Článek

Naštvanost je velká. A bude to horší, varoval v rozhlasu šéf školských odborů

 
Čím by mohla Nečasova vláda pomoci pedagogům? Podle předsedy školských odborů Františka Dobšíka především tím, že by pro ně vyčlenila více peněz. Odborářský šéf by také uvítal zavedení kariérního řádu, který by učitelům poskytoval určité jistoty. Nic z toho se ale v dohledné době nejspíš nesplní a školské odbory přesto neprotestují. Proč? Na tuto otázku odpovídal Dobšík ve Dvaceti minutách Radiožurnálu na Českém rozhlasu 1.
25.05.2012 17:40 |

podobné články

Podobné články

Nezávislá kandidátka do Senátu z „drsné“ Karviné: Naštvanost lidí je velká. Strach, že přijdete o práci, že vaše děti na tom budou stejně. Nikdo nečekal, že politika bude taková špína

 
ROZHOVOR „Naštvanost lidí je velká. Co se stalo, je neomluvitelné. To, že se s největší pravděpodobností všechno toto stalo tzv. ‚legální‘ cestou, je možná ještě horší. Křivda se nese hůř než cokoliv jiného,“ říká ke kauze OKD a toho, jak ji vnímají lidé v regionu, ze kterého pochází, nezávislá kandidátka do Senátu za obvod Karviná Markéta Kabourková. Podle toho, co nám Kabourková řekla, není situace v Karviné a na Ostravsku, co se týče sociálních a ekonomických věcí, vůbec „růžová“. A to navzdory často mediálně prezentovaným tvrzením, že se v Česku máme díky ekonomické konjunktuře dobře.
19.09.2018 16:00 |

podobné články

Tlak na mzdy kantorů ještě zvýšíme, řekl šéf školských odborů Dobšík

 
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) rozdala v létě deset miliard všem, ale na školství prakticky nic, tvrdí šéf školských odborů František Dobšík. V rozhovoru pro Právo prohlásil, že v příštím roce odbory tlak na mzdy kantorů ještě zvýší.
08.11.2019 07:25 |

podobné články

Chládek: Protestu školských odborů se nelze divit, byla to jen otázka času

 
ČSSD se plně solidarizuje s požadavky školských odborů a plně podporuje jejich avizovanou protestní akci, která se uskuteční příští středu. Pokud Josef Dobeš požadavky odborů a jejich stávku bagatelizuje, podceňuje či zesměšňuje, je to pro mě naprosto nepochopitelné.
02.12.2011 20:55 |

podobné články

Křeslo předsedy školských odborů obhájil Dobšík

 
Staronovým předsedou školských odborů se v pátek podle ČTK stal František Dobšík, který získal nadpoloviční většinu ze 180 delegátských hlasů. Mandát Dobšík dostal na čtyři roky. Nový šéf bude pravděpodobně řešit především platy učitelů.
07.05.2011 18:00 |

podobné články

Typická česká naštvanost, hodnotí šéf agentury krajské volby

 
Průzkum pro ČT odhalil, že většina lidí si přeje, aby se změnilo vedení jejich kraje. Šéf agentury Stem Mark však poukazuje na to, že čtvrtina z nich ani neví, kdo momentálně ve vedení kraje je. Podle něj to je jen „typická česká naštvanost“.
13.10.2012 15:25 |

podobné články

Školské odbory zatím nechtějí vyhrožovat stávkou za zvýšení platů

 
Školské odbory zatím nechtějí vyhrožovat stávkou za zvýšení platů, dokud se jedná. Své požadavky zopakují na protestním setkání 1. září v Betlémské kapli zástupcům vlády. Na tiskové konferenci zástupců školských odborů a asociací a představitelů vysokých škol to dnes řekl šéf školských odborů František Dobšík.
28.08.2017 11:00 |

podobné články

Stávka teď nebude, hlásí školské odbory. Spoléhají na páteční protest

 
Školské odbory nechtějí vyhrožovat stávkou za zvýšení platů, dokud se jedná. Své požadavky zopakují na protestním setkání 1. září v Betlémské kapli v Praze představitelům vlády. Na tiskové konferenci zástupců školských odborů a asociací a představitelů vysokých škol to v pondělí oznámil šéf školských odborů František Dobšík. K protestu se připojí zástupci všech úrovní vzdělávání. Zástupci vysokých škol trvají na růstu svého rozpočtu o 4,5 miliardy korun proti loňskému roku.
28.08.2017 12:45 |

podobné články

Semelová (KSČM): Protest školských odborů je oprávněný

 
Vyjádření poslankyně Parlamentu ČR Marty Semelové na podporu protestu školských odborů.
02.12.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Marta Semelová (277 článků)

Vyjádření MŠMT k akci školských odborů a vysokých škol

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vnímá společnou protestní akci školských odborů a vysokých škol jako vyjádření nespokojenosti nad dlouhodobým stavem financování českého školství.
01.09.2017 14:50 |

podobné články

Naštvanost a posměšky. ODS sklízí na Facebooku samou nenávist

 
V pořadí už 23. kongres ODS je v plném proudu. Dnes padnou jména vítězů voleb do stranického vedení a také jméno nově zvoleného předsedy ODS. A jak na dění na kongresu reaguje veřejnost? Prostřednictvím sociálních sítí se lidé nezdráhají vyjádřit své názory, v tomto případě zejména kritiku podepřenou silnými výrazy, z nichž naštvanost a nespokojenost jen čiší.
04.11.2012 10:15 |

podobné články

Každá Konvičkova akce je horší a horší, říká Hynek Kmoníček. A už i od odpůrců islámu zaznívá...

