Článek

Nebude mlčet! Asistent Foldyny potrestán soudem za varovná slova k imigrantům. Jen na PL se dočtete, co bude dál

 
Zaplatit 30 tisíc nebo dva měsíce vězení. Z těchto dvou variant dal soud na výběr poradci poslance Jaroslava Foldyny a publicistovi Michalu Walteru Kraftovi. Důvod? Tři články, kterými podle rozhodnutí soudu usiloval o vyvolání či posílení nenávisti ze strany čtenářů vůči vyznavačům islámu. Kraft se k rozhodnutí dosud odmítal vyjádřit. Pro ParlamentníListy.cz udělal výjimku a poskytl nám kompletní znění rozsudku. Ve věci navíc podal odpor a vše bude pokračovat veřejným líčením.
14.09.2020 20:50 |

podobné články

Podobné články

Uplácený asistent poslance Babáka promluvil. Doteď musel mlčet

 
Asistent poslance Michala Babáka Šimon Stejkoza se stal terčem korupčního jednání. To je v tuto chvíli již známý fakt. Jak Stejkoza řekl ParlamentnímListům.cz, situace, do které se dostal po návštěvě nejprve tří "rádoby" podnikatelů, kteří mu nabídli úplatek, byla velmi nezáviděníhodná. "Pralo se ve mně to, jak se z domněnek a skutečností, jež jsou obtížně dokazatelné, dostat k faktům, abych mohl vše oznámit policii a nečelil tak poté následně obvinění z křivého nařčení."
08.08.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Okamura v TV: Mažou mě. A šířili o mně lži. Česko bude v koncích, vládo, konej

 
V Aréně Jaromíra Soukupa byla tentokrát přesila SPD v podobě Jaroslava Foldyny a Tomia Okamury. Proti nim stál poslanec Pirátů Petr Třešňák. Řešila se svoboda slova a Tomio Okamura si rýpl, že společnost Facebook si zvolila server Demagog.cz, pro "fact-checking", když server o Okamurovi šířil nepravdy. A od Foldyny přišel výbuch, když se probírala kauza znásilnění nezletilé černošským migrantem. Dva roky a léčení na státní útraty připadalo Foldynovi pro "dacana" málo. Došlo i na jádro a demokracii.
25.06.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2368 článků) , Jaroslav Soukup (123 článků) , Jaroslav Soukup (123 článků) , Jaroslav Foldyna (642 článků) , Petr Soukup (3 články)

Stanjura (ODS): Metoda mlčet, mlčet, mlčet, to je skoro jako zatloukat, zatloukat, zatloukat

 
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 29. 4. 2015
29.04.2015 17:46 |

podobné články

Pavel Novotný si pořídil zbraň. Slova o střelbě do Foldyny

 
Týdeník Respekt přinesl informaci, že do Česka údajně přicestoval z Ruské federace muž, který by mohl ohrozit starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) a pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Novotný nelenil a začal jednat. Pořídil si zbraň. I když je otázka, zda by mu proti případnému útočníkovi pomohla. Už ale přemýšlí nad osudem Jaroslava Foldyny (SPD). Posuďte sami.
29.04.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1011 článků) , Ondřej Novotný (112 článků)

Se zvolením Foldyny nesouhlasím, snad řádný sjezd ČSSD převolí některé členy vedení, doufá Seďa

 
Pár dní poté, co politická jednání mezí ANO a ČSSD skončila, prohlásil premiér v demisi Andrej Babiš, že si nyní vyslechne doporučení prezidenta Miloše Zemana, se kterým bude o sestavování vlády jednat v úterý v Lánech. Bývalý poslanec Parlamentu ČR Antonín Seďa (ČSSD) proto na svém profilu ParlamentníchListů.cz odpovídal na čtenářské dotazy například ohledně toho, co by říkal na to, kdyby prezident Babiše podruhé premiérem nejmenoval a byl by jím někdo jiný za ANO, nebo, co říká na to, že podle Jiřího Dienstbiera ml. se zvolením Foldyny do čela ČSSD dostávají fašisté.
09.04.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19397 článků) , Antonín Seďa (126 článků) , Miloš Zeman (24244 článků)

Asistent expremiéra má pořádný problém: Měl znásilnit spící dívku (20)!

