Článek

Nebyly léky, aby mohly být vakcíny. Zapomenuto, lékař Čížek připomněl

 
Většina médií i politiků nejeví zájem o zpětné kritické zhodnocení koronavirové krize. A má to zřejmě svá opodstatnění, mohlo by se totiž například ukázat, že původ viru byl nejspíše umělý a léky na covid záměrně potlačovány, aby byly schváleny mRNA vakcíny, uvádí v rozhovoru pro Rádio Universum doktor Vladimír Čížek, cévní lékař a soudní znalec v oboru angiologie a předseda Etické komise Nemocnice AGEL.
17.03.2023 09:20 |

podobné články

Podobné články

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Očkování: Lékař, který zažil, co se po něm lidem stalo. Teď promluvil

 
Lékař Vladimír Čížek, který je předsedou etické komise a členem Zdravého fóra, vyzývá k rezignaci prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. „Jeho vystoupení probouzí nenávist k neočkovaným, a proto si myslím, že by měl odstoupit,“ tvrdí Čížek, který prý svým pacientům pod 50 let očkování rozhodně nedoporučuje. Celé covidové období je podle Čížka nepochopitelným šířením strachu, nepravd a porušováním zákonů. Prozradil také s jakými příznaky k němu očkovaní pacienti přicházejí.
05.11.2021 18:15 |

podobné články

Jacksonův lékař dostal za neúmyslné zabití zpěváka čtyři roky

 
Lékař Conrad Murray byl odsouzen ke čtyřem letům vězení nepodmíněně za to, že nepřímo způsobil smrt zpěváka Michaela Jacksona. Podle soudu hrubě a opakovaně porušil své povinnosti lékaře vůči pacientovi, když umělci opakovaně podával anestetikum propofol. Lékař přišel i o svoji licenci. O výši odškodnění pro zpěvákovy děti rozhodne soud později. Další články k tématu: Za smrt zpěváka Jacksona může jeho lékař, rozhodla porota Do dražby míří postel, na které zemřel „král popu“ Michael Jackson Jacksonův lékař porušil léčbu, tvrdí experti. Obhajobě uštědřili ránu Jackson byl před smrtí téměř slepý, vypověděl jeho lékař Syn afrického diktátora prošustroval miliony za auta i Jacksonovy ponožky Lékař odsouzený za zabití zpěváka Jacksona se odvolá
29.11.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1760 článků) , Michael Jackson (661 článků) , Michael Jackson (661 článků)

Chybí léky na tlak i na kašel: Může za to nelegální přeprodávání, tvrdí lékárníci

 
Endiaron, Nasivin, Stopangin, léky na vysoký tlak, antidepresiva nebo léky pro onkologické pacienty – to je část léků bez předpisu i na předpis, které momentálně v našich lékárnách neseženete. Podle České lékárnické komory (ČLnK) je možné většinu z nich nahradit jinými léky se stejným složením. Kdy budou léky znovu k dostání, nelze s jistotou říci. Důvodů, proč léky českým pacientům chybí, je několik, např. legální a nelegální přeprodávání léků z Čech.
15.06.2018 05:05 |

podobné články

Ten, jehož jméno je zapomenuto! Straka si odvezl z Letné debakl

 
Ty už sem nelez, neznáme tě! V tomto duchu "přivítali" sparťanští fanoušci na Letné trenéra Příbrami Františka Straku v pátek večer při vzájemném zápase obou týmů. Ten, jehož jméno je zapomenuto a nikdy již nebude vysloveno," hlásal velký transparent.
24.08.2013 10:05 |

podobné články

Osobnosti: František Straka (142 článků)

Plzeň vyhořela v Jihlavě, vítězství nad Spartou je zapomenuto

 
Fotbalisté vedoucí Plzně ve 14. kole první ligy nečekaně prohráli v Jihlavě 1:2 a v čele tabulky mají už jen bodový náskok na mistrovskou Spartu. Vítězství z minulého týdne nad rivalem z Letné je prakticky zapomenuto.
09.11.2014 19:40 |

podobné články

Max (7) čeká na léky, aby vyrostl. A maminka řekla víc o šikaně kvůli nemoci. Pomůže novela?

