Článek

Nechali jsme si ukrást celé strategické oblasti hospodářství, přípomíná hejtmanský kandidát KSČM. EU je dobrovolný spolek států, nemá diktovat

 
ROZHOVOR Jan Foldyna má jméno, které je v české politice docela známé. On sám se jej pokouší proslavit ještě více jako kandidát KSČM na hejtmana Pardubického kraje. V regionu ovládaném dlouhé roky ČSSD by se chtěl zaměřit zejména na rozvoj zdravotnictví a dopravy; především mu ale chybí celková vize, kam se má kraj ubírat.
12.09.2020 12:55 |

podobné články

Podobné články

Komunistický kandidát zaujal diváky z Moravskoslezského kraje nejvíce

 
Diváky předvolebního Speciálu Otázek Václava Moravce (OVM), který se živě vysílal z Moravskoslezského kraje dne 4. 10. 2012 na ČT24, ze šestice účastníků diskuse nejvíce zaujal hejtmanský kandidát KSČM Josef Babka (16,8%), nejhůře pak byla diváky hodnocena kandidátka ODS na hejtmanský post David Sventek (10,3%).
08.10.2012 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Babka (7 článků)

Čínský prezident zostra: Nám nikdo nic diktovat nebude. A nikoho neohrožujeme

 
Se sebevědomým projevem vystoupil čínský prezident Si Ťin-pching, pronesl ho u příležitosti 40. výročí zahájení čínských tržních reforem a otevírání ekonomiky. Sice se vyslovil pro spolupráci v mezinárodním obchodu a pro další otevírání domácí ekonomiky, ale žádná nová opatření pro oživení zpomalujícího čínského hospodářství a pro uklidnění obchodního napětí se Spojenými státy nicméně neoznámil. Navíc se Si nechal slyšet, že Čína si od ostatních nenechá nic diktovat, informoval deník Guardian.
18.12.2018 11:20 |

podobné články

Odbory lesního a vodního hospodářství k novele zákona o vodách: Nepřijatelný návrh

 
Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice posoudil v Komisi OS DLV pro vodní hospodářství, návrh novely vodního zákona ve znění předloženém ministerstvem životního prostředí ČR a shledal ho jako nepřijatelný, a to zejména z pohledu jeho sociálních dopadů, které jsou předkladatelem zásadně podhodnoceny. Z toho důvodu Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice požaduje vrácení návrhu novely do přípravného řízení, jeho podrobné vyhodnocení ve spolupráci s odbornými kruhy a přepracování tak, aby budoucí novela zákona nepřinášela neopodstatněné zvýšené zatížení zejména občanů ČR.
29.12.2015 15:46 |

podobné články

Ministerstvo životního prostředí: ČR připravuje strategický rámec oběhového hospodářství

 
Experti na oběhové hospodářství z Ministerstva životního prostředí se spolu se zeměmi Visegrádské čtyřky zúčastnili v Budapešti dvoudenního společného jednání k přípravě návrhu strategického rámce oběhového hospodářství navazujícího na právě schvalovanou novou evropskou odpadovou legislativu v podobě tzv. balíčku k oběhovému hospodářství.
20.05.2018 20:40 |

podobné články

Asi to vzdám, říká komunistický kandidát na funkci hejtmana

 
Mizernou dušičkovou atmosféru vylepšil dosti originálním nápadem karlovarský hejtman Josef Novotný. Ten se ve snaze udržet stůj co stůj ve své dosavadní pozici prvního muže v kraji dopouští nejrůznějších výstřelků. Napřed chtěl vítěznou KSČM připravit nejen o hejtmanský post, ale i o většinu v radě a když neuspěl, navrhl že by jeden z radních mohl ve funkci klouzat a většinu by tak měla střídavě ČSSD nebo KSČM.
08.11.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Novotný (198 článků) , Josef Novotný (198 článků)

Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti?

