současné době až 70 tisíc žen a dětí, tisíce z nich jsou rodinami džihádistů teroristické organizace Islámský stát (ISIS). Nevěsty ISIS podle výpovědí v táboře vytvořily „minichalífát“ a i přes smrt vůdce abú Bagdádího zůstávají věrné ISIS a jeho doktríně a modlí se za jeho obnovení. Jedno z dětí džihádistů vzkázalo světu v rozhovoru pro britskou stanici Sky News: „Zmasakrujeme vás.“ Zprávu přinesl deník Daily Mail.
01.12.2019 08:35 |

podobné články

Teroristé z ISIS mě ponižovali a bili, píše Čech ve své knize. Za mřížemi v Súdánu kázal křesťanskou víru

 
Český misionář Petr Jašek (52) zažil v súdánské base, kde byl držen od prosince 2015 do února 2017, hotové peklo. Teroristé z ISIS, se kterými byl v cele, ho bili a ponižovali. Čech si myslel, že martyrium nepřežije. Nakonec ale přežil a na křesťanskou víru i za mřížemi obrátil několik lidí. O svých zážitcích nyní napsal knihu Imprisoned with ISIS: Faith in the Face of Evil (Uvězněn s ISIS: Víra tváři v tvář zlu).
01.06.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1188 článků) , Petr Čech (74 článků) , Faith Faith (93 článků)

Nevěsta ISIS o životě s teroristy: Peklo na zemi! Hladový syn musel jíst trávu

 
Před sedmi lety Hoda Muthanová utekla ze svého domova v americké Alabamě, aby se přidala v Sýrii k teroristické skupině Islámský stát. Provdala se postupně za tři bojovníky ISIS, kteří zemřeli v boji, a porodila syna. Brzy však zjistila, že život s teroristickou skupinou rozhodně není takový, jaký slibovala propaganda, a že do náboženství má hodně daleko. Následovalo neuvěřitelné násilí, hladovění a neustávající boje. Dnes pětadvacetiletá Hoda se rozhodla zaplatit velkou částku pašerákovi, vzala svého syna a utekla. Ovšem v tu dobu už Hodu znal celý svět jako nevěstu ISIS a exprezident USA Donald Trump se zapřisáhl, že nepřekročí hranice země.
20.03.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků)

Odmaskovaná nevěsta ISIS: V Británii si žila v luxusu, teď živoří mezi uprchlíky s Begúmovou

 
Šamima Begúmová (21), byť nejznámější, rozhodně není jediná žena, která utekla z Británie do Sýrie, kde se přidala k teroristické organizaci Islámský stát (ISIS) a provdala se za džihádistu. Také Ferdous Džahanová (31) vyměnila Londýn za ISIS, v porovnání s životem, který vedla ve čtvrti Twickenham, nyní v uprchlickém táboře živoří, uvedl list Daily Mail.
02.05.2021 20:35 |

podobné články

Nevěsta ISIS (20) bojuje o občanství. Její právníci vyšli Brity už na 890 tisíc

 
Šamíma Begúmová (20) v roce 2015 jako tehdy patnáctiletá školačka utekla se spolužačkami z Velké Británie do Sýrie, kde se přidala k teroristické organizaci Islámský stát (ISIS). A provdala se za nizozemského džihádistu. Od loňského února se usilovně snaží vrátit zpátky domů, což se jí nedaří a britské ministerstvo vnitra jí dokonce odebralo britské občanství. Begúmová, která pobývá v syrském uprchlickém táboře, se proti rozhodnutí ministerstva odvolala. O dalším postupu se radí s právníkem, jeho služby ale hradí britští daňoví poplatníci, Begúmová je vyšla už na 892 tisíc korun, informoval list Daily Mail.
13.06.2020 13:10 |

podobné články

Nejvyšší soud rozhodl: Nechtěná sterilizace žen není promlčena

 
Paní Ivetě bylo v roce 1997 devatenáct let a bylo to její druhé těhotenství. Když o sedm let později chtěla třetí dítě, nedařilo se jí otěhotnět. Byla jí totiž provedena sterilizace, ke které před porodem podepsala souhlas. Vrchní soud v roce 2008 nařídil nemocnici omluvu, Nejvyšší soud ale rozsudek změnil a přiřkl jí odškodné s tím, že tento nárok není promlčen.
08.08.2011 08:40 |

podobné články

ISIS zveřejnil nový brutální způsob vraždění zajatců: Zapojil bojovníky na koních

 
Islámský stát zveřejnil další video brutální popravy. Islamisté v Iráku popravili tři špehy, kteří údajně „kolaborovali s koalicí“. Na popraviště je přivedli bojovníci ISIS jedoucí na koních. Posléze jim uřízli hlavy...
15.03.2016 16:00 |

podobné články

Nevěsta ISIS Linda (16): Při zatýkání křičela bolestí, může dostat i trest smrti

 
Linda Wenzel utekla z rodného Německa a přidala se k ISIS. Tehdy teprve patnáctiletá se rozhodla přidat k teroristům poté, co se na internetu radikalizovala. Ale po dobytí Mosulu byla zadržena vojáky z Iráku. Na internetu teď koluje video z jejího zatýkání, na kterém dívka hlasitě křičí, nejspíše bolestí.
07.08.2017 18:15 |

podobné články

Del Bosque nikterak nelituje, že nevyřadili Itálii ve skupině

 
Trenér španělských fotbalistů Vicente del Bosque nelituje toho, že finálového soupeře na mistrovství Evropy Itálii jeho tým nevyřadil už ve skupině. Pokud by mistři světa a Evropy v posledním zápase základní části uhráli s Chorvatskem remízu 2:2 a vyšší, poslali by "squadru azzuru" domů bez ohledu na výsledek jejího duelu s Irskem. Španělé však vyhráli 1:0 a společně s Italy postoupili do čtvrtfinále.
29.06.2012 13:45 |

podobné články