Naše zlatá Makula: Kdo je krásná a věčně rozesmátá mistryně světa Markéta Davidová

Nová biatlonová hvězda Markéta Davidová (24) vybojovala Česku při vytrvalostním závodě zlato, a stala se tak mistryní světa. Naposledy se to povedlo Gábině Koukalové (31). Markéta ale už teď připadá fanouškům mnohem sympatičtější.
16.02.2021 16:16 |

Markéta Davidová má zlato z mistrovství světa v biatlonu

Česká biatlonistka Markéta Davidová se na šampionátu ve slovinské Pokljuce stala po bezchybné střelbě mistryní světa ve vytrvalostním závodě. Jde o první titul pro Českou republiku od zlata Gabriely Koukalové ze sprintu mistrovství světa v Hochfilzenu 2017.
16.02.2021 22:25 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (442 článků)

Zkoumala životy Romů: „Dali mi člověčí lásku.“ Zemřela etnografka Davidová (†85)

Ve věku 85 let zemřela v pátek etnografka a socioložka Eva Davidová, která se věnovala studiu způsobu života a kultury Romů v Česku a na Slovensku. Informoval o tom dnes web Romea.cz. Davidová v polovině minulého století fotila život a zaznamenávala ústní slovesnost kočovných olašských Romů, kteří se poté podle zákona museli usadit. Pracovala v Akademii věd i památkové péči.
26.09.2018 12:05 |

Osobnosti: Eva Davidová (17 článků)

Zrodila se nová Koukalová: Půvabná biatlonistka Markéta Davidová je mistryní světa

Česká biatlonistka Markéta Davidová slaví zlato na mistrovství světa! Předvedla úžasný výkon ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů. Na střelnici byl její výkon perfektní, ani jednou nechybovala. A po výborném běhu se jí žádná konkurence nevyrovnala.
16.02.2021 13:36 |

Podruhé zlatá! Davidová triumfovala i ve stíhačce

Biatlonistka Markéta Davidová si na mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě doběhla pro druhou zlatou medaili. Po včerejším triumfu ve sprintu nenašla přemožitelku ani v dnešním stíhacím závodě a vybojovala svoji třetí medaili na šampionátu.
05.02.2017 12:45 |

Senzace! Davidová je mistryní světa v biatlonu!

Koník Wig ustájený ve Dvoře Borčice radostně zařehtal v maštali. Markéta Davidová (24), která na něm tak ráda rajtuje, se stala ve Slovinsku mistryní světa.
17.02.2021 05:10 |

Davidová je juniorskou mistryní Evropy! Česká biatlonistka ovládla sprint

Markéta Davidová vyhrála na juniorském mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě závod ve sprintu na 7,5 km. Další česká zástupkyně Simona Maříková skončila šestá. Stříbro vybojovala Ruska Vasněcovová, třetí byla Polka Žuková.
04.02.2017 13:55 |

Krásná boubelka Dominika Dávidová: Šikana od manažerky Miss kvůli kilům navíc!

Do popředí pozornosti se během finále Miss Slovensko 2017 dostala půvabná Dominika Dávidová (23). Při promenádě ve spodním prádle všechny zaujaly její plnější křivky! Ale ne vždy si byla tak jistá v kramflecích jako ve finále.
02.05.2017 14:55 |

Víte, kolik zlata bylo dosud na světě vytěženo a kolik vážil největší zlatý nuget?

Víte, kolik zlata bylo dosud na světě vytěženo? Kolik vážil největší zlatý nuget? Kde se odehrála první zlatá horečka? Kolik zlata obsahují moře a oceány a kolik celý vesmír? Která zlatá mince je sběratelským skvostem? Jak fungují novodobé zlaté doly?
03.12.2014 17:12 |

Legendární romistka Eva Davidová získala ocenění

Ceny Roma Spirit 2014 pro jednotlivce i organizace, které přispívají ke zlepšení situace Romů v České republice, byly předány ve středu 10. prosince na slavnostním večeru v Pražské křižovatce. Ocenění bylo letos uděleno v pěti kategoriích. Za celoživotní dílo cenu převzala 82letá romistka Eva Davidová, která do Prahy přijela z Českého Krumlova.
11.12.2014 09:41 |

Armáda: Hejnová se vrátila na trůn mistryně světa i českého sportu

Po roční pauze kvůli zdravotním potížím se vrátila na trůn mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek ze šampionátu v Pekingu Zuzana Hejnová z Dukly Praha, která během slavnostního večera v pražském hotelu Hilton převzala křišťálovou korunku sportovní královny. Skifařský mistr světa Ondra Synek obsadil čtvrtou příčku. Juniorem roku se stali dva dukláci Ester Ledecká a Jiří Janošek. Do síně slávy vstoupily hokejové legendy jihlavské Dukly bratři Holíkové.
28.12.2015 08:10 |

