Článek

Nálože v Bostonu byly ukryté v odpadkových koších

 
Pondělní exploze v Bostonu způsobily nevelké, nepříliš odborně vyrobené nálože ukryté v odpadkových koších rozmístěných podél maratonské trati. Oznámila to dnes televizní stanice CNN s odvoláním na americké vyšetřovatele. Nálože byly údajně poměrně primitivní, neobsahovaly vysoce explozivní materiál. 
16.04.2013 03:10 |

podobné články

Podobné články

Padlí hrdinové konči v asfaltu, na skládkách i odpadkových koších

 
Kult válečných hrdinů je v Rusku leckdy v příkrém rozporu se skutečnou úctou k nim. Rusové dokáží zneuctít památku padlých vojáků Rudé armády hůř, než čeští ničitelé pomníků. Rudoarmějci končí na skládce, v asfaltu a na odpadkových koších.
14.06.2018 10:40 |

podobné články

NEHORÁZNÉ plýtvání! V koších je spousta jídla

 
Jídlo je nejdražší za posledních 20 let. I přesto ho v odpadkových koších končí obrovské množství.
30.01.2011 22:15 |

podobné články

Maratónce v Praze budou chránit zvýšená bezpečnostní opatření i pancéřové koše

 
V souvislosti s pondělní tragédií v Bostonu, kdy při maratónském závodu zabily výbuchy náloží v odpadkových koších několik lidí, Novinky.cz zjišťovaly, jak fungují bezpečnostní opatření při velkých akcích v Praze. Počet košů v ulicích se rapidně sníží. V metru je bezpečněji i díky speciálním protiteroristickým košům, které jsou schopné eliminovat nejhorší následky výbuchu.
16.04.2013 17:45 |

podobné články

Na Aljašce je mírná zima. Medvědi se ještě neuložili k zimnímu spánku

 
Aljašský úřad pro ryby a zvěř varoval obyvatele, že se medvědi zatím kvůli mírné zimě neuložili k zimnímu spánku - a mohou si hledat potravu v blízkosti lidských obydlí; například právě v krmítkách určených primárně ptákům, anebo v popelnicích či odpadkových koších. 
11.11.2014 11:17 |

podobné články

VIDEO: Občané si stěžovali na vysypané popelnice, vše má na svědomí liška

 
V poslední době se začaly množit stížnosti občanů, že v Plzni na Doubravce dochází k povalování a vysypávání odpadkových košů. Strážníci se proto na celou věc zaměřili a už znají totožnost toho, kdo okolo odpadkových košů dělá značný nepořádek. Při jedné obchůzce se jim ho podařilo natočit.
25.06.2014 17:00 |

podobné články

Teroristický útok v Bostonu je nejspíš opět dílem islámských radikálů, Amerika se obává další tragédie

 
Teroristické bombové útoky v cílové čáře bostonského maratonu si vyžádaly včera tři mrtvé a na 114 zraněných, 17 lidí je v nemocnici ve vážném stavu. Poklidnou sportovní událost narušil výbuch podomácku vyrobených bomb, které byly rozmístěny v koších podél trati, vyšetřovatelé dnes našli ještě dalších pět nevybuchnutých náloží.
16.04.2013 13:50 |

podobné články

První foto bomb z Bostonu! Zabíjely papiňáky naplněné hřebíky a ložisky!

 
Nálože, při nichž během maratonu v Bostonu, zemřeli tři lidé, včetně osmiletého chlapce, a dalších více než 176 bylo zraněno, byly vyrobeny amatérsky. Útočníci použity tlakové hrnce s kuličkovými ložisky a hřebíky.
16.04.2013 19:50 |

podobné články

Bostonské bomby byly vyrobeny z tlakových hrnců plných kovových ložisek

 
Při pondělním atentátu na maraton v Bostonu byly použity dle všeho spíše slabší amatérsky vyrobené nálože, které byly umístěny blíže u země. Tvořily je tlakové hrnce obsahující velké množství kuličkových ložisek, která měla zasáhnout co nejvíce lidí. Vyplývá z povahy zranění postižených osob, jak o nich referují americké zdravotnické zdroje, ale také očití svědci a vyšetřovatelé. 
16.04.2013 18:50 |

podobné články

Masakr na maratonu v Bostonu: Snoubenka mu umřela v náručí!

 
Ničivý bombový útok na maratonce v Bostonu patří mezi nejhorší teroristické útoky v dějinách USA. Dvě nálože zabily tři lidi, 144 osob skončilo v nemocnici. Nejméně deseti lidem musely být amputovány končetiny a přes čtyřicet dalších bojuje v kritickém nebo velmi vážném stavu o život.
17.04.2013 12:15 |

podobné články

Masakr na maratonu v Bostonu: Snoubenka mu umřela v náručí!

