Článek

Nečekali jsme to, ale reagovali jsme rychle, tvrdí Vojtěch. O rezignaci neuvažuje

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) připustil, že jej vývoj kolem šíření koronaviru zaskočil. Na rezignaci však nepomýšlí a podle svých slov chce „zůstat na palubě a dělat s kolegy maximum”.
19.03.2020 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1164 článků) , Adam Vojtěch (905 článků)
Podobné články

Rezignace ministra Vojtěcha? Premiér Babiš vydal prohlášení v tisku

 
Na čtvrteční tiskové konferenci čelil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) otázce, zda neuvažuje o rezignaci, když Městský soud v Praze zrušil hned čtyři ministrova důležitá rozhodnutí z časů karantény, ale Vojtěch dal jasně najevo, že se k rezignaci nechystá. A předseda vlády Andrej Babiš (ANO) svého ministra jednoznačně podpořil. V rozhovoru pro deník Právo zdůraznil, že jeho vláda pandemii zvládá. Ale i tak se prý musí mít všichni na pozoru.
25.04.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20023 článků) , Vojtěch Adam (1164 článků) , Adam Vojtěch (905 článků)

Pražská TOP 09 vyzvala obviněného Březinu k rezignaci, ten odmítá

 
Opoziční zastupitelé za TOP 09 vyzvali k rezignaci primátorského náměstka Karla Březinu (ČSSD), který byl minulý týden obviněn protikorupční policií. Březina už ve středu uvedl, že o rezignaci neuvažuje a že jej k tomu ani nikdo z koaličních partnerů nevyzval.
31.03.2011 10:55 |

podobné články

Vojtěch pod palbou po chaosu na severní Moravě. Ať skončí, žádá ODS. Zuří i hejtmanství

 
První místopředseda ODS a šéf jejích poslanců Zbyněk Stanjura dnes vyzval ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) k rezignaci. Funkci by podle něj měla opustit i ředitelka moravskoslezských hygieniků Pavla Svrčinová. Stanjura reagoval na dnešní náhlé zpřísnění protiepidemických opatření v Moravskoslezském kraji. Vojtěch podle něj nezvládá funkci ani komunikaci a opatření odporují tomu, co moravskoslezští hygienici dodneška tvrdili. Svrčinová řekla, že důvod k rezignaci necítí. A důvod k odstoupení nevidí ani Vojtěch.
17.07.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1164 článků) , Zbyněk Stanjura (288 článků)

Vojtěch přiznal, že zvažoval rezignaci. A Moravec šil do Babiše: „Ulhat a ukřičet!“

 
Moderátor Václav Moravec se z karantény vrátil do studia pořádně v ráži. Do křesla hosta nedělních OVM usedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), od Moravce to však pořádně schytal premiér Babiš, který nechává v Moravcově pořadu čas od času svou židličku prázdnou. „Ulhat a ukřičet,“ taková je přitom podle Moravce Babišova strategie v boji s virem. Co na to Vojtěch? Babiše hájil. Sám však otevřeně přiznal, že během letošního hektického roku nejednou myslel na rezignaci.
20.09.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (611 článků) , Vojtěch Adam (1164 článků) , Adam Vojtěch (905 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Vojtěch po rezignaci promluvil o stresu: Kapačky a tři hodiny spánku denně. Vrátí se k mikrofonu?

 
Adam Vojtěch (za ANO) rezignoval na post ministra zdravotnictví v pondělí a zřejmě se mu ulevilo. Jak uvedl na svém facebookovém profilu, nyní se rozhodl věnovat hlavně své manželce a odpočinku. Jak se svěřil portálu ŽivotvČesku.cz, během první vlny pandemie na jaře z vyčerpání skončil dvakrát na kapačkách a spal maximálně tři hodiny denně. Na facebooku se po jeho rezignaci objevila slova podpory a díků i od odborné veřejnosti. Vojtěch naznačil, že ze zdravotního sektoru jen tak nezmizí.
26.09.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1164 článků) , Adam Vojtěch (905 článků)

