Článek

Narkomani narušují život místních na Smíchově: Praha plánuje navýšit počet center pro drogově závislé

 
Poklidný život obyvatel některých lokalit hlavně v Praze 5 již delší dobu narušuje množství uživatelů drog, kteří se shlukují u kontaktních center. Právě proto vznikla petice občanů i společná deklarace několika městských částí, která požaduje, aby se tyto služby rozprostřely po celé Praze. Zastupitelstvo nakonec lidem vyhovělo a schválilo usnesení, podle kterého by se mělo na magistrátu začít pracovat na decentralizaci těchto služeb a také by se měl navýšit rozpočet pro uklid i ostrahu kritických lokalit.
18.11.2021 20:00 |

podobné články

Podobné články

Premiér Andrej Babiš navštíví v Praze služby pro drogově závislé

 
Premiér vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) navštíví spolu s národním protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem v Praze služby pro drogově závislé. Prohlédne si kontaktní centrum pro drogově závislé na Smíchově, ambulanci pro závislé na hazardu v Žitné ulici, terénní program u sanitky poblíž Národního muzea a nové centrum pro prevenci závislostí dětí a mladistvých na Lhotce.
16.03.2018 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23805 článků)

Radnice chtějí více center pro drogově závislé: Rezidenti s tím ale mají problém

 
V hlavním městě by podle městských částí mělo být více kontaktních center pro drogově závislé, aby se nekoncentrovali jen na několika místech. Letos se v Praze otevřely dvě nové adiktologické kliniky, tedy pracoviště, která se zabývají léčbou závislostí. Magistrát dává organizacím pomáhajícím drogově závislým ročně v grantech 45 milionů korun. Problém ale je, že u každého otevření centra se vzedme vlna odporu u rezidentů městských částí.
01.07.2017 12:50 |

podobné články

V Praze by podle radnic mělo být více center pro drogově závislé

 
V hlavním městě by podle městských částí mělo být více kontaktních center pro drogově závislé, aby se nekoncentrovali jen na několika místech. Na dotaz ČTK to uvedli zástupci radnic, kde se centra nacházejí. Letos byly v Praze otevřeny dvě nové adiktologické kliniky, tedy pracoviště, která se zabývají léčbou závislostí. Magistrát dává organizacím pomáhajícím drogově závislým ročně v grantech 45 milionů korun.
01.07.2017 17:55 |

podobné články

Narkomani a dealeři jsou stále agresivnější, policisté na ně nestačí

 
Narkomani a dealeři drog jsou stále agresivnější. Kupříkladu v hlavním městě musí proti zfetovaným častěji zasahovat Pohotovostní motorizovaná jednotka (PMJ), která je lépe vybavená a vycvičená než policisté z místních oddělení, jenže i zde je policistů méně, než má být. Uvádí to jeden z interních policejních zápisů.
24.01.2016 06:35 |

podobné články

Útok na centrum pro drogově závislé nepřežilo 11 lidí

 
Jedenáct lidí bylo zabito a nejméně devět dalších utrpělo zranění při útoku neznámých ozbrojenců na odvykací zařízení pro drogově závislé na severu Mexika. S odvoláním na policejní zdroje o tom dnes informovala agentura AFP. Bilance prý nemusí být konečná.
04.06.2012 09:15 |

podobné články

Tragédie v Baku: 24 mrtvých při požáru centra pro drogově závislé

 
Čtyřiadvacet lidí v pátek ráno podle upřesněných údajů zahynulo při požáru, který zachvátil rehabilitační středisko pro drogově závislé v ázerbájdžánské metropoli Baku. Informovala o tom ázerbájdžánská agentura APA. Dřívější informace hovořily až o 30 mrtvých, tři osoby otrávené zplodinami bylo nutné hospitalizovat.
02.03.2018 08:30 |

podobné články

Anděl: Sídlo pražských narkomanů? „Ze Smíchova Sherwood nebude,“ slibuje starostka Prahy 5

 
Za poslední dva roky se situace s drogově závislými u Anděla mnohonásobně zhoršila. Praha 5 zde tedy po domluvě s policií zavedla pravidelné hlídky a strážníci Anděl a jeho okolí pravidelně kontrolují. To má za následek bohužel to, že lidé bez domova a narkomani se přemisťují o pár ulic dál, kde mají "klid". Praha 5 chce s problémem ale bojovat systematičtěji. Proto již na září svolala kulatý stůl, kterého se mimo jiné zúčastní Praha 2 i Praha 1, zástupci policie i pražského magistrátu, a pokusí se zde navrhnout koncepční řešení celé situace.
13.08.2021 05:55 |

podobné články

Autor předlohy filmu Narkomani vyloupil v 73 letech lékárnu

 
Autor knihy Drugstore Cowboy, která se stala předlohou filmu Narkomani z roku 1980, byl v úterý zatčen. Ve svých 73 letech se James Fogle pokusil vyloupit lékárnu. Jeho autobiografická kniha přibližuje právě život narkomana, který získává drogy při loupežích v lékárnách.
30.05.2010 07:25 |

podobné články

Článek není, dílo bude! Na Smíchově vznikne socha Ferdinanda Peroutky, hledá se její podoba

 
Radnice Prahy 5 plánuje v příštím roce vypsat výtvarnou soutěž na sochu novináře a spisovatele Ferdinanda Peroutky, která by měla stát v parku u vily Portheimka na Smíchově. K přípravě soutěže podle něj vznikla pracovní skupina, jejíž součástí je i vnučka novináře Terezie Kaslová. Peroutka na Smíchově žil před deportací do nacistického koncentračního tábora.
08.12.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (231 článků)

