Článek

Nebezpečný přechod na Žižkově: Pět vteřin zelené pro chodce na šest pruhů? I sprinter by měl co dělat

 
Na konci Olšanské ulice na Žižkově, v místě křížení s Jana Želivského, se nachází nebezpečný přechod. Zelený panáček svítí totiž jen minimální možnou dobu, tedy 5 vteřin. Přecházení celkem šesti pruhů však trvá svižným tempem zhruba 20 vteřin. „Je to nejdelší přechod s nejkratším semaforem,“ stěžovala si Blesku jedna z obyvatelek Žižkova. Zpoza obzoru však pomalu vyčuhují změny, které by měly problematický přechod vyřešit.
08.06.2021 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Želivský (23 článků)
Podobné články

Tipy jak zvládnout přechod

 
Přechod představuje nedílnou součást života každé ženy, kterému se jednoduše nelze vyhnout. Jednoho dne tohle nepříjemné období, které je zatěžkávající zkouškou nejen pro ženinu fyzickou, ale i psychickou stránku, přijde ať chcete nebo ne. Mezi typické příznaky přechodného období patří především návaly, nekontrolovatelné bušení srdce, zvýšená únava nebo brnění končetin. Jak zvládnout přechod s noblesou a nestrávit doma dlouhé týdny pláčem, kelímkem zmrzliny, krabicí kapesníčků a vzpomínkami na uplynulá léta? Nad tím jsme se před sepsáním tohoto článku zkusili upřímně zamyslet. Nejedna žena si určitě s touto otázkou pohrávala. Nebudeme lhát, přechod není jednoduché období a hodně si s vámi pohraje. I tak jej ale můžete zvládnout jako dáma. Jak na to? Dozvíte se níže! Tipy jak zvládnout přechod a nezbláznit se! Máte pocit, že se přechodné období nezastavitelně blíží? Pak se na něho připravte a buďte o krok napřed! Pokud už tohle období udeřilo do vašeho života a zapsalo se do něho nesmazatelným fixem, pak i pro vás budou následující řádky užitečnou radou, jak zvládnout přechod a zůstat sama sebou. Nezoufejte a postavte se zubu času hrdě čelem! Jak se přechod projevuje? Na začátku si ještě připomeňme, jak se neoblíbené období v životě ženy vlastně projevuje a podle čeho jej zaručeně poznáte. Berte samozřejmě v potaz, že u každé z nás se přechod může projevit jinak. Příznaky přechodu: návaly horka bušení srdce nespavost deprese nervozita svíravá bolest na hrudi únava brnění končetin plačtivost Jak se poprat s přechodem? Nyní se již dostáváme k jádru věci – tedy k tomu, jak zvládnout přechod, kterému se nevyhnete a jednoduše se s ním musíte poprat. Ačkoli je to náročné období, které se zakousne jak do vaší fyzické, tak i psychické schránky, s našimi tipy bude jeho překlenutí určitě mnohem jednodušší. Tip první: Zapomeňte na depresivní stavy! Většina žen má v období přechodu... Čtěte více Příspěvek Tipy jak zvládnout přechod pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.10.2016 06:45 |

podobné články

Nebezpečný přechod na Ládví: Město ho zkrátí, auta pojedou jedním pruhem

 
Přechod přes Střelničnou ulici v Praze 8 nedaleko stanice metra C Ládví bude zkrácen, když provoz na dvouproudé silnici bude sveden do jednoho jízdního pruhu. Přechod tak bude pro chodce bezpečnější. Dopravní změna zatím bude pouze vyznačena dopravním značením, teprve pokud se osvědčí, provede město stavební úpravy. Změna je plánována na konec léta, uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).
12.05.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (210 článků) , Adam Adam (210 článků)

Nadace ČEZ: Letohrad má bezpečný přechod

 
Nasvícený přechod pro chodce mají v Letohradě. Přechod u Průmyslové střední školy v Letohradě je díky osvětlení, na které přispěla Nadace ČEZ částkou 120 tisíc korun, mnohem bezpečnější. Přechod pro chodce se podařilo nasvítit z grantu Nadace ČEZ Oranžové přechody.
12.12.2019 17:15 |

podobné články

Olšáková (Kandidátka mladých): Přechod pro chodce u nového Lidlu by měl být bezpečnější

