Článek

Nebezpečný bolševník ohrožuje Chebsko

 
Impozantní rostlina Bolševník velkolepý trápí zemědělce na Chebsku. Dravý a nebezpečný druh se nedaří hubit. Bolševník ničí původní ekosystémy a ohrožuje lidské zdraví. V kraji nyní dokončili mapu výskytu této agresivní rostliny. Zabírá stále větší plochy.
29.06.2009 05:15 |

podobné články

Podobné články

Chebsko zasáhlo zemětřesení o síle tří stupňů Richterovy škály

 
Chebsko dnes ráno zasáhlo zemětřesení o síle tří stupňů Richterovy stupnice. Odborníci nevylučují, že by mohlo jít o začátek série otřesů, sdělil Josef Horálek z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR.
24.08.2011 12:40 |

podobné články

Na Chebsko se dnes vrátily otřesy země

 
Na Chebsko se po dvou měsících vrátily otřesy země. Zemětřesení pocítili lidé dnes kolem 12:30. Podle automatické detekční sítě seismologů měl otřes sílu 2,3 stupně.
30.11.2011 13:45 |

podobné články

Chebsko zasáhlo zemětřesení

 
Chebsko v sobotu odpoledne zasáhlo zemětřesení. Otřesy o síle kolem čtyř stupňů Richterovy škály byly podle prvotních informací cítit až několik desítek kilometrů od epicentra.
24.05.2014 17:35 |

podobné články

Chebsko bylo zasaženo dalším zemětřesením, lidé vybíhali z domů

 
Chebsko bylo po týdnu zasaženo dalším zeměstřesením, tentokrát o síle 4,5 stupně, což je jeden z nejsilnějších otřesů za posledních několik let. "Bylo silnější než před týdnem a trvalo déle. Už to bylo natolik silné, že lidé vybíhali z domů. A opět bylo cítit, že vlna jde od jihu směrem na sever," uvedl Rudolf Kovařík z Šindelové, která leží na sever od epicentra otřesů.
31.05.2014 14:40 |

podobné články

Chebsko znovu zasáhlo zemětřesení, udeřilo ve dvě ráno

 
Chebsko dnes nad ránem opět zasáhlo zemětřesení. První údaje z automatických měřicích systémů uvádějí sílu otřesu i přes čtyři stupně.
04.08.2014 08:20 |

podobné články

Česká příroda čelí invazi cizích živočichů a rostlin

 
V České republice prý žije takřka 2000 nepůvodních živočišných a rostlinných druhů, mezi něž patří třeba bolševník. Česko se v tomto směru řadí mezi 27 státy EU na čtvrtou pozici, vyplývá z tabulky sestavené listem Le Soir. Více těchto takzvaných invazivních druhů, jejichž celkové ekonomické škody v Evropě experti odhadují na zhruba 12 miliard eur (308 miliard korun) ročně, mají jen ve Francii, v Belgii a v Británii.
11.08.2009 11:45 |

podobné články

V Česku se lavinovitě šíří agresivní bolševník

 
Likvidace bolševníku velkolepého je jako boj s větrnými mlýny a nebere konce. Přitom se tato agresivní rostlina, dorůstající až několika metrů, v Česku navzdory všem opatřením lavinovitě šíří.
12.07.2010 03:50 |

podobné články

Bolševník: Marný boj s vetřelcem

 
Těžký, ale málo úspěšný boj s agresivním bolševníkem svádí již řadu let zemědělci a majitelé pozemků v Karlovarském kraji. Dravou a nebezpečnou rostlinu se nedaří hubit. Přitom na likvidaci padly již miliony korun.
10.09.2010 07:25 |

podobné články

Lesníci a ochránci přírody na Rakovnicku společně bojují s invazivními druhy rostlin

 
Lesy ČR se dlouhodobě snaží bojovat proti nežádoucímu šíření nepůvodních druhů rostlin. Jedná se například o křídlatku japonskou, sachalinskou a českou, netýkavku žláznatou nebo bolševník velkolepý. Mezi regiony, kde Lesy ČR v této věci spolupracují s Českým svazem ochránců přírody (ČSOP), patří Rakovnicko ve Středočeském kraji.
13.08.2013 16:25 |

podobné články

S bolševníky buďte opatrní. Brit květinu zkoušel utrhnout a teď nesmí 7 let na slunce

