Článek

Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat do 22. listopadu

 
Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat do 22. listopadu. Na dnešním zasedání o tom rozhodla vláda, informoval na sociální síti X vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Bez prodloužení by kontroly skončily 2. listopadu, kabinet dnes na Rakušanův návrh souhlasil s dalšími 20 dny.
01.11.2023 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (721 článků)
Podobné články

Česko, Polsko a Rakousko zavádějí od středy namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem

 
Česká republika od středy zavádí kvůli růstu počtu migrantů kontroly na hranicích se Slovenskem, informoval  premiér Petr Fiala (ODS). Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) budou kontroly namátkové a po celé délce hranice. Krok Česko podle představitelů kabinetu koordinuje s Polskem, které zavádí podobné opatření také. Kontroly jsou zatím v plánu do 13. října, případné prodloužení bude záležet na aktuální situaci. Kontroly ohlásilo i Polsko a Rakousko.
03.10.2023 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků)

Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem do 3. ledna

 
Kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat nejméně do 3. ledna. Na návrh ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) to dnes schválila vláda. Namátkové kontroly, které mají bránit nelegální migraci přes české území, by jinak skončily s dnešní půlnocí. Rakušan po jednání vlády zdůraznil, že krok reaguje na „migrační domino“ ve střední Evropě, Česko se vzhledem k rozhodnutím okolních států nemůže zachovat jinak.
22.11.2023 17:45 |

podobné články

Ministerstvo vnitra: Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem se prodlouží o deset dnů

 
Vláda rozhodla o prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem o dalších 10 dnů. Kontroly, které poslední měsíc probíhaly namátkově, bude mít od čtvrtka 26. ledna 2023 nově na starosti pouze policie. Nebudou se tak na nich podílet vojáci ani celníci.
25.01.2023 20:35 |

podobné články

Kontroly na hranicích se Slovenskem kvůli nelegálním migrantům zavádí i Rakousko

 
Rakousko od čtvrtka zahájí kontroly na hranicích se Slovenskem. Podle Vídně jde o reakci na krok České republiky, která v pondělí ohlásila dočasné kontroly na hranicích se Slovenskem kvůli nelegální migraci. Za obnovení kontrol dnes kritizoval Českou republiku slovenský premiér Eduard Heger.
28.09.2022 10:20 |

podobné články

Kvůli nelegální migraci prodlouží Česko kontroly na hranicích se Slovenskem do 12. prosince

 
Vláda dnes prodloužila kontroly na hranicích se Slovenskem do 12. prosince, tedy o 45 dní. Vyjádření premiéra Petra Fialy (ODS), který na tiskové konferenci hovořil o prodloužení o 15 dní, upřesnilo ministerstvo vnitra. Kontroly kvůli přílivu hlavně syrských běženců zavedlo Česko na hranicích se Slovenskem na konci září. Původně měly skončit v pátek, podle Fialy však situace jejich prodloužení vyžaduje.
27.10.2022 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků)

Česko zavede kontroly na hranicích se Slovenskem: Opatření má být bičem na migranty

 
Česká republika od středy zavádí kvůli růstu počtu migrantů kontroly na hranicích se Slovenskem, jak informoval na sociální síti X premiér Petr Fiala (ODS). Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) budou kontroly namátkové a po celé délce hranice. Krok Česko podle představitelů kabinetu koordinuje s Polskem, které zavádí podobné opatření také.
03.10.2023 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků)

Rakušan zavádí kontroly na hranicích. Dobré ráno, pane ministře, zní z opozice

 
Česko bude od středy 4. října kontrolovat hranice se Slovenskem. Namátkové kontroly budou podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) probíhat po celé hranici. Důvodem je rostoucí počet nelegálních migrantů, kteří opět zaplavují státy Evropské unie. Kontroly na svých hranicích zavádí také Polsko, před týdnem hraniční kontroly s Českem a Polskem spustilo také Německo.
03.10.2023 18:00 |

podobné články

Polsko i Rakousko zpřísňují kontroly na hranicích. Opatření se dotkne i Čechů

 
Polsko od pondělí obnovuje na jeden měsíc kontroly na vnitřních hranicích schengenského prostoru, včetně hranic s Českou republikou. Důvodem jsou tři významné mezinárodní akce, které se v červenci uskuteční na polském území. Úřady připomínají, že kontroly budou pouze namátkové. Kontroly na hranicích zpřísnilo tako Rakousko, a to kvůli obavám z nárůstu migrantů.
04.07.2016 08:35 |

podobné články

Povinné testy na hranicích zůstávají, kontroly už ale budou jen namátkové

 
Od 26. května se podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) uvolní režim na hranicích. Kontroly budou už pouze namátkové. Při vstupu do České republiky ale budou muset lidé mít u sebe povinně testy na covid-19. Ty nesmí být starší než 4 dny, jinak musí do 14denní karantény.
19.05.2020 11:05 |

podobné články

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14.000 migrantů

 
Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14.000 nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř 6000. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i díky počasí, řekl dnes novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil. Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 39 policistů, což je zhruba desetina stavu z doby nejvyššího nasazení.
05.02.2023 06:55 |

podobné články

Vláda proplatí půlku nájemného. Na hranicích budou namátkové kontroly

 
V pondělí odpoledne krátce před šestou hodinou začala tisková konference po jednání vlády. Bylo schváleno, že stát proplatí polovinu nájemného za určitých podmínek, Adam Vojtěch promluvil o další úpravě nošení roušek a o cestování. Do 8. 6. budou na hranicích namátkové kontroly a lidé mohou vycestovat pouze tehdy, pokud je jejich test na koronavirus negativní. Bude sestaven i seznam rizikových a nerizikových zemí.
18.05.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1790 článků) , Adam Vojtěch (1384 článků)

