Článek

Nečekaný problém pro Leyenovou. Intriky prý rozjel její parťák Michel

 
Zatímco úředníci Evropské unie připravují dohodu o jmenování nových předsedů Evropské komise, Evropské rady, Evropského parlamentu a vysokého představitele pro zahraniční politiku, někteří se obávají, že současný předseda Evropské rady Charles Michel by mohl využít tuto situaci k odplatě a k získání vlivnější pozice pro sebe samotného. „Jeho hra je zřejmá: donutit von der Leyenovou klopýtnout a snít o svém vlastním nejvyšším postu,“ říká pro server POLITICO jeden z diplomatů Evropské unie o Charlesi Michelovi.
04.06.2024 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků)
Podobné články

Turecký trapas s křesly jen pro muže má dohru. Šéf Evropské rady prý nemůže klidně spát

 
Předseda Evropské rady Charles Michel vyjádřil lítost nad svou neomaleností, kterou předvedl tento týden na setkání s tureckým prezidentem Erdoğanem. Uvedl, že pokud by se mohl vrátit v čase, určitě by problém se sezením vyřešil jinak. Dodal rovněž, že po incidentu má problém usnout, jelikož si připadá trapně. Michel na setkání zasedl jediné volné křeslo, čímž donutil předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou k tomu, aby si sedla na gauč opodál.
10.04.2021 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků)

V Bruselu prý jedou naplno politické boje. Na Leyenovou tahají i stíhání za vakcíny

 
Ursula von der Leyenová čelí nejisté budoucnosti kvůli těsné většině v Evropském parlamentu po nedávných volbách. Leyenová zkouší získat podporu od různých politických skupin včetně možné spolupráce se Zelenými, což ale může rozdělit její vlastní stranu EPP, nebo s krajně pravicovými skupinami, což může odradit centristy. Charles Michel, předseda Evropské rady, navrhuje řešení, jak von der Leyenovou sesadit a místo ní prosadit řeckého premiéra Kyriakose Mitsotakise, což podle úředníků Evropské komise destabilizuje situaci a komplikuje jednání o obsazení klíčových funkcí v EK.
15.06.2024 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků)

Prostřeno! Nejsem žádná štěkna!, brání se Linda. Tereza jí ale nešetří

 
Intriky, intriky a zase intriky... Středočeské Prostřeno je jich tentokrát doslova plné. Vychutná si je i středeční hostitelka Linda, která doufala, že se jí vyhnou. Marně!
26.09.2012 11:20 |

podobné články

Charles Michel čelí kritice: Prý upřednostňuje vlastní kariéru před Evropskou unií

 
Předseda Evropské rady Charles Michel o víkendu překvapil mnohé, když oznámil, že bude v červnových volbách do Evropského parlamentu kandidovat jako lídr kandidátky valonského Reformního hnutí (MR), tedy strany, kterou už v minulosti vedl a také zastupoval v belgickém parlamentu. V případě úspěchu by Michel nastoupil do funkce europoslance v polovině července, a zkrátil by si tak svůj současný mandát předsedy Evropské rady, který měl trvat až do 30. listopadu. Michelovo oznámení si vysloužilo spoustu kritiky a obvinění ze sobeckých zájmů, nezodpovědnosti a upřednostnění vlastní kariéry před EU, napsal belgický web The Brussels Times.
09.01.2024 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků)

Michel jde do voleb do EP; když uspěje, rezignuje na post šéfa Evropské rady

 
Předseda Evropské rady Charles Michel se v červnu zúčastní voleb do Evropského parlamentu, a pokud v nich uspěje, rezignuje v polovině července na svůj post. Michel to podle agentury Reuters řekl v dnes zveřejněném rozhovoru s belgickým deníkem De Standaard.
07.01.2024 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků) , Michel Michel (91 článků)

Lekl se zemědělců, von der Leyenovou hází přes palubu. Macron překvapil

 
S blížícími se eurovolbami to začíná vřít i mezi unijními lídry. Nejnověji Emmanuel Macron chytl „za koule“ Ursulu von der Leyenovou a domáhá se pozastavení dohody, proti které protestují francouzští zemědělci. Předsedkyně eurokomise, pro kterou je francouzský prezident klíčovým spojencem v jejích ambicích na druhý mandát, je prý pod velkým tlakem.
31.01.2024 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (790 článků)

Borhyová a Hrdlička: Takhle jejich láska vyprchávala před kamerou!

