Článek

Nárůst počtu nakažených má důsledky. Slovinsko vyřadilo ČR z „bezpečných zemí“

 
Vláda Andreje Babiše (ANO) ujišťuje občany, že v Moravskoslezském kraji sice narůstá počet osob s nemocí covid-19, ale celorepublikově se není čeho bát. Jenže ve Slovinsku si to nemyslí. Kvůli nekončícímu nárůstu případů Slovinci vyřadili Českou republiku ze seznamu bezpečných zemí.
03.07.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20053 článků)
Podobné články

Potíže na cestě do Chorvatska: Češi, už nejste bezpeční, vzkázali Slovinci. Babiš se diví

 
Slovinsko dnes vyřadilo Česko, Chorvatsko a Francii ze zemí s nízkým rizikem nákazy koronavirem. Češi se proto od půlnoci z pátka na sobotu budou muset při cestě do Slovinska prokazovat potvrzením o zaplaceném ubytování a také negativním testem na covid-19, který bude starý nanejvýš 36 hodin. Průjezd zemí, přes kterou řada českých občanů cestuje do Chorvatska, bude nadále možný bez omezení, uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) není k vyjmutí Česka z bezpečných zemí důvod. Totéž tvrdí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), podle kterého nehodnotí Slovinsko tuzemskou epidemiologickou situaci úplně objektivně a v detailu. Dopravci přerušují prodej jízdenek do Slovinska, vlaků do Chorvatska se opatření nedotkne.
03.07.2020 09:15 |

podobné články

Vojtěch nevěří datům o počtu nakažených, další státy vyřadily Česko z bezpečných zemí

 
Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha je nutné aktualizovat informace o počtu nakažených v Česku. Čísla jsou nepřesná, tudíž pro veřejnost prý nejsou klíčová. Kvůli rostoucímu počtu nově nakažených navíc Lotyšsko a Estonsko vyřadily Českou republiku ze seznamu bezpečných zemí.
25.07.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1165 článků)

Nejen Slovinsko: Hodnocení Česka mohou změnit i další země, varují cestovky a chtějí jednání

 
Situace se Slovinskem, které Českou republiku vyřadilo ze seznamu bezpečných zemí, se může opakovat také u dalších států. Je proto třeba změnit komunikaci z české strany a zdůraznit, že situace z hlediska šíření koronaviru se nezhoršuje a že existují pouze lokální ohniska nákazy. Češi mířící do Chorvatska mohou přes Slovinsko projet, potřebují mít ale potvrzení o ubytování a plán cesty. Řekl to místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.
03.07.2020 11:45 |

podobné články

11 428 nakažených za sobotu: Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku se zpomalil

 
V sobotu byl opět nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku ve srovnání s minulým týdnem nižší. Přibylo 11.428 nakažených, tedy zhruba o tisícovku méně než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Už v pátek nárůst zpomalil, když bylo zaznamenáno 13.606 nově nakažených, o přibližně 1650 méně než předešlý pátek. Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy covidu-19, testy potvrdily nákazu u více než 335.000 lidí. Jenom za říjen se počet nakažených zvýšil asi o 264.000.
01.11.2020 08:30 |

podobné články

Kalousek ke Karviné: Babiš je nejen zloděj, ale i zbabělec

 
Slovinsko a několik dalších zemí vyřadilo Česko ze seznamu koronavirově bezpečných destinací. Může za to lokální ohnisko nemoci covid-19 v Moravskoslezském kraji. Opozice upozorňuje, že vláda měla jednat důrazněji a včas přijmout patřičná opatření. Andrej Babiš se brání, že vláda je v tom nevinně. Ačkoli je předseda vlády nejsilnější politickou figurou v zemi, Babiš přehazuje odpovědnost za situaci na Karvinsku na jiné. Miroslav Kalousek za to na premiérovi nenechá nit suchou.
06.07.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20053 článků) , Miroslav Kalousek (7228 článků)

Češi nejsou bezpeční, uvádí Slovinsko: Země zpřísnila opatření na hranicích

 
V Evropě vzrostl počet nových případů nakažených koronavirem, kvůli čemuž se Slovinsko rozhodlo zpřísnit opatření na hranicích. Česko bylo tamní vládou přesunuto ze zeleného seznamu bezpečných zemí na žlutý list států, které jsou rizikovější. Pokud patříte mezi ty, kteří se tam chystají na dovolenou, budete tedy muset na dva týdny do karantény.
03.07.2020 09:10 |

podobné články

Slovinsko nás vrátilo mezi „bezpečné země“. S výjimkou jednoho kraje

 
Slovinsko vrací Česko od úterý 7. července na seznam bezpečných zemí. Znamená to, že obyvatelé se nemusejí v této zemi prokázat negativním testem na koronavirus, nebo nastoupit do čtrnáctidenní karantény. Výjimkou tvoří Moravskoslezský kraj, který se stále řadí mezi rizikovější oblasti, píše iROZHLAS.cz.
06.07.2020 20:50 |

podobné články

Ministr zahraničí Petříček: Slovinsko nás opět zařadilo na seznam bezpečných zemí

