Článek

Natálka, která přežila žhářský útok: Už je z ní mladá slečna, pořád se ale bojí mluvit s lidmi

 
Přesto, že je to už jedenáct let, málokdo v Česku zapomněl na zrůdný útok ve Vítkově na Opavsku. Tehdy čtyři neonacisté vhodili zápalné lahve do domu, kde spala se sourozenci dvouletá Natálka. Tu se matce podařilo zachránit, utrpěla ale popáleniny na 80 % těla. Ačkoliv boj o život vyhrála, problémy ji trápí dodnes.
13.07.2020 22:45 |

podobné články

Podobné články

Holčička (8) jako jediná z rodiny přežila žhářský útok. Chcete jí na Vánoce udělat radost? Pošlete jí přání!

 
Jako jediná z rodiny přežila brutální žhářský útok. Svou podporu jí nyní může vyjádřit celý svět.
09.12.2015 09:21 |

podobné články

Žhářský útok na Romy je vyšetřován jako pokus o vraždu

 
Žhářský útok na romskou rodinu v ostravské kolonii Bedřiška policisté nyní vyšetřují jako vraždu ve stadiu pokusu. Právní kvalifikace zločinu tak byla zpřísněna, dosud se útok vyšetřoval jako obecné ohrožení.
18.03.2010 14:25 |

podobné články

Za žhářský útok na Romy v Bedřišce padly přísnější tresty

 
Za žhářský útok na domek Romů v ostravské osadě Bedřiška v úterý Vrchní soud v Olomouci udělil výrazně přísnější tresty. Mladík, který má útok podle soudu na svědomí, si místo podmíněného trestu odpyká ve vězení čtyři roky. Jeho matka pak stráví za mřížemi 7,5 roku.
08.03.2011 13:35 |

podobné články

Natálka trpí 11 let od žhářského útoku bolestmi: Pachatelé mají většinu trestu za sebou

 
V dubnu roku 2009 došlo ke žhářskému útoku na rodinný dům ve Vítkově na Opavsku. Skupina neonacistů do oken domu hodila zápalné lahve. Nejhůře dopadla malá Natálka, která utrpěla popáleniny na 80 % těla, ale naštěstí jako zázrakem přežila. Za jedenáct let z Natálky vyrostla velká slečna a daří se jí dobře, ovšem útok ji poznamenal na celý život.
14.07.2020 14:30 |

podobné články

Další žhářský útok?! Luxusní kára shořela na ulici

 
Plameny zničily zaparkovaný vůz Audi v Plzni. Jestli je na vině technická závada, či úmysl, ukáže vyšetřování. Nešlo by ale o první žhářský útok. Letos v dubnu totiž někdo zapálil luxusní auto ukrajinské podnikatelky.
11.08.2021 12:10 |

podobné články

Výpovědi u soudu: Žhářský útok ve Vítkově organizoval Lukeš

 
Soud začal v úterý řešit loňský žhářský útok extremistů na domek Romů ve Vítkově. Do jednací síně Davida Vaculíka, Jaromíra Lukeše, Iva Müllera a Václava Cojocarua přivedli čllenové zásahové jednotky vězeňské služby.
11.05.2010 15:20 |

podobné články

Osobnosti: David Vaculík (16 článků)

Železnice v Berlíně hlásí další žhářský útok

 
Německá železnice hlásí další žhářský útok. Dnes bylo zápalné zařízení nalezeno na trati městské dráhy v Grünau v jihovýchodní části Berlína. Informovala o tom agentura DPA.
11.10.2011 15:25 |

podobné články

Za žhářský útok na chatku v níž byla rodina, potvrdil soud 16 let vězení

 
Za žhářský útok na dům rodiny na Orlickoústecku dnes potvrdil odvolací pražský vrchní soud Ivu Hovorkovi šestnáctiletý trest vězení. Motivem činu, který státní zástupce kvalifikoval jako pokus o vraždu, byly sousedské spory.
18.01.2012 12:10 |

podobné články

V Nantes hoří katedrála. Úřady mají podezření na žhářský útok

 
Ve městě Nantes ležícím na západě Francie hoří katedrála svatého Petra a Pavla. Požáru padly za oběť varhany i vzácné vitráže v oknech. Podle agentury Reuters mají úřady ve městě s třemi sty tisíci obyvateli podezření na žhářský útok.
18.07.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (806 článků)