 
Ničivý bombový útok na maratonce v Bostonu patří mezi nejhorší teroristické útoky v dějinách USA. Dvě nálože zabily tři lidi, 144 osob skončilo v nemocnici. Nejméně deseti lidem musely být amputovány končetiny a přes čtyřicet dalších bojuje v kritickém nebo velmi vážném stavu o život.
17.04.2013 12:45 |

podobné články

Peníze nebyly ukryté v podlaze, ale v trezoru, hájil se Rath

 
Soudní přelíčení případu kolem bývalého poslance a hejtmana Davida Ratha v pátek pokračovalo přehráváním videozáznamů, které policie natočila po Rathově zadržení loni v květnu. Rath se pak k okolnostem před soudem sám vyjadřoval, například odmítl, že by policisté našli u něj doma v Hostivici peníze ukryté pod podlahou, jak se spekulovalo v médiích.
30.08.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Prasklo po letech: Co všechno měla Diana ukryté ve svatebních šatech?!

 
Svatba Lady Diany (†36) a prince Charlese (68) byla jednou z nejsledovanějších událostí celého světa. Celý obřad byl přesně naplánován a jeho účastníci museli dodržovat přísná pravidla. Ani Diana to neměla jednoduché. Problémy měla hlavně se svými šaty, které vznikly pod rukama Elizabeth a Davida Emanuellových. Co v nich měla ukryté?
19.08.2017 06:55 |

podobné články

Osobnosti: David Charles (11 článků)

Exploze konzulátu v egyptské Káhiře: Zemřel jeden člověk, další jsou zraněni

 
Budovu italského konzulátu v centru Káhiry v sobotu vážně poškodil výbuch nálože ukryté v autě. S odvoláním na bezpečnostní zdroje o tom informovala egyptská tisková agentura MENA.
11.07.2015 08:50 |

podobné články

Největší pumový útok v Kábulu: Zemřelo 8 lidí a 128 jich bylo zraněno

 
Nejméně osm lidí dnes brzy ráno zahynulo a dalších asi 128 utrpělo zranění při pumovém útoku v centru Kábulu. Silný výbuch nálože ukryté v zaparkovaném nákladním autě se podle místních úřadů udál blízko vojenského objektu v hustě obydlené jihovýchodní čtvrti afghánské metropole.
07.08.2015 07:05 |

podobné články

„Viděl jsem miny ukryté v hračkách a hektolitry slz.“ Fotograf bez talentu ukazuje, jak se žije ve válce

 
Zničené vesnice a města, nevybuchlé nálože, zraněné lidi. Umělec s pseudonymem Fotograf bez talentu viděl to, co si jiní nedokážou ani představit. Navštívil totiž místa postižené válkou. Jeho silné fotky jsou v neděli k vidění ve Vnitroblocku v Holešovicích.
16.06.2018 17:25 |

podobné články

Muž na Písecku našel tři nálože TNT, v kufru auta je odvezl policii

 
Muž našel v pondělí před polednem v Putimi na Písecku tři nálože trinitrotoluenu (TNT) z 50. let 20. století.
26.07.2010 16:50 |

podobné články

VIDEO výbuchu v Moskvě: Lidi smetla tlaková vlna

 
Křik raněných, mrtvá těla, chaos a strach. Tak to v pondělí vypadalo na moskevském letišti Domodědovo. Vyšetřování ukázalo, že nálož, která byla umístěna v příručním zavazadle, odpálila žena celá oděná v černém! 35 lidí zemřelo a 170 dalších bylo zraněno. Na záznamu vyšetřovatelé objevili záběr z odpálení nálože. Podle ruské televize útočnice před odpálením nálože zakřičela: "Všechny vás zabiju!"
25.01.2011 05:10 |

podobné články

Výbuch nálože v Afghánistánu zabil devět civilistů

 
Devět civilistů, včetně žen a dětí, zabil dnes při průjezdu jejich auta výbuch nálože ve městě Chóst, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na jihovýchodě Afghánistánu.
26.02.2011 09:45 |

podobné články

Výbuch nálože u nemocnice usmrtil 28 osob a 50 dalších zranil

 
Nejméně 28 lidí dnes zahynulo při výbuchu nálože, jehož terčem byli účastníci pohřebních obřadů v irácké metropoli Bagdádu. Dalších pět desítek lidí utrpělo zranění, napsala agentura AFP s odvoláním na místní zdravotnické zdroje.
27.01.2012 17:40 |

podobné články