Článek

Národní muzeum prodlužuje výstavu Sluneční králové do konce září

 
Jedinečné předměty, které dlouho neopustily a hned tak zřejmě znovu neopustí území Egypta, se v Praze zdrží do konce září.
31.05.2021 12:10 |

podobné články

Podobné články

Národní muzeum: Navštivte výstavu Sluneční králové bez čekání

 
Mezinárodní unikátní výstava Sluneční králové se od svého otevření 31. srpna 2020 i přes protiepidemická opatření těší velkému zájmu veřejnosti. V současnosti je kapacita omezena na 25 %, proto se Národní muzeum rozhodlo umožnit svým návštěvníkům zhlédnout výstavu Sluneční králové také mimo běžnou otevírací dobu.
10.12.2020 18:15 |

podobné články

Národní muzeum i galerie otevírají po nucené pauze své brány. Sluneční králové jsou beznadějně vyprodaní

 
Národní muzeum v úterý otevře pro návštěvníky svou Historickou budovu na Václavském náměstí a blízkou Novou budovu. Zve především na archeologickou výstavu Sluneční králové, která potrvá už jen do 6. června. Výstava je přitom beznadějně vyprodaná. Národní muzeum z toho důvodu zvažuje delší otevírací dobu. Národní galerie Praha otevírá dnes všechny své objekty a zve návštěvníky zejména na nově připravenou velkou výstavu malířky Toyen do Valdštejnské jízdárny.
04.05.2021 07:50 |

podobné články

Miliardová výstava prodloužena! Sluneční králové zůstanou v Národním muzeu do konce září

 
Národní muzeum prodlouží do konce září egyptologickou výstavu Sluneční králové, která měla skončit 6. června, sdělila mluvčí muzea Šárka Bukvajová. Na výstavu, o niž je velký zájem, je možné přijít jen se vstupenkou z on-line rezervačního systému na konkrétní den a čas. On-line prodej vstupenek na první měsíc, tedy do 6. července, začal dnes v 11.00. Další termíny bude muzeum přidávat v závislosti na aktuálně platných protiepidemických opatřeních.
31.05.2021 11:55 |

podobné články

Náprstkovo muzeum prodlužuje výstavu Indiáni

 
Národní muzeum pro velký zájem ze strany návštěvníků prodlužuje v Náprstkově muzeu výstavu Indiáni. Část výstavy s názvem Indiáni Severní Ameriky bude prodloužena do 15. února 2019 a část Indiáni Jižní Ameriky do 28. dubna 2019.
06.09.2018 09:25 |

podobné články

Národní muzeum: Sluneční králové zůstanou v Národním muzeu až do konce září

 
Národnímu muzeu se povedlo vyjednat prodloužení zcela vyprodané výstavy světového formátu Sluneční králové o celé 4 měsíce, tedy až do 30. září tohoto roku.
01.06.2021 16:05 |

podobné články

Sluneční králové: Národní muzeum zahájilo nejvýznamnější výstavu své historie

 
Pět tisíc let stará soška Muže z Abusíru, plastika krále Raneferefa či misky písaře dokládající fakt, že již před pěti tisíci lety staří Egypťané zapisovali minusová čísla červeně. Národní muzeum otevřelo veřejnosti pravděpodobně nejvýznamnější zahraniční výstavu své historie. Představí se na tři sta vzácných předmětů egyptské historie, přičemž některé z nich bude moci veřejnost vidět vůbec poprvé.
01.09.2020 15:30 |

podobné články

Egypt v Praze. Miliardová výstava Sluneční králové v Národním muzeu se otevírá. Co zde uvidíte?

 
Pro Národní muzeum je výstava Sluneční králové důležitý mezník. Na pojistku zapůjčených předmětů vynaložilo cca 1 miliardu korun. V prostorách muzea se nachází téměř 300 historických předmětů ze starověkého Egypta starých až 5000 let. Samotní představitelé muzea a egyptského státu prozradili, že Egypt ještě nikdy do zahraničí nezapůjčil takové množství významných artefaktů. Expozice se otevírá návštěvníkům od 31. srpna do konce října. A co je k vidění?
30.08.2020 16:15 |

podobné články

Otevírá se Národní muzeum, Národní galerie zase láká na Toyen

 
V úterý se otevírá mimo jiné Národní muzeum, včetně výstavy Sluneční králové, a také Národní galerie.
04.05.2021 10:10 |

podobné články

Dejte si dneska do jídla chilli. Prodlužuje život!

 
Konzumace chilli je zdravá a prodlužuje život. To si lékaři myslí už několik desítek let. Osoby konzumující pravidelně ve větším množství kapsaicin – pálivou látku obsaženou v chilli – totiž mají méně často rakovinu, metabolické poruchy a žijí déle. Dosud se přesně nevědělo proč. Vše ale zřejmě souvisí s bolestí. Konzumace chilli vede k vypnutí senzoru bolesti, což v překladu prodlužuje život.
27.05.2014 07:45 |

podobné články

Událost roku v Národním muzeu je na spadnutí: Takhle se rodí výstava za desítky milionů!