 
Tři roky tvořili dokonalý pár. A stejně tak dlouho Lucii Borhyovou (37) a jejího partnera Michala Hrdličku (26) potkávaly na různých akcích kamery Blesku. Usměvavý pár se nikdy nebránil rozhovorům, ovšem v poslední době už častěji stáli před kamerou sami... Připomeňte si reportáže, v nichž nejprve zářili štěstím! Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
14.10.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1711 článků) , Michal Hrdlička (708 článků)

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

 
Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých českých médií krátce před společnou tiskovou konferencí s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Ta na začátku minulého týdne přijela do Prahy, aby uvedla český Národní plán obnovy a také potvrdila, že Česko dostane 180 miliard korun z EU fondu. „Chcete vědět, jak někteří novináři záměrně lžou a jak kvůli tomu klidně poškodí i celé Česko?“ pokládá si řečnickou otázku Babiš úvodem komentáře, jehož plné znění ParlamentníListy.cz zveřejňují.
26.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků)

Fiala jde do boje s drahými energiemi: Po dohodě s Leyenovou svolal ministry EU

 
Po dohodě s šéfkou Evropské komise von der Leyenovou svolá české předsednictví urychleně jednání rady ministrů pro energetiku k mimořádným opatřením. Uvedl to dnes premiér Petr Fiala (ODS). Píše o tom server iDnes.cz. Fiala také uvedl, že je třeba směřovat k zastropování cen energií, je však nezbytné celoevropské řešení. Řada zemí ho zatím nepodporovala, vyjednává se.
26.08.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6467 článků)

Nebudeme poslouchat Berlín, ani Leyenovou... „Vzpoura“ v EU. Kvůli Ukrajině

 
Evropská komise chce uvolnit zákaz dovozu ukrajinské zemědělské produkce do EU – a z Polska, z Maďarska a ze Slovenska hned přišla reakce. „Nebudeme poslouchat Berlín, ani von der Leyenovou, ani Tuska,“ nechal se slyšet polský premiér Mateusz Morawiecki. I maďarský premiér Viktor Orbán se ozval. Děje se tak v době, kdy je jasné, že válka je pro obě strany hodně drahá. Magazím Forbes spočítal, že jen za rakety vypálené na Ukrajinu už Rusové vydali přes 21 miliard dolarů. A to není všechno…
17.09.2023 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (79 článků) , Viktor Viktor (164 článků)

Stropnický jednal s ministryní Leyenovou: Všechny zadržené z mise OBSE osvobodíme

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) jednal s německou ministryní obrany Ursulou von der Leyenovou o zadržených členech mise OBSE na Ukrajině, oznámil mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Mezi zadrženými je i příslušník české armády.
28.04.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1951 článků)

Johnson jednal o vztazích po brexitu, nic ale nedomluvil. Diskuzi blokují rybolov i cla

 
Večerní jednání mezi britským premiérem Borisem Johnsonem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou o budoucích obchodních vztazích průlom nepřineslo, mezi oběma stranami zůstávají velké rozdíly. Dnes o tom po schůzce obou politiků informují agentury. Johnson se s von der Leyenovou dohodl, že vyjednávací týmy budou dál pokračovat v práci, ale do neděle by mělo padnout jasné rozhodnutí o dalším osudu rozhovorů.
10.12.2020 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (422 článků)

Úřad vlády: Premiér Babiš přivítá v Praze předsedkyni Evropské komise von der Leyenovou

 
Předseda vlády české republiky Andrej Babiš přivítá v pondělí 19. července 2021 předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která navštíví Českou republiku v souvislosti se schvalováním národních plánů obnovy členských států Evropské unie.
16.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků)

Spočítejte jim uhlík, když chtějí omezovat. Přišel nápad a Lutonský z ČT už se čertí

 
Podcaster Tomáš Jirsa kritizuje předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která tvrdě prosazuje zelenou politiku, ale i na krátké vzdálenosti létá soukromým tryskáčem. Za Leyenovou se ale staví zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize František Lutonský. „Mnoho prezidentů a premiérů prosazuje Green Deal. Myslíte, že těmi letadly létají sólo, nebo že s sebou přepravují týmy lidí?“ ptá se Lutonský.
05.11.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (102 článků)

