Článek

Nástup pravé zimy? Meteorologové mění předpověď

 
Milovníci lyžování, jásejte! O víkendu budete mít na horách pro vašeho koníčka zatím nejlepší podmínky od začátku letošní zimy. Počasí bude podle meteorologů ideální.
07.02.2020 13:15 |

podobné články

Podobné články

Meteorologové mění předpověď: Nástup právé zimy?

 
Milovníci lyžování, jásejte! O víkendu budete mít na horách pro vašeho koníčka zatím nejlepší podmínky od začátku letošní zimy. Počasí bude podle meteorologů ideální.
07.02.2020 05:15 |

podobné články

Je konec letošní zimy? Meteorologové: Přichází obleva

 
Jak to tak vypadá, mráz, který nás trápí od začátku února, je možná tím posledním záchvěvem letošní zimy… Meteorologové předpovídají pořádnou oblevu.
09.02.2015 22:40 |

podobné články

Šéf meteorologů: „Minutová předpověď je dnes sci-fi. Ale od ledna zpřesníme!“

 
Už od ledna příštího roku by předpověď počasí v Česku měla být výrazně přesnější. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) totiž chystají výpočty pro plochu 5,76 kilometrů čtverečních, což je čtyřikrát méně než doposud. Ve studiu Blesku to řekl šéf ústavu Mark Rieder. „Nejúspěšnější je předpověď na druhý den, tam se úspěšnost pohybuje okolo 95 procent,“ zmínil v rozhovoru.
07.06.2018 05:15 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ: Přijde ještě vůbec zima? Meteorologové tvrdí, že ano

 
Skoro to vypadá, jako by letos žádná zima ani neměla přijít. Nejinak tomu bude i tento týden - budeme si připadat spíše jako v březnu. Ale vítat jaro je ještě hodně předčasné. Meteorologové tvrdí, že zimy a sněhu si ještě užijeme, jen trochu později.
06.01.2014 11:20 |

podobné články

IEA: Svět čeká mohutný nástup obnovitelných zdrojů energie, hlavními ale zůstanou plyn a ropa

 
Mezinárodní agentura pro energii (IEA) očekává ve světové energetice do roku 2040 mohutný nástup obnovitelných zdrojů. Světovým lídrem v jejich rozvoji bude Čína. V Evropě by díky snižujícím se nákladům na výstavbu větrníků měla růst především větrná energetika. Tvrdí to dlouhodobá předpověď World Energy Outlook 2017, kterou IEA vydala v Paříži.
23.11.2017 13:15 |

podobné články

Podzim klade vysoké nároky na imunitu

 
Přelom podzimu a zimy není jen obdobím poletování barevných listů ze stromů, ale i časem kapénkových infekcí a nejrůznějších virů a bakterií. Značné výkyvy teplot kladou vysoké nároky na náš imunitní systém. Organizmus v tomto období potřebuje zvýšenou péči, aby byl připravený na nástup zimy.
07.12.2009 08:20 |

podobné články

Na horách nasněží, Vánoce budou na blátě

 
Letos nás překvapil brzký nástup zimy už v polovině října, ale podle meteorologů budou letošní Vánoce zase na blátě. Přečtěte si předpověď na další dny.
03.11.2009 14:15 |

podobné články

Světový pohár skokanů v Harrachově ohrožuje teplé počasí

 
Pomalý nástup zimy, teplé počasí a nepříliš optimistická předpověď ohrožují konání Světového poháru skokanů na lyžích v Harrachově. Pod Čertovou horou by se mělo skákat 9. až 11. prosince.
23.11.2011 21:10 |

podobné články

Nečekaná předpověď: Nástup třeskuté zimy?!

 
Plískanice, občas mlhy, k ránu náledí a přes den na teploměru okolo pěti stupňů. Letošní leden zatím stále připomíná spíše listopad. A místo na lyže se chodí na houby.
10.01.2020 05:15 |

podobné články

Britští meteorologové si zavařili na horké léto a odmítli se omluvit

 
Britští meteorologové si pěkně zavařili: na jaře s předstihem oznámili svou prognózu, že ostrovy letos čeká velice slunečné a teplé léto. Nyní ale museli zkroušeně přiznat, že se pořádně zmýlili a že sezóna na pořádání zahradních párty už vlastně skončila. Nezdařená předpověď je mezi Brity předmětem živých diskusí, list The Times dokonce považoval za nutné kriticky upozornit, že meteorologové se za svůj lapsus „odmítli omluvit“.
01.08.2009 13:55 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Skvělá zpráva pro milovníky zimy. O víkendu začne sněžit!

