Článek

Naučíme Romy pracovat, slibují senátoři. Oprášili k tomu zákony sepsané Řápkovou

 
Skupina senátorů má zájem prosadit tvrdší zákony proti nepřizpůsobivým menšinám. Jde o tři normy, téměř shodné s těmi, které nestihla dokončit exposlankyně a bývalá primátorka Chomutova Ivana Řápková. Senátoři mají zájem omezit příspěvek na bydlení, podporu v nezaměstnanosti svazují s veřejnou službou a rovněž mají za cíl zpřísnit dohled nad sběrnami odpadů.
07.12.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)
Podobné články

Senátoři připravili s Řápkovou zákony, jež mají vyřešit problémy Romů a nepřizpůsobivých. Známe je jako první

 
Podle informací ParlamentníchListů.cz vzniká v Senátu napříč politickým spektrem iniciativa, která má řešit problémy s romskou minoritou a nepřizpůsobivými. Dle informací redakce patří mezi hlavní iniciátory předložení několika zákonů senátor ODS Jaroslav Zeman a senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava, kteří spolupracují s exposlankyní ODS Ivanou Řápkovou.
27.11.2013 13:42 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (230 článků) , Ivana Řápková (153 článků)

Ústeckou kandidátku ODS vede Gandalovič s Řápkovou

 
Exministr zemědělství Petr Gandalovič povede ODS v Ústeckém kraji do říjnových předčasných sněmovních voleb. Rozhodli o tom delegáti pondělního regionálního sněmu v Litoměřicích, kteří na druhé místo kandidátky zařadili primátorku Chomutova Ivanu Řápkovou.
29.06.2009 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gandalovič (84 článků) , Ivana Řápková (153 článků)

Kraus si znovu stěžuje na ČT: Lžou a zakázali mi i reprízu s Řápkovou

 
Herec a moderátor Jan Kraus opět kritizuje vedení České televize za to, že zakazuje vysílat v rámci letních repríz některé díly pořadu "Uvolněte se, prosím". Nejprve se mu nelíbilo, že byla zakázána repríza pořadu s Kateřinou Jacques a "její" biomasou - údajně kvůli sledovanosti. Ve čtvrtek Kraus prohlásil, že ČT údajně zakázala odvysílat i díl s primátorkou Chomutova Ivanou Řápkovou.
13.08.2009 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1026 článků) , Kateřina Jacques (122 článků) , Ivana Řápková (153 článků)

Iniciativa Odporuj žaluje Řápkovou kvůli titulu na právech

 
Radikálové z iniciativy Odporuj podali trestní oznámení na chomutovskou primátorku Ivanu Řápkovou (ODS). Tvrdí v něm, že podvodně získala magisterský titul na plzeňské právnické fakultě a dopustila se tím trestných činů.
02.11.2009 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Vdova po docentovi: Manžel Řápkovou nezkoušel

 
Vdova po zesnulém učiteli Jiřím Pipkovi tvrdí, že její muž někdejší studentku plzeňské právnické fakulty Ivanu Řápkovou nezkoušel, protože v den údajné zkoušky v Plzni nebyl. Napsaly to středeční Lidové noviny (LN).
11.11.2009 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Řápkovou prý do čela kandidátky ODS nepustila zvažovaná podpora klausovců

 
Poslankyně Ivana Řápková měla být v čele kandidátky ODS v Ústeckém kraji, přesto překvapivě oznámila, že kandidovat nebude. Podle dobře informovaného zdroje Řápkovou „zařízlo” vedení strany poté, co vyšlo najevo, že jednala s lidmi kolem exprezidenta Václava Klause, jehož pravicový projekt chtěla podpořit.
03.09.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9239 článků) , Ivana Řápková (153 článků)

Slovenští komunisté oprášili návrh ocenit Husáka pamětní deskou

 
Slovenští komunisté oprášili návrh věnovat poslednímu komunistickému prezidentovi Československa Gustávu Husákovi (1913-1991) pamětní desku. Chtějí tak připomenout jeho podíl na protifašistickém odboji za druhé světové války. ČTK to řekl předseda neparlamentní Komunistické strany Slovenska (KSS) Jozef Hrdlička. Podporu KSS získala u zástupce parlamentní komise proti fašismu.
18.11.2016 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Gustáv Husák (113 článků)

S Romy se zachází jako s věcmi. Advokátka byla s Řápkovou v televizi

 
Advokátka Klára Samková má zato, že by se měli do řešení problémů na severu Čech zapojit sami Romové. Jinak to jsou prý jen „gádžovské hrátky“, kdy se s Romy zachází jako s objekty, věcmi.
16.09.2011 21:55 |

podobné články

Nepracujícím lidem se nevyplatí pracovat, díky dávkám mají vlastně více peněz než ti, kteří pracují. Senátor Zeman přináší konkrétní výpočty. A Dežo z mojí z fabriky...

 
ROZHOVOR Senátor ODS Jaroslav Zeman dokladuje na konkrétních údajích o dvou modelových rodinách, že lidem žijícím na dávkách od státu se nevyplatí pracovat. Jasným logickým řešením dle něj je, aby se pracujícím vyplatilo pracovat a aby se nepracujícím nevyplatilo nepracovat. Uvedl i příklad člověka, který pracovat chtěl, ale finančně se mu to nevyplatilo, a tak přestal pracovat. Současný sociální systém lidi nutí, aby se flákali.
16.06.2016 13:40 |

podobné články

Senát schválil stěžejní podmínku pro přijetí Lisabonské smlouvy

 
Senátoři jednají o Lisabonské smlouvě. Očekává se, že v hlasování dokument projde. Hlasy mu dají senátoři ČSSD a KDU-ČSL a také většina Klubu otevřené demokracie (KOD). Potřeba je sehnat sedm hlasů zákonodárců ODS. Pět jich své "ano" slíbilo, další se k podpoře přiklánějí. Senátoři již ve středu schválili zavedení vázaného mandátu, který si mnozí senátoři ODS kladli jako podmínku pro schválení Lisabonu.
06.05.2009 09:50 |

podobné články

Zákaz kuřáren a pokuta za nepovedenou sebevraždu? Senátoři bojují u Ústavního soudu za zrušení těchto absurdit!

