Článek

Nadstandardy ve zdravotnictví netáhnou. Úspěch mají jen kvalitnější čočky

 
Z nejnovější zprávy ministerstva zdravotnictví, kterou má k dispozici Česká televize (ČT), vyplývá, že Češi si loni připlatili za zdravotnické nadstandardy necelých 46 milionů korun. Resort ministra Leoše Hegera (TOP 09) ale počítal s mnohem vyšší částkou – v řádu stovek milionů. Tahákem jsou zatím jen kvalitnější čočky.
30.06.2013 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)
Podobné články

Lidé nechtějí platit za nadstandardy, uvítali by dřívější termín operace

 
S velkým očekáváním loni ministerstvo zdravotnictví spouštělo program nadstandardů, tedy zdravotních služeb, které si pacienti hradí přímo z ruky do ruky. Slibovalo si, že nová možnost připlatit si na lepší sádru, oční čočky či očkovací látku nebo vybrat si operatéra přinese do zdravotnictví peníze. Skutečnost je ale jiná: lidé o placené nadstandardy zájem nemají nebo mají jen minimální.
31.03.2013 09:55 |

podobné články

Jednodenní kontaktní čočky pro letní období

 
Kontaktní čočky se díky strmému propadu cen v posledních několika letech staly velmi populární pomůckou korekce zraku. V letním období to platí dvojnásob, obzvláště pro sportovní i jiné letní aktivity. Odborníci doporučují jako nejzdravější typ jednodenní kontaktní čočky, protože se na jejich povrchu nestihnou vytvořit žádné usazeniny, které se stávají podhoubím pro bakterie. Každý pár jednodenních čoček se na konci dne jednoduše vyhodí. O čočky není potřeba se jakkoli starat.
10.06.2013 09:00 |

podobné články

Zrušili kontroverzní nadstandardy! Změnu ve zdravotnictví rozhodl Ústavní soud

 
Příplatky pacientů za kvalitnější péči, tedy tzv. nadstandardy, ve zdravotnictví končí. Vedle toho nebudou zavedeny ani vyšší poplatky za pobyt v nemocnici, které měly namísto 60 Kč tvořit rovnou stovku za den. Rozhodl tak dnes Ústavní soud a tento verdikt vítá především opozice. definitivní konec nadstandardů to však být nemusí.
02.07.2013 15:25 |

podobné články

Nadstandardy ve zdravotnictví možná začnou platit později

 
Start nadstandardů ve zdravotnictví se možná z ledna přesune duben či květen příštího roku. Zvažuje to ministerstvo zdravotnictví s tím, že pokud by nadstandardy vstoupily v platnost později, mohlo by do nich být zařazeno více výkonů. Ve čtvrtek to uvedl mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň, podle něhož bude jasno do dvou týdnů.
24.11.2011 14:40 |

podobné články

Opatrné nadstandardy překvapily. Chřipka a sádra

 
Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo definitivní seznam zdravotnických nadstandardů pro příští rok. List obsahuje 18 položek ze tří odvětví – lidé si budou moci připlatit za pět druhů očkování (proti tetanu, sezónní chřipce, pneumokokovým nákazám, tuberkulóze, rakovině děložního čípku, vzteklině ), za kvalitnější nitrooční čočky a za lehčí sádry
16.12.2011 23:15 |

