Článek

Nebezpečné bouřky a povodně v Německu: Z domů se ozývá křik, mrtvých je už přes 80

 
Německem se ve čtvrtek přehnaly bouřky a průtrž mračen, která měla za následek veliké záplavy. Některé spolkové země jsou velmi zasaženy a počet obětí už překročil hranici osmdesáti. V jednom z okresů bylo až 1300 pohřešovaných! 
16.07.2021 10:45 |

podobné články

Podobné články

Bouřky v Česku a extrémní nebezpečí na jihu: Po lijácích a krupobití hrozí i povodně, sledujte radar Blesku

 
Po tropickém počasí udeří na Česko udeřily bouřky. Lijáky se už ráno objevily na Moravě, odpoedne dorazily bouřky na sever Čech. Velmi silné ale budou ty, které se objeví později provázet je bude přívalový déšť, krupobití a silný vítr, varují meteorologové. Na jihu Česka může večer a v noci na pondělí spadnout až 80 milimetrů srážek a vítr dosáhne síly vichřice. Bouře hrozí v celé zemi a mohou se objevit také povodně. Vyplývá to z dnes zveřejněné výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Bouřky se mohou objevit i v pondělí a noci na úterý. Výstraha před záplavami tak platí ve většině Česka až do úterního poledne.
25.07.2021 05:05 |

podobné články

Povodně v Barmě zasáhly přes milion lidí: Pomáhají tam i Češi

 
Myanmar neboli Barmu zasáhly ničivé povodně, které sužují 1 100 000 lidí skoro v celé zemi. Více než 240 000 rodin muselo opustit své domovy a více než 15 000 domů je zcela zničených. Povodně si vyžádaly přes 100 lidských životů a zničily úrodu rýže na rozlehlém území. Nejhorší povodně za poslední desítky let způsobil cyklón Komen doprovázený silnými větry a prudkými dešti, jenž ještě zhoršil tradiční monzunové záplavy. V Myanmaru působí i česká organizace Člověk v tísni, která se snaží tamním obyvatelům pomoct.
12.08.2015 19:35 |

podobné články

V celé ČR hrozí silné bouřky a na velké části území i povodně

 
V celém Česku hrozí silné bouřky a ve velké části Čech a na severu Moravy i povodně. Vydatně pršet má na jihu a západě Čech. Oznámil to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Bouřky podle výstrahy ústavu zasáhnou už dnes většinu Čech a v neděli zbytek ČR. V jižních, středních a severních Čechách tak trvá extrémní nebezpečí povodní a nižší stupně nebezpečí vyhlásili meteorologové i pro další kraje. Rozsáhlé plošné zvýšení hladin řek jako při povodních v minulých dnech je však podle ČHMÚ málo pravděpodobné.
08.06.2013 14:40 |

podobné články

Česko bičují silné bouřky. Přinesou vichr, hrozí i povodně, sledujte radar Blesku

 
Silné bouřky budou v Česku do pátku. Kvůli srážkám na jihozápadě Čech ve čtvrtek a pátek stoupnou hladiny řek, mohou dosáhnout i 2. povodňového stupně. Aktuální výstraha meteorologů se naplnila,od středečního večera přechází pás silných bouřek především přes jižní, střední a část východních Čech. Bouřky řádily už během noci na středu, doprovázel je přívalový déšť a vichr. Na Vysočině a v Jihomoravském kraji  se srážkové úhrny šplhaly i přes 50 mm a nárazy větru se pohybovaly kolem 70 km/h.
23.06.2021 09:20 |

podobné články

Nynější povodně jsou třetí nejtragičtější v historii ČR

 
Škody, které v pěti krajích povodně způsobily, zřejmě přesáhnou částku 5,6 miliardy, poškodily přes dva tisíce domů, evakuováno bylo přes 1400 osob. Celkem si vyžádaly 13 lidských životů. Účet letošních záplav ještě nemusí být konečný, jisté však je, že letošní povodně jsou třetí nejtragičtější od založení státu v roce 1993.
02.07.2009 12:30 |

podobné články

Silné bouřky v Německu: Dívku (12) z kola srazil výboj, přejelo ji auto. A mrtvý dělník

