Článek

Navržené testování je zbytečně složité, říká šéf asociace ředitelů ZŠ

 
Šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý v rozhovoru pro Právo hodnotil návrh opatření, za kterých by se žáci mohli vrátit do škol. Děti by se podle něj měly testovat doma.
16.02.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)
Podobné články

Expertů, kteří se dívají na školství zvenku, už máme dost, říká předsedkyně asociace ředitelů českých gymnázií

 
ROZHOVOR Práva a povinnosti pedagogů jsou na rozdíl od některých jiných profesí ukotveny v zákoně. Zřízení pedagogické profesní komory tak, jak navrhují některé z učitelských iniciativ, by tedy bylo zbytečné, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií České republiky Renata Schejbalová. Čeští učitelé podle ní potřebují nejenom vyšší finanční ohodnocení, ale i více praxe na pedagogických fakultách. „Pedagogické iniciativy by měl vést učitel. Expertů, kteří se na školství dívají zvenku a objevují se v televizi už máme dost,“ říká dlouholetá ředitelka pražského Gymnázia Nad Štolou.
05.11.2017 15:55 |

podobné články

Roušky ve třídách školy samy nařídit nemohou, říká šéf Asociace ředitelů základních škol Černý

 
Šéf Asociace ředitelů základních škol a ředitel Masarykovy ZŠ v pražských Klánovicích Michal Černý v rozhovoru pro Právo popsal současné trampoty při šíření koronaviru.
16.09.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)

Prvňáci by se mohli vrátit 18. listopadu, říká šéf asociace ředitelů

 
Školáci by se do prvních a případně i druhých tříd mohli vrátit, pokud to epidemická situace umožní, 18. listopadu. Domnívá se to šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý, který vede Masarykovu ZŠ v pražských Klánovicích.
07.11.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)

Děti se už těší, stoprocentně prvňáčci, říká šéf Asociace ředitelů

 
Šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý, který vede Masarykovu školu v pražských Klánovicích, v rozhovoru pro Právo zhodnotil ohlášený návrat prvních dětí do škol.
15.11.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)

Teď bez známkování, doporučuje šéf Asociace ředitelů ZŠ

 
Šéf Asociace ředitelů základních škol a ředitel Masarykovy ZŠ v pražských Klánovicích Michal Černý doufá, že covidová odstávka potrvá skutečně jen dva týdny a po dalším týdnu prázdnin budou moci školy 2. listopadu opět otevřít.
14.10.2020 03:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)

Většina učitelů by šla na testy i očkování, myslí si šéf Asociace ředitelů ZŠ

 
Šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý se domnívá, že většina učitelů nebude mít z očkování obavy a nebude ho odmítat. Uvedl to v rozhovoru pro deník Právo.
03.12.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)

Návrat prvňáčků do lavic by se mohl konat už v listopadu, říká šéf asociace ředitelů

 
Podle šéfa Asociace ředitelů ZŠ Michala Černého by mohli žáci prvních tříd brzy usednout zpět do lavic. Pokud to epidemiologická situace dovolí, prvňáčci by se mohli do škol vrátit už 18. listopadu.
07.11.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)

Radši jednu změnu za 10 dní než pořád něco měnit, říká šéf asociace ředitelů ZŠ

 
Prezident Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý, který vede Masarykovu ZŠ v pražských Klánovicích, popsal Právu okolnosti nástupu nejmenších dětí do škol a úskalí brzkého návratu ostatních ročníků.
19.11.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)

Politici nechtějí kvalitní vzdělávání, tvrdí prezidentka Asociace ředitelů ZŠ

 
Základní školy čelí třem hlavním problémům: snížení platu učitelů, omezení výdajů na jednoho žáka a zhoršení chování studentů. „Tyto problémy souvisí s dalšími. Školství není systémově řešené, žáky výuka nebaví, chybí nám finanční prostředky na vybavení škol a další vzdělávání učitelů. Trápí nás také plán ministerstva na zrušení praktických škol,“ uvedla prezidentka Asociace ředitelů ZŠ Hana Stýblová.
08.02.2012 19:15 |

podobné články

„Všichni se toho děsíme.“ Zástupci škol řekli, z čeho mají u koronaviru největší strach

 
Zamezit šíření koronaviru ve škole v případě nákazy některého žáka bude podle zástupců školských asociací při běžném provozu škol v novém školním roce zřejmě problematické. Na druhém stupni základních škol a na středních školách rozvrhy vyučování předpokládají setkávání žáků z různých tříd. Změna režimu v jedné třídě by proto asi měla vliv i na další výuku ve škole. ČTK to v úterý řekli předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý a šéfka Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová.
04.08.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)

Výuka po celý den v roušce je nepředstavitelná, varují zástupci škol. Při angličtině se štíty?