 
Sedmiletý Max trpí vzácným onemocněním achondroplazií, nebo také trpaslictvím. Špatně mu rostou kosti a do dospělosti by tak mohl přijít s maximální výškou 135 centimetrů. Ve světě i v Evropské unii už ale mají místo léky, které by tento proces mohly zvrátit. A které by pomohly chlapci vyrůst. Díky novele zákona, která čeká na podpis prezidenta Miloše Zemana, by mohly být tyto léky rychleji dostupné. Rozsáhlá legislativní úprava, jejíž částí je i právě jednodušší schvalování léků, bude účinná od začátku roku 2022.
23.09.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků) , Max Max (123 článků) , Max Max (173 článků) , Max Max (123 článků)

Léky na chřipku s pseudoefedrinem jsou ode dneška na průkaz

 
Léky na chřipku a nachlazení s pseudoefedrinem mohou lidé od pátku 1. května kupovat na průkaz pojištěnce. Tuto možnost ale mají jen ve zhruba 900 z 2400 lékáren a výdejen, které se připojily k centrálnímu úložišti dat. V ostatních zatím léky na průkaz nedostanou, protože lékárník nemá možnost ověřit si, zda si nekupují nadměrné množství léku. Lékař ale může napsat v odůvodněných případech tyto léky na recept. Pacient si je může vyzvednout kdekoli, lékárník nemusí nic ověřovat.
01.05.2009 07:40 |

podobné články

Z toho se posadíte. Proč chce Putna konec TV Prima? Senátor Valenta a vydavatel Čížek připomínají, co zapadlo. Soros, Klaus, Klinika...

 
Senátor Ivo Valenta se pozastavil nad únikem informací, podle kterých docházelo k ovlivňování veřejného mínění americkým miliardářem Georgem Sorosem při volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 pomocí volebních projektů, které měly zabránit stranám kritizujícím Evropskou unii a její proimigrační politiku, aby dosáhly vysokých volebních výsledků. „Pravda zvítězila!“ napsal na svém Facebooku k této zprávě a zmínil se i o bývalém náměstkovi brněnského primátora Matěji Hollanovi. K tématu se následně připojil i podnikatel Jan Čížek, který upozornil na hrozbu „zakázání TV Prima“ v návaznosti na kauzu Klinika.
17.01.2019 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan George (10 článků)

Nezatopíte. Romové, volte Piráty, padlo a lidé trpí, zní z SPD s konkrétním infem

 
Vydavatel a dvojka kandidátky SPD v Praze Jan Čížek upozornil na šokující případ městské bytovky na Praze 10, kde si lidé stěžovali pirátskému vedení magistrátu na nepřizpůsobivé obyvatele. A reakce? „Místo aby nepřizpůsobivé nájemníky vystěhovali, tak do bytovky posílají další čtyři problematické rodiny! Asi chtějí ty stěžovatele potrestat a odpor veřejnosti zlomit silou,“ uvádí Čížek. Podle něho se dokonce otevřeně mluví o tom, že si takto do Prahy Piráti svážejí voliče z celé země.
21.09.2021 20:00 |

podobné články

Nový místopředseda chce STAN zelenější: Green Deal je v podstatě správně. Elektrická auta tu budou rychleji, než si myslíme

 
Nový místopředseda STAN Pavel Čížek navrhuje, aby došlo k mimořádnému zdanění zisků energetických firem i části zisků bank. „Myslím, že se k tomu musí přistoupit, protože všichni se teď skládáme na drahé ceny energií,“ uvedl Čížek. Zároveň je potřeba šetřit energii, což navrhuje i Evropská komise, například na náročné výrobě hnojiv.
25.07.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (536 článků) , Pavel Nový (389 článků)

„I policistům to bylo trapné.“ Za Petra Pavla na výslechu. V Bartolomějské

 
Ve čtvrtek se celá politická reprezentace shromáždí na Pražském hradě, aby přihlížela inauguraci nového prezidenta České republiky Petra Pavla. Středeční dopoledne strávil pražský novinář a aktivní občan Jan Čížek na slavné pražské policejní služebně v Bartolomějské ulici. Právě tam totiž sídlí pražský odbor extremismu a terorismu, kam byl Čížek předvolán k vysvětlení svého „křivého nařčení kandidáta na prezidenta Petra Pavla“.
09.03.2023 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2037 článků)

