Článek

Nádherných květů u hortenzií dosáhnete pomocí těchto věcí

 
Rostliny nepotřebují pouze přísun vody, ale také dostatek živin. Hortenzie nejsou žádnou výjimkou, a proto k dosažení zdravých květů hortenzií je důležitá volba správného hnojiva. Hnojivem ovlivníte také pH půdy a barvu květů.
06.06.2024 09:00 |

podobné články

Podobné články

Zasaďte divokou hortenzii správně – na nevhodném místě se jí dařit nebude

 
Divoce rostoucí hortenzie patří k vytrvale kvetoucím rostlinám a tak není divu, že zdomácněly i v našich zahradách. Řeč je o hortenzii hladké neboli stromkovité, kterou známe pod latinským názvem Hydrangea arborescens. K nejoblíbenějším a nejčastěji se vyskytujícím zahradním odrůdám patří Annabelle, která se pyšní obzvláště velkými, bílými květy, které narozdíl od jiných druhů hortenzií i nádherně voní. Bohatě rostlá hortenzie s četnými květy si však vyžaduje důkladnou péči
26.06.2024 07:15 |

podobné články

Dosáhněte bujných květů muškátů správnou péčí

 
Mezi nejoblíbenější balkónové rostliny patří muškáty. Jsou to velmi nenáročné rostliny, které vám zpříjemní exteriér. Rostlina vydrží extrémnější podmínky. Jednoduchými úkony dosáhnete bujných květů.
07.06.2024 19:30 |

podobné články

Gondíci představí nové odrůdy hortenzií. Bohatě kvetou a vydrží až do mrazů

 
Moderní odrůdy hortenzií kvetou od pozdního jara do prvních mrazů. Snesou dokonce i namrznutí nebo krátké seříznutí. Jsou navíc krásně kompaktní a mají sytě vybarvené listy. Odborník tentokrát Gondíky i diváky seznámí se čtyřmi odrůdami z nového šlechtění, které jsou dostupné i pro běžného pěstitele.
06.06.2015 06:15 |

podobné články

Český rozhlas: Budova rozhlasu se promění v říši hortenzií. Zelené světy poradí s jejich pěstováním

 
Milovníci zahradničení, zveme vás na veřejnou besedu k pořadu Zelené světy. Koná se ve středu 6. prosince od 17 hodin v Českém rozhlase České Budějovice, v ulici U Tří lvů 1. Tentokrát vám představíme tajemný příběh hortenzií.
05.12.2017 21:05 |

podobné články

Růžové květy hortenzií se nám ne vždy líbí: Modrou barvu jim navrátíte jednoduchým trikem se starou ponožkou

 
Možná jste vyzkoušeli trik, jak zbarvit květy hortenzií do růžova, a nyní byste opět chtěli vidět květy modré. Nebo květy změnily barvu samy, bez vašeho přičinění. Poradíme vám, jak můžete květům navrátit přírodní barvu. Napřed si ale povíme, proč květy zrůžověly.
21.07.2024 15:30 |

podobné články

Jak pozná můra, do kterého květu pasuje její sosák?

 
Každý, kdo někdy pozoroval motýly, jak svými dlouhými sosáky vysávají nektar z hloubi květů, se nad touto jejich zvláštní strategií musel pozastavit. Jak mohl podobný zdánlivě překombinovaný způsob obživy vůbec vzniknout? Nejde ani tak o samotné zástupce hmyzu, jejichž srolovaný sosák může dosahovat až několikanásobku délky těla, nebo květy, jejichž kalichy jsou hluboké i desítky centimetrů. Nejpozoruhodnější je koevoluce těchto dvou kreativně soupeřících stran, která vede k tomu, že ústní ústrojí konkrétního druhu motýla přesně zapadá do květů třeba jen jediného druhu rostliny.
14.06.2016 18:25 |

podobné články

Tohle je taxikář, který vytáhl nevidomou Květu z vozu: Myslel jsem, že jí jde pomoct vystoupit, říká svědek, který ho natočil

 
Vyhodil nevidomou z auta, firma ho vyhodila z práce! Celé Česko obletělo video taxikáře, který v Praze surově vytáhl z auta nevidomou Květu Š. (37). Na jeho bezohledný čin už zareagovalo vedení firmy, které s šoférem ukončilo spolupráci. A další video ze Žižkova se objevilo ve středu. Situaci těsně předtím, než vyhodil nyní už bývalý šofér společnosti Bolt Květu a jejího vodícícho psa z auta, zachytil na video i projíždějící Jiří H.
19.02.2020 05:40 |

podobné články

Z hortenzie vyrostl nádherný strom!