 
Mark Adams, bývalý asistent britských premiérů Tonyho Blaira a Johna Majora,  stanul před soudem kvůli obvinění ze znásilnění. Měl spáchat trestný čin na 20leté ženě u sebe doma, když hluboce spala.
12.01.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Tony Blair (96 článků) , Mark Adams (2 články) , John Adams (4 články)

Paroubek si rýpl do Foldyny: Za to, co říká, mohou rány do hlavy

 
Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek se na svém webu VašeVěc.cz pustil do svého bývalého kolegy z ČSSD Jaroslava Foldyny, který jej obvinil, že za to, že prošly církevní restituce, mohou on a Jiří Šlégr. Podle Paroubka už Foldynovi nezabírá lék lexaurin.
20.07.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3885 článků) , Jiří Šlégr (416 článků) , Jiří Šlégr (417 článků) , Jaroslav Foldyna (642 článků)

Přídavky na čtyři děti a dost! Foldyna přišel s radikálním návrhem a toto následovalo

 
ANKETA Sociálně demokratický poslanec Jaroslav Foldyna přišel s návrhem, který odmítli nejen jeho spolustraníci, ale i pravicoví politici. Navrhuje totiž, aby bylo možné čerpat přídavky maximálně na čtyři potomky. „Podle mne je tento nápad strašně hloupý a to zvláště v dnešní době, kdy Evropa vymírá,“ reagoval na nápad Foldyny pro ParlamentníListy.cz senátor Jiří Čunek. „Návrh Foldyny je mimořádné polovičatý,“ přispěl názorem i poslanec Tomio Okamura, kterého navíc pohoršilo jedno včerejší „ano“ od vlády.
10.03.2016 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (815 článků) , Tomio Okamura (2368 článků) , Jaroslav Foldyna (642 článků)

Jiří Paroubek se vysmál hlavě Jaroslava Foldyny

 
Expremiér Jiří Paroubek si tropí žerty z poslance ČSSD Jaroslava Foldyny, který povede krajskou kandidátku v letošních volbách v Ústeckém kraji. Než vypustí pár slov do rádia, měl by si prý tento krajský lídr uvědomit, co říká. Jinak totiž lidé přijdou na to, že je to možná v jádru dobrý muž, ale na počty má velmi špatnou hlavou.
14.04.2016 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3885 článků)

Babišova vláda zřejmě odmítne návrh poslance Foldyny týkající se platů

 
Vláda ve čtvrtek zřejmě odmítne návrh poslance ČSSD Jaroslava Foldyny, který chce zavést mírnější danění příjmů ze zaměstnání v cizině. Jeho návrh má pomoci řešit kauzu českých lodníků v Nizozemsku, kteří musí odvádět daně v tuzemsku, píše ČTK.
07.03.2018 12:40 |

podobné články

Foldyna a Ovčáček nejen o vlasovcích. To byly nálože

 
Do talkshow Jiřího Ovčáčka přišel poslanec Jaroslav Foldyna. Řešila se mimo jiné zpráva BIS a historie. Foldyna vyzval BIS, aby si prověřila největší kritiky Ruska, zda náhodou pro Rusko nepracují. A mluvil o „agentu Plavcovi“. Pak došlo na druhou světovou válku. Vlasovci byli podle Foldyny zrádci, kteří zradili svou zem a páchali zvěrstva. A Pavel Novotný? Podle Foldyny „pan Nikdo“.
03.12.2019 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1011 článků) , Jaroslav Foldyna (642 článků) , Jiří Novotný (216 článků) , Jiří Novotný (42 článků) , Jiří Novotný (216 článků)

„Kdy už vypadne?“ Konec Foldyny v ČSSD a spousta zlé krve. Maláčová, Petříček, Hamáček, Štětina a další, je to síla

