Článek

Ne, totální uzavření Prahy se nechystá! řekl jasně Babiš

 
Česko se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nechystá kvůli koronaviru vyhlásit karanténu Prahy. Popřel i další informaci šířenou po sociálních sítích, že mají být uzavřeny obchody. Nákaza koronavirem už je ve všech krajích. Z 94 případů je jich nejvíc v Praze – 48. Ústecký kraj má 16 pacientů, Středočeský 11, uvedl předseda vlády.
12.03.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17976 článků)
Podobné články

Hamáček vyvrací fámy: Uzavření Prahy se rozhodně nechystá

 
Ministr vnitra Jan Hamáček ubezpečuje, že se nechystá uzavření Prahy, jak mezi lidmi na internetu koluje. „Celé dopoledne mi zvoní telefony s tím, že prý se chystáme uzavřít Prahu. Je to nesmysl. Nevěřte fámám,“ napsal Hamáček na Twitteru.
19.03.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1636 článků)

Babiš často nechodí do práce, útočil Michálek. Premiéra naštval „totální nesmysl“

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) opět nedorazil na písemné interpelace do Sněmovny, na ústní však přišel. Pirát Jakub Michálek se ho ptal, proč byl raději ve čtvrtek dopoledne v Litvínově. Babiš reagoval slovy, že písemné interpelace jsou totální nesmysl, měly by se zrušit a chodit na ně nebude. Vedle toho čelil Babiš i kritice ODS za dění na ministerstvu dopravy. A odmítal i narážky na to, že by stát špicloval lidi, jak mu vytýkali.
30.01.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17976 článků)

Severní Korea: Jsme připraveni na totální válku

 
Severokorejská armáda a lid jsou připraveny jak na omezenou, tak na totální válku. Podle severokorejské agentury KCNA to dnes prohlásil v komuniké severokorejský národní mírový výbor, který zároveň obvinil USA a Jižní Koreu, že situaci na Korejském poloostrově svými vojenskými manévry vyostřují natolik, že totální válku samy vyvolají.
11.12.2010 16:30 |

podobné články

Pět afrických zemí vyhlásilo totální válku Boko Haram

 
Africké země jsou odhodlány vyhlásit totální válku islamistickému hnutí Boko Haram. "Jsme zde, abychom vyhlásili válku Boko Haram," shrnul výsledky setkání kamerunský prezident Paul Biya. Prezident Čadu Idriss Déby zase hovořil o odhodlání zahájit "totální válku proti Boko Haram". Plán boje proti tomuto hnutí přijali prezidenti celkem pěti afrických států.
17.05.2014 18:45 |

podobné články

Brno mění vztah se společností BRNO PARKING, a.s

 
Rada města Brna dnes (9. února 2011) neprojednala dodatek ke Smlouvě o uzavření budoucí nájemní smlouvy, uzavření budoucích smluv o zřízení věcných břemen a uzavření budoucí smlouvy o zřízení předkupního práva (dále jen „Smlouva o uzavření budoucí nájemní smlouvy“).
09.02.2011 19:50 |

podobné články

Praha 1 nechystá násilné vyklizení střediska Drop In z ordinace

 
Vedení Prahy 1 nechystá násilné vyklizení střediska Drop in z ordinace v ulici Ve Smečkách, kde lékaři 14 let vydávali drogově závislým lidem metadonovou substituci. Podle vedoucího lékaře Jiřího Presla zde Drop in bude do 10. září, kdy se má ambulance přesunout do speciálně upraveného autobusu.
31.08.2012 19:35 |

podobné články

Česko se zatím nechystá evakuovat Čechy z Iráku, situaci sleduje

 
Česká diplomacie se zatím nechystá evakuovat české občany z Iráku, kde se islámští radikálové přibližují k hlavnímu městu Bagdádu. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva zahraničí David Frous. Ministerstvo podle něj situaci v zemi sleduje a je připraveno reagovat na její vývoj. Případná evakuace by se podle mluvčího týkala maximálně několika desítek osob.
13.06.2014 12:31 |

podobné články

Sobotka se nechystá vyměnit ministry své strany. Ani Němečka

 
Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka nechystá změny ministrů své strany. Šéfa resortu zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) po nedávném sporu s předsedou hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem nevymění. Sobotka to řekl novinářům po dnešním jednání koalice. Podle něj i podle šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka dnes koaliční partneři „vrátili spor z osobní do věcné roviny“.
12.11.2014 22:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17976 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků) , Jaroslav Němeček (16 článků)

Poprask: Šéf francouzské rozvědky řekl, že Rusko nechystá žádnou invazi na Ukrajinu

 
S překvapivým prohlášením vystoupil šéf francouzské rozvědky. Podle něj Rusko žádnou invazi na Ukrajinu nechystá, ani nechystalo a zprávy NATO jsou zkreslené. Informoval o tom server Lidovky.cz s tím, že prohlášení šéfa francouzské tajné služby, generála Christopha Gomarta, se objevilo na webu francouzského parlamentu.
14.04.2015 16:16 |

podobné články

Ruský medvěd zachovává ledový klid. Odvetu za prodloužení sankcí ze strany EU nechystá

