Článek

Nakladatelé žádají vládu o záchranu knižního trhu

 
Nakladatelé, distributoři a provozovatelé knihkupectví žádají v otevřeném dopise premiéra Andreje Babiše o pomoc při záchraně tuzemského knižního trhu. Iniciativy se jako největší subjekt u nás chopila Euromedia Group, která i jménem dalších partnerů, jakými jsou Svaz českých knihkupců a nakladatelů, Albatros Media, Knihy Dobrovský, Kosmas, Argo a další, požádala premiéra o pomoc.
25.03.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17946 článků)
Podobné články

Nakladatelé žádají vládu o záchranu knižního trhu

 
Nakladatelé, distributoři a provozovatelé knihkupectví žádají v otevřeném dopise premiéra Andreje Babiše o pomoc při záchraně tuzemského knižního trhu. Iniciativy se jako největší subjekt u nás chopila Euromedia Group, která i jménem dalších partnerů, jakými jsou Svaz českých knihkupců a nakladatelů, Albatros Media, Knihy Dobrovský, Kosmas, Argo a další, požádala premiéra o pomoc.
25.03.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17946 článků)

Moravská zemská knihovna zahájila registrace do národní expozice na mezinárodních knižních veletrzích

 
10. ledna 2018 byla pro české nakladatele a další subjekty z oblasti knižního trhu otevřena registrace do národní expozice České republiky na knižních veletrzích v Bologni a Londýně.
12.01.2018 10:20 |

podobné články

Nakladatelé volají S. O. S., ministr jim slíbil pomoci

 
Plánované zavedení rovné 19% DPH, což v případě knih znamená téměř stoprocentní zvýšení z dosavadní sazby 10 procent, považují nakladatelé za likvidační a volají S. O. S. vůči veřejnosti, ale hlavně politikům. Pomoc nabízí ministr kultury Jiří Besser.
10.02.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Besser (318 článků)

Výzva na obranu knih má přes 70 000 podpisů, nakladatelé píší Nečasovi

 
Výzvu na obranu knih, tedy požadavek, aby byly knihy vyjmuty z vládou chystaného zvyšování daně z přidané hodnoty (DPH), podepsalo do pondělního poledne přes 70 000 lidí. Nakladatelé také kvůli plánovaným změnám DPH napsali otevřený dopis premiérovi Petru Nečasovi (ODS).
07.03.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)

Nakladatelé: Smrt knih byla jen odložena

 
Čtvrteční koaliční redukce zvýšení DPH z deseti na 14 procent místo na 20 je pro nakladatele, knihkupce, filmové distributory a další sice menší zlo, ale přesto znamená od roku 2007 takřka 350procentní zvýšení z původních pěti procent.
11.03.2011 11:35 |

podobné články

DALŠÍ STÁVKA! Nakladatelé chtějí PROTESTOVAT kvůli zvýšení DPH

 
Nakladatelé plánují na druhou polovinu června do Prahy demonstraci, řekl v úterý agentuře Mediafax Vladimír Pistorius, předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Reagují tak na plánované zvýšení DPH, které by se mělo vyšplhat na17,5 procenta v roce 2013.
31.05.2011 21:50 |

podobné články

Nakladatelé uspořádají další protest proti zvýšení DPH u knih

 
Na Staroměstském náměstí v Praze se bude ve středu odpoledne konat další protest proti zvýšení sazby daně z přidané hodnoty u knih a tiskovin. Účast potvrdili zástupci vysokých škol, spisovatelé i nakladatelé, například předseda českého PEN klubu Jiří Dědeček nebo překladatelka a spisovatelka Radka Denemarková.
22.06.2011 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (30 článků)

Švédská ministryně se „obula“ do Číny. Naštvalo ji zadržení nakladatele

 
Čína v úterý potvrdila, že zadržuje hongkongského nakladatele Gui Minhaie, který má také švédské občanství. O jeho zatčení čínskými policisty v civilu během cesty vlakem do Pekingu informovala před dvěma týdny jeho dcera. Švédsko v pondělí zadržování svého občana ostře odsoudilo.
06.02.2018 19:05 |

podobné články

Podle knižního nakladatele vyjde Total War: Rome II za rok

 
Poněkud prazvláštní cestou, jak se zdá, unikly informace o tom, kdy by měl vyjít velmi očekávaný přírůstek do rodiny Total War, Rome II. Knižní vydavatel Pat Macmillan získal práva na vydání několika historických románů, které budou značkou a částečně asi i fiktivními historickými postavami navázány na samotnou hru. Zpráva pak uvádí, že první román by se měl...
10.10.2012 14:55 |

podobné články

Nový Nesbø, Urban i Příšerné příběhy vánoční. Je tu Velký knižní čtvrtek

 
Šestnáct knižních novinek doprovodí v knihkupectvích v mnoha městech autogramiády, besedy či autorská čtení. Edice novinek je součástí Velkého knižního čtvrtku, při kterém chtějí nakladatelé upozornit čtenáře na nejzajímavější knižní tituly podzimu. Dnešek přináší šest tuzemských a deset zahraničních titulů včetně novinek Joa Nesbøho a Miloše Urbana. Ze zahraničních autorů přijíždí oblíbený britský autor knih pro děti Chris Priestley, kterému vychází kniha Příšerné příběhy vánoční. Se svými příznivci se setká dnes v Městské knihově v Praze společně s Milošem Urbanem, Miroslavem Bártou, Markétou Šichtařovou, Vladimírem Pikorou, Vladimírem Ševelou, Tomášem Šebkem a Martinem Sodomkou.
15.10.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (13 článků) , Chris Martin (159 článků) , Chris Martin (160 článků) , Chris Martin (160 článků) , Chris Martin (34 článků) , Tomáš Bárta (5 článků)