Osobnosti: Ondřej Synek (141 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Muži, co umějí vařit, jsou sexy, říká jídlem posedlá Markéta Hrubešová

Devětatřicetiletá Markéta Hrubešová má kromě hraní další vášeň a tou je vaření. Je přesvědčena, že k dobrému manželství patří dobré jídlo. A to se prý pro herečku stalo posedlostí. Další články k tématu: Jsem posedlá jídlem, říká Markéta Hrubešová Dejte chlapovi maso, radí Markéta Hrubešová Hrubešová: konečně už není prostitutka Hrubešová: Přísně utajená svatba! Markéta Hrubešová: Znám tajemství dobrého steaku! Hrubešová porodila dceru Christel
10.11.2011 11:05 |

Osobnosti: Markéta Hrubešová (205 článků)

Mistryně světa u soudu kvůli zpronevěře

Mistryně světa a Evropy ve sportovním rybolovu Michaela Křížová (40) stojí před plzeňským soudem. Zpovídá se ze zpronevěry peněz a ne zrovna malé částky.
06.05.2009 12:35 |

Mistryně světa zpronevěřila peníze: Dostala podmínku

Mistryně světa a Evropy ve sportovním rybolovu Michaela Křížová (40) dostala u plzeňského soudu dvouletý trest vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Soud jí potrestal za zpronevěru peněz plzeňské rybářské organizace.
10.02.2010 18:40 |

Wakeskaterka Zuzana Vráblová obhájila titul mistryně světa

Slovenská wakeskaterka Zuzana Vráblová zvítězila na světovém šampionátu, který se konal minulý víkend v Abu Dhabí a obhájila tak titul mistryně světa z loňského roku.
21.12.2011 17:00 |

Australanka Deborah Roachová se narodila bez levé ruky. To jí ale nezabránilo v tom, aby se stala sportovkyní a tanečnicí. Na letošním mistrovství v tanci u tyče porazila všechny zkušenější a zdravé konkurentky. Další články k tématu: Po letech se zase cítím sexy, říká obézní tanečnice u tyče Genzer tančil v Celetné jen v tangách u tyče, prohrál totiž sázku Christina Applegate měsíc před porodem vtipkuje: tančí těhotná u tyče VIDEO: V Argentině volili královnu tanečnic u tyče NÁZOR MUŽE: Tančí u tyče. Je mistryně světa, nebo prostitutka? Tanec u tyče je elegantní i smyslný, říká mistryně světa Každá čtvrtá britská tanečnice u tyče má univerzitní diplom
21.03.2012 00:50 |

Osobnosti: Christina Applegate (44 článků)

Janek Ledecký jako servisman mistryně světa! Zásoboval čokoládou, prozradila dcera Ester

Janek Ledecký má šikovnou dceru. Ester je dvojnásobná juniorská světová šampionka ve snowbordingu. Čerstvá mistryně světa prozradila po návratu z Turecka, jak se slavný táta podílel na nedávných úspěších.
12.03.2013 08:10 |

Osobnosti: Janek Ledecký (328 článků)

Mistryně světa v krasobruslení Kovaříková oslavila 40. narozeniny: S jejím tělem se prý dějí hrozné věci!

Mistryně světa v krasobruslení Radka Kovaříková oslavila čtyřicáté narozeniny. Popřát jí přišla řada známých osobností, se kterými spolupracuje na muzikálech na ledě, jimž se nyní věnuje.
18.03.2015 14:25 |

Osobnosti: Radka Kovaříková (16 článků)

Mistryně světa Hejnová má další motivaci. Chce triumfovat v Diamantové lize

Žádný velký večírek. Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová oslavila svůj včerejší titul jedním pivem a pak šla hned na kutě. Byla unavená. Čtvrtek pak zaplnily tradiční povinnosti - rozhovory, focení… Sezona pro ni ovšem nekončí, protože už příští týden je na programu finále Diamantové ligy v Curychu. Česká atletka je v jejím čele a má velkou šanci v ní podruhé triumfovat.
27.08.2015 14:16 |

Osobnosti: Zuzana Hejnová (151 článků)

Nizozemská mistryně světa zemřela: Lara van Ruijven ve 27 letech podlehla těžké chorobě

Rychlobruslařská hvězda Lara van Ruijven zemřela v pátek na následky autoimunitního onemocnění. Mistryně světa se dožila pouhých 27 let. Za svůj krátký život se stala první nizozemskou ženou, která získala světový titul.
10.07.2020 23:10 |