 
Rusko nechystá odvetu za prodloužení evropských hospodářských sankcí. Dnes to řekl ruský ministr hospodářského rozvoje Alexej Uljukajev. Evropská unie se ve středu rozhodla prodloužit protiruské sankce do konce ledna. Důvodem je postup Ruska v krizi na Ukrajině.
18.06.2015 11:41 |

podobné články

Sobotka bude naposledy řídit vládu. Žádná rozlučka se ale nechystá

 
První a současně také poslední schůze v demisi čeká dnes vládu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Schvalovat bude mimo jiné mandát pro předsedu vlády na evropský summit, který se uskuteční příští čtvrtek a pátek. Sobotka v úterý novinářům řekl, že nechystá ve Strakově akademii žádnou rozlučku, řada ministrů se podle něj bude ve Sněmovně dál potkávat, i když někteří budou v opozici.
06.12.2017 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Andrej Babiš řekl jasné slovo: Proti Zemanovi vlastního kandidáta nepostavíme

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš neplánuje navrhnout kandidáta do prezidentských voleb, přestože v minulosti už několikrát prohlásil, že by si v pozici uchazeče o úřad prezidenta uměl představit ministra obrany Martina Stropnického či eurokomisařku Věru Jourovou. V rozhovoru pro sobotní Právo Babiš jasně řekl, že on sám nikoho navrhovat nebude. Zeman je podle něj těžko porazitelný kandidát a jasný favorit prezidentské volby. Upozornil na to server Echo24.
18.03.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17976 článků) , Martin Stropnický (1743 článků)

ČSSD hlásí 90 782 podpisů proti vládě, hlasování o nedůvěře ale nechystá

 
Sociální demokraté se ve středu pochlubili, že pod petici proti reformám a za odchod vlády Petra Nečase (ODS), kterou uspořádali, se podepsalo 90 782 lidí. Další hlasování o nedůvěře se ale na základě této petice ČSSD vyvolat nechystá.
30.11.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)

Paul McCartney slaví sedmdesátiny. Do důchodu se ale nechystá

 
Paul McCartney, skladatel, zpěvák, baskytarista a kytarista slavných Beatles, slaví sedmdesátiny. Do důchodu se ale rozhodně nechystá. V hudbě chce pokračovat dál.
18.06.2012 16:55 |

podobné články

Nejstaršímu britskému workoholikovi je 100 let. Do důchodu se nechystá

 
Stoletý Brit Jim Clements byl v úterý prohlášen nejstarším kancelářským pracovníkem britského národa. Do důchodu se stařík z britského Essexu nechystá, naopak utekl z řízeného odpočinku zpátky do práce.
07.02.2013 12:55 |

podobné články

Vedení ÚSTR prý nechystá žádné zásadní změny

 
Nové vedení Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) nechystá žádné hromadné propouštění ani zásadní organizační změny, vyplynulo z dnešního jednání ředitelky Pavly Foglové se třemi odborovými skupinami fungujícími v této organizaci. Schůzka se konala mimo jiné poté, co jedny z odborů nedávno prohlásily, že kvůli personálním změnám ve vedení a situaci v ÚSTR zvažují stávku. Podle informací ČTK ji v současnosti nevyhlásí.
13.05.2013 15:45 |

podobné články

Jakl: Klaus návrat do politiky nechystá

 
Exprezident Václav Klaus návrat do politiky nechystá, uvedl jeho dlouholetý spolupracovník Ladislav Jakl. Na politické scéně není momentálně subjekt, který by mu za to stál, napsal dnes Jakl na dotaz ČTK. O možném návratu Klause se v poslední době spekuluje.
19.08.2013 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9787 článků)

Jsem vyzrálý člověk, nebudu se mstít, slibuje z dovolené policejní prezident Lessy

 
Staronový policejní prezident Petr Lessy nechystá žádné výraznější změny ve fungování policie ani v jejím personálním obsazení. Uvedl to v rozhovoru pro server Česká pozice. „Uběhla delší doba, co nejsem u policie, a ta velitelská sestava, co tam je, nějakým způsobem funguje. Rovněž si uvědomuji, že bych se měl chovat tak, jak bych chtěl, aby se ostatní chovali ke mně,“ uvedl Lessy s tím, že nechystá ani odplatu vůči těm, kteří se na jeho odchodu nějak podíleli.
24.12.2013 11:37 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Nejstarší tokijské gejše je 91 let, do důchodu se však nechystá

 
Jedenadevadesátiletá gejša Yuko Asakusa se svému řemeslu věnuje v okrese Asakusa v Tokiu už od svých 16 let. Stát se gejšou bylo jejím snem už od dětství a i přes své stáří se do důchodu rozhodně nechystá. Sama Yuko je na svůj věk hrdá a prý má stále plno rezervací. Klienti jsou s ní velice spokojeni.
07.07.2014 09:25 |

podobné články