 
Martin Konvička na sebe znovu strhl pozornost. Kadibudkou. S pomocí dobře známé místnůstky – mobilní toalety zvané toitoika – se pokusil zesměšnit islám. A tady to začíná být nebezpečné. Šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček pozvedá varovný hlas, neb má za to, že každá další Konvičkova akce je horší a horší. Informují o tom pondělní Lidové noviny.
12.09.2016 09:00 |

podobné články

Hrozí Česku stávka učitelů? Šéf odborů promluvil o nedostatku vyučujících i platech

 
Začátek září s sebou přinese protestní akci učitelů, která má upozornit na špatný stav tuzemského školství. Učitelé sice dostali příslib, že by od listopadu mohli dostat přidáno a do roku 2020 by se jejich platy mohly dostat na 130 procent průměrné mzdy, přesto zatím nemají vyhráno. O tom, jaký je stav českého školství a co mu hrozí v případě, že by vláda nedodržela své sliby, pro Blesk.cz promluvil šéf školských odborů František Dobšík.
29.08.2017 06:00 |

podobné články

Stávka učitelů uzavřela 1221 škol, další omezily provoz. Plaga: Fiasko odborů

 
V části škol začala stávka učitelů, kteří nesouhlasí s výsledky jednání o růstu platů v příštím roce. Zavřeno jich zůstalo 1221, přes 2700 omezilo provoz, uvedla místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová s tím, že dalších 3000 škol stávku podpořilo. Do stávky se tak celkově zapojila víc než polovina škol, tvrdí odbory. Podle ministerstva školství se ke stávce v různých regionech připojila desetina až čtvrtina škol. Vyplývá to z údajů, které ministerstvo shromáždilo ze 75 procent mateřských, základních a středních škol v devíti krajích. Ministr Robert Plaga (ANO) označil výsledek za fiasko odborů.
06.11.2019 07:00 |

podobné články

Nepřerušujte mě. Vyjadřuji obdiv k Zemanovi. Při diskusi o prezidentovi začali do rozhlasu volat naštvaní posluchači

 
Místy ve velmi vyostřenou diskusi se zvrhl pondělní pořad Českého rozhlasu Plus Radiofórum, jehož hlavním tématem byly prezidentovy výroky o migrační krizi. V pořadu kromě moderátorky Lucie Vopálenské o Zemanových výrocích diskutoval zahraničněpolitický komentátor veřejnoprávního rozhlasu Petr Nováček a blízkovýchodní zpravodaj rozhlasu Štěpán Macháček. Do pořadu mohli telefonovat i posluchači. Většina z nich vyjadřovala nespokojenost s úrovní zpravodajství Českého rozhlasu někdy i velmi ostrými výrazy.
05.01.2016 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpán (36 článků) , Petr Zeman (329 článků) , Petr Macháček (35 článků) , Petr Štěpán (36 článků) , Petr Macháček (33 článků)

Tabery, Šafr, Wollner a další šéfredaktoři sepsali dopis řediteli rozhlasu. Jde o Janka Kroupu, kterého si dovolil zkritizovat

 
Celkem deset šéfredaktorů se rozhodlo poslat dopis generálnímu řediteli Českého rozhlasu Renému Zavoralovi. K tomu je donutilo vystoupení šéfa rozhlasu před Radou Českého rozhlasu, kde Zavoral uvedl, že reportáž investigativce rozhlasu Janka Kroupy o neoprávněném čerpání dotací skupinou Agrofert měla být zpracována obecněji.
14.12.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (142 článků)

Oni stávkovali, ale opatrně! Plaga se vysmál školskému odboráři. Jde o stávku, která měla ochromit školy. Jenže...

 
Šéf školských odborů František Dobšík ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu vysvětloval, proč učitelé museli jít do stávky a kde podle jeho názoru selhal ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga. Prý nebyl dostatečně tvrdý při vyjednávání s ministryní financí za hnutí ANO Alenou Schillerovou.
06.11.2019 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Oni Oni (16 článků)

Dočasným šéfem Českého rozhlasu bude Karel Zýka

 
Rada Českého rozhlasu (ČRo) zvolila na svém mimořádném úterním jednání v tajné volbě nového prozatímního ředitele veřejnoprávního rozhlasu na dobu tří měsíců. Stal se jím ředitel odboru techniky a šéf týmu pro digitalizaci Karel Zýka.
03.11.2015 13:50 |

podobné články

Nováková (TOP 09): Budoucností školských rad je větší zodpovědnost

 
Změnu zákona, která přinese větší zodpovědnost školských rad, navrhla poslankyně Nina Nováková (TOP 09).
12.01.2015 20:02 |

podobné články

Komora a Unie školských asociací vítají navrácení chemických pokusů do škol, zákon však komplikuje praktickou výuku

 
Hospodářská komora České republiky a Unie školských asociací CZESHA vítá vládou schválený legislativní materiál, jehož cílem je napravit bezvýchodnou situaci v oblasti odborného školství, která vznikla novou implementací vyhlášky o ochraně veřejného zdraví.
19.01.2016 16:55 |

podobné články