 
Slovinsko v pátečních ranních hodinách odebralo Českou republiku ze seznamu rizikových zemí. Na tom bylo Česko především kvůli ohniskům koronaviru na Moravskoslezsku.
17.07.2020 18:01 |

podobné články

První státy zvažují, že vyřadí Česko ze seznamu bezpečných zemí

 
Nárůst nakažených a celkově nejvíce covid pozitivních osob od začátku vypuknutí pandemie v Česku znamená, že budeme některými zeměmi vyškrtnuti ze seznamu bezpečných zemí. Jako první státy o tom podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) uvažují Lotyšsko a Estonsko. Při cestě tam budete muset zřejmě strávit 14 dnů v karanténě.
23.07.2020 16:10 |

podobné články

Slovinsko otočilo: Česko je pro změnu opět bezpečné, výjimkou je Karvinsko

 
Slovinsko zařadí Česko od 7. července opět na seznam bezpečných zemí. To se ale netýká Moravskoslezského kraje. Informoval o tom na Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček. Češi tak mohou vycestovat do další evropské země.
06.07.2020 19:05 |

podobné články

Petříček chce pomoc pro nechtěné české dovolenkáře. Vojtěch s grafem prosí o změnu

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce jednat s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO) o možnosti kompenzací pro turisty, kterým se zkomplikovala cesta na dovolenou kvůli tomu, že několik evropských států vyřadilo Česko ze svých seznamů bezpečných zemí. Řekl to v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Bude také dál s těmito státy jednat a snažit se jim vysvětlit, že problém s koronavirem je v Česku lokální a že není nutné kvůli tomu přijímat omezení pro všechny české občany. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) obesílá další státy EU s grafem, na kterém odděluje počtu nakažených v Moravskoslezském kraji a zbytky Česka.
05.07.2020 14:25 |

podobné články

327 za jeden den. Nárůst nakažených v Praze po čtvrtečním maximu zpomaluje

 
Nárůst počtu lidí nakažených koronavirem v Praze dále zpomaluje. V sobotu k 18:00 přibylo za posledních 24 hodin 327 případů nemoci covid-19. V pátek nárůst činil 485 případů a ve čtvrtek rekordních 601 případů. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od březnového začátku epidemie v Česku bylo v Praze zaznamenáno dohromady 11 631 nakažených. Další a podrobnější údaje, například počet vyléčených a zemřelých, hygienici v sobotu z technických důvodů nezveřejnili.
26.09.2020 19:25 |

podobné články

Británie hlásí prudký nárůst počtu nakažených

 
Česko hlásí za sobotu 508 nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Je to nejvyšší denní nárůst během volného dne. V neděli do večera přibylo zatím „jen” 205 případů. Prudký nárůst počtu nakažených ohlásila Velká Británie, kde za den přibylo skoro 3000 infikovaných.
06.09.2020 07:15 |

podobné články

ON-LINE: Nárůst počtu nakažených v Praze znovu prudce zrychlil

 
Počet nakažených koronavirem v Česku neustále roste. V neděli přibylo 411 potvrzených případů infekce Sars-CoV-2. Po sobotě je to druhý nejvyšší denní nárůst ve volném dni. S nárůstem počtu infikovaných bojují i v dalších zemích. V pondělí se zatím potvrdilo 220 nových nákaz. Stoupl i denní nárůst případů covidu-19 v Praze.
07.09.2020 06:00 |

podobné články

Koronavirus v Praze: Testy za pátek odhalily přes tisíc pozitivních, nákaza zpomalila

 
Během října počty nakažených rekordně stoupaly, podle webu ministerstva zdravotnictví však v pátek došlo k nižšímu nárůstu počtu nakažených nemocí covid-19. Přibylo 1187 případů koronaviru, tedy o pětinu méně než předchozí pátek. Je to také druhý nejnižší nárůst případů nákazy koronavirem v tomto týdnu. Nejvyšší denní nárůst počtu nakažených byl ve městě ve čtvrtek 22. října, a to o 1714.
31.10.2020 08:35 |

podobné články

Dovolená Čechů mimo EU: Thajsko nově na seznamu bezpečných zemí. Jaké jsou další?

 
Česko pro své účely zúžilo seznam bezpečných zemí pro cestování, na kterém se dohodla EU. Za prioritu považovala česká diplomacie zejména volné cestování do zemí západního Balkánu. Na českém seznamu se z unijního výběru 15 zemí objevilo Srbsko, Černá Hora, ale také exotické Thajsko. Kdo dál?
29.06.2020 13:15 |

podobné články

Další černý rekord: V Česku přibylo za den přes 9 500 nakažených

 
V České republice padl další rekord v počtu nakažených za den. Laboratoře za středu odhalily 9 544 nakažených koronavirem. Jedná se o nejvyšší denní nárůst počtu nakažených od začátku epidemie.
15.10.2020 07:25 |

podobné články

Unie seškrtala seznam bezpečných zemí. Kam nemají Evropané raději jezdit?

 
Státy Evropské unie vyškrtnou Srbsko a Černou Horu ze seznamu zemí, jejichž obyvatelé mohou cestovat přes vnější hranice evropského bloku. Podle informací ČTK se na tom v úterý shodli velvyslanci unijních zemí, kteří zúžili na 13 seznam bezpečných států, z nichž je možné přijíždět do EU. Listina, na níž figurují některé asijské či africké státy, je pouze doporučením a například Česko již zařadilo zmíněné balkánské země mezi rizikové z hlediska koronaviru v pondělí.
14.07.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (245 článků)

Prymula: Nárůst počtu nakažených je enormní, opatření se musí zpřísnit

 
Nárůst počtu nakažených je enormní. Reprodukční číslo se zvýšilo na 1,4, což indikuje nutnost zpřísnění opatření, řekl v sobotu České televizi ministr zdravotnictví Roman Prymula. V pátek přibylo 8618 potvrzených případů nákazy koronavirem.
10.10.2020 14:50 |

podobné články