 
Padesátiletý Keith Cooper a jeho žena šli se psem na procházku poblíž Newcastlu nad řekou Tyne. Žena uviděla v podrostu u pobřeží bolševník velkolepý a svého muže požádala, aby ji ho utrhl na zahrádku. Jedovatá míza z této rostliny však panu Cooperovi způsobila tak závažné puchýře na noze, že ji nebude moci mít 7 let na slunci. O příhodě informuje dnešní vydání deníku The Times.
03.09.2013 11:30 |

podobné články

Na evropský „seznam smrti“ přibyla ondatra i psík. Myslivci jsou proti

 
Evropská komise přidala do seznamu nepůvodních invazních druhů nově dalších devět rostlin a tři živočichy, mezi nimi ondatru a bolševník. Tyto druhy se nemají hromadně likvidovat, pouze ve volné přírodě omezovat. Jak omezení budou vypadat, si každý stát určuje sám. Česká republika však zatím žádnou legislativu nepřijala, dovoz invazních druhů tak zatím kontrolují na pražském letišti veterináři. Členovi zahraniční komise Českomoravské myslivecké jednoty Bohumilu Strakovi se nelíbí, že na to úřad neupozornil dříve. Že ministerstvo nekomunikovalo, mu vyčítá i Český zahrádkářský svaz.
02.08.2017 18:20 |

podobné články

Soumrak banánů: Ohrožuje je nebezpečná houbová choroba!

 
Milovníky banánů možná vyděsila zpráva, že žlutých plodů bude málo, protože banánovníky ohrožuje vážné houbové onemocnění. Tyto byliny – ano, banánovníky jsou byliny podobně jako tráva – ohrožuje vážné houbové onemocnění. Týká se to však zatím jen rostlin pěstovaných na plantážích v Asii, na Blízkém východě a v Africe.
18.04.2014 10:25 |

podobné články

Těhotné ženy ohrožuje prasečí chřipka až 20krát silněji

 
Virus prasečí chřipky je velmi nebezpečný pro těhotné ženy zejména ve vysokém stupni těhotenství. Ohrožuje je 10 až 20krát víc než běžnou populaci, řekl Právu Michael Vít, hlavní hygienik republiky. Pandemie podle něj neskončí jedinou vlnou a může podle něj trvat rok, možná i déle.
27.11.2009 05:15 |

podobné články

Nebezpečný počítačový vir děsí Čechy! Rychle se šíří a připraví vás o peníze

 
Naše počítače opět ohrožuje velmi nebezpečný vir. Na monitorech se zobrazuje jako hlášení od Police ČR. Zablokuje počítač a požaduje zaplacení pokuty v řádech tisíců korun. Kriminalisté radí nic neuhrazovat.
29.01.2013 18:10 |

podobné články

Další nebezpečný šílenec na silnici! Ohrožuje desítky lidí

 
Do redakce nám přišlo video, ze kterého jde mráz po zádech. Je na něm další nebezpečný mladík za volantem. Neznáte ho? A co si o jeho jízdě myslíte?
22.08.2014 18:50 |

podobné články

Sledování tohoto videa zvyšuje adrenalin

 
Motorsport může být ve všech svých podobách a kategoriích nebezpečný. A nejen, že může být nebezpečný, on nebezpečný je. O tom se každoročně přesvědčují tisíce automobilových i motocyklových závodníků po celém světě. Tady je výběr německé televize motorvision....
06.09.2012 08:45 |

podobné články

Facebookem se šíří nebezpečný vir: Získá vaše bankovní údaje, když kliknete na nebezpečný link!

 
Facebook je nejpopulárnější sociální sítí, ale rozhodně na něm není bezpečno. Experti na hrozby internetu zjistili, že se jeho prostřednictvím šíří nebezpečný vir, který může získat vaše bankovní údaje a zcizit vaše peníze.
06.06.2013 13:30 |

podobné články

Bakalovy vagony, co pamatují Brežněva, děsí obce. Vozí v nich nebezpečný fosfor

 
Nebezpečný fosfor vozí po české železnici staré vagony, co pamatují Brežněva: Firma ovládaná Bakalou tím děsí obce v okolí. Na staré sovětské vagony prý Bakalova firma dostala výjimku. Především obce, které leží na trase, kudy nebezpečný náklad jezdí, se podle Blesku obávají možné havárie nevyhovujících souprav.
27.09.2014 13:21 |

podobné články

Cenu Pavla Kouteckého převzala Kristýna Bartošová za Nebezpečný svět Rajka Dolečka

 
Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší celovečerní dokument získala režisérka Kristýna Bartošová, mladá filmařka s kořeny v Bosně, za snímek Nebezpečný svět Rajka Dolečka. Film Nebezpečný svět Rajka Dolečka je dialogem se stárnoucím profesorem, expertem na boj s obezitou, který se v 90. letech stal obhájcem "srbského pohledu" na války v Bosně a Kosovu a popíračem masakru v Srebrenici. Snímek se snaží o překročení předsudků a ideologií s cílem najít smíření. Cenu za nejlepší krátký dokument převzala Veronika Lišková za film Kohoutková o havárii vody a s ní spojené epidemii, která loni postihla pražské Dejvice.
09.06.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Koutecký (20 článků) , Kristýna Bartošová (2 články) , Veronika Lišková (3 články) , Veronika Bartošová (4 články)