 
Plošný zákaz kouření nebo pokuta 50 000 Kč za nepovedenou sebevraždu. To zavedla novela zákona o ochraně zdraví před škodlivými látkami, kterou nedávno schválil Parlament. Platit má již od začátku června. Senátoři Jaroslav Kubera, Ivo Valenta a další senátoři napříč politickým spektrem, jsou přesvědčeni o tom, že vláda návrhem zákona nepřípustným způsobem zasáhla do svobody občanů. Proto senátoři společně sepsali ústavní stížnost, kterou v úterý odeslali na Ústavní soud.
16.03.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (606 článků)

Senátoři chtějí, aby politici již nemohli pobírat dva platy

 
Někteří senátoři se snaží změnit zaběhnutý systém, kdy si politici přijdou na dva platy ze státní kasy. Na programu 25. schůze horní parlamentní komory jsou kromě žhavých a sledovaných témat, jako jsou církevní restituce nebo zákony o důchodovém spoření, i dva nové senátní návrhy. Jeden požaduje, aby poslanci a senátoři nepobírali dva platy, druhý se týká odvodů za půdu ze zemědělského půdního fondu.
12.08.2012 22:40 |

podobné články

Nářez na romském serveru: Pan Zeman uvažuje fašistoidně

 
Podle romského aktivisty Karla Holomka se senátoři zase jednou „vyznamenali“. Na mysli má hlavně Jaroslava Zemana spolu s poradkyní Ivanou Řápkovou, kteří podle něj prosazují zákon jasně zaměřený proti Romům.
21.12.2013 15:07 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků) , Karel Zeman (291 článků)

BOJOVNÍCI ISLÁMSKÉHO STÁTU SLIBUJÍ EVROPĚ: Brzy podřízneme papeže přímo v centru Říma!

 
Teroristé z Islámského státu v úterý ve Francii podřízli katolického kněze. Radikální muslimové ale slibují, že bude mnohem hůř. Jejich cílem dlouhodobě je Řím. Věří, že jednou zničí hlavní město křesťanské civilizace a podříznou i papeže. Džihádisté slibují, že křesťany vyvraždí a z jejich žen se stanou otrokyně. Kdo bojovníky IS zastaví?
26.07.2016 15:10 |

podobné články

Jiří Jírovec: Dům nemá jen horní patra

 
Je před volbami a politici všech stran se vydávají na lup. Vlámávají se, obrazně řečeno, do českého domu a v něm do bytů a pater podle ideologie, kterou zrovna vyznávají. Nechodí se šperhákem a páčidly. Jejich nástrojem jsou media, skrz která slibují, slibují a slibují.
04.10.2017 20:10 |

podobné články

Romy Schneider: Utrápená císařovna

 
Snad každý ji zná jako Sissi v nezapomenutelném filmu o císařově manželce. Tehdy bylo Romy 17 let a její hezká tvářička měla velký podíl na obrovském úspěchu snímku, který se dočkal dvou pokračování. Přitom nešlo o její první roli. Před kamerou stála už v 15 letech, o což se kromě jejího talentu postarali i rodiče, rovněž herci, kteří Rosemarii, jak se Romy Schneider (*23. 9. 1938 - † 29. 5. 1982) opravdu jmenovala, odmalička připravovali na filmovou kariéru.
28.05.2010 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Romy Schneider (7 článků)

Křivé nařčení v Břeclavi poškodilo slušné Romy, zdůrazňuje Šimůnková

 
Případ smyšleného napadení v Břeclavi poškodil slušné Romy i ty, kteří se zabývají začleňováním vyloučených obyvatel. Veřejnost by proto v budoucnu měla k podobným informacím přistupovat obezřetně. V tiskovém prohlášení to uvedla zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková. Reagovala tak na kauzu kolem zraněného patnáctiletého hocha, který si vymyslel napadení Romy, a posléze se ukázalo, že se zranil sám. Šimůnková také ocenila omluvu všem Romům od chlapcovy matky.
25.05.2012 17:10 |

podobné články

Obytné kontejnery ve Vsetíně deset let poté: „Výchova“ Čunkem na Romy zabrala

 
Deset let uplyne na podzim od svérázného přesídlení „nepřizpůsobivých obyvatel“ ve Vsetíně. Starosta a nynější senátor Jiří Čunek (57, KDU-ČSL) přestěhoval místní Romy z rozpadajícího se pavlačového domu do obytných kontejnerů v lokalitě Poschla. Blesk nyní v Čunkově doprovodu Vsetín a místní Romy navštívil.
20.04.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (667 článků)

Stanislav Křeček: Opravdu nenávidíme Romy?

 
Nenávidíme Romy? V prvém čísle letošních Listů se Milan Znoj zamýšlí nad problematikou střední Evropy v souvislosti s „českou otázkou“ a při zmínce o podílu politických stran na vývoji u nás píše: „Podobně se vybarvuje levice, která poslouchá své rozhořčené plebejské voliče, kteří nesnášejí Romy…“
24.06.2017 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (257 článků)