Článek

Nákladní loď uvízla v blízkosti Nového Zélandu. Hrozí ekologická katastrofa

 
Z nákladní lodi Rena, která uvízla na útesu u Nového Zélandu, uniklo v pondělí večer velké množství topného oleje.
11.10.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Rena (28 článků)
Podobné články

Ekologická katastrofa! Tanker u Zélandu se rozlomil

 
U pobřeží Nového Zélandu se v neděli rozlomila nákladní loď Rena, která havarovala před třemi měsíci. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.
08.01.2012 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Rena (28 článků)

Uvízlá loď se rozlomila. Do moře vytekly tuny mazutu

 
Nákladní loď Rena, která je od 5. října loňského roku uvízlá na útesu u pobřeží Nového Zélandu, se při bouři rozlomila na dvě části. Informuje o tom v pondělí webový portál deníku The Australian.
02.01.2012 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Rena (28 článků)

Obří nákladní loď najela na útes! Hrozí únik paliva?

 
Nákladní loď na přepravu kontejnerů uvízla ve středu na útesu u východního pobřeží Nového Zélandu. Informuje o tom server televizní stanice TVNZ.
05.10.2011 11:20 |

podobné články

Mezitím v Rusku: Nákladní loď převáží ve vysokých vlnách auta, sledujte, co se s nimi stane!

 
Ruská nákladní loď. To už samo o sobě stačí, abyste měli pochyby nad tím, zda na to vůbec vlezete. Čili ruská nákladní loď Astongate převážela na své palubě 64 japonských aut z tamní Toyamy do Vladivostoku a během cesty po moři přišla velká bouřka a ještě větší vlny. A protože je to ruská loď a Rusko je životní styl a ne země, dopadlo to přesně tak, jak to dopadlo.
30.07.2013 08:10 |

podobné články

Jsou ekologická auta skutečně ekologická?

 
Elektromobily, vodíková auta, biopaliva.. Stále tatáž opakující se písnička. Jsou ale ekologická auta skutečně ekologická? NEJSOU!
03.12.2009 05:40 |

podobné články

Boj s časem: U Nového Zélandu uvízla loď, uniká z ní nebezpečný topný olej

 
Záchranné týmy se snaží chvatně odčerpat topný olej z nákladní lodi Rena, která ve středu uvázla na útesu u pobřeží Nového Zélandu. Od té doby z ní už uniklo asi 20 až 30 tun ropného oleje a část z něj dorazila k pobřeží.
10.10.2011 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Rena (28 článků)

Uvízlé lodi Rena u Nového Zélandu hrozí rozlomení, uniklo až 10 tun oleje

 
Z nákladní lodě, která před více než dvěma týdny uvízla na útesu u Nového Zélandu, uniklo v noci na dnešek novou prasklinou zřejmě nenávratně do moře až deset tun oleje. Oznámily to novozélandské námořní úřady s tím, že uvízlému plavidlu hrozí rozlomení.
23.10.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Rena (28 článků)

Loď uvízla na Labi u Velkého Března. V trupu má díru

 
Na Labi u Velkého Března na Ústecku ve čtvrtek večer uvízla nákladní loď s dírou v trupu. Do vody ale naštěstí neunikly pohonné látky a ani nebyl nikdo zraněn. V noci o tom informovali operační důstojníci krajských hasičů a policistů. Kvůli suchu je nyní hladina řeky velmi nízko, bližší okolnosti příčiny nehody ale nejsou známy.
26.07.2013 08:40 |

podobné články

Česká loď uvízla pod mostem v Drážďanech. Pobude si tam, než se zvedne hladina

 
Pod Mariánským mostem v centru Drážďan uvízla v neděli dopoledne česká nákladní loď. Dosavadní pokusy o její vyproštění selhaly, informoval deník Sächsische Zeitung (SZ). Pokračovat by se mělo v pondělí, kdy záchranářům pomůže voda puštěná z Česka.
27.12.2015 19:15 |

