Článek

Nakažlivá krvácivá horečka znovu zabíjí: Je třeba rychle jednat, varuje WHO

 
Západoafrická Guinea ohlásila první případ a zároveň úmrtí na vysoce nakažlivou krvácivou horečku způsobenou virem marburg. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) to dnes potvrdily guinejské zdravotnické úřady. V západní Africe jde o první výskyt této nemoci, která se podobá ebole. Od roku 1967 bylo zaznamenáno 12 propuknutí této infekce, která se šířila na jihu a východě kontinentu.
10.08.2021 09:45 |

podobné články

Podobné články

Smrtící virus: Afrikou se šíří nakažlivá krvácivá horečka. Musíme jednat, varuje WHO

 
Západoafrická Guinea ohlásila první případ a zároveň úmrtí na vysoce nakažlivou krvácivou horečku způsobenou virem marburg. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) to v pondělí 9. srpna potvrdily guinejské zdravotnické úřady. V západní Africe jde o první výskyt této nemoci, která se podobá ebole. Od roku 1967 bylo zaznamenáno 12 propuknutí této infekce, která se šířila na jihu a východě kontinentu.
10.08.2021 14:40 |

podobné články

VAROVÁNÍ: Nejezděte do Kazachstánu, řádí tam smrtící horečka

 
Krymsko-konžská krvácivá horečka, u níž je úmrtnost v 15 až 30 případech nakažených, se rozmohla na jihu Kazachstánu.
26.07.2010 13:25 |

podobné články

Horečka, encefalitida i smrt: Západonilská horečka v Česku? Otázka času, varuje expert

 
Západonilská horečka, kterou přenášejí komáři, se objevila v České republice. Pacient se jí nakazil v Řecku, které se s nemocí už několik měsíců potýká. Problémy hlásí i Itálie, Maďarsko a Srbsko. Komár pisklavý, který je v jižní Evropě přenašečem nemoci, žije i u nás. Podle parazitologa Jana Votýpky ale zatím není důvod k panice, protože nákaza v našich končinách je nepravděpodobná. Naopak epidemiolog Rastislav Maďar varuje, že je jen otázka času, než k ní dojde.
08.09.2018 05:10 |

podobné články

Masoví zabijáci z Afriky: Vědci chtějí vyhubit komáry a zatočit s malárií, ebola řádí dál

 
Tyhle nemoci mají na kontě miliony mrtvých. Boj s ebolou i malárií v Africe pokračuje, vědci přitom věří, že hlavně v druhém případě udělali výrazný krok dopředu. A do 20 let se jim podaří nad problémem malárie v Africe vyhrát - díky vyhubení kolonií infikovaných komárů. To v případě eboly nyní zdravotníci obnovili boj s její epidemií na východě Konga. Krvácivá horečka však zabíjí dál.
29.09.2018 13:25 |

podobné články

„Horečka zabíjí virus“. Dcera Nadi Urbánkové bojovala s nemocí covid-19 a má tuhle teorii

 
Zpěvačka Jana Fabiánová má neuvěřitelnou teorii, kterou na sobě sama aplikovala. Myslí si, že koronavirus zabíjí horečka. Sama bojovala s nemocí covid-19, vysokou teplotu léky nesnižovala. Stále nemá čich a chuť.
01.04.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Fabiánová (73 článků) , Jana Fabiánová (48 článků) , Sam Sam (551 článků)

Nigérii zachvátila epidemie krvácivé horečky „Lassa“. Zabije každého čtvrtého člověka

 
Nigérii znovu zachvátila krvácivá horečka „Lassa“ a nemoc propukla v epidemii. Od začátku ledna jí podle informací podlehlo minimálně 16 lidí. V úterý to oznámily nigerijské zdravotnické úřady. Nebezpečné onemocnění se v této africké zemi opět objevilo, přestože loni se jeho šíření podařilo zastavit.
22.01.2019 20:55 |

podobné články

Na severu Moravy je krvácivá horečka! Marta chytila virus, který přenáší hlodavci

 
Na severu Moravy se objevilo závažné onemocnění hantaviróza! Za půl roku tu měli šest pacientů s touto nebezpečnou diagnózou. Virové onemocnění, které přenášejí hlodavci, patří mezi krvácivé horečky jako třeba ebola a napadá ledviny.
22.01.2020 12:05 |

podobné články

Šílené drama: Zpěvačka Horecká vyhrožovala sebevraždou a chtěla podříznout dceru

 
Známá country zpěvačka skupiny Schovanky Hana Horecká (57) se včera v odpoledních hodinách zabarikádovala ve svém bytě ve Zbuzanech u Prahy. Nejdříve prý ohrožovala nožem svoji dceru Julianu (33), poté se chtěla zabít sama. Dceři se podařilo z bytu uniknout, Horecká nadále hrozila sebevraždou.
21.08.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Hana Horecká (24 článků)

Zpěvačka Hana Horecká: Skončila v blázinci! Rozmlouvala s anděly!