 
Ráj hortenzií má na své zahradě Jana Markovcová ze Strakonicka. Desítky obřích keřů vzbuzují obdiv. Nejvíc milovníky květin udivuje hortenzie ve tvaru stromu, který má korunu ze záplavy květů.
13.09.2020 05:15 |

podobné články

Ta nejvhodnější péče o vaše hortenzie, aby se dožily jara

 
Hortenzie v plném květu je doslova pastvou pro oči, která dodá slavnostní vzhled v zahradě a stejně impozantní může být v květináči na terase. Hortenzii můžete mít v několika barvách a na trhu je několik druhů, které mají trochu odlišné nároky na pěstování.
15.10.2021 18:05 |

podobné články

3P pro spokojený život – psychika, potrava, pohyb

 
Dosáhněte rovnováhy a začněte se cítit ve svém těle lépe. Dodržujte pravidlo 3P - psychika, potrava a pohyb. Nezanedbávejte ani jedno „pé“, protože všechna se podepíšou na vaší fyzické i mentální kondici. Spokojenosti zkrátka stěží dosáhnete, když se živíte produkty se spoustou éček, přecházíte chřipky a místo procházky radši koukáte na televizi.
14.09.2012 06:25 |

podobné články

Přišel čas prořezat růže. Jak na to?

 
Na přelomu března a dubna začínají rašit růže. To je okamžik, kdy byste je měli prořezat, aby z nich v sezóně byly skutečně královny vaší zahrady. Správným řezem je zmladíte a dosáhnete velkých květů. Jak při tom postupovat?
22.03.2011 14:30 |

podobné články

Neuvěřitelné výsledky! Hubněte ve hvězdném stylu!

 
Při hubnutí se může člověk cítit jako na horské dráze. Občas jdou kila nahoru, jindy zase dolů. Nenechejte se ovládat kily! Udělejte váhovým výkyvům jednou provždy přítrž a dosáhněte své vysněné postavy. Vše začíná u vás, musíte si věřit a nevzdávat se. Tou správnou motivací pro vás může být právě Pavel Vohnout přezdívaný Kyklop, jeden ze členů kapely Maxim Turbulenc, který díky Obezinu® snížil svou váhu o nádherných 60 kilo.
29.09.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vohnout (61 článků)

VIDEO: Barevná fantazie v botanické zahradě! Prohlédněte si kvetoucí rostliny z ptačí perspektivy

 
S květnem a teplým počasím se Botanická zahrada v Troji zahalila do nádherných barev jara. Kromě cibulovin rozkvetly i sakury či magnólie. Milovníci nejen těchto nádherných rostln, ale i dobrého vína si tak přijdou na své. Botanická zahrada navíc prodloužila otevírací dobu do večerních osmi hodin. Podívejte se, co všechno je v květnu k vidění!
12.05.2021 07:05 |