ODS nechce Březinův odchod. On sám rezignaci odmítá také

 
Pražská ODS odstoupení náměstka pražského primátora Karla Březiny (ČSSD) nepožaduje. Ani sám Březina o rezignaci na svůj post neuvažuje.
30.03.2011 16:10 |

podobné články

Pražské VV Johnovi: rezignujte, kvůli vám míříme pryč z politiky

 
Pražské buňky Věcí veřejných vyzvaly v pátek předsedu strany Radka Johna k rezignaci. Lídra VV viní z propadu véček a žádají svolání stranické konference do konce května, kde by se mělo zvolit i nové vedení. Vyplývá to z e-mailu předsedovi strany, který má Právo k dispozici. John na to reagoval slovy, že o rezignaci neuvažuje.
06.04.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků)

Nečas promluvil: O rezignaci neuvažuji! Jana Nagyová má moji plnou důvěru

 
Premiér Petr Nečas vystoupil před novináři se svým komentářem k čtvrteční razii, při které byla zadržena řada osob včetně exposlanců a bývalých mocných mužů ODS Ivana Fuksy a Petra Tluchoře a šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové. Uvedl, že se ničeho nedopustil a o rezignaci proto neuvažuje.
13.06.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1573 článků) , Petr Tluchoř (562 článků) , Petr Nečas (9348 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Jana Nagyová (1566 článků)

Rusnok neuvažuje o kandidatuře za zemanovce

 
Premiér Jiří Rusnok ve čtvrtek na dotaz Novinek potvrdil, že neuvažuje o kandidatuře za Stranu práv občanů - zemanovci (SPOZ) v předčasných volbách do Sněmovny. Zemanovci se ale obrátí na jednotlivé ministry, zda by za ně ve volbách nezabojovali. Jako prvního osloví ministra vnitra Martina Pecinu.
15.08.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (412 článků) , Jiří Rusnok (1889 článků) , Jiří Rusnok (708 článků)

Tomio Okamura zatím neuvažuje o odchodu z čela Úsvitu

 
Tomio Okamura nyní neuvažuje o tom, že by odstoupil z čela hnutí Úsvit. Řekl to dnes na tiskové konferenci ve Sněmovně. Odejít podle něj mají naopak členové hnutí, kteří chtějí založit novou stranu. Části z nich ale nabízí smír. Okamura chce počkat na závěry stranické komise, která prověří financování hnutí. To je prý v minusu.
26.02.2015 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2416 článků)

Španělský trenér neuvažuje, že by nahradil v sestavě Torrese

 
Španělský trenér Vicente del Bosque i přes sílící hlasy v domácím tisku neuvažuje, že by ve čtvrtfinále proti Paraguayi nahradil v sestavě útočníka Fernanda Torrese. I přes nadějný výkon střídajícího Fernanda Llorenteho v utkání proti Portugalsku má hráč anglického Liverpoolu i nadále důvěru kouče.
01.07.2010 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Fernanda Torres (50 článků) , Vicente Torres (4 články)

Ochrana letadel CASA není funkční, obrana smlouvu zrušit nechce

 
Systém automatické ochrany dopravních letadel CASA, známý pod zkratkou DAS, stále není plně funkční. Ministerstvo obrany však neuvažuje o tom, že by vypovědělo smlouvu s dodavatelskou společností Omnipol. Vedení úřadu takový krok považuje za krajní řešení. Ministerstvo proto vyzvalo Omnipol k jednání, jak situaci dále řešit. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Obrana podle něj neuvažuje ani o nahrazení systému obdobným produktem jiné firmy. Omnipol postoj ministerstva uvítal.
31.01.2013 17:35 |

podobné články

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí, o zákazu rozdělávání ohňů zatím neuvažuje

 
Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu.
08.04.2020 18:05 |

podobné články

Fischer stále dokola tvrdí, že financování kampaně má vyřešené a v souladu se zákonem