Rakousko prodlouží kontroly na hranicích s Českem do konce února. A pomůže Portugalsku

 
Rakousko prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou a Slovenskem kvůli covidové pandemii nejméně do 27. února. Vyplývá to podle agentury APA z pátečního nařízení rakouského ministerstva zdravotnictví. Kontroly na hranicích s oběma státy zavedlo Rakousko kvůli koronavirové epidemii 9. ledna a v polovině minulého měsíce oznámilo jejich prodloužení do 7. února. Součástí rakouských opatření na hranicích bylo v lednu také uzavření 45 menších přechodů s oběma sousedy.
05.02.2021 15:40 |

podobné články

Nelegální migranti neprojdou. Policie vyčlení pro kontroly hranic s Rakouskem 720 příslušníků

 
Policie od soboty přechodně rozšíří namátkové kontroly na hranicích s Rakouskem, počet policistů zvýší z 200 na 720. Nasazeni budou policisté z devíti krajů, dosud cizinecké policii pomáhali kolegové ze čtyř krajů. Namátkové kontroly budou místo 14 na 20 přechodech. ČTK o tom dnes informovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.
09.10.2015 16:26 |

podobné články

Česko ode dneška zesiluje kontroly hranic s Rakouskem

 
Policie ode dneška kvůli migrační krizi přechodně rozšíří namátkové kontroly na hranicích s Rakouskem, počet policistů zde zvýší z 200 na 720. Nasazeni budou policisté z devíti krajů a nově také celníci, dosud cizinecké policii pomáhali kolegové ze čtyř krajů. Namátkové kontroly budou místo 14 na 20 přechodech.
10.10.2015 06:21 |

podobné články

Velké cvičení kvůli migrantům. Policie a vojáci testují pevnost českých hranic

 
Odolá Česko přílivu migrantů? Na hranicích se Slovenskem začalo cvičení policie, vojáků a celníků zaměřené na zavedení kontrol kvůli migrační krizi. Kontroly řidičů budou namátkové, uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý. Druhá část cvičení se dotkne hranic s Rakouskem a Německem, kde si policisté procvičí namátkové kontroly, které by bránily možné nelegální zpětné migraci z azylových zařízení v blízkosti hranic do Česka.
27.09.2016 07:35 |

podobné články

Neziskovkářka Faltová, obhájkyně migrantů: Nejsou tu řešení migrace, jen nějaké zátarasy

 
Střední Evropa se obrnila. Polsko, Rakousko i Česko zavedly dočasné namátkové kontroly na svých hranicích se Slovenskem. Slovensko zavádí kontroly na hranicích s Maďarskem. Německo zavedlo kontroly už dříve. Oficiálním důvodem je opětovný nárůst počtu lidí, kteří se snaží do Evropy dostat nelegální cestou. Existuje pro ně ale nějaká legální cesta? Čeho se kontrolami dosáhne? A je vůbec šance, že bude mít migrace celoevropské řešení? V Interview Plus byla hostem ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová.
06.10.2023 18:00 |

podobné články

Kvůli migrantům chce Německo umožnit kontroly na všech svých hranicích

 
Německo chce podle migrační situace zavádět pohraniční kontroly po vzoru těch s Rakouskem i na svých dalších hranicích, rovněž chce v pohraničí zintenzivnit takzvané skryté namátkové kontroly a pátrání. Dnes to po jednání s premiéry německých spolkových zemí prohlásil kancléř Olaf Scholz. Bavorsko, Sasko a Sasko-Anhaltsko v doplňujícím prohlášení k závěrečnému dokumentu z dnešního jednání uvítaly možnost pohraničních kontrol na všech německých hranicích v závislosti na migrační situaci.
11.05.2023 02:00 |

podobné články

Ministr Rakušan: Namátkové kontroly na slovenských hranicích pomohou s bojem proti převaděčům

 
V souvislosti s nárůstem nelegální migrace v Evropě obnovilo Česko od půlnoci namátkové kontroly na celé pozemní hranici se Slovenskem.
05.10.2023 09:25 |

podobné články

Kontroly na hranicích se Slovenskem budou asi i po 28. říjnu, řekl Rakušan

 
Kontroly na hranicích se Slovenskem budou podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli zvýšenému počtu běženců zřejmě pokračovat i po 28. říjnu. Vláda může o prodloužení rozhodnout ještě na měsíc, tedy do 28. listopadu.
16.10.2022 17:55 |

podobné články