podobné články

Jak správně vybrat dioptrické brýle 2. část

 
Jak jsme vám již psali v minulém článku, dioptrické brýle již nejsou nepříjemnou nutností, nýbrž vítaným módním doplňkem. Stále více lidí v nich vidí svou přednost, za kterou se nemusí stydět a která dotváří jejich styl i outfit. Jestliže nosíte dioptrické brýle, pak byste si pokračování našeho článku rozhodně neměli nechat ujít, neboť vám v něm představíme další užitečné rady a tipy, jak je správně vybrat. Ačkoli se na první pohled zdá, že vybrat dioptrické brýle není nic složitého, chce to trochu cviku – a od toho máte nás. Pojďte se společně s námi podívat na další rady ohledně správného výběru! Jak vysokou částku za dioptrické brýle investovat? Ačkoli mnozí z vás se bez této pomůcky a módního doplňku v jednom neobejdou, i přesto se nespočet lidí snaží utratit za dioptrické brýle co nejméně. Jestliže se tímto krédem řídíte i vy, pak se rozhodně není čemu divit, že ve výsledku na obličeji nosíte brýle, které vám v podstatě ani moc nesluší, pro vás je ale nejdůležitější fakt, že byly za hubičku. Pozor! Dioptrické brýle se nevyplatí vybírat jen podle ceny, protože by měly nejen dokonale plnit svůj účel, ale zároveň vás svým způsobem i doplnit. Která brýlová skla jsou ta pravá? Brýlová skla – rovněž i brýlové čočky – ze skla jsou v dnešní době již tabu, na pomyslném žebříčku jasně vedou modernější plastové čočky. Ty mají oproti těm klasickým mnoho výhod – jsou lehčí, nabízí různé povrchové úpravy a zvyšují uživatelský komfort. Naopak skleněné čočky jsou těžké, křehké a nevhodné do prostředí, kde se například práší. Kde si dioptrické brýle koupit? Na závěr si posvítíme na skutečnost, kde si dioptrické brýle vlastně pořídit. Dobrou oční optiku poznáte dle celé řady faktorů, mezi něž patří například množství nabízených brýlových obrouček, ale i ochota a odbornost zaměstnanců, kteří v jednotlivé oční optické... Čtěte více Příspěvek Jak správně vybrat dioptrické brýle 2. část pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.01.2016 03:00 |

podobné články

Polévka z červené čočky

 
Nechcete dělat jen klasické vývary s nudlemi? Pak ochutnejte polévku z červené čočky. Určitě potěší vaše chuťové buňky. Na přípravu vám postačí 25 minut Potřeby 1 sušená meruňka 1 cibule šalotka Půl polévkové lžíce másla 75 gramů červené čočky 400 mililitrů ...
11.12.2010 06:05 |

podobné články

Nadstandardy ve zdravotnictví jsou minulostí, Ústavní soud je zrušil

 
Ústavní soud (ÚS) v úterý zrušil nadstandardy ve zdravotnictví i zvýšení poplatků za pobyt v nemocnici z 60 na 100 korun. Zrušeny mají být rovněž pokuty za nevybírání poplatků. Oznámil to předseda ÚS Pavel Rychetský.
02.07.2013 14:25 |

podobné články

VZP: Nitrooční čočky jsou od ledna 2012 hrazeny stále stejně

 
Současné zprávy o tom, že VZP nyní bude jako standard pro operace šedého zákalu s implantací čočky hradit pouze nitrooční čočky s pořizovací cenou cca 700 Kč, které jsou uvedeny v Číselníku VZP, nejsou pravdivé a VZP vyjadřuje politování a údiv nad takovými dezinformacemi svých klientů.
17.10.2012 10:00 |

podobné články

Dívka (23) si nevyměnila včas kontaktní čočky, OSLEPLA!

 
Studentka oslepla poté, co půl roku nosila kontaktní čočky, aniž by je pravidelně čistila. Třiadvacetiletá Lian Kao si čočky nevyndala ani tehdy, když si šla zaplavat.
15.07.2014 14:45 |

podobné články

Pacienti moc nadstandardy ve zdravotnictví nechtějí

 
Od ledna si mohou pacienti zaplatit lehčí sádru, lepší oční čočky nebo očkování. Jde o takzvaný nadstandard ve zdravotnictví. Jenže asi jen desetina lidí má o příplatky zájem. Podrobnosti k tomu zjistil Radiožurnál.
24.09.2012 15:05 |

podobné články

Roman Šmucler šokoval: Bude státní bankrot. Vím to

 
ČR spěje k bankrotu do několika let, je na tom politická shoda. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl někdejší moderátor a dnes majitel nemocnic Roman Šmucler. Ten vítá, že ve zdravotnictví se budou platit takzvané nadstandardy a nebudeme tak muset dávat lékařům tajně obálky. Je přesvědčený, že na nadstandardy dosáhne prakticky každý. Do penzijních fondů by nespořil, nebudou v nich žádné peníze.
02.08.2011 16:10 |