 
Známá country zpěvačka Hana Horecká (57) se o víkendu zřejmě pomátla a tak ji drží pod sedativy v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích! Horecká v sobotu nejdříve přivolala policii s tím, že ji někdo chce zabít.
22.08.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Hana Horecká (24 článků)

Hana Horecká před sebevraždou: Mluvím se svým andělem Arachetem!

 
Folková a country zpěvačka Hana Horecká (57) se v sobotu pokusila ve Zbuzanech u Prahy o sebevraždu a podříznutím vyhrožovala i své dceři Julianě (16). Horecká momentálně leží v bohnické psychiatrické léčebně a svědectví o jejím pohnutém způsobu života začala vystupovat na povrch!
23.08.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Hana Horecká (24 článků)

Horecká ve válce s Černockou: Kvůli nevěře!

 
Zpěvačka Skupiny Schovanky Hana Horecká (57) se dne 20. srpna pokusila o sebevraždu a zabitím vyhrožovala i své dceři Juliáně Magdaléně (16). Zároveň už před lety vedla otevřenou válku s Petrou Černockou, která byla stejně jako Hana manželkou bývalého vrchního kriminální rady České republiky Jana Vaculíka. Horecká ji nesnášela, protože prý tajila Vaculíkovi nevěry!
23.08.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petra Černocká (328 článků) , Hana Horecká (24 článků)

HOREČKA, jeden z příznaků koronaviru: Co o ní možná nevíte

 
Pokud vám horečka v poslední době vyšplhala nad 38 °C, byl to jeden z ukazatelů, že může jít o nákazu koronavirem. Ale teplota nebo horečka provází mnoho nemocí. A někdy tělo léčí, jindy devastuje.
07.04.2020 05:10 |

podobné články

Krvácivá horečka si vzala 11 tisíc životů. S epidemií je konec, hlásí OSN

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun ve středu se zdrženlivým optimismem ohlásil konec africké epidemie eboly. Ale varoval, že nové vzplanutí choroby je nevyhnutelné a svět musí být dál na pozoru. Epidemie krvácivé horečky stála život více než 11 tisíc lidí.
14.01.2016 08:30 |

podobné články

Zoufalé hledání léku na ebolu. Kongo zkusí zvládnout epidemii experimentální léčbou

 
Kongo kvůli nejnovější epidemii povolilo nasazení čtyř dalších experimentálních způsobů léčby eboly. Podle agentury AP o tom dnes informovalo konžské ministerstvo zdravotnictví. Nové přípravky ZMapp, Remdesivir, Favipiravir a Regn3450 - 3471 - 3479 mají pomoci při potlačení epidemie na severovýchodě země, kde byla krvácivá horečka potvrzena u 75 lidí.
22.08.2018 16:15 |

podobné články

Krvácivá horečka a smrt! V Česku se objevilo obří klíště, která má oči a útočí na lidi

 
Dříve ho znali jen na jihu Evropy. Výjimečně se objevilo také v Maďarsku, od roku 2015 se objevuje v Německu. Nyní je ale už i v České republice. Řeč je o zabijákovi, který se odborně jmenuje Hyalomma marginatum. Toto klíště k nám bylo zavlečeno s tažnými ptáky. Co všechno může člověku udělat?
02.10.2018 09:15 |

podobné články

Krvácivá horečka a smrt! V Česku se objevilo OBŘÍ KLÍŠTĚ: Má oči a číhá na lidi

 
Dříve ho znali jen na jihu Evropy. Výjimečně se objevilo také v Maďarsku, od roku 2015 se objevuje v Německu. Nyní je ale už i v České republice. Řeč je o zabijákovi, který se odborně jmenuje Hyalomma marginatum. Toto klíště k nám bylo zavlečeno s tažnými ptáky. Co všechno může člověku udělat?
02.10.2018 09:30 |

podobné články

V Česku řádí krvácivá horečka, může být i smrtelná: Marta za den přibrala 14 kilo!

 
Na severu Moravy řádí závažné onemocnění. Počet nakažených hantavirózou od loňského roku nadměrně vzrostl. Lékaři varují pacienty před nemocí ze skupiny krvácivých horeček, která může mít vážné následky.
22.01.2020 15:00 |

podobné články

Nad Afrikou vysvitla naděje: Epidemie eboly v západoafrické Guineji skončila

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oficiálně vyhlásila konec epidemie eboly v západoafrickém státě Guinea. Krvácivá horečka se v zemi začala šířit v únoru, nakazilo se jí 16 lidí, z nichž 12 zemřelo, uvedla agentura Reuters. 
19.06.2021 15:50 |

podobné články

Malárie v Belgii, západonilská horečka v Řecku: Exotické infekce zabíjí v Evropě

 
Země Evropské unie momentálně sužují i jiné nemoci než jen covid-19. Jak uvedl Státní zdravotní ústav (SZÚ), např. v Belgii, která se potýká s velkým nárůstem nakažených koronavirem, byl zaznamenán lokální přenos malárie. V osmi státech EU se objevila západonilská horečka, která si např. v Řecku vyžádala 34 životů. Francouzské autority hlásí narůstající počet případů onemocnění horečkou dengue na ostrovech Guadaloupe, Svatý Martin, Svatý Bartoloměj a Martinik.
04.11.2020 06:30 |

podobné články