 
Páteční horký den ukončily v Německu silné bouřky, které se bohužel neobešly bez následků na životech. V Düsseldorfu do dívky (12) jedoucí na kole ve skupině cyklistů během bouřky uhodil výboj, který ji srazil z kola. Bohužel auto, které jelo okolo, nestačilo zareagovat a dívku přejelo.
05.06.2021 07:45 |

podobné články

V noci přijde déšť a bouřky, hlavně na jihu Čech hrozí povodně

 
Večer zasáhnou Českou republiku vydatné deště a bouřky, zejména na jihu Čech hrozí povodně. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes varoval, že v Plzeňském a Jihočeském kraji se mohou hladiny řek zvednout až na nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Varování před zvýšenými hladinami řek ale platí i pro zbytek České republiky.
23.07.2010 11:50 |

podobné články

O víkendu hrozí bouřky, povodně by neměly být dramatické

 
Od pátku do neděle hrozí silnější bouřky, na některých místech mohou nastat takzvané bleskové povodně. Meteorolog Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) řekl, že srážky budou mnohem slabší než o minulém víkendu.
11.08.2010 14:40 |

podobné články

O víkendu budou bouřky: Hrozí bleskové povodně!

 
Podle meterologů nás opět čeká deštivý víkend. Od pátku do neděle hrozí silnější bouřky, na některých místech mohou nastat i bleskové povodně.
11.08.2010 14:55 |

podobné články

V pátek a o víkendu opět hrozí bouřky a bleskové povodně

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu oznámil, že od pátku až do neděle hrozí bouřky, které s sebou mohou přinést i bleskové povodně.
11.08.2010 15:15 |

podobné články

Moravu zasáhly velmi silné bouřky s přívalovými dešti. Hrozí povodně!

 
Následující varování je velmi aktuální! V následujících dvou hodinách ovládnou Olomoucký a Moravskoslezský kraj velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které ojediněle mohou doprovodit kroupy. Hrozí i povodně!
04.07.2012 18:15 |

podobné články

Výstraha: Přijdou velmi silné bouřky, hrozí i povodně

 
Po víkendových vedrech přijdou počátkem tohoto týdne velmi silné bouřky. Výstraha platí pro celou republiku. Místy hrozí dokonce povodně.
20.07.2014 13:50 |

podobné články

Meteorologové upřesnili výstrahu: Povodně udeří na jihu a východě, na západě bouřky

 
Počasí je od začátku týdne velmi proměnlivé, ve většině případů hlavně prší, na některých místech dokonce tak moc, že se zvedají hladiny řek a hrozí povodně. Meteorologové z ČHMÚ ve středu upřesnili výstrahu a pro jih republiky to nevypadá zrovna růžově. Lidé by se měli připravit na vydatné deště a na východě zase na silné bouřky.
10.06.2020 16:51 |

podobné články

Česko budou opět sužovat silné bouřky a povodně. Jaké kraje postihnou nejvíce?

 
Zdá se, že počasí se jen tak neuklidní a i tento víkend můžeme očekávat silné bouřky a povodně. Lidé by si měli dát pozor na padající stromy a větve a v těchto dnech by měli jezdit opatrně.
16.07.2021 14:40 |

podobné články

Bouřky na Třeboňsku pokácely stromy a zpozdily vlaky. O víkendu se vyjasní

 
Noční bouřky zastavily kvůli popadaným stromům trasu ve směru Praha – České Budějovice. Vlakové spoje nabraly zpoždění až dvě hodiny. V noci ze čtvrtka na pátek vyjeli hasiči k popadaným stromům na Třeboňsku až šedesátkrát, uvedl server Jcted.cz. V pátek se teploty vyšplhají k 29 °C. Na jihozápadě Čech meteorologové očekávají přeháňky nebo bouřky. O víkendu budou třicítky, ojediněle bouřky. Řeky jsou i přes nepřízeň počasí sjízdné.
22.07.2016 08:20 |