Zklamaní vydavatelé se obracejí na Senát, aby jim pomohl zachránit knihy

 
Nakladatelé a knihkupci nepochodili u poslanců, a nezbývá jim než si říct o pomoc Senátu. V otevřeném dopise senátorům žádají, aby hlasovali pro výjimku ze zvyšování DPH pro knihy a tiskoviny. Připomínají, že se k petici za záchranu knih podepsalo 162 000 signatářů. Podle nakladatelů je zvýšení DPH pro ně likvidační a knihy se přestanou vydávat, takže z výběru daní nebude mít nic ani stát.
19.09.2011 16:20 |

podobné články

Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Tintinova dobrodružství!

 
Příběh fi lmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladého reportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty. Ti společně narazí na model lodi, který v sobě ukrývá nebezpečné tajemství. Tintin, který je nevědomky vtažen do samého středu několik set let staré záhady, se ocitá na mušce Ivana Ivanoviče Sacharina, ďábelského padoucha, který je přesvědčen, že Tintin ukradl vzácný poklad, spojovaný se zákeřným pirátem zvaným Rudý Rackham. Tintin procestuje křížem krážem celý svět ve snaze dostat se jako první na místo posledního odpočinku lodi Jednorožec, vraku, který by ve svém nitru mohl skrývat klíč k obrovskému bohatství...a také prastarou kletbu. Příběh filmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladéhoreportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty. Ti společně narazí na model lodi, který v sobě ukrývá nebezpečné tajemství. Tintin, který je nevědomky vtažen do samého středu několik set let staré záhady, se ocitá na mušce Ivana Ivanoviče Sacharina, ďábelského padoucha,který je přesvědčen, že Tintin ukradl vzácný poklad, spojovaný se zákeřným pirátem zvaným Rudý Rackham. Tintin procestuje křížem krážemcelý svět ve snaze dostat se jako první na místo posledního odpočinku lodi Jednorožec, vraku, který by ve svém nitru mohl skrývat klíčk obrovskému bohatství... a také prastarou kletbu.
30.10.2011 00:20 |

podobné články

Literární cenu Knižního klubu převzala Vladimíra Klimecká

 
Literární cenu Knižního klubu určenou dosud nevydaným rukopisům, jejíž 18. ročník byl v úterý odpoledne vyhlášen v pražském Kaiserštejnském paláci, získala Vladimíra Klimecká za román Druhý život Marýny G.
03.09.2013 16:45 |

podobné články

Soud v Brně se vrátí ke kauze knižního vydání Hitlerových projevů

 
Městský soud v Brně dnes znovu projedná kauzu knižního vydání projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Proces začal v červnu, ale první jednání zdrželo čtení dlouhých pasáží z knihy, na kterém trvala obhajoba. Dnes by měl soud pokračovat v dokazování.
09.07.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (717 článků)

Cenu Knižního klubu má Radovan Menšík

 
Vítězem 20. ročníku Literární ceny Knižního klubu se stal osmadvacetiletý učitel Radovan Menšík.
04.09.2015 12:40 |

podobné články

Ministr Herman podepsal účast České republiky jako hlavní země lipského knižního veletrhu

 
Ministr kultury Daniel Herman podepsal smlouvu o účasti České republiky jako hlavní země lipského knižního veletrhu v roce 2019. Lipský veletrh je nejenom jedním z nevýznamnějších knižních svátků na světě, ale současně je i nepřehlédnutelným kulturním a diskusním fórem.
26.03.2017 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (632 článků) , Daniel Herman (1097 článků)

Rychetský a jeho role. Doktor Macek promluvil o ošklivé věci

 
Někdejší poslanec Federálního shromáždění a místopředseda ODS Miroslav Macek sehrál roli v privatizaci Knižního velkoobchodu, nemalého podniku, který měl za komunistů monopol na obchod s knihami. Pod podnik patřily i lukrativní budovy na různých místech Česka. Od onoho počátku 90. let se Macek pokouší vyvrátit mýtus, že se na této privatizaci tzv. „napakoval“. Pro zájemce se k celé kauze vyjádřil i v roce 2017. Jak to tedy bylo s privatizací Knižního velkoobchodu?
29.11.2017 14:15 |

podobné články

Ministr Šmíd se zúčastní zahájení knižního veletrhu Svět knihy

 
Ministr kultury Ilja Šmíd se na pražském výstavišti v Holešovicích 10. května 2018 v 11 hodin zúčastní slavnostního zahájení 24. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2018.
09.05.2018 06:45 |

podobné články

Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo ročenku o loňském trhu práce

 
Statistická ročenka trhu práce je určena pro pracovníky v oblasti zaměstnanosti, pro analytiky trhu práce, studenty a pracovníky, kteří se touto problematikou zabývají. Pomocí tabulek, grafů či map je v ročence přehledným způsobem zpracován a popsán celkový vývoj trhu práce v České republice za rok 2014. Zahrnuje základní statistické ukazatele a informace z oblasti vývoje evidované nezaměstnanosti, volných pracovních míst, aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) a základní struktury nabídky a poptávky na trhu práce.
14.05.2015 14:31 |

podobné články