 
Nošení roušek při výuce ve školách bude podle zástupců školských asociací nepříjemné a náročné. Předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová uvedla, že si celodenní výuku v rouškách neumí představit. Podle předsedy Asociace ředitelů základních škol Michala Černého se může zvládnout a pro většinu dětí a učitelů bude z pedagogického hlediska lepší než výuka na dálku. Všechny školy totiž ještě nejsou na distanční vzdělávání připraveny, řekl.
17.09.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků)

Vysílali jsme: Ředitelé o zavírání škol v Česku. Zvládnou děti znovu výuku na dálku?

 
Bude vzdělání další obětí koronaviru, nebo je uzavírání škol nutný a nevyhnutelný krok? Studium na vysokých školách se v tomto roce ještě nerozjelo a od pondělí zůstali doma i středoškoláci. Zdá se, že i ministr zdravotnictví Roman Prymula a ministr školství Robert Plaga (oba za ANO) jen stěží hledají shodu v tom, zda uzavřít i druhé stupně a nižší ročníky víceletých gymnázií. Česká republika je přitom jedinou zemí Evropské unie, která vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci takto hromadně školy uzavírá. Nejen o těchto tématech hovořili ve čtvrtečním Epicentru předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií České republiky Renata Schejbalová  a prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.
08.10.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (40 článků) , Roman Michael (8 článků) , Robert Michael (5 článků)

Výběry ředitelů škol prý byly zmanipulované. Vnitro ale chyby nenašlo

 
Kraje a obce pořádaly konkurzy na posty ředitelů škol, kteří byli ve funkci více než šest let. Jenže několik ředitelů v konkurzech neuspělo a stěžovalo si na zmanipulované konkurzy. Ministerstvo vnitra však tvrdí, že žádné porušení zákona nenašlo.
02.08.2012 20:15 |

podobné články

Jihočeský kraj: V Táboře se sešli ředitelé gymnázií České republiky

 
Ve dnech 21. – 23. 3 2018 se v táborském hotelu Dvořák konala celostátní konference ředitelů gymnázií pořádaná Asociací ředitelů gymnázií. Hostitelskou školou bylo Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor. Konference se zúčastnilo během těchto dní 173 ředitelů z celé republiky.
26.03.2018 19:35 |

podobné články

Asociace krajů bude volit vedení. Novým předsedou bude nejspíš Hašek

 
Rada Asociace krajů ČR ve středu zvolí své nové vedení. Zatím jediným kandidátem na předsedu je dosavadní šéf asociace a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Zvoleni budou ve středu i místopředsedové asociace. Hašek to dnes řekl novinářům na zasedání rady Asociace krajů ČR v Olomouci.
28.04.2014 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2414 článků)

Šéf rady ředitelů KHL Fetisov se rozhodl odstoupit z funkce

 
Šéf rady ředitelů Kontinentální hokejové ligy, šéf CSKA Moskva a legendární reprezentační obránce Sergej Fetisov se rozhodl v pondělí odstoupit ze všech funkcí, v nichž pracoval pro ruský hokej.
23.01.2012 16:25 |

podobné články

Chytrá karanténa na jihu Moravy: U testování je důležité načasování, vojáci se rozjedou v úterý

 
Testování karantény. V Jihomoravském kraji začalo při testování takzvané chytré karantény působit pět odběrových týmů armády. Během úterka začnou vyjíždět k prvním lidem, které krajská hygiena určila pro testování.
31.03.2020 11:55 |

podobné články

Matěj (32) vyrazil na testování, pokládal se za dobrý „vzorek“. Test udělali jen synovi (8)

 
Plošné testování imunity přilákalo od prvního dne davy zájemců. Už v sobotu se v Praze naplnila kapacita u všech věkových kategorií dospělých, testovat už se tak mohly jen děti a dospívající. Na testování vyrazil i Matěj (32) se svým synem Danem (8), nakonec podstoupil test pouze jeho syn. Matěj vyrazil na testování, protože jak řekl Blesk Zprávám, považuje se za dobrý vzorek pro studii, naopak nechápe, proč na testy vyrazili lidé, kteří trávili veškerý čas doma. Jak testy probíhaly a dopadly?
28.04.2020 06:05 |

podobné články

Antigenní testy nezachytí třetinu pacientů

 
Antigenní testy na koronavirus nejsou vhodné na plošné testování. A při testování seniorů se musí používat opakovaně, řekl v rozhovoru pro Právo přednosta Ústavu lékařské mikrobiologie 2. LF UK a FN Motol Pavel Dřevínek. Testování v domovech seniorů už podle něj není plošné testování široké populace, ale cílené.
02.11.2020 03:10 |

podobné články