Léky bývají zkoušeny v mizerných testech, varuje lékař

 
Britský lékař Ben Goldacre ve své nové knize varuje – léky jsou často testovány v e špatných zkouškách a na trh se tak může dostat leccos. Například do českých zdravotnických zařízení a lékáren se ročně dodají léky za 59 miliard.
10.11.2012 20:00 |

podobné články

Protiastmatické léky zhoršují koronavirus? Lékař řekl, na co si mají dát nemocní pozor

 
Richard (25) trpí odmalička astmatem a navíc je alergik. Používá inhalátor a jednou denně i léky. Ačkoliv se o astmaticích mluví jako o ohrožené skupině, podle ředitele České iniciativy pro astma Petra Pohunka nepředstavuje covid-19 pro naprostou většinu astmatiků výrazně vyšší riziko ve srovnání s běžnou populací. Pokud ovšem dodržují léčbu. Lékař zároveň promluvil o tom, zda protiastmatické léky zhoršují koronavirovou nákazu.
17.05.2020 06:15 |

podobné články

Adam Čížek: Na první krok čekal 8 let!

 
Adam Čížek (29) byl ve svých dvanácti letech mimořádně pohybově nadaný kluk. Chtěl na taneční konzervatoř. V říjnu 1992 ho ale na přechodu srazilo auto a všechno se změnilo.
31.01.2010 04:50 |

podobné články

Čížek z Novosibirsku se rozloučil s ruskou ligou gólem

 
Fotbalisté Novosibirsku se rozloučili s první ruskou ligou remízou 1:1 na půdě Grozného, o kterou se vstřeleným gólem postaral český záložník Tomáš Čížek.
28.11.2010 15:25 |

podobné články

Ondřej Čížek: Klip k písni od Foals jsme točili bez kapely

 
Olomoucký tvůrčí tým kolem Ondřeje Čížka natočil videoklip ke skladbě Snake Oil britské kapely Foals. Jedná se o ryze fanouškovskou záležitost, kapela se natáčení nezúčastnila. Klip vznikal v oblasti Dolních Vítkovic v Ostravě, tam, kde se mimo jiné koná festival Colours of Ostrava. Výsledná práce sklidila většinou pozitivní ohlasy od fanoušků z celého světa. Na otázky odpověděl Ondřej Čížek
13.03.2016 14:50 |

podobné články

Dana Drábová: Evropa je zhýčkaná. Migranti z Afriky? To je pracovní síla obtížně použitelná. Jaderný odpad je zlato

 
Stovka zájemců si přišla poslechnout besedu s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou, kterou v Plzni uspořádalo hnutí Starostové. Zúčastnil se rovněž europoslanec Stanislav Polčák a starosta města Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku Pavel Čížek, který za hnutí kandiduje na post hejtmana. Beseda to byla velmi živá, dorazilo i několik  zástupců obcí, které jsou v hledáčku Správy úložišť radioaktivních odpadů. Dana Drábová se ale věnovala rovněž problematice energetických sítí. Starosta Čížek nastínil poměrně temnou vizi dlouhodobějšího plošného výpadku elektrické energie.
24.05.2016 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (337 článků) , Dana Drábová (171 článků)

Už se perou! Krysa... drsný výrok na adresu Kláry Samkové, která tuší Okamurův konec. Politici SPD reagují na plán Soukupa

 
„Krysy opouštějí loď jako první,“ varuje český podnikatel a člen SPD Jan Čížek před občanskou aktivistkou, advokátkou a političkou Klárou Samkovou. Ta v souvislosti se založením nového politického hnutí LIST Jaromíra Soukupa předpovídá: „Konec Tomia Okamury a jeho SPD.“ Čížek na to dodává: „Neposlouchejme tyto falešné proroky! Držme při sobě, ať žije SPD!“
17.01.2019 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Soukup (30 článků)