„Drahý Petře!“ „Ursulo!“ objímal se Fiala s Leyenovou. Jenže pak… „Vojín Jurečka“ strhl toto

 
Česká republika dnes od Francie přebírá předsednictví Radě EU, během něhož se chce zaměřit zejména na oblast energetiky a na obnovu Ukrajiny. Vládní politici dnes k příležitosti slavnostního zahájení sezvali špičky EU netradičně na zámek v Litomyšli, kde došlo na velmi srdečné přivítání českého předsedy vlády Petra Fialy (ODS) s šéfkou Evropské komise (EK) Ursulou von der Leyenovou. Po něm přišli na řadu i jednotliví ministři včetně Mariana Jurečky, který předsedkyni EK evidentně zaskočil. „Soudružko vedoucí, vojín Jurečka!“ šíří se posměch po setkání.
01.07.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6467 článků)

„Dostane lekci!“ Je zle. Válka uvnitř EU. Polsko chce srazit Leyenovou. Verhofstadt konflikt přiostřuje

 
Polská vláda přitvrzuje ve sporu s Evropskou komisí v souvislosti s dodržováním zásad právního státu, které vyžaduje předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ta jimi podmiňuje vyplacení pandemického peněžního balíku obnovy za více než 35 miliard eur (přes 800 miliard korun), které nyní blokuje. Polsko vyhrožuje, že vytvoří koalici, s níž von der Leyenovou sesadí. Belgický europoslanec Guy Verhofstadt vyhrožuje jménem europarlamentu šéfce Evropské komise také, a sice že ji sesadí, pokud peníze naopak vyplatí. V sázce je podle něj duše Evropy.
09.08.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Guy Verhofstadt (37 článků)

Peklo Leyenovou nemine, doufá kandidátka Rédová. S Konečnou jde za změnou

 
Tunelování, podvody. Tím se předvedla Evropská unie v době pandemie podle zdravotnice a kandidátky STAČILO! Petry Rédové. Za kšefty se společností Pfizer, jak věří, komisařku von der Leyenovou nemine peklo. Na tomto světě by chtěla spojit vlastenecké síly za lidským programem.
04.06.2024 17:55 |

podobné články

„Děsím se toho, co žluté vesty chtějí.“ Lékař Gérard Michel London pro PL popisuje aktuální situaci ve Francii i co se může stát

 
ROZHOVOR Důvody vzrůstající obliby populistů ve světě jsou všude dost specifické. V Česku rezonuje problém migrace a nátlak Evropské unie na zemi, aby se také zapojila, přijala uprchlíky. Ve Francii máme problémy s ekonomickou situací a narůstající chudobou. Tak hovoří nefrolog Gérard Michel London, jehož otcem byl komunista Artur London, který byl v procesu s Rudolfem Slánským v roce 1952 odsouzen na doživotí. Doktor London žil v Československu a živě se zajímá o mezinárodní politiku.
05.01.2019 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Artur London (6 článků) , Rudolf Slánský (29 článků) , Michel Gérard (6 článků)

Už měsíce kolovalo kuloáry, že Babiše obviní, i s datem. A minulo se to jen o pár dní. Intriky z toho čouhají jak sláma z bot, říká zkušená exministryně Benešová

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Čapí hnízdo je hra, že stíhaná osoba přeci nemůže být premiérem. A tu hru hrají zejména pseudomoralisté všeho druhu, o kterých vím své. Čouhají z toho jednoznačně politické intriky jak sláma z bot!“ říká někdejší nejvyšší státní zástupkyně a poslankyně za ČSSD Marie Benešová. Jedním dechem dodává, že však lidé nejsou hloupí a pomyslný hrneček pomalu přetéká. O tom, že má být Andrej Babiš obviněn, prý slýchala už od začátku léta a ze zpráv šlo tušit, že jde o zoufalé snahy mnoha tradičních a zavedených sil zvrátit narůstající preference hnutí ANO, jež mnohým nedávaly spát. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornila, že za vše bude ČSSD vystaven konečný účet a ten bude drahý. Nepomohou údajně ani plamenné a dlouhé projevy Lubomíra Zaorálka od Šumavy k Tatrám.
03.09.2017 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků) , Lubomír Zaorálek (2902 článků) , Marie Benešová (448 článků)