Článek

Nečas: Po ministrovi zdravotnictví žádáme jasná pravidla nadstandardů

 
ODS žádá po ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi jasná pravidla, podle nichž bude napříště rezort postupovat při určování tzv. nadstandardů.
27.07.2012 12:40 |

podobné články

Podobné články

ODS chce jasná pravidla při rozšiřování nadstandardů ve zdravotnictví

 
Občanští demokraté podle jejich předsedy Petra Nečase podporují systém nadstandardů ve zdravotnictví. Lidé si však zatím mohou připlatit jen u necelých dvou desítek zákroků, což by se mělo změnit. K rozšíření je ale podle Nečase zapotřebí velmi citlivě a transparentně vybrat, co zařadit mezi nadstandardy. ODS tak chce vyloučit možný nátlak zájmových skupin.
27.07.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Paroubek: Vítáme rozhodnutí ÚS ve věci nadstandardů ve zdravotnictví

 
Vítám rozhodnutí Ústavního soudu, který dnes dal zapravdu všem, kteří hovořili o tzv. reformně zdravotnictví pod hlavičkou ministra Hegera a celé Nečasovy vlády jako o chybné a nespravedlivé. Mám upřímnou radost zejména o zrušení nadstandardů ve zdravotnictví.
02.07.2013 17:20 |

podobné články

V nadstandardu toho moc nebude. Ministerstvo se bojí Ústavního soudu

 
Od nového roku si pacienti budou moct připlatit za nadstandardní výkony či materiály. Seznam toho, na co si bude možné připlatit, bude však zatím poměrně krátký. Ministerstvo zdravotnictví nechce na jedné straně příliš vylekat občany a na straně druhé nechce riskovat odmítavé stanovisko Ústavního soudu, který se bude zavedením nadstandardu ve zdravotnictví také zabývat.
21.11.2011 08:10 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví chystá dalších 70 nadstandardů

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chystá rozšířit seznam položek, za které si budou pacienti muset připlácet. "Od ledna chceme zavést dalších 70 nadstandardů," řekl Hospodářským novinám (HN) Hegerův náměstek Petr Nosek.
02.07.2012 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

Lidé si budou připlácet na operaci robotem, odlehčenou sádru či lepší kloub

 
Odlehčené sádry, robotické operace, lepší oční čočky či lepší klouby. Právě na tyto věci by si mohli lidé v rámci nadstandardu připlatit. Počítá s tím návrh ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), který předloží koaličním partnerům. Rozdělení standardu a nadstandardu určí experti v kooperaci s pojišťovnami, pacienty a zástupci stavovských komor.
17.05.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Sněmovna posvětila vznik nadstandardu ve zdravotnictví

 
Sněmovna v úterý hlasy poslanců vládní koalice schválila novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou v červenci odmítl Senát. Novela počítá například se zvýšením poplatku za den pobytu v nemocnici z 60 na 100 korun. Počítá rovněž se zavedením standardů a nadstandardů zdravotní péče. Ty bude nejprve definovat. Pro přijetí normy hlasovalo 103 poslanců.
06.09.2011 15:25 |

podobné články

Dcera umírá a lékař chrápe. A za tohle platit, slyšel ministr u Jílkové

 
Poněkud překvapivý závěr vyplynul z debaty v pořadu Máte slovo. Moderátorka Michaela Jílková si do studia pozvala ministra zdravotnictví Leoše Hegera a dala mu za úkol obhajovat rozlišení standardů a nadstandardů v lékařské péči, které jeho resort plánuje. Závěr z diskuse leckoho překvapil, ukázalo se totiž, že idea nadstandardu v podstatě nikomu nevadí. Lidé jen nevěří lékařům, že budou poctiví.
07.10.2011 04:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (438 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Nemějte přehnaná očekávání, říkají o nadstandardu lékaři

 
Ministerstvo zdravotnictví dokončuje nabídku prvních nadstandardů. Lékaři ale varují před přehnanými očekáváními. Lepší materiály podle nich nebudou pro každého – dražší věc totiž automaticky neznamená nejvhodnější.
26.11.2011 17:30 |

podobné články

Výběr nadstandardů bude fér, slibuje Heger. Má na to pracovní skupinu

 
K posouzení dalších nadstandardů ve zdravotnictví byla sestavena speciální pracovní skupina. Je složená ze zástupců lékařů, zdravotních pojišťoven i pacientů. Ministr Leoš Heger si od toho slibuje transparentní výběr.
28.07.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Léčba rakoviny v nadstandardu být nesmí, upozorňují onkologové