podobné články

Česká loď uvízla v Drážďanech pod mostem! Kolos vysvobodila vlna

 
Pod mostem na Labi v centru Drážďan uvízla v neděli česká nákladní loď. Nepodařilo se ji o víkendu vyprostit, vodohospodáři proto poslali včera z ústeckých zdymadel vlnu, která ji měla uvolnit. V době redakční uzávěrky ale nebylo jasné, zda se celá akce podařila.
29.12.2015 12:15 |

podobné články

Polovina havarované lodi u Nového Zélandu se potápí

 
Polovina nákladní lodi Rena, která před třemi měsíci uvízla na útesu u pobřeží Nového Zélandu a kvůli uniklému palivu způsobila ekologickou katastrofu, se dnes začala potápět. Podle novozélandské námořní správy se záď plavidla sesunula z útesu a naklonila natolik, že klesá ke dnu.
10.01.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Rena (28 článků)

U Švédska se potápí loď. Hrozí ekologická katastrofa

 
Asi šedesát kilometrů jižně od Stockholmu se dnes ráno dostalo do problémů nákladní plavidlo, ze kterého začala unikat do Baltského moře nafta. Situace se odpoledne zdramatizovala, podle záchranářů hrozí potopení lodě, uvedl portál The Local
29.10.2014 17:45 |

podobné články

Nákladní loď s olejem se rozlomila na dva kusy

 
Nákladní loď, která před téměř třemi měsíci s nákladem topného oleje uvázla u Nového Zélandu, se v bouři rozlomila na dvě části a kolem přídě a zádě lodi byly na hladině vidět olejové skvrny. Informoval o tom dnes australský server heraldsun.com.au.
02.01.2012 09:30 |

podobné články

Nákladní loď uvízla na jezu v Píšťanech u Lovosic

 
Až do sobotního odpoledne by měla viset na lovosickém jezu nákladní loď s pískem, která se ve čtvrtek večer utrhla v nedalekých Píšťanech. Všechny pokusy o vyproštění byly neúspěšné, a tak musí z Děčína připlout nejsilnější remorkér v Čechách.
23.07.2010 10:00 |

podobné články

Remorkéry uvolnily po dvou dnech nákladní loď z lovosického jezu

 
Až po dvou dnech vyprostily doprovodné remorkéry nákladní loď, která se ve čtvrtek utrhla při bouřce a následně uvízla na jezu v Lovosicích na Litoměřicku.
24.07.2010 16:55 |

podobné články

EKOLOGICKÁ KATASTROFA! Oceán u Nového Zélandu je plný ROPY!

 
Nový Zéland čelí ekologické katastrofě. Na útes u východního pobřeží najela kontejnerová loď Rena, její nádrž praskla a do oceánu unikly tuny těžké ropy.
07.10.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Rena (28 článků)

Ztroskotanou loď dotáhl remorkér do přístavu v Děčíně

 
Nákladní loď, která ve čtvrtek odpoledne uvízla na Labi u Velkého Března na Ústecku, se v sobotu odpoledne podařilo po uměle vytvořené vlně uvolnit na řeku. Předcházelo tomu několikahodinové hledání a ucpávání děr, které loď utrpěla při nárazu na mělčinu. Remorkér ji pak následně dotlačil do Děčína.
27.07.2013 18:25 |

podobné články

Uvězněná loď Rena je v kritickém stavu a může se kdykoli rozlomit

 
VIDEO. Týmu záchranářů se dnes díky zlepšení počasí po delší době podařilo vstoupit na palubu liberijské nákladní lodi, která minulý týden uvízla na útesu u Nového Zélandu a unikly z ní do moře stovky tun topného oleje.
13.10.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Rena (28 článků)

Loď u Děčína znovu uvízla, lodník přišel o kus prstu

 
Na nákladni lodi, která v úterý uvízla na mělčině a ve středu se zastavila podruhé, se stal úraz. Jeden z lodníků přišel o kus prstu při manipulaci s kotvami. Celá záchranná akce se tak o nějaký čas protáhne.
10.11.2010 13:10 |

podobné články