 
Ministr financí Jan Fischer tvrdí, že financování jeho neúspěšné prezidentské kandidatury je vyřešené a bylo zcela v souladu se zákonem. Novinářům to dnes řekl na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně. Fischer přitom dluhy z kampaně splatil několik měsíců po uplynutí zákonné lhůty. Nejasnosti kolem peněz, kterými pohledávky uhradil, ministr považuje za dostatečně vysvětlené. Ministr financí o rezignaci neuvažuje, rozhodnutí je však podle něj v rukou premiéra Jiřího Rusnoka. 
17.07.2013 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1760 článků) , Jiří Rusnok (1889 článků)

Adam Vojtěch slaví 34 let: Od Kena ze SuperStar až po hořký konec na ministerstvu

 
Adam Vojtěch je celebritou, která za poměrně krátkou dobu prošla pořádnou proměnou. Téměř každý Čech si vybaví, že Vojtěch se v roce 2005 zůčastnil pěvecké soutěže SuperStar. Tam také dostal přezdívku Ken, která se mu stala noční můrou v pozdější kariéře. V soutěži ale skončil v semifinále, později se zpěvem úplně přestal a vstoupil do politiky. Tam to Vojtěch dotáhl až na ministra zdravotnictví. Jeho působení ve funkci ale výrazně poznamenal koronavirus a Vojtěch nakonec rezignoval. I tak má ale za sebou pořádně výraznou kariéru, a to právě oslaví teprve pouhých 34 let!
02.10.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1164 článků) , Adam Vojtěch (905 článků) , Ken Ken (57 článků) , Ken Ken (57 článků)

Vojtěch se ve studiu ČT chválil, jenže odborářku nepřesvědčil. Vše skončilo výzvou k rezignaci

 
O zvládání koronavirové pandemie v druhé hodině Otázek Václava Moravce ČT diskutovali ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková a epidemiolog Rastislav Maďar. Žitníková ministrovi vyčetla, že nefunguje systém rozdělování ochranných pomůcek. Připomněla mu, že v některých institucích má sestra na starosti i 200 klientů. Nakonec ministra vyzvala, aby zvážil rezignaci.
29.03.2020 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1164 článků) , Adam Vojtěch (905 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Politická SuperStar dozpívala: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil rezignaci

 
Adam Vojtěch (33) v pondělí ráno, před naplánovaným jednáním vlády ohledně krizového štábu, rezignoval a svou funkci opouští. Působil jako ministr zdravotnictví. Předseda vlády Andrej Babiš (66) už má v rukou Vojtěchovu rezignaci. Na Vojtěchovo skončení ve funkci zareagoval i Miroslav Kalousek (59).
21.09.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20023 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků) , Vojtěch Adam (1164 článků) , Adam Vojtěch (905 článků)

Na Jobsovu smrt reagovali politici, odborníci i obyčejní lidé

 
Politici, odborníci i obyčejní fanoušci informačních technologií dnes reagovali na zprávu o středečním úmrtí spoluzakladatele společnosti Apple Steva Jobse. Někteří se snažili najít v dějinách srovnatelnou osobnost a pak nejčastěji padala jména Thomase Edisona nebo Henryho Forda. Agentura Reuters nabídla výběr těchto reakcí.
06.10.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Henry Ford (7 článků) , Thomas Henry (7 článků)

VIDEO: Jak byste reagovali, kdybyste byli svědkem vraždy?

 
V experimentu reklamní agentury Thinkmodo je vidět, jak se lidé chovají v krizové situaci. Dvojice protagonistů zinscenovala pokus o vraždu ve výtahu. Lidi, kteří se chystali přistoupit a uviděli škrcení, reagovali opravdu různě. Další články k tématu: Děsivá skrytá kamera: ve výtahu se zjevila holčička z hororu VIDEO: Když se výtahu propadne podlaha, může to být jen trik
05.03.2013 18:30 |

podobné články