Piráti: Žhářský útok v Bohumíně zneužili extremisté pro šíření rasové nenávisti

 
Žhářský útok v Bohumíně, při kterém zahynulo jedenáct osob včetně tří dětí, se stal záminkou pro vyvolávání nenávisti vůči romské komunitě. V souvislosti s tragédií se totiž objevily útočné články a komentáře, odsuzující právě romskou menšinu a schvalující násilný čin.
14.08.2020 18:56 |

podobné články

VIDEO: Jak prožila Štědrý den popálená Natálka

 
Rodina z Vítkova, která přežila dubnový žhářský útok, si už tři týdny užívá nejkrásnější vánoční dárek.
24.12.2009 16:30 |

podobné články

Natálka jde do školky, její sestru pozval expremiér Fischer do Londýna

 
K zápisu do mateřské školy se v těchto dnech chystá Natálka Kudriková, romská holčička, která před dvěma lety utrpěla rozsáhlé popáleniny při útoku rasistických žhářů na rodinný dům ve Vítkově. Natálka, která v červnu oslaví čtvrté narozeniny, se podle slov své matky Anny Sivákové do školky velmi těší, maminka se ale bojí, jak zapadne do dětského kolektivu.
14.03.2011 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Fischer (1 článek)

Dívka (17) přežila leteckou havárii a pád z téměř 3 kilometrů: »Robinsonka« přežila v džungli 11 dní

 
Let o Štědrém dnu roku 1968 se změnil v peklo pro Juliane Dillerovou. Sedmnáctiletá dívka nastoupila do letadla v Peru se svou mámou. Let měl trvat okolo dvaceti minut, ale do cíle se nikdy nedostal. Letadlo s šestaosmdesáti lidmi na palubě zasáhl blesk a zřítilo se. Přežila pouze Juliane, která jako zázrakem přežila pád z téměř tříkilometrové výšky! Zůstala sama v peruánské džungli.
08.07.2021 12:45 |

podobné články

Natálka je kvůli špatně rostoucí kůži na prstech opět v nemocnici

 
Po dvou měsících a dvou týdnech je tříletá Natálka, která byla loni v dubnu vážně popálena při útoku žhářů ve Vítkově, opět v nemocnici. Čeká ji další operace - lékaři ji musí opravit transplantovanou kůži, která na některých prstech špatně roste. Jak dlouho Natálka v nemocnici ještě stráví, se zatím neví. Rozhodně ale nejde o její poslední hospitalizaci.
15.02.2010 12:05 |

podobné články

Popálená Nátálka se už učí chodit, za týden by mohla domů

 
Obrovské pokroky dělá v posledních dnech dvouletá Natálka, která byla v dubnu těžce popálena při žhářském útoku ve Vítkově. Minulou středu poprvé po osmi měsících hospitalizace promluvila, v pátek ji lékaři přeřadili z jednotky intenzivní péče na normální pokoj a v pondělí začala Natálka s matkou intenzivně cvičit, aby mohla co nejrychleji začít běhat stejně jako před dubnovým požárem.
23.11.2009 16:20 |

podobné články

Popálená Natálka (6) žije ve strachu: Bojí se všeho a všech!

 
V permanentním strachu žije svůj život Natálka (6), která utrpěla těžké popáleniny při útoku žhářů na dům, který její rodina obývala ve Vítkově v dubnu 2009. Bojí se lidí, bojí se všeho. Nebohé dítě bude nejenom psychicky, ale i fyzicky poznamenané celý život.
04.08.2013 15:35 |

podobné články

Obří zvrat ve Svatbě na první pohled: Natálka otočila, Františka si chce znovu získat

 
Reality show Svatba na první pohled přinesla naprosto jedinečný způsob, jak dát dohromady dva úplně neznámé lidi. Natálka a František šli do show s tím, že najdou osudovou lásku. Hned po jejich svatbě se však začala stahovat mračna a přišly hádky. Natálka ale najednou otáčí a pokusí si Frantu znovu získat láskyplným gestem.
16.11.2020 13:01 |

podobné články

Nové silikonové čtyřky hvězdy show Svatba na první pohled už politik z Mostu neuvidí! Natálka Mykytenko přiznala rozchod

 
Nedávno absolvovala plastiku prsou, komunální politik z Mostu Marek Hrvol už její nové čtyřky ale neuvidí. Natálka Mykytenko přiznala rozchod. Vztah nevydržel ani čtvrt roku. "Partnera už nemám. Je to novinka. Zůstali jsme kamarádi, dohodli jsme se na tom, že bude lepší si jít každý svojí cestou. Byl to na nás trošku tlak," řekla Super.cz Natálka.
01.02.2021 06:10 |

podobné články

Natálka ze Svateb na první pohled vystavila silikony v hlubokém výstřihu. Kolegyně z show Petra jim poslala polibek

 
Natálka Mykytenko a Petra Malíková se divákům loni představily v show Svatba na první pohled . Obě daly sice svým ženichům šanci, ale ani jedné to nakonec nevyšlo . Blondýnka Natálka si v únoru nechala zvětšit ňadra a dnes se pyšní silikonovými čtyřkami, které hrdě vystavuje v hlubokých dekoltech.
31.07.2021 15:00 |

podobné články