podobné články

5 věcí, které z žen dělají nejlepší partnerky

 
Snad každá z nás by se chtěla pyšnit titulem nejlepší partnerky. Co je proto ale nutné udělat, abychom si tohle označení zasloužili? Které věci z žen dělají ty nejlepší partnerky? Díky čemu se v očích mužů staví vysoko nad ostatní konkurentky? Na to se společně podíváme v dnešním článku! Jak dostát role nejlepší partnerky Každá žena by pro toho svého chtěla být tou nejlepší. Ono je to vcelku logické – pokud by to nejlepší měl muž doma, nemusel by to hledat jinde. Tím by odpadlo riziko možné nevěry a nám ženám by bylo okamžitě lépe na světě. V čem se tedy skrývá ono tajemství? Nevytahujte staré spory U žen je poměrně známo, že mají tendence při hádkách vytahovat staré spory. Jestliže se tedy chcete stát nejlepší partnerkou, nikdy se neuchylujte k tomu, abyste své polovičce vytýkali staré věci – především pak ty dávno vyřešené. Nevyčítejte mu kamarády Každý muž má kamarády, se kterými si prostě chce zajít na pivo nebo se s nimi podívat na důležitý fotbalový či hokejový zápas. Titulu nejlepší partnerky dosáhnete už jen tím, že mu tyto chvíle nebudete zakazovat nebo vyčítat. Když bude chtít váš drahý trávit čas s kamarády, využijte této příležitosti a sejděte se s kamarádkami. Vzájemná chvilka odloučení ničemu neuškodí. Staňte se mistrem kuchařem Že láska prochází žaludkem je dávno známý fakt. A věřte milé dámy, že muži na dobré jídlo moc dobře slyší. Na vařenou nudli ho tak s největší pravděpodobností neutáhnete, ale na takovou svíčkovou se šesti už byste mohla. A s přehledem! Buďte svolná k experimentům Muži velmi často chtějí experimentovat v sexu. Vymýšlí nové polohy nebo do intimních radovánek v naší nejrůznější pomůcky. Pokud je žena k těmto experimentům svolná, rázem tak v mužských očích získá na ceně. Samozřejmě se ale nemusíte do ničeho nutit, a pakliže vám něco opravdu bude... Čtěte více Příspěvek 5 věcí, které z žen dělají nejlepší partnerky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.06.2017 18:25 |

podobné články

Jaro je tady! Vysočina se těší z tisíců květů bledulí

 
Na Vysočinu dorazilo definitivně jaro! Přestože na některých stinných místech kraje je stále možné ještě najít zapomenutou sněhovou závěj, v přírodní rezervaci Jechovec nedaleko Staré Říše na Jihlavsku už vykvetlo tisíce bělostných květů bledulí jarních.
17.04.2013 23:15 |

podobné články

Harapes urazil Květu Fialovou, která o něm řekla, že je ‚teplej‘: Je to pitomá koza!

 
Baletní mistr Vlastimil Harapes se snaží vždy udržet dekorum, chová se galantně a mluví květnatou spisovnou češtinou. Když ale přijde řeč na herečku Květu Fialovou, která ho v jeho očích ponížila před celým národem, když o něm řekla, že je ‚teplej‘ a prozradila, s kým léta žije , z jeho tváře vymizí dobrácký úsměv a vystřídá ho pohled vraždícího monstra. „Je to koza pitomá!“ rozčertí se. Podívejte se, co předcházelo jeho výlevu a jak se po vyslovení jména Fialové znechutil!
08.10.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Květa Fialová (266 článků) , Vlastimil Harapes (199 článků) , Vlasta Fialová (30 článků)

Křivatce i Olše. 8 květů, které právě můžete vidět v Podyjí

 
Jaro v Podyjí už pomalu barví lesy i vřesoviště pestrou paletou prvních jarních květů. Máme pro vás malého průvodce těmi nejzajímavějšími.
22.03.2015 18:01 |

podobné články

5 největších chyb, kvůli kterým vám květiny na balkoně nepokvetou

 
Už se nemůžete dočkat, až se posadíte na balkoně se šálkem voňavé kávy a budete se kochat záplavou květů? Pak je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, co a do čeho zasadíte. Aby se to skutečně podařilo, musíte se vyhnout pěti největším chybám. Stačí udělat jednu z nich a místo záplavy květů budete mít v nádobách pár skomírajících chudinek.
22.04.2015 07:40 |

podobné články

Vzpomínky kolegů na Květu Fialovou: Byla bezelstnou ženou bez masky!

 
Český showbyznys se ještě nevzpamatoval ze smrti herce Jana Třísky (†80) a dnes už kolegové z branže oplakávají nezapomenutelnou herečku Květu Fialovou (†88). Pro mnohé to byla krásná žena věčně ponořená v duchovním světě. Jak na Tornádo Lou pro Blesk.cz vzpomínají?
26.09.2017 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Květa Fialová (266 článků) , La Jana (4 články) , Lou Lou (64 článků) , Lou Lou (62 článků)