Nový koš pro feťácké stříkačky v parku Těšnov: Narkomani ho budou plnit i vybírat

 
V parku Těšnov se nově nachází speciální kontejner na použité injekční stříkačky. Poslouží hlavně uživatelům drog. V rámci specializovaného programu poté budou sami narkomani kontejner i vyprazdňovat. Místní úřad si od novinky slibuje výrazné snížení počtu nekontrolovatelně pohozených injekčních stříkaček v okolí Florence.
11.08.2016 15:30 |

podobné články

Strach obyvatel: Do centra Prahy se stahují agresivní narkomani

 
S vládními omezeními přestaly do Česka proudit i drogy. Chybí heroin, dochází pervitin a narkomani za drogami ve velkém míří do Prahy. A pro obyvatele představují mimořádné riziko!
28.04.2020 12:05 |

podobné články

Dva mladí narkomani si odkroutí dvacetileté tresty za loupežnou vraždu seniora

 
Dva mladí narkomani stanuli před Krajským soudem v Ostravě, který jim potvrdil dvacetileté tresty odnětí svobody za loupežnou vraždu.
13.06.2014 15:01 |

podobné články

Za epidemii HIV můžou heterosexuálové a narkomani!

 
V osmdesátých letech se chorobě AIDS způsobené virem HIV říkalo nemoc gayů. Kvůli promiskuitě a vysokému riziku nákazy při análním sexu totiž byli na počátku šíření onemocnění nejčastějšími oběťmi. To už ale dávno neplatí. Světová zdravotnická organizace (WHO) teď vydala varování, že za epidemii viru HIV v Evropě můžou v posledních letech především nezodpovědní promiskuitní heterosexuálové a narkomani.
01.12.2015 12:05 |

podobné články

O bývalou tiskárnu v Praze 5 se majitel nestará: Bydlí v ní narkomani a bezdomovci

 
Neslavný osud mají za sebou Neubertovy závody nedaleko pražského Smíchova. Z kdysi slavné tiskárny se za dvacet let stala ruina a její budoucnost je stále nejistá. Naposledy zde byli dělníci před dvěma lety a zbourali polovinu haly. Od té doby ji ale opět obsadili narkomani a bezdomovci. Hasiči tu musí zasahovat při požárech každý měsíc. Majitel budovy o ni nejeví zájem. Přitom leží jen pár set metrů od Smíchova a v sousedství krásného kláštera Sacré Coeur.
17.03.2017 10:55 |

podobné články

V Plzni vyklízejí dům, který obsadili bezdomovci a narkomani

 
Za asistence státní i městské policie začalo v pondělí vyklízení jednoho z nejhorších plzeňských „brlohů”. Ze soukromého objektu v Přeštické ulici, který obsadili bezdomovci a narkomani, začali odcházet lidé a úklidová firma začala vyvážet nánosy nepořádku.
17.02.2020 11:50 |

podobné články

Narkomani v nouzi: Z nedostatku drog jsou agresivní, hází po lidech roušky i vložky

 
Nouzový stav prožívá celé Česko. Komplikace týkající se opatření doléhají i na narkomany, kterým se uzavřením hranic výrazně snížil přísun drog. Jelikož je pohyb osob omezený a do lékáren chodí pouze lidé v nejnutnějších případech, klesá i produkce drog v tuzemsku. Narkomani tedy prožívají krušné chvíle spojené s abstinenčními příznaky, při kterých dokážou být velmi agresivní. Problémy s nimi mají hlavně policisté a členové ochranky.
26.03.2020 10:45 |

podobné články

Narkomani ať berou legálně, navrhl Pirát. A přišla mu odpověď

 
Pirátský poslanec Vymazal navrhuje, aby narkomani, kteří se nehodlají drog vzdát, měli možnost drogy užívat pod lékařským dohledem. Celá řada lidí ovšem vidí hlavně problémy. Včetně člena Přísahy, bývalého policisty Romana Pavlíka. Vymazal prý přestřelil, ale je možné, že se jen snaží Piráty zviditelnit. „Znamenalo by to překopat komplet legislativu včetně trestního zákona,“ namítá bývalý policista.
01.06.2021 13:45 |

podobné články

Drogově závislí mají smůlu. Praha se rozhodla, že jim nepomůže

 
Praha se kvůli nesouhlasu městských částí a obavám z možného porušení zákona zatím vzdá nápadu na vybudování aplikačních místností pro drogově závislé lidi. Nevznikne ani jednotné centrum adiktologie, v němž měli odborníci řešit problémy se závislostmi. Vyplývá to z koncepce protidrogové politiky do roku 2020, kterou dnes schválili pražští radní. Původní materiál odmítli vloni zastupitelé.
25.03.2014 18:15 |

podobné články

Hvězda sitcomu Plný dům nastoupila do léčebny pro závislé

 
Herec John Stamos byl minulý měsíc zadržen policií, když řídil pod vlivem omamných látek automobil. Tento týden proto raději sám a dobrovolně nastoupil do léčebny pro alkoholiky a drogově závislé, aby projevil dobrou vůli a měl lepší pozici u soudního stání.
14.07.2015 16:00 |

podobné články

Osobnosti: John Stamos (17 článků)