Článek

Nahánění sprejerů: Strážníci na Letné zadrželi mladíka (25), než aby se přiznal, zahodil telefon do Vltavy

 
Na sprejerskou akci v ulici Milady Horákové upozornilo městské policisty na lince 156 hned několik volajících. Těm se nelíbilo, že mladíci sprejují na fasádu domu. Strážníci okamžitě zamířili kamery na místo, kde tři mladíci „zdobili" nápisy domy. Ve chvíli, kdy je zahlédli, dali se na útěk. Hlídky v terénu se okamžitě daly do Letenských sadů, aby vandaly našly.
13.08.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (479 článků)
Podobné články

Naházeli kontejnery do Vltavy: Mladíka (18) chytli strážníci, kamarády nepráskl

 
Skupince osob asi přišlo zábavné házet kontejnery určené na odpad do Vltavy. Bavili se tím na pražské Náplavce. Vytáhnout žluté kontejnery z řeky musela přijet hlídka Poříčního útvaru. Jednoho mladíka strážníci lapili, sám se přiznal, ale kamarády prásknout nechtěl.
03.06.2020 13:30 |

podobné články

Ostravští strážníci zadrželi pachatele vloupání do několika vozidel

 
Dne 22. června 2014 zadrželi strážníci městské policie 18letého mladíka, který se pokoušel vloupat do zaparkovaného vozidla v Ostravě-Vítkovicích. Podezřelého mladíka si strážníci všimli v pozdních nočních hodinách, když se pokoušel násilím otevřít dveře auta. Mladík se sice pokusil o
25.06.2014 00:45 |

podobné články

Po stopách gaunerů: Strážníci loni zadrželi přes 300 hledaných, nejčastěji v MHD. Poznají je i na ulici

 
Pražští strážníci loni zadrželi 303 celostátně hledaných osob, což je meziročně o čtyři méně. V letošním roce od ledna do května jich zatím zadrželi 94. Nejčastěji je strážníci odhalí při běžných kontrolách v MHD. Loni na sebe hledaní často upozornili sami nedodržováním opatření proti šíření covidu-19, uvedla mluvčí městské policie (MPP) Irena Seifertová. MPP zřizuje hlavní město a strážníci ročně zkontrolují na 500 000 lidí.
25.06.2021 15:20 |

podobné články

Policista v Bruntále dostal podmínku za zbití sprejerů

 
Podmíněný trest Okresní soud v Bruntále udělil policistovi, který si údajně násilím vynutil přiznání dvou mladých sprejerů. Před soudem stanul i jeho kolega, který podle obžaloby bití nezabránil.
19.02.2010 13:05 |

podobné články

Působivý pohled na nahánění stáda ovcí

 
Zajímavý pohled na práci pastevců a jejich psů nabídl novozélandský filmař Tim Whittaker. Nahánění několikasetčlenného stáda natočil kamerou umístěnou na dronu.
12.02.2016 06:15 |

podobné články

Nálet sprejerů v metru! Počmárali vagon a stříkali obsluze do očí, trojici hledá policie

 
Vběhli do metra a začali řádit! Trojice vandalů si vzala 24. října večer na paškál poslední vagon metra ve stanici Motol a začala po něm bleskurychle sprejovat. Vůbec jim nevadila řada cestujících, kteří je u toho pozorovali, ani zaměstnanci Dopravního podniku, již se je snažili odehnat. Jeden ze sprejerů jim stříkal sprejem do obličeje, dokud jeho kolegové dílo nedokonali. Trojice zdrhla, teď ji hledá policie.
18.11.2019 12:00 |

podobné články

Strážníci pražské městské policie dopadli od začátku tohoto roku již přes osmdesát sprejerů. Za uplynulé tři dny jich zadrželi pět