 
Z reakcí veřejnosti vyplývá, že přechod může být pro chodce kvůli horší přehlednosti místa nebezpečný. Starostka Eliška Olšáková nyní jedná s firmou Lidl, aby byl k přechodu doplněn i barevný nástřik, který usnadní brždění projíždějících vozidel.
27.10.2019 21:40 |

podobné články

Olšáková (Kandidátka mladých): Přechod pro chodce u nového Lidlu by měl být bezpečnější

 
Z reakcí veřejnosti vyplývá, že přechod může být pro chodce kvůli horší přehlednosti místa nebezpečný. Starostka Eliška Olšáková nyní jedná s firmou Lidl, aby byl k přechodu doplněn i barevný nástřik, který usnadní brždění projíždějících vozidel.
28.10.2019 12:45 |

podobné články

VIDEO: Opilec za volantem na Žižkově ohrozil chodce! Nadýchal téměř tři promile

 
Řidič, kterého zadrželi strážníci krátce po půlnoci na pražském Žižkově, obrovsky riskoval. Za volant totiž sedl namol opilý a svým jednáním tak ohrozil nejen svůj život - na přechod pro chodce v Ondříčkově ulici, po němž už v té chvíli přecházelo několik lidí, vjel, jako by se nechumelilo. Pěší tak museli zastavit uprostřed silnice, aby se šílenci vyhnuli. Není divu, že si jich nevšimnul - nadýchal totiž téměř tři promile.
23.04.2018 13:45 |

podobné články

Nesmysl na Žižkově: Chodník rozdělily pruhy pro chodce! Recese? „Chyba zhotovitele,“ brání se TSK

 
Bizarní pruhy pro chodce se objevily v uplynulých dnech na chodníku v ulici Jana Želivského v Praze 3. Rozdělovaly ho na dvě části – pro chodce v jednom směru a pro chodce v druhém. „Mysleli jsme si, že je to recese,“ uvedl starosta městské části Jiří Ptáček (TOP 09), podle nějž o takové úpravě neměla městská část ani ponětí. Po několika telefonátech prý vyšlo najevo, že se o vtip nejedná. Podle Technické správy komunikací (TSK), která má chodník ve správě, šlo o chybu zhotovitele, pruhy nechala odstranit.
12.06.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Želivský (23 článků)

Nebezpečný přechod na Barrandově: Chodci nejsou vidět, auta spěchají kvůli semaforu

 
Na rušné křižovatce ulic K Barrandovu a Slavínského na pražském Barrandově se nachází zdánlivě obyčejný, přesto velice nebezpečný přechod pro chodce. V noci je neosvětlený a lampy veřejného osvětlení tu příliš na viditelnosti nepřidávají. Každou chvíli tudy přitom projíždějí dávky aut, které sem vpouští semafor s relativně krátkým intervalem, řidiči se proto snaží projet místem v co největším počtu. Chodci se v tu ránu ocitají přinejmenším v nepříjemné situaci.
01.03.2018 18:10 |

podobné články

Pražané ignorují vyhrazené pruhy. Za pět dní měli 84 tisíc přestupků

 
Praha chce iniciovat změnu zákona, která by umožnila strážníkům městské policie pokutovat řidiče. Důvodem jsou výsledky analýzy respektování vyhrazených jízdních pruhů pro MHD, kterou vypracovala Technická správa komunikací. Z ní vyplývá, že až 70 procent aut, která do pruhů vjedou, porušilo předpisy. V Praze je asi 27 kilometrů vyhrazených pruhů MHD, za pět dní jimi bez povolení projelo 84 tisíc aut.
15.01.2017 13:55 |

podobné články

Nadace ČEZ: Příbram má nový bezpečnostní prvek, je jím nasvícený Oranžový přechod pro chodce