 
Patříte k milovníkům zimy a pořád čekáte na to, až konečně nasněží? O víkendu se toto přání splní. Podle předpovědí by měla zima konečně dorazit tuto neděli!
10.01.2014 17:00 |

podobné články

Na sníh zapomeňte, místo zimy přichází jaro

 
Místo astronomické zimy, která letos začíná 22. prosince, dorazí do Česka jaro. Tak totiž vypadá předpověď meteorologů pro nadcházející víkend. Čeká nás déšť a teploty kolem 12 stupňů. V podobném duchu začne i první polovina následujícího týdne a s největší pravděpodobností také vánoční svátky, sdělila Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
17.12.2015 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (831 článků)

Meteorologové: Hory zasáhne vichřice!

 
Silný vichr a déšť, na horách vichřice a sněžení. Předpověď meteorologů neslibuje na pracovní týden žádnou změnu, až před víkendem fičet přestane, ochladí se a sněhové vločky se mají snášet na celé Česko. Ponoříme do pravé zimy.
15.01.2019 05:10 |

podobné články

Ochladilo se, na neděli slibují meteorologové sněžení

 
Teplé počasí posledních dní vystřídal nesmělý nástup zimy. Sněžení či sněhové přeháňky se podle meteorologů dají v Česku očekávat celou neděli, na jihozápadě se mohou objevit i mrznoucí či smíšené srážky.
12.02.2011 09:15 |

podobné články

Sviští prorok uvrhl USA do dalších šesti týdnů tuhé zimy

 
I na letošní Hromnice nechyběla předpověď počasí od slavného sviště Phila, který je už dlouhá léta celosvětovou celebritou. Na kopečku Gobbler's Knob v Punxsutawney v Pensylvánii se opět sešlo velké množství lidí, aby si vyslechlo sviští předpověď. Ta ovšem nikoho nepotěšila, svišť v tradičním nápaditém rituálu určil, že USA čeká dalších šest týdnů třeskutého mrazu.
03.02.2012 10:20 |

podobné články

Velká předpověď: V prosinci, lednu ani únoru jsme se zimy nedočkali. Jak bude v březnu?

 
Letošní (ne)zima stále trvá. Mnoho lidí by si přálo, aby alespoň trochu ještě nasněžilo a udeřili mírné mrazy. Jenže dočkáme se toho. Přečtěte si dlouhodobou předpověď počasí na konec února a březen.
21.02.2014 06:15 |

podobné články

Víkend proprší, deštníky neodložíme do konce dubna. VELKÁ PŘEDPOVĚĎ

 
Předpověď počasí není právě optimistická. Pršet bude celý víkend a deštivé budou i následující dny, přičemž deštníky budeme potřebovat až do konce dubna. Meteorologové předpovídají, že letních teplot a slunce se dočkáme v květnu.
12.04.2012 11:30 |

podobné články

Konec zimy bude spíše chladnější, očekávají meteorologové

 
Závěr zimy bude podle výhledů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) spíše chladnější. Srážky by měly být četnější především počátkem března. Celkově by dalších 30 dní mělo být teplotně podprůměrných, a srážkově průměrných.
23.02.2013 17:05 |

podobné články

Počasí se zbláznilo: V Česku se zimy nedočkáme, v Americe zamrzá moře

 
Zatím to vypadá, že se pořádného sněhu a zimy opět nedočkáme. Meteorologové slibovali, že letošní Vánoce budou na sněhu, ale i z této předpovědi sešlo. Prozatím v Česku panuje studené jaro, nebo pozdní podzim, ale rozhodně ne zima. Teplé počasí má navíc převládat i v dalších týdnech. Teploty mají stoupnout až ke 12 stupňům.
10.01.2018 08:00 |

podobné články