 
Sotvakdo si dokáže představit, kolik práce stojí za tím, vymyslet a zrealizovat pouhou jedinou výstavu. Tím spíše, je-li mezinárodního významu a koná-li se v nejvýznamnější muzejní instituci v Čechách. Národní muzeum připravilo nevšední výstavu na téma: Jak se tvoří výstava. Modelovou názornou ukázkou je desítky let očekávaná a nyní již připravovaná výstava Sluneční králové, která bude největší poctou české egyptologii.
21.07.2020 17:35 |

podobné články

Národní muzeum otevřelo v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích novou výstavu o čertech

 
Národní muzeum navazuje na úspěšnou výstavu Vodníci, která loni zaznamenala rekordní návštěvnost, a připravilo výstavu připomínající na českém divadelním jevišti častý a originální výskyt postavy čerta.
13.05.2017 15:20 |

podobné články

Národní muzeum: Staňte se součástí výstavy ke 100 letům od založení Československa

 
Národní muzeum a Slovenské národní muzeum příští rok pořádá k 100. výročí vzniku Československé republiky Česko-slovenskou / Slovensko-českou výstavu. V rámci této společné výstavy muzea vyhlásila 28. října 2017 jedinečnou soutěž pro veřejnost „Hledáme předmět s příběhem“.
01.11.2017 07:35 |

podobné články

Národní muzeum dnes slaví 202 let od svého založení a připravuje celou řadu nových výstav a expozic

 
Národní muzeum si dnes připomíná 202 let od svého založení. Při této příležitosti otevírá na svých webových stránkách výstavu Národní muzeum v éře Československa, která návštěvníka provede nejen historií instituce ve 20. století, ale též významnými událostmi, které se v tomto období kolem něj odehrávaly. Především se však připravuje na to, až své výročí bude moci oslavit s návštěvníky ve svých otevřených objektech.
16.04.2020 15:55 |

podobné články

Národní muzeum tratí 10 milionů měsíčně. Dvě výstavy otevřelo online

 
Národní muzeum (NM) otevřelo dvě své výstavy online. Mluvčí muzea Lenka Boučková uvedla, že online výstavy vytvořil za týden tým muzea pomocí platformy vytvořené Akademií věd. Muzeum je stejně jako další státní kulturní instituce zavřené pro veřejnost od 10. března. Ředitel muzea Michal Lukeš v pondělí uvedl, že vládní opatření zavedená proti šíření koronaviru pro muzeum znamenají propad měsíčních příjmů zhruba o deset milionů korun.
23.03.2020 17:00 |

podobné články

Výstavy Sluneční králové a Rembrandta prodlouženy

 
Výjimečné výstavy Sluneční králové a Rembrandt: Portrét člověka byly prodlouženy. Sice se ještě neví, kdy budou opět výstavní síně otevřeny, přesto vedení Národního muzea a Národní galerie Praha vyjednávala se zahraničními i tuzemskými zapůjčiteli, aby lidé mohli obdivovat vystavená díla hned, jak to půjde.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Národní muzeum otevřelo nevšední výstavu o Tomáši Garrigue Masarykovi s názvem Fenomén Masaryk

 
V září si připomínáme 80 let od smrti Tomáše Garrigue Masaryka, zakladatele Československa a prvního prezidenta. Při příležitosti tohoto výročí připravilo Národní muzeum ve své Nové budově výstavu s názvem Fenomén Masaryk, prostřednictvím které návštěvníci poznají tuto významnou historickou osobnost nejen jako „Prezidenta Osvoboditele“ nebo „tatíčka Masaryka“, ale také jako vzdělaného a zásadového člověka, manžela, otce a veřejností milovanou i nenáviděnou osobnost.
15.09.2017 07:40 |

podobné články

Národní muzeum otvírá v Ostravě výstavu, představující populární sport ragby

 
Národní muzeum ve spolupráci s Ostravským muzeem otevírá 26. září 2017, nejenom pro fanoušky ragby, novou putovní výstavu „Ragby. Hra síly, odvahy a bojovnosti“.
20.09.2017 18:40 |

podobné články

Interaktivní zábava ve filmovém muzeu: Pražané se učí animaci a objevují imaginární kino

 
Když se zeptáte dnešních dětí, čím by chtěly být, často odpovídají, že youtuberem. A tak není divu, že má Národní filmové muzeum stále plno na výstavě NaFilm. Zábavná interaktivní výstava dovoluje návštěvníkům vytvořit si vlastní animované video, zažít virtuální realitu i si užít imaginární kino. Pro obrovský zájem prodlužuje muzeum podívanou až do konce března
14.01.2018 10:10 |

podobné články

Národní zemědělské muzeum vystavuje nejlepší fotografie přírody

 
Národní zemědělské muzeum se v roce 2018 stalo partnerem kategorie Zemědělství a venkov v soutěži Czech Nature Photo. V hlavní výstavní budově v Praze představí 30. května téměř sto nominovaných i vítězných fotografií. Pro mimopražské návštěvníky nachystalo muzeum putovní venkovní výstavu.
23.05.2018 22:00 |

podobné články