 
Více než šest tisíc vozidel projede denně oběma směry ulicí Čs. Armády v Příbrami. Přechod přes komunikaci, který se nachází v blízkosti autobusového nádraží a finančního úřadu, tak dosud nebyl příliš bezpečný pro chodce.
22.07.2020 19:20 |

podobné články

Praha 4 chce uprostřed magistrály aleje stromů nebo pěší zónu

 
Na pražské magistrále by mělo dojít ke snížení počtu jízdních pruhů. Navrhuje to čtvrtá městská část s tím, že namísto nynějších tří pruhů v každém směru by vzniklo dohromady pruhů pět, přičemž lichý by se využíval podle hustoty provozu pro oba směry. Opatření by se týkalo úseku mezi Nuselským mostem a Pankrácí, uvedl v pátek starosta Prahy 4 Pavel Horálek.
08.10.2010 13:10 |

podobné články

Přechod ve Frýdku-Místku v městské části Lískovec získal nové osvětlení na míru

 
Přechod pro chodce v ulici Vratimovská ve frýdeckomístecké městské části Lískovec je od nynějška bezpečnější. Na frekventovanou zebru v blízkosti základní a mateřské školy i autobusové zastávky, které chyběly bezpečnostní prvky, upozornilo vedení města Frýdek-Místek. Nyní má díky pomoci Nadace ČEZ a odbornému dohledu zástupců BESIP speciální osvětlení na míru za více než 166 tisíc korun. V Moravskoslezském kraji jde o třetí přechod s takto financovaným osvětlením.
25.06.2015 18:56 |

podobné články

Nadace ČEZ: Dětem v Teplicích usnadní cestu do školy Oranžový přechod

 
Dva stožáry se svítidly zpřehlední přechod pro chodce na frekventované Maršovské ulici. Grantový program Oranžový přechod Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím zvyšovat bezpečnost jejich obyvatel, zejména dětí a mládeže, v silničním provozu.
05.12.2018 08:10 |

podobné články

Nadace ČEZ: Ve Vřesině na Hlučínsku pomůže Oranžový přechod i malým fotbalistům

 
Přechod pro chodce v nepřehledném místě v centru Vřesiny na Hlučínsku je od března výrazně bezpečnější. Díky 120 tisíci korunám od Nadace ČEZ z něj obec vybudovala takzvaný Oranžový, tedy bezpečně nasvícený přechod.
10.03.2020 22:11 |

podobné články

Strážník dohlížející na přechod pro chodce zadržel pachatele pokusu vloupání do vozidla

 
Ve čtvrtek odpoledne strážník, který dohlížel na přechod pro chodce, si všiml, že na Puškinově náměstí v Praze se neznámý muž pokouší násilným způsobem otevřít páté dveře zaparkovaného vozidla.
14.03.2014 12:50 |

podobné články

Frekventovaný přechod na kraji Hlučína má nové osvětlení

 
Slezské město Hlučín osvětlilo nebezpečný přechod přes silnici Československé armády, který se stal místem několika vážných nehod. Stovky místních obyvatel a hlavně dětí z nedalekých škol se tak při jeho přecházení od nynějška mohou cítit bezpečněji. Speciální osvětlení na míru za téměř 117 tisíc korun získal přechod díky pomoci Nadace ČEZ a odbornému dohledu zástupců BESIP.
01.09.2015 10:02 |

podobné články

Chodce v Havířově srazilo mimo přechod auto: Muž (†44) nepřežil

 
Čtyřiačtyřicetiletý chodec v sobotu po 17:15 přišel o život při nehodě v Havířově na Karvinsku. Srazilo ho osobní auto, když přecházel ulici mimo přechod pro chodce.
14.11.2020 22:25 |

podobné články

Auto není hřích. Pražští zastupitelé odmítli zákaz vjezdu do pruhů pro MHD

 
Pražští zastupitelé odmítli zavedení celodenního zákazu vjezdu osobních aut do vyhrazených pruhů MHD. Podle většiny zastupitelů není důvod opatření zavádět mimo dopravní špičku. Proti zamýšlené změně se postavila většina 33 z 65 zastupitelů. V Praze je asi 40 kilometrů pruhů pro autobusy MHD, záchranáře, cyklisty a taxi.
12.11.2020 19:50 |

podobné články

Blesk pomohl: Maminky se už na přechodu nebojí

 
Na velmi nebezpečný přechod pro chodce v centru Zlína upozornil Blesk loni v září. Čtenář Blesku Evžen Kunst (68) tehdy navrhl řešení. To nyní po roce provozovatelé kupodivu uskutečnili. Část betonové zídky, která bránila řidičům ve výhledu na přechod, jednoduše uřízli!
03.09.2010 22:10 |

podobné články