Článek

Nakažených je o statisíce víc, vláda sleduje špatná čísla, varuje biochemik Trnka

 
V Česku je o stovky tisíc nakažených s covidem víc, než je oficiálně známo! Tvrdí to alespoň biochemik Jan Trnka (42). Podle něj je zapotřebí sledovat úplně jiná data a veřejnost přimět k nošení roušek a větší poslušnosti.
15.10.2020 05:20 |

podobné články

Podobné články

Vlivný ředitel pražského magistrátu Trnka rezignoval

 
Vlivný ředitel pražského magistrátu Martin Trnka v závěru roku skončí. Dnes rezignoval na svou funkci, sdělil důvěryhodný zdroj z vedení Prahy. Trnka se funkce vzdal několik dní poté, co primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) oznámil, že ho chce odvolat. Dlouholetý šéf Trnka podle něj pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun. Trnka na magistrátu působí bezmála dvacet let, od roku 2002 jej vede. Vyjádření ředitele se zjišťuje.
16.12.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (668 článků)

Vlivný ředitel pražského magistrátu Trnka rezignoval

 
Ředitel pražského magistrátu Martin Trnka v závěru roku skončí. V pondělí rezignoval na svou funkci. Trnka se jí vzdal několik dní poté, co primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) oznámil, že ho chce odvolat. Dlouholetý šéf Trnka podle něj pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun.
16.12.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (668 článků)

Zveřejněný počet nakažených neodpovídá realitě. To číslo je ještě děsivější, nestíháme trasovat a testovat, varuje biochemik

 
Čísla nově diagnostikovaných osob s infekcí koronavirem stále stoupají. Ve středu přibylo více než pět tisíc nových případů. Biochemik Jan Konvalinka v Českém rozhlase však varoval, že to je mnohem horší, než co ukazují čísla. „Máme kolem 20 tisíc testů maximálně a máme záchyt 20-25 %. To znamená, že až 25 % lidí, kteří přicházejí na testy, jsou pozitivní. Čili nám nutně musí utíkat několikanásobek těch, které nestíháme otrasovat a nestačíme otestovat,“ upozornil docent. V Německu i jinde to je prý kolem čtyř procent.
08.10.2020 22:22 |

podobné články

Docent Trnka: COVID? Budou se zavírat hospody, vynucovat roušky. Vláda důvěru ztratila

 
Člen iniciativy Model antiCOVID-19 Jan Trnka poskytl webu A2larm rozhovor o koronaviru. Leckde prý máme nové poznatky, jinde však toho moc nového nevíme. Bavlněné roušky mají funguvat skvěle. „Ale třeba elastické návlekové rukávy to naopak ještě zhoršují, protože relativně velké kapénky se roztříští na spoustu malých, které doletí ještě dál. U roušek tedy záleží i na materiálu,“ zhodnotil Trnka. Vláda sice první vlnu zvládla, ale od té doby neudělala údajně skoro nic. „Bude se muset vynucovat, aby se nosily roušky a zavíraly hospody. Důvěru už vláda ztratila,“ myslí si.
14.09.2020 14:10 |

podobné články

Primátor Hudeček zřejmě odvolá vlivného ředitele pražského magistrátu kvůli pochybení

 
Vlivný ředitel pražského magistrátu Martin Trnka patrně skončí ve své funkci. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) ho chce odvolat. Dlouholetý šéf Trnka podle něj pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun. Trnka na magistátu působí bezmála dvacet let, od roku 2002 jej vede. Vyjádření ředitele ČTK zjišťuje. 
12.12.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (668 článků)

Vlivný šéf magistrátu skončí, pochybil v zakázce za půl miliardy

 
Vlivný ředitel pražského magistrátu Martin Trnka patrně skončí ve své funkci. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) ho chce odvolat. Dlouholetý šéf Trnka podle něj pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun. Trnka na magistrátu působí bezmála dvacet let, od roku 2002 jej vede.
12.12.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (668 článků)

Miroslav Forman: Čísla kolem Covid-19? Jen staré známé sčítání jablek s hruškami

 
Počty nakažených, počty nově nakažených, dokonce počty mrtvých. Hrozivá čísla, která již skoro půl roku straší globální společnost. Čísla, která zásadně (a především negativně) ovlivňují naše životy a svobody. Čísla, která zavírají hranice a která vyrábějí tzv. bezpečné, ale i zapovězené země. Čísla, která ohrozila globální ekonomiku a životní úroveň skoro celé světové populace. Jaká je ale realita?
18.08.2020 13:55 |

podobné články

Co je zabilo? Kyanid nebo louh? Biochemik tvrdí, že zná odpověď

 
Portálu TN.cz se ozval biochemik, který do detailu popsal, jak a proč zemřely dvě české turistky v Egyptě. Profesor tvrdí, že ví, co ženy zabilo a proč egyptská policie tápe.
06.08.2013 12:20 |

podobné články

Ve věku 88 let zemřel biochemik Emil Paleček

 
Zemřel biochemik Emil Paleček, který přispěl ke vzniku nové oblasti výzkumu DNA pomáhající zjistit genetické kořeny nemocí. Bylo mu 88 let, uvedla v úterý Česká televize.
30.10.2018 08:20 |

podobné články

Česko přišlo o elitního vědce. Biochemik Paleček (†88) posouval výzkum DNA

 
Zemřel biochemik Emil Paleček, který přispěl ke vzniku nové oblasti výzkumu DNA pomáhající zjistit genetické kořeny nemocí. Bylo mu 88 let, uvedla Česká televize. Paleček zkoumal také bílkoviny, které souvisejí se vznikem rakoviny. Dlouhá léta pracoval v Biofyzikálním ústavu Akademie věd v Brně a spolupracoval s brněnským Masarykovým onkologickým ústavem. V roce 2014 získal za svou práci cenu Česká hlava.
30.10.2018 08:35 |

