Článek

„Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

 
Už pátý díl cyklu o lecčems a mnohém, který měl premiéru na YouTube kanálu Vladimíra Franty a obsahoval další rozpravu s mediálním analytikem Petrem Žantovským, okomentoval jeden z diváků takto:
02.11.2023 10:50 |

podobné články

Podobné články

Jste nadčlověk, že máte 30 funkcí? ptal se divák při debatě Haška

 
Otázku na tělo dostal v úterý večer v předvolební debatě v České televizi z Jihomoravského kraje tamní hejtman Michal Hašek a jednička na kandidátce ČSSD. „Jste nadčlověk, že zvládáte kromě hejtmana i 29 dalších funkcí?“ zeptal se ho divák. Hašek na to reagoval slovy, že je jak japonská kalkulačka. „Je velmi kvalitní a dovede si spočítat, co je pro jižní Moravu dobré,“ podotkl.
02.10.2012 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2487 článků)

Nadčlověk Benda nikdy nepracoval: Plat poslance mu nestačí, chce o 79 tisíc měsíčně víc!

 
NÁZOR: Jako by mu plat poslance nestačil, vydoluje zasloužilý poslanec Marek Benda (ODS) od státu dalších 79 tisíc Kč měsíčně! A k tomu nárok na služební auto. Poslanec-nadčlověk Benda, který svou zadnicí oprašuje již 19 let parlamentní židli se o sebe zkrátka umí postarat.
27.11.2013 18:27 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (669 článků)

Disident a učitel Daniel Kroupa naznačuje: Vládne tu marxismus

 
V ČR nebyla dokončena reforma politického systému. Říká to místopředseda Občanské demokratické aliance a vysokoškolský pedagog Daniel Kroupa. Ten je zároveň přesvědčen o tom, že pravicové i levicové strany nahradily demokratické principy napodobeninou marxistického pojetí politiky. Daniel Kroupa to prohlásil v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz.
23.07.2013 13:20 |

podobné články

Rodný kraj zrádce Haška a sestra šéfa ČSSD. Reportáž Novy rozčeřila vody, Janek Kroupa si za ní stojí

 
Šéfreportér Na vlastních očí Janek Kroupa vyvrátil, že by dehonestující reportáž o místopředsedovi ČSSD Michalu Haškovi, kterou televize Nova odvysílala ve středu, byla šitá na objednávku. Dramaturgyní "očí" je sestra předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. „To je blbost. Marcela Sobotková o reportáži nevěděla vůbec nic, neviděla ji ani před vysíláním,“ sdělil Kroupa ParlamentnímListům.cz. Na možné zmanipulování reportáže kvůli příbuzenskému vztahu Sobotkových totiž na Facebooku upozorňovali někteří příznivci Michala Haška.
07.11.2013 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2487 článků) , Janek Kroupa (220 článků)

Hloupost se vylučuje těžko, zejména když se k ní přiznává ministr, zúčtoval s Ťokem novinář Kroupa

 
Ministra dopravy Dana Ťoka obchází korupční kauza české odnože Skansky z doby, kdy ji vedl. Informoval o ní novinář Českého rozhlasu Janek Kroupa, kterému šéf rezortu dopravy hrozí dokonce žalobou. Kroupa si ale stojí za svým, podezření kolem ministra je podle jeho názoru velmi silné. Stát se totéž ve Švédsku, tak se prý dnes dějí jiné věci.
23.03.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (220 článků)

Daniel Kroupa: Británie má štěstí, že je EU tak demokratická. Kdyby vystupovala z Ruska, rozbombarduje Putin Londýn na padrť jako Groznyj

 
Filozof, bývalý politik a disident Daniel Kroupa se na svém facebookovém profilu rozepsal o Brexitu. „Brexit je důkazem, že v Evropské unii máme skutečnou demokratickou svobodu – můžeme se rozhodnout, a dokonce i špatně: odejít,“ uvedl mimo jiné Kroupa.
25.06.2016 10:05 |

podobné články

Já bych Kajínkovi klíče od bytu nedal, říká novinář Janek Kroupa

 
Novinář Janek Kroupa spolu s Josefem Klímou monitoruje případ Jiřího Kajínka, kterému možná zbývá už jen pár hodin za mřížemi. Kroupa v rozhovoru pro server Info.cz prohlásil, že by klíče od svého bytu Kajínkovi rozhodně nedal, ale on by je vlastně ani nepotřeboval. Zřejmě by se dokázal do jeho bytu vloupat.
20.05.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (240 článků) , Jiří Kajínek (866 článků) , Janek Kroupa (220 článků)

Reportér Rozhlasu Janek Kroupa má brát až 120 tisíc měsíčně. Desítky týdnů jsme žádali o přesný počet článků, které za ty peníze napsal. Tady je ohromující výsledek

 
Již více jak před půl rokem jsme se snažili zjistit, kolik materiálů sepsal a vydal novinář Českého rozhlasu Janek Kroupa. Ovšem marně, nikdo nám neodpověděl. Proto naše redakce celou záležitost posunula až k Radě Českého rozhlasu, která rozhodla, že nám má vedení redakce Rozhlasu uvést přesný počet materiálů, které Kroupa vydal. Na odpověď jsme také museli čekat velmi dlouho, ale nakonec jsme se po více jak třech měsících dočkali.
27.09.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (220 článků)

Kroupa junior dramaticky odstupuje z Muzea paměti 20. století. Nikdo moc nechápe proč