podobné články

Nadstandardy ne, lepší by bylo připojištění, radí chirurg

 
Podle ředitele brněnského centra kardiovaskulární chirurgie Petra Němce nejsou nadstandardy zrovna nejlepší řešení ve zdravotnictví. Sám by uvítal spíše možnost se připojistit, odkud by se pak braly peníze na náročnější úkony.
09.08.2012 19:05 |

podobné články

Příští rok se mezi nadstandardy zařadí asi tři novinky

 
Od roku 2013 si budou pacienti nejspíš připlácet za další tři nadstandardy. Mělo by se jednat o přesnější operaci šedého zákalu, náhrad kloubů nebo šetrnější narkózu. Server Aktuálně.cz zjistil, že návrhy už prošly komisí ministerstva zdravotnictví. Musí je schválit ještě šéf resortu Leoš Heger (TOP 09).
30.09.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Ústavní soud vyhověl ČSSD. Nadstandardy a vyšší poplatky nebudou

 
Ústavní soud dnes zrušil nadstandardy ve zdravotnictví, zvýšení poplatků za pobyt v nemocnici ze 60 na nynějších 100 korun za den i pokuty za nevybírání regulačních poplatků. Jde o klíčové části zdravotnické reformy. Soud tak učinil na návrh ČSSD.
02.07.2013 14:25 |

podobné články

VZP dohání, co začátkem roku nestihla. Standardy už blokovat nebude

 
V českém zdravotnictví se jen zvolna rozjíždí od nového roku využívání nadstandardu. V očním lékařství se dokonce začaly šířit informace, že VZP není příliš spokojena s tím, že se nadstandardy vůbec zavedly. Vycházely přitom z toho, že od začátku roku nebyly žádné nadstandardní čočky zařazeny do ZUM a opatřeny kódy.
12.01.2012 16:20 |

podobné články

Chcete nadstandardy? Nemocnice je stále ještě mohou nabízet

 
Dokud nevyjde zákaz nadstandardů ve Sbírce zákonů, mohou je nemocnice dál poskytovat a pacienti si za ně připlatit. Právu to sdělil náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek (TOP 09). Reagoval tak na situaci, že některé nemocnice již přestaly lepší čočky, lehčí sádry či nadstandardní očkování poskytovat.
01.08.2013 04:05 |

podobné články

„Ideologické slovní průjmy zjevně mladou generaci netáhnou.“ Kohlíček drsně dohrává přestřelku se Schwarzenbergem

 
Věčně klimbající kníže. Tak často mluví o „pobytu“ čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga v Poslanecké sněmovně komunistický politik Jaromír Kohlíček. Před čtyřmi lety dokonce Kohlíček bývalého šéfa české diplomacie nazval „lehce dementním šlechticem“. Podivil se při té příležitosti také tomu, že se Schwarzenberg stal idolem mládeže. Teď se pro změnu komunista pustil do Schwarzenberga kvůli tomu, co na blogu serveru Aktuálně.cz napsal o 21. srpnu 1968. „Ideologické slovní průjmy už mladou generaci netáhnou!“ vzkázal pak knížeti.
26.08.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Jaromír Kohlíček (60 článků)

Štěch: Nadstandardy poženeme skutečně k Ústavnímu soudu

 
Zdravotní reformy Senát asi dnes neschválí. Proti novele, která zavádí takzvané nadstandardy, mají výhrady jak sociální demokraté, tak i lidovci. Nejvíc jim vadí právě rozdělení zdravotní péče na hrazenou pojišťovnami a tu, na kterou si pacienti připlatí. V případě, že by koalice nakonec i přes nesouhlas horní komory reformu prosadila, napadnou ji sociální demokraté u Ústavního soudu. Radiožurnálu to potvrdil šéf Senátu z ČSSD Milan Štěch.
21.07.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (700 článků)