Článek

Nečas: Rezignovat nehodlám, vláda by měla pokračovat

 
Premiér Petr Nečas (ODS) nehodlá rezignovat, současná vláda by podle něj měla pokračovat. Předčasné volby nejsou řešením, řekl dnes v TV Nova. Pokračovat až do řádných voleb chce i koaliční TOP 09. Koalice ovšem bude jednat v neděli o dalším postupu.
15.06.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)
Podobné články

Nečas v televizi: Neodstoupím, vláda by měla pokračovat

 
Podle premiéra Petra Nečase by měla současná vláda pokračovat i přes události posledních dní. Na funkci předsedy vlády nehodlá rezignovat.
15.06.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Peake: Mé peníze nebyly v krabici od vína. Rezignovat nehodlám

 
Exministr školství Josef Dobeš (VV) soudí, že kampaň proti vicepremiérce Karolíně Peake (LIDEM) je narafičená. Peake kvůli tomu, že včas nezveřejnila, že inkasovala miliony korun za prodej vily, rezignovat nehodlá.
26.10.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1612 článků)

Rezignovat nehodlám, chci sestavovat vládu, říká Sobotka výsledkům navzdory

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se nechystá rezignovat. Naopak v rozhovoru pro ČT zdůraznil, že sociální demokraté zvítězili a musejí sestavovat novou vládu.
26.10.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Politolog o amnestii: Pokud Nečas a Blažek lhali, měli by rezignovat

 
Hradní právník Pavel Hasenkopf zveřejnil nové dokumenty, které by případně mohly dokazovat větší roli ministerstva spravedlnosti při amnestii, než ministr spravedlnosti Pavel Blažek a premiér Petr Nečas připouštěli. Podle politologa Lukáše Jelínka by premiér a ministr měli rezignovat, pokud Hasenkopf prokáže, že má pravdu, a dokáže tak, že Nečas s Blažkem lhali.
03.05.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Pavel Blažek (551 článků) , Pavel Nečas (445 článků)

Nehodlám být divákem, řekl v posledním projevu Klaus. Jde prý o mnoho

 
Václav Klaus měl svůj poslední projev ve funkci prezidenta. Mluvil o evropské integraci či amnestii, o níž řekl, že by ji vyhlásil znovu i přes potíže, které má. Také podle svých slov neodejde zcela z veřejného života. "Nehodlám být pouhým divákem, když jde o tak mnoho," řekl.
07.03.2013 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9138 článků)

Horáková (SZ): Strana zelených se zúčastní akce Mlčet nehodlám

 
Zástupci Strany zelených se v neděli 8. května zúčastní akce Mlčet nehodlám, která se od 14 hodin uskuteční na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Shromáždění chce při připomínce konce druhé světové války v Evropě upozornit na nárůst antisemitismu a rasismu v Česku.
06.05.2016 20:05 |

podobné články

Shromáždění „Mlčet nehodlám“ varovalo před fašizací společnosti

 
Stovky převážně mladých lidí dorazily dnes odpoledne na pražské náměstí Jiřího z Poděbrad na shromáždění nazvané „Mlčet nehodlám“. Akce, věnované připomínce konce druhé světové války v Evropě a nárůstu antisemitismu a rasismu v Česku, se zúčastnily různé skupiny lidí, příznivci radikální levice i liberální pravice.
08.05.2016 17:40 |

podobné články

Nečas: Věřím, že Johnův policejní informátor je jen iniciativní blb

 
Grémium občanských demokratů se v pátek jednoznačně shodlo, že vláda by měla pokračovat ve stávající koalici. Novinářům to sdělil šéf strany a premiér Petr Nečas. Kromě toho se pozastavil také nad informacemi, že příslušník ochranné služby informoval ministra vnitra Radka Johna (VV) o schůzkách Petra Tluchoře s Kristýnou Kočí. Věcí by se dle něj měla zabývat policejní inspekce, Nečas však věří, že policista je jen „iniciativní blb“.
15.04.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Tluchoř (558 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Kristýna Kočí (699 článků)

Vláda bude pokračovat, lídři koalice se shodli

 
Vláda bude pokračovat. Kabinet Petra Nečase přestojí úterní jednání koaličních špiček. Právo o tom informoval nejmenovaný účastník jednání špiček koalice: „Vláda bude pokračovat. Dohodli jsme se.“ Hrozba předčasných voleb je tak zřejmě zažehnána.
10.04.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Ministryně Valachová: Nehodlám strkat hlavu do písku. Proto jsem se rozhodla podat demisi