podobné články

Nadějný lék Remdesivir a koronavirus? V ČT promluvil biochemik a virolog Cihlář

 
Biochemik a virolog Tomáš Cihlář, zastávající funkci viceprezidenta pro virologii ve firmě Gilead Sciences, od níž pochází nadějná látka Remdesivir, v Interview ČT24 shrnoval, jaké přínosy se již v souvislosti s léčbou Remdesivirem podařilo potvrdit. Výrazně se zejména po jeho aplikaci zkracuje doba hospitalizace. Vyjádřil se i k tomu, zdali pokládá za možné, že by Spojené státy zakázaly jím vyvinutou látku vyvážet či jak plánují navýšit výrobu.
15.05.2020 21:10 |

podobné články

Rekordní čísla děsí Česko: S koronavirem se naučíme žít, budou další vlny, říká lékař Zima

 
Počet nových přírůstků nakažených koronavirem roste a někteří lidé začínají mít strach. Za středu pak přibylo rekordních 650 nakažených, což je přibližně o 150 víc, než bylo předchozí nejvyšší číslo. Rektor Univerzity Karlovy a biochemik Tomáš Zima (54) ale nevidí situaci tak černě. Podle něj se více testuje, zároveň ale přiznal, že za nárůstem stojí i to, že se lidé častěji setkávají. „Budeme se muset naučit s tím virem žít,“ předvídá zkušený lékař.
03.09.2020 15:35 |

podobné články

Trnka je jen loutka mafiánů z ODS, tak vidí čtenáři podvody s dotacemi EU

 
Bývalý ředitel úřadu Regionální rady regionu Jihozápad Jiří Trnka a jeho zástupce Martin Půlpytel budou možná obžalováni kvůli podvodům v rozdělování evropských dotací v 5. kole výzvy. Vrchní státní zastupitelství v Praze totiž už obdrželo od policie návrh na podání obžaloby na tyto dva lidi.
27.04.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Trnka (27 článků)

Trnka plná vitamínů: Připravte si čaj, víno nebo likér!

 
Trnka je všelék. Pomáhá na trávicí nebo ledvinové potíže. Funguje i jako přírodní dezinfekce. Z plodů trnek si můžete vyrobit celou škálu nápojů od čaje až po víno. Výborná je také trnková marmeláda.
10.11.2016 12:15 |

podobné články

Trnka plná vitamínů: Připravte si čaj, víno nebo likér!

 
Trnka je všelék. Pomáhá na trávicí nebo ledvinové potíže. Funguje i jako přírodní dezinfekce. Z plodů trnek si můžete vyrobit celou škálu nápojů od čaje až po víno. Výborná je také trnková marmeláda.
14.11.2016 12:00 |

podobné články

Francouz pátrá v traileru po české filmové legendě Trnkovi

 
Jiří Trnka, český vizionář animovaného filmu, zemřel před padesáti lety. Jeho dílo i za komunismu dokázalo překročit hranice. Ve filmu Jiří Trnka: Nalezený přítel jde po jeho stopách francouzský režisér Joël Farges.
24.10.2019 10:34 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Trnka (27 článků) , Joël Farges (1 článek)

Filmové premiéry: Jiří Trnka: Nalezený přítel, Výjimeční, Last Christmas či Valhalla: Říše bohů

 
Dokument Jiří Trnka: Nalezený přítel je příběhem velkého umělce 20. století. Francouzský film Výjimeční vypráví s humorem i velkým citem o lidské naději. Hvězda Hry o trůny Emilia Clarke hraje ve vánoční romantické komedii Last Christmas. Valhalla: Říše bohů je výpravná fantasy založená na severských bájích a mýtech. Na motivy Sněhurky a sedmi trpaslíků vznikl francouzský film Bílá jako padlý sníh. Vstříc létu jde Bezstarostná dívka. Kuchařského génia objeví hrdina filmu S chutí Toskánska.
28.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Trnka (27 článků) , Emilia Clarke (29 článků)

Štěpánek (ODS): Česká televize? Spíš Bakalova televize!

 
Ať si klidně někdo říká, že to jsou čísla jen za jeden měsíc. Ať si klidně někdo říká, že to jsou čísla jen z jednoho pořadu. Ať si klidně někdo říká, že ta čísla nejsou reprezentativní. Na podstatě věci to nic nemění. Ta čísla jsou prostě strašná! Jaká čísla? Osmnáct a deset.
07.02.2011 11:55 |

podobné články

Šmucler: Covid případy do luxusních hotelů, vyjde to levněji. Česko nejhorší? Mám jiná čísla

 
ROZHOVOR „Snažím se dodat lidem naději, a kdybych mohl, tak bych to i zorganizoval. Tak se snažím pomáhat proti panice – ta zaplňuje nemocnice, spousta lidí je tam ze strachu. Strach oslabuje imunitu,“ vysvětluje Roman Šmucler, prezident České stomatologické komory. „Nemocnice je třeba zbavit lidí, kteří tam nepatří. Hlavně je třeba hlídat okresy. Praze při dobrém řízení nic nehrozí. Je třeba hlídat, aby někdo pomohl okresní nemocnici, pokud se začne plnit, tento stát je ale malý,“ doporučuje. „Německo mělo mnohem horší čísla na jaře, teď se tam čísla zvyšují. Slovensko mělo minulý týden nejhorší dynamiku epidemie v Evropě. V Česku vždy řešíme jen krátkodobá čísla a čísla, která vyvolávají pozornost,“ dodává.
22.10.2020 12:55 |

podobné články