 
Česká onkologická společnost je zásadně proti tomu, aby se robotické operace rakoviny dostaly na seznam chystaných nadstandardů. Předseda společnosti profesor Jiří Vorlíček novinářům řekl, že vybavení pro robotické operace by mělo mít každé onkologické centrum. K jednání o nadstandardech ale prý nebyli onkologové na ministerstvo zdravotnictví zatím přizváni.
11.09.2012 17:25 |

podobné články

Heger počítá s rozšířením nadstandardů, i když soud nerozhodne

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger v nedělních Otázkách Václava Moravce uvedl, že počítá s rozšířením nadstandardů. Tento plán zatím musel odložit, protože se k němu má vyjádřit Ústavní soud. Heger však počítá s tím, že pokud se soud nevyjádří do konce léta, návrh opět předloží.
24.03.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

V úterý řekne Ústavní soud své mínění o nadstandardu ve zdravotní péči

 
Ústavní soud v úterý vyhlásí nález důležitý pro budoucnost českého zdravotnictví. Soudci oznámí, jak pohlížejí na zavedení základu a nadstandardu ve zdravotní péči. Vyjádří se též ke zvýšení poplatku za pobyt v nemocnici z 60 na 100 korun. Návrh na zrušení několika sporných paragrafů první části zdravotní reformy podalo 51 poslanců ČSSD zastoupených předsedou strany Bohuslavem Sobotkou.
01.07.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Nadstandardy ve zdravotnictví možná začnou platit později

 
Start nadstandardů ve zdravotnictví se možná z ledna přesune duben či květen příštího roku. Zvažuje to ministerstvo zdravotnictví s tím, že pokud by nadstandardy vstoupily v platnost později, mohlo by do nich být zařazeno více výkonů. Ve čtvrtek to uvedl mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň, podle něhož bude jasno do dvou týdnů.
24.11.2011 14:40 |

podobné články

Pravičáku, ty ministr nebudeš, naznačuje prý ČSSD svému expertovi na zdravotnictví

 
Stínový ministr zdravotnictví z ČSSD Svatopluk Němeček se ani v případě, že sociální demokraté vyhrají předčasné volby, nemusí stát skutečným ministrem zdravotnictví. Podle serveru iDnes.cz se totiž části strany nelíbí jeho příliš pravicové názory. Konkrétně pak Němečkovo prosazování uzákonění nadstandardů ve zdravotnictví.
09.10.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (372 článků)

Vostradovský (STAN): Komu mohou vadit jasná pravidla a řád?

 
Každý občan naší země musí dodržovat jasná pravidla daná zákonem. Je ovšem území, kde řád platit nemusí a každý správce či ministr si může nakládat s pravidly podle svého uvážení. Tato oblast se nazývá Národní park Šumava.
11.10.2014 15:11 |

podobné články

Už i klausovské Fragmenty píší: Reformy TOP 09 ožebračují potřebné

 
Vládní strana TOP 09 to tvrdě schytala na internetových stránkách prohradní Revue Fragmenty. Šéfredaktorka Ivana Haslingerová dává jasně najevo, že o čtveřici ministrů za tuto stranu - šéfovi resortu zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, ministrovi práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi a ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi si myslí jen to nejhorší. Zato pro Václava Klause má toliko slova chvály.
16.04.2012 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9191 článků) , Miroslav Kalousek (6521 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)

Už i klausovské Fragmenty píší: Reformy TOP 09 ožebračují potřebné

 
Vládní strana TOP 09 to tvrdě schytala na internetových stránkách Revue Fragmenty. Šéfredaktorka Ivana Haslingerová dává jasně najevo, že o čtveřici ministrů za tuto stranu - šéfovi resortu zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, ministrovi práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi a ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi si myslí jen to nejhorší. Zato pro Václava Klause má toliko slova chvály.
16.04.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9191 článků) , Miroslav Kalousek (6521 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)

Správná definice nadstandardu není šprajc, ale vítězství rozumu, říká Bárta

 
Exministr dopravy a faktický lídr Věcí veřejných Vít Bárta považuje definici nadstandardu ve zdravotnické péči lékařskými odborníky, a nikoli úředníky za jedinou možnou variantu. Řekl to v rozhovoru pro deník Právo.
27.05.2011 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)