 
Bolesti v křížové oblasti spadají mezi nejčastější civilizační onemocnění. Zkušenosti s nimi má drtivá většina populace, bez ohledu na věk či věkovou kategorii. Ačkoli v drtivé většině případů po čase odezní, rozhodně bychom je neměli brát na lehkou váhu. Pokud vás trápí bolesti v křížové oblasti, měli byste zpozornět. Vaše tělo se vám snaží prostřednictvím těchto nepříjemných pocitů dát najevo, že něco není tak úplně v pořádku. Příčiny vzniku bolesti v křížové oblasti Bolesti právě v této části zad jednou potkají snad úplně každého. Velmi často vznikají při nadměrné zátěži, například když něco těžkého nesete nebo přenášíte. Zvláště pokud vaše záda nejsou na takovou zátěž zvyklá a připravená. Bolest se nutně nemusí objevit v ten okamžik, zpravidla přijdou až následující den, kdy začnete pociťovat nepříjemné tupé bolesti v oblasti  bederní páteře. Další příčinou vzniku bolesti v křížové oblasti je dlouhé stání v předklonu. Jak se dá bolestem v křížové oblasti předejít? To nejlepší, co pro své zdraví můžete udělat, je předcházet bolestem. Prevence se tedy v tomto případě jeví jako dobrý nápad. Doporučit vám můžeme pravidelný pohyb, záda si tak snáze zvyknou na fyzickou aktivitu a občasná vyšší zátěž je tak nepřekvapí. Věnovat se můžete i kompenzačnímu cvičení, kdy je ale dobré navštívit odborníka a nechat si cvičení navrhnout na míru. Jako prevence v tomto případě může posloužit i zdravý životní styl. Když se bolest objeví Když vás náhle překvapí bolesti v křížové oblasti, logicky začnete přemýšlet nad tím, jak se těchto nepříjemných obtíží zbavit. Jako první pomoc může zafungovat klidový režim léky na uvolnění svalového spazmu. Někomu pomáhá i suché teplo nebo úlevové polohy. Jakmile akutní bolest odezní, zaměřte se na cviky, které fungují na uvolnění a obnovu vadných pohybových stereotypů. Příspěvek Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.05.2017 18:10 |

podobné články

Poc (ČSSD): Česká republika málo využívá fond pro strategické investice

 
Europoslanci z Výboru pro rozpočet a Výboru pro hospodářství a měnu schválili zprávu o vylepšení Evropského fondu pro strategické investice (EFSI). S Radou teď mohou vyjednávat novou podobu fondu fungujícího do roku 2020. Ve hře je i větší podpora méně rozvinutých regionů.
19.05.2017 10:15 |

podobné články

Jestli nám budete diktovat... Známý režisér vystoupil k Zemanovi a Merkelové tak, že ho umělci možná přestanou zdravit

 
„On je prostě mistr bonmotů! V tom, co Merkelové řekl, má stoprocentní pravdu. Copak jedna země v Unii může diktovat všem ostatním?“ reaguje režisér, někdejší poslanec a bývalý předseda KSČM Jiří Svoboda v rozhovoru ParlamentníchListů.cz na to, jakým stylem prezident Miloš Zeman v minulém týdnu rozmlouval s německou kancléřkou Merkelovou. Prý jí do očí řekl, že když si někoho pozve domů, tak ho také potom neposílá na oběd k sousedům, což měla být narážka na to, že si Německo pozvalo migranty, ale teď je chce rozdělit do okolních zemí. Režisér mimo jiné prozradil i to, že si na Pražském hradě stoupl do fronty, kde ostraha prohlíží zavazadla...
30.08.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (451 článků) , Jiří Svoboda (451 článků) , Miloš Zeman (24232 článků)

Ohnivé peklo u Sydney má na svědomí dobrovolný hasič: Založil prý až 7 požárů, aby si užil akci

 
Mladý dobrovolný hasič z východní části Austrálie byl obviněn, že v oblasti největšího australského města Sydney úmyslně založil sedm požárů a pak je se svými kolegy pomáhal hasit. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.
27.11.2019 16:05 |

podobné články

Vojtěch se stal směšným. A to je to nejhorší, řečnil hejtmanský kandidát ČSSD

 
Kandidát ČSSD na hejtmana ve Středočeském kraji Robin Povšík si při startu volební kampaně nebral servítky vůči koaličnímu partnerovi, hnutí ANO. V souvislosti s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem hovořil o chaosu a nekompetentnosti. Dodal také, že šéf resortu zdravotnictví je směšný. Píše to server iDNES.cz.
23.08.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1091 článků) , Adam Vojtěch (863 článků)

KCT Data uzavřela strategické partnerství se společností COPA-DATA

 
KCT Data, s.r.o., přední česká společnost poskytující široké portfolio služeb v oblasti podnikových informačních systémů, uzavřela strategické partnerství s rakouskou společností COPA-DATA GmbH v oblasti integrace výrobních a obchodních dat. Jedná se o integraci nového softwaru zenon 7.10 do podnikového informačního systému SAP.
22.05.2013 18:45 |

podobné články

KSČM: Stát by měl získat zpět strategické firmy

 
Stát by měl některé významné strategické podniky odkoupit zpět, prohlásil předseda KSČM Vojtěch Filip v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny.
15.05.2010 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1377 článků)