 
Novinář Mikuláš Kroupa se rozhodl rezignovat na svou funkci člena správní rady Muzea paměti 20. století. Vedoucí projektu Paměť národa, mezinárodní sbírky vzpomínek pamětníků důležitých historických událostí 20. století, se ke své rezignaci rozhodl poté, co muzeum odmítlo přijmout sbírku vzpomínek pamětníků Post Bellum – Paměť národa. Kroupa radu obvinil, že v ní chybí politická nestrannost a věcné a odborné posuzování. Pak ovšem přišel s vysvětlením i jiný člen správní rady – historik Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek. Podle něj se spor týkal až příliš velké sumy, kterou Paměť národa požadovala za licence svých nahrávek. Během několika let by šlo o desítky milionů.
10.02.2020 21:46 |

podobné články

Chartista Kroupa: Cílem teroristů je obrátit nás proti muslimům, kteří s námi chtějí žít v míru

 
Pedagog Daniel Kroupa si myslí, že nejdůležitější po posledních teroristických útocích je, aby nás teroristé nezastrašili ani neovlivnili. „Teroristé sdělují, že jedině oni jsou pravými reprezentanty islámu a že muslimové jsou našimi nepřáteli. Je to jedovatá lež,“ myslí si Kroupa. Než zakazovat islám v Evropě, bylo by prý lepší likvidovat islamistické prostředí. K tomu prý však musí dopomoct muslimská komunita.
05.11.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (617 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků)

Janek Kroupa a Hamáček. Další výbuch Vrbětic: Pozadí, o němž se mlčí

 
Českou politikou opět hýbe článek investigativce Janka Kroupy, opozice požaduje rezignaci Jana Hamáčka. Ovšem to, co Kroupa zjistí a co pak řekne soud či policie, se hned v několika případech liší. Investigativce obviňuje například advokátka Klára Samková, že o ní vytvořil v roce 2014 účelovou a lživou reportáž, vytvořenou navíc na vědomě ilegálně získaných informacích. Soud také nedávno shodil ze stolu obvinění z korupce, ve kterém Kroupa figuroval a jsou zde i starší případy. Nyní se ke Kroupovým obviněním vyjádřil bývalý premiér Topolánek, jenž doufá, že se jedná o další z Kroupových blamáží. „Když vedle sebe postavím Kroupu a Hamáčka, tak více nevěřím tomu prvnímu,“ míní.
04.05.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Janek Kroupa (220 článků)

Co u toho hulej nebo pijou? Hejma ví, jak to Kroupa provedl s Hamáčkem

 
Ve svém dalším vysílání se komentátor Ondřej Hejma vyjádřil k investigativci Janku Kroupovi a kauze, kterou svými články vyvolal. Podle něj by měl kápnout božskou. „Představte si, že ten Janek Kroupa se probudí a bůhví, co u toho kluci hulej nebo pijou, to já nevím, ale neprobudí se jako scenárista Jana Hřebejka, ale jako investigativní novinář,“ nastínil svou teorii. A dodal, odkud Kroupa informace dostává a s jakými instrukcemi.
11.05.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (537 článků) , Ondřej Hejma (218 článků) , Janek Kroupa (220 článků)

Exsenátor Kroupa: Neplýtvat, uskrovnit se, šetřit. Budete se muset naučit

 
Filozof, vysokoškolský pedagog a někdejší senátor Daniel Kroupa všem Čechům, Moravanům a Slezanům připomněl, že jsou ve válce. Ve válce, kterou na Ukrajině rozpoutalo Rusko. Na české ženy a děti sice nedopadají ruské rakety, v čemž máme mnohem víc štěstí než děti ukrajinské, ale dopadá na ně drahota. Jak jí čelit? Kroupa nabídl možnou cestu.
18.04.2022 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (617 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (313 článků)

Kroupovi se zvedl žaludek z prezidenta. Volá na pomoc senátory

 
MONITORING SÍTÍ Mikuláš Kroupa z neziskovky Paměť národa je zděšen tím, že prezident Petr Pavel navrhl na ústavního soudce Roberta Fremra, který se před revolucí podílel na vykonstruované kauze podle not StB Olšanské hřbitovy. Kroupa nechápe, že Pavel mohl takového člověka vůbec navrhnout a také, že to vlastně vůbec nikdo nerozporuje, včetně hlavních českých médií. „Úplně se mi z toho zvedá žaludek,“ tvrdí Kroupa.
01.08.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků)

Furt ve střehu! Převratná zpráva stran uprchlické krize: Zavíráme, zavíráme...

 
"Končí epizoda, nikoliv celý příběh. Pro nás platí heslo Franty Kocourka - furt ve střehu!" okomentoval uzavření balkánské cesty s pomocí slov brněnského siláka Franty Kocourka jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Na svém facebookovém profilu sdílel článek serveru Echo24.cz, který se věnuje uzavření slovinských hranic.
09.03.2016 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2487 článků)

Muzikanti v Praze zahrají pro Keňu. Premiéru budou mít Frantmeni Franty Černého

 
Charitativní koncert pro Keňu, v jehož rámci se premiérově představí projekt Frantmeni Franty Černého ze skupiny Čechomor, se odehraje ve čtvrtek 20. února v pražském klubu Futurum. Účast dále potvrdili Michal Kindl, Cirkus Ponorka, Voxel, Trojky, Záviš, Márdi(Vypsaná fixa), František Táborský a Michal Malátný (Chinaski), Ondřej Hejma a další.
19.02.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Malátný (123