 
Uvnitř sociální demokracie se rozhořel spor o tom, kdo má politickou stranu opustit. Poté, co se vedení sociální demokracie vyjádřilo, že se chce zabývat výroky poslance Jaroslava Foldyny na adresu organizace Člověk v tísni a jejího ředitele Šimona Pánka, sám Foldyna prohlásil, že ze strany odejde, pokud neodejdou místopředsedové strany. K odchodu vyzval neomarxistické a liberální politiky, kteří podle něho ČSSD táhnou ke dnu. Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček Foldynovi vzkázal, že pokud chce ze strany odejít, může tak učinit. „ČSSD není kriminál, každý může odejít,“ napsal Hamáček. A ozvali se i další hlasy. „Bože, kdy už ten Foldyna konečně vypadne?“ padla otázka.
13.02.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Šimon Pánek (20 článků) , Jan Hamáček (2100 článků) , Jaroslav Foldyna (642 článků)

Za smrt parašutistky (16) nebude nikdo potrestán

 
Za smrt mladé parašutistky Terezy N. (+16) z Chrudimska nebude nikdo potrestán. Dívka se při svém prvním seskoku padákem zabila na letišti v Erpužicích na Tachovsku.
09.06.2009 15:25 |

podobné články

Sokol uzavřel kauzu plzeňských práv: nikdo nebyl a nebude potrestán

 
Nejuznávanější český advokát Tomáš Sokol prověřoval na žádost rektorky Západočeské univerzity Plzeň Ilony Mauritzové, zda mohla škola nebo policie řešit trestní odpovědnost bývalého vedení právnické fakulty, které se postaralo o proslulý skandál s rychlostudenty. Právník Sokol ve svém posudku uvedl, že možnou trestní odpovědnost za skandál na právnické fakultě neměla řešit univerzita. Naopak řešit ji měly, nebo také řešily, orgány činné v trestním řízení. Posudek advokáta podtrhl skutečnost, že nikdo potrestán nebyl a ani nebude.
15.11.2011 10:00 |

podobné články

Člen ČSSD, jenž kradl v Ostravě volební plakáty, potrestán nebude

 
Mladý člen ČSSD Lukáš Balcařík, který před loňskými senátními volbami kradl plakáty Leopolda Sulovského (Hnutí Ostravak), nebude potrestán. Státní zástupce před časem podmínečně zastavil jeho trestní stíhání. Jedním z důvodů byl fakt, že zaplatil vzniklou škodu. ČTK to řekla mluvčí Okresního státního zastupitelství v Ostravě Barbora Zajícová.
24.04.2013 10:55 |

podobné články

Policista, který hrál na piáno, potrestán nebude: Udělal nám lepší reklamu než já, řekl Červíček

 
Potrestán rozhodně nebude! Policista, který si zahrál na piáno v centru Prahy a jehož video se stalo hitem internetu, udělal podle policejního prezidenta Martina Červíčka policii výbornou reklamu a on ho za to osobně pochválil.
15.12.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (356 článků)

Umělec Meese nebude za hajlování potrestán

 
Německý umělec Jonathan Meese nebude nijak potrestán za hajlování v rámci umělecké performance. Státní zastupitelství zastavilo vyšetřování, uvedl ve čtvrtek server Spiegel.
02.01.2014 16:05 |

podobné články

Za ničivý výbuch u Národního divadla nebude nikdo potrestán! Jak to?

 
Za loňský výbuch plynu v pražské Divadelní ulici nebude nikdo potrestán. Způsobilo jej porušení technických norem v 70. letech minulého století. Viník, stavbyvedoucí bývalého podniku Středočeské plynárny, již před delší dobou zemřel.
05.03.2014 18:55 |

podobné články

Skandál v Plzni: Ředitel věznice opsal diplomku, ale potrestán nebude!

 
Skandál. Exředitel plzeňské věznice Petr Folk opsal diplomku podřízeného. Čekalo se, jaký flastr za podvod dostane. Jenže ouha… Exředitel potrestán nebude, a proto mu také zůstane jeho tučná renta.
23.05.2014 07:10 |

podobné články