Milion chvilek chce od Filipa omluvu kvůli spojování s kyberútokem v Benešově

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii poslal předžalobní výzvu předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi. Ten loni v prosinci naznačil, že spolek by mohl nést odpovědnost za kybernetický útok, jemuž čelila benešovská nemocnice. Spolek požaduje omluvu, jinak podá žalobu na ochranu dobré pověsti.
14.01.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1377 článků)

Tak ať jsou zavřené hranice! Jde o zdraví. Dobrý mrav nad zákon. Advokátka odvrací křik na Babiše

 
ROZHOVOR „Stopla bych všechny zbytečné výdaje státu na neproduktivní věci, zejména veškeré megalomanské podpory nesmyslných neziskovek a projektů,“ podotýká známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, která před časem získala i ocenění Právník roku 2019 v oblasti správní právo. Připomíná, že to, co se tady rozkradlo po revoluci, nebo jsme si nechali ukrást, by nás teď uživilo třikrát. „Pokud jde o úvahy do budoucna, obce a města uvažují o renesanci civilní obrany, o tom, že starostové by měli mít větší pravomoci v době krize a také že by měli mít právo upravit režim na svém území třeba i přísněji, než vyhlásí vláda,“ uvedla. Popisuje i situaci v uzavřených obcích. „Máme v Uničově příbuzné, kteří tam i mají firmu, a tak to máme z první ruky…“
26.03.2020 13:11 |

podobné články

Zvýšili čas dojezdu záchranky, teď ho chtějí vrátit zpět, nechápe komunista

 
Za pokrytecký cynismus, který nezná mezí, označil hejtmanský kandidát KSČM v Libereckém kraji Stanislav Mackovík billboard, s nímž v kraji přišla ODS. Na něm kandidátka na hejtmanku Eva Bartoňová slibuje, že po případném zvolení zajistí o pět minut rychlejší dojezd záchranky.
20.09.2012 16:20 |

podobné články

Babiš: Při případném dělení ČEZ musí strategické věci zůstat státu

 
Při případném dělení energetické společnosti ČEZ si vláda musí pohlídat, aby vedle výroby zůstaly státu také strategické věci typu obchodu nebo distribuce. Na dnešní oslavě 25. výročí Hospodářské komory to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).
19.03.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19356 článků)

Mluvčí politických stran mají vlastní spolek. Kdo je profesionál, nemohl by nikdy toto členství přijmout, uvedla Helena Grofová z KSČM

 
Deník N informoval o tom, že tiskoví mluvčí většiny parlamentních politických stran založili vlastní spolek, skrz něj chtějí kultivovat svoji profesi a zlepšit politickou komunikaci v Česku. Nese název Klub politické komunikace a má v plánu pořádat různé přednášky, workshopy či publikovat vzdělávací materiály. Deník N také píše o tom, že do klubu nebyli pozváni zástupci KSČM, SPD a neuvažuje se ani o zapojení Jiřího Ovčáčka. K tomu se vyjádřila vedoucí mediálního oddělení KSČM Helena Grofová.
07.11.2019 17:45 |

podobné články

Mluvčí politických stran mají vlastní spolek. Kdo je profesionál, nemohl by nikdy toto členství přijmout, uvedla Helena Grofová z KSČM

 
Deník N informoval o tom, že tiskoví mluvčí většiny parlamentních politických stran založili vlastní spolek, skrz něj chtějí kultivovat svoji profesi a zlepšit politickou komunikaci v Česku. Nese název Klub politické komunikace a má v plánu pořádat různé přednášky, workshopy či publikovat vzdělávací materiály. Deník N také píše o tom, že do klubu nebyli pozváni zástupci KSČM, SPD a neuvažuje se ani o zapojení Jiřího Ovčáčka. K tomu se vyjádřila vedoucí mediálního oddělení KSČM Helena Grofová.
07.11.2019 22:45 |

podobné články

Šikovné firmy mohou lidem diktovat vyšší ceny a dodatečné poplatky neomezeně

 
Diktovat stávajícím zákazníkům nová pravidla hry, tedy všeobecné obchodní podmínky, včetně cen, sice nemohou firmy úplně ze dne na den, jak se jim zamane, ale tak těžké to zase není. Šikovní právníci umějí z omezení vybruslit tak, aby se lidem na začátku libozvučně slibovalo - a po čase se jim ceny zvedly, aniž by firma čelila potížím se zákonem.
08.08.2012 16:35 |

podobné články