 
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se rozhodla rezignovat na svůj post. Demisi podá k 31. květnu 2017.
09.05.2017 18:45 |

podobné články

Valachová by měla kvůli vyšetřování rezignovat, je přesvědčen Kalousek

 
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) by měla kvůli policejnímu vyšetřování údajného zneužívání dotací do sportu bezodkladně rezignovat. Dnes to novinářům řekl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Zprávu přinesla ČTK.
09.05.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Nečas už nechce Kocába ani vidět

 
Premiér Petr Nečas ve čtvrtek v Uherském Hradišti zopakoval, že když zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb nerezignuje, navrhne vládě jeho odvolání. Premiér zároveň odmítl se s Kocábem znovu sejít, aby si vyjasnili, jak to je s jeho odstoupením z funkce, a Kocábovo vzpírání rezignaci označil za nedůstojné. Hru na vynucenou dobrovolnou rezignaci hrát nehodlám, kontruje Kocáb.
02.09.2010 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (669 článků)

Vládní krize: Bude hlasování o důvěře!

 
Rozhádanou koalici otřesenou skandály kolem Věcí veřejných čekal ve čtvrtek perný den. Po schůzce s prezidentem Klausem, který se na Hradě informoval o stavu jednání mezi koaličními stranami, jednaly špičky stran  v Kramářově vile. Po dvou hodinách jednání opustili zástupci VV, s tím, že jednání budou pokračovat v pondělí. Premiér nečas následně oznámil, že jednání budou pokračovat v pondělí. "Vláda bude muset projít nějakou formou hlasování o důvěře," prohlásil Nečas.
14.04.2011 12:05 |

podobné články

Nečas na Žofíně varoval: Ekonomická infekce v Evropě může oslabit Česko

 
Premiér Petr Nečas (ODS) dnes vystoupil na Žofínském fóru a řekl, že by vláda měla do konce roku 2014 ušetřit, tedy snížit schodek veřejných financí o 150 miliard korun. K této cifře kromě jiného mají vést opatření vlády na snižování výdajů ve státním sektoru. Nečas také předloží na posouzení svým koaličním partnerům finanční ústavu. „Ekonomická infekce v Evropě může totiž oslabit i Českou republiku,“ vysvětlil veškerá opatření kabinetu Nečas.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Nečas: Ištvan nenávidí ODS! Policie perverzně poslouchala mé rozhovory s Nagyovou

 
Prožíváme aféru Ištvangate, tvrdí expremiér Nečas s tím, že po něm prý šel státní zástupce Ištvan delší dobu. A společně s policií "perverzně" poslouchal jeho intimní rozhovory s "paní Janou", jak Nečas říká své milence Nagyové. Naštvaný Nečas pak prozrazuje i další podrobnosti k průběhu celé aféry. Ištvana to však nechává v klidu. Nečas je prý jen osobně dotčený.
22.07.2013 15:35 |

podobné články

Bizarní situaci kolem Lessyho nazývame Langerovou pomstou, tvrdí Nečas

 
Premiér Petr Nečas (ODS) tvrdí, že má sice méně koaličních poslanců, ale zato méně konfliktů. V koalici má k dispozici tolik hlasů, kolik je potřeba. Pokud se budou všichni chovat zodpovědně, vláda prosadí jak DPH, tak církevní restituce. Pokud by tomu tak nebylo, zmizel by důvod, proč by měla vláda pokračovat, tvrdí.
17.08.2012 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Kyrgyzský prezident odmítá rezignovat, vláda ho chce soudit

 
Svržený prezident Kyrgyzstánu Kurmanbek Bakijev v neděli znovu odmítl rezignovat a prohlásil, že se obává o svůj život - případný pokus o jeho usmrcení prý "zalije zemi krví".
11.04.2010 12:45 |

podobné články

Vláda bude pokračovat, pokud budou schváleny úspory, prohlásil Nečas

 
Premiér Petr Nečas (ODS) a ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vystoupili na společné tiskové konferenci, kde mluvili o možnostech řešení vládní krize. Nečas prohlásil, že nedojde k přepracování vládního programového prohlášení. Zdůraznil, že pro další pokračování vlády je potřeba dohodnout se s Věcmi veřejnými. Pokračování vlády také podmínil schválením dalších úspor, aby deficit rozpočtu byl příští rok pod třemi procenty DPH. Kabinet o tom má jednat ve středu.
05.04.2012 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Miroslav Kalousek (6480 článků)

Pilip: Vláda musí pokračovat v reformách. Dokud to jde

 
Podle ekonoma a bývalého ministra financí Ivana Pilipa by vláda měla nadále pokračovat v reformách. Pouhé „udržovací“ vládnutí by podle něj bylo mrháním možnostmi, jaké vláda má. Situace ve sněmovně podle něj zdaleka není tak beznadějná a nelze předpokládat, že v dohledné budoucnosti bude lepší.
08.05.2012 14:50 |

podobné články