podobné články

Silné vrstvy krup, zatopené domy a dokonce i evakuace. Na Česko udeřily bouřky

 
Avizované velmi silné bouřky v pátek dorazily do Česka. V pátek před třináctou hodinou pak doputovaly bouřky do Prahy a kolem druhé odpoledne už byly bouřky na řadě míst Čech i na jihu Moravy. Reportér Blesku byl svědkem krupobití, které se přehnalo přes vlakové nádraží v Dobřichovicích. Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni muselo chvilkově přerušit letecký provoz. Problémy však hasili hasiči na řadě míst Česka.
01.06.2018 12:35 |

podobné články

Česko zasáhly silné bouřky s lijáky, pokračovat mají i v pondělí

 
Předpověď meteorologů se naplnila. Ohlášené silné bouřky v neděli odpoledne zasáhly české území ze severozápadu. Podle radaru po 14. hodině udeřily na Liberecku a postupovaly dále na východ. Další bouřky podle radaru přešly přes Karlovarsko, Královéhradecko, Pardubicko, Olomoucký i Moravskoslezský kraj. Bouřky mají pokračovat i v pondělí.
28.06.2020 14:30 |

podobné články

Prahu čeká stabilnější počasí. Bouřky se objeví opět až na konci týdne

 
Následující týden by se mělo počasí přeci jen uklidnit a bouřky vystřídá poměrně stabilní počasí. „Nejen do Česka, ale také do západní Evropy přinese během pracovního týdne stabilnější počasí bez silných bouřek tlaková výše Jana se středem nad Severním mořem,“ vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová. „Přes naše území hned v pondělí přejde studená fronta, která přinese zejména do Čech místy přeháňky a ojediněle i bouřky, ale srážkové úhrny se budou zastavovat do 2 mm, v bouřkách kolem 10 mm. Další přechod vlnící se studené fronty, na které se budou zřejmě tvořit i silné bouřky, očekáváme až v neděli,“ dodala.
18.07.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1129 článků) , Jan Čech (253 článků)

Nejméně 27 mrtvých. Teroristé s granáty zaútočili na hotel plný cizinců

 
Ozbrojenci napojení na al-Káidu v pátek přepadli hotel Radisson Blu v hlavním městě Mali. Zajali 170 lidí. Propustili ty, kteří dokázali citovat z koránu. Rozjela se rozsáhlá záchranná akce, do které se zapojila maliská armáda za pomoci zahraničních jednotek. Agentura Reuters s odvoláním na příslušníky mírových sil OSN píše o 27 mrtvých. Ozbrojenci napojení na al-Káidu v pátek napadli hotel Radisson Blu v Bamaku, hlavním městě Mali. Zajali 170 lidí. Propustili ty, kteří dokázali citovat z koránu. Vedle toho se rozjela rozsáhlá záchranná akce, armáda zabila podle posledních informací 5 teroristů. Agentura Reuters s odvoláním na příslušníky mírových sil OSN píše o 27 mrtvých. Podle tamního ministra bezpečnosti už zásah skončil.Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/356638/nejmene-27-mrtvych-teroriste-zautocili-na-hotel-v-mali-se-spoustou-cizincu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Ozbrojenci napojení na al-Káidu v pátek napadli hotel Radisson Blu v Bamaku, hlavním městě Mali. Zajali 170 lidí. Propustili ty, kteří dokázali citovat z koránu. Vedle toho se rozjela rozsáhlá záchranná akce, armáda zabila podle posledních informací 5 teroristů. Agentura Reuters s odvoláním na příslušníky mírových sil OSN píše o 27 mrtvých. Podle tamního ministra bezpečnosti už zásah skončil.Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/356638/nejmene-27-mrtvych-teroriste-zautocili-na-hotel-v-mali-se-spoustou-cizincu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
20.11.2015 10:40 |

podobné články