 
První případ se stal v pátek večer, kdy bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 12, že v Durychově ulici na autobusové zastávce sprejují dva mladíci červenou barvou po autobusu MHD. Oznamovatel strážníkům rovněž udal i podrobný popis obou pachatelů. Vyslaná motorizovaná hlídka po chvíli pátrání spatřila jen o pár ulic dál dva mladíky odpovídající popisu pachatelů. Proto u nich strážníci zastavili a po vystoupení z vozidla je vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Oba mladí muži nejdříve zapírali, že by s počmáráním autobusu měli cokoli společného. Prozradil je však obsah jejich batohu, ve kterém byly použité spreje s červenou barvou.
11.07.2016 13:50 |

podobné články

Pražští strážníci dopadli od začátku roku přes osmdesát sprejerů. Za uplynulé tři dny jich zadrželi pět

 
První případ se stal v pátek večer, kdy bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 12, že v Durychově ulici na autobusové zastávce sprejují dva mladíci červenou barvou po autobusu MHD. Oznamovatel strážníkům rovněž udal i podrobný popis obou pachatelů. Vyslaná motorizovaná hlídka po chvíli pátrání spatřila jen o pár ulic dál dva mladíky odpovídající popisu pachatelů. Proto u nich strážníci zastavili a po vystoupení z vozidla je vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Oba mladí muži nejdříve zapírali, že by s počmáráním autobusu měli cokoli společného. Prozradil je však obsah jejich batohu, ve kterém byly použité spreje s červenou barvou.
11.07.2016 13:50 |

podobné články

Chyceni při činu! Sprejeři v Nuslích zatloukali a zatloukali, prozradily je ruce od barvy

 
Řádění sprejerů v Praze 4 učinili přítrž strážníci. Tříčlennou skupinku, která na fasády budov stříkala klikyháky, zadrželi v Nuselské ulici po oznámení pozorné obyvatelky. Provinilci zapírali, prozradily je ale ruce a oblečení od barvy. Dalšího sprejera strážníci „vyčíhali“ v Praze 6 - ten se nehodlal vzdát snadno a dal se na útěk.
21.03.2018 12:45 |

podobné články

Strážníci zasahovali i o svátcích: Zadrželi ozbrojené sprejery (16) a vandala (26), který poničil betlém

 
Pražští strážníci v minulých dnech zasahovali u dvou případů výtržnictví ve veřejném prostoru. Na Boží hod trojice šestnáctiletých sprejerů řádila v parku Folimanka, mladíci měli u sebe dokonce střelnou zbraň. Vandal pak poničil asi dvoumetrovou sochu betléma, která je součástí výzdoby na Staroměstském náměstí.
28.12.2018 12:15 |

podobné články

Mladík rozházel na ulici popelnice, od strážníků dostal pokutu, za chvíli rozbil reklamní poutač a strážníci k němu museli znovu

 
V sobotu 26. července těsně po půlnoci přijali strážníci telefonické oznámení o tom, že v prostoru autobusového nádraží v Třebíči dochází k výtržnosti. Strážníci na místě zadrželi 22letého mladíka z Třebíče, který rozkopával popelnice. Za toto jednání mu strážníci uložili blokovou pokutu.
28.07.2014 12:55 |

podobné články

Agresivní pes ohrožoval v metru cestující, majitel byl namol. Strážníci tam náhodou našli i hledaného mladíka (17)

 
Pořádně dramatický podvečer si užila hlídka strážníků ve stanici metra Palmovka ve středu. Na žádost jednoho ze zaměstnanců Dopravního podniku vyráželi k spícímu muži, který seděl na zemi ve třetím vagonu a kolem nějž pobíhal jeho agresivní pes bez náhubku. Strážníci podroušeného muže dostali ven, jeden z nich odešel do auta pro náhubek a po cestě potkal mladíka (17), o němž věděl, že je hledaný! Skončil v poutech, pokusil se totiž utéct. Prchnout chtěl i opilý muž se psem, i toho strážníci zpacifikovali. Podívejte se na video.
30.04.2021 13:50 |

podobné články

Povodí Vltavy: Starostové diskutovali o změnách priorit Vltavské kaskády

 
Ve čtvrtek a v pátek minulého týdne uspořádal státní podnik Povodí Vltavy semináře pro starosty obcí a měst v povodí Vltavy o výsledcích studie „Prověření strategického řízení Vltavské kaskády“, která ukazuje, do jaké míry je Vltavská kaskáda technicky schopná zvýšit ochranu území pod kaskádou před povodněmi a jaké dopady by toto zvýšení mělo na její ostatní funkce. Studie, zpracovaná Stavební fakultou ČVUT, byla poprvé představena ve středu 24. června na společné tiskové konferenci Ministerstva zemědělství ČR a státního podniku Povodí Vltavy.
30.08.2015 14:06 |

podobné články

Tajemství vyloveného Anděla Dana Bárty: Proč ho hodil do Vltavy?

 
V naprostém šoku byl oceněný Zpěvák čtvrtstoletí Dan Bárta (46), když mu při přebírání ceny Anděl předal potápěč další jeho dávno ztracenou sošku. Dan ji totiž před mnoha lety zahodil do Vltavy.
10.04.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Dan Bárta (248 článků)

Tragédie na Letné: Mladík nepřežil pád ze zdi u kyvadla! Zbytek lidí odvezla policie

 
Z deset metrů vysoké zdi na Letné spadl asi dvacetiletý mladý muž ze Slovenska. Dopadl přímo pod kyvadlo, kde se mu snažili zachránit život svědci a poté i policisté a strážníci. Podle tiskové mluvčí pražské záchranky se u mladíka podařilo obnovit životní funkce, při převozu do nemocnice ale zemřel.
27.10.2017 23:55 |

podobné články

Strážníci MP Praha zadrželi pachatele při pokusu o vloupání

 
V pátek večer bylo oznámeno na tísňovou linku 156, že v ulici Adamovská v Praze se někdo vloupává do vnitřních prostor nájemního domu. Na místo vyjeli strážníci z Prahy 4, kteří zde přistihli muže, jak piluje pilníkem visací zámek u dveří. Strážníci k muži přistoupili a požádali ho o vysvětlení. Muž vůbec nezapíral a ihned se přiznal, že se chtěl dostat do uzamčených prostor nájemního domu.
01.04.2014 00:20 |

podobné články

Nejen pero za sto tisíc: Strážníci z Vltavy lovili i dětské kolo či klíče od auta. Zbytečně drahé zákroky?

 
Velký rozruch vzbudilo v nedávné době jedno ztracené psací pero. Jeho majiteli totiž nedopatřením spadlo do Vltavy, skvost stál přitom přes 100 tisíc! Strážníci muži během hodiny z bahna psací potřebu vylovili. Mluvčí městské policie Irena Seifertová uvedla, že to není zdaleka to jediné, pro co se jejich potápěči ponořili. Z řeky lovili také dětské kolo a v úterý i klíče od auta, které tam upustil tatínek čtyřčlenné rodiny ze šlapadla.
04.08.2021 12:40 |

podobné články

Brutálně zahodil kachnu, která přerušila zápas

 
Sobotní duel belgické ligy mezi Zulte-Waregem a Lokerenem (1:1) musel být přerušen kvůli... kachně! Fotbalisté ji honili, dokud nepřišel svérázný Mahamadou Habib Habibou. Nebohou kachnu chytil za křídlo a brutálně zahodil za reklamní panel, až peří létalo.
03.11.2010 11:10 |

podobné články

VIDEO: Trapně simuloval a pak sám zahodil penaltu!

 
Útočníkovi Sebastianu Larssonovi se směje celá Anglie. V zápase Premier League mezi Sunderlandem a Wolverhamptonem okatě nasimuloval pád a poté zahodil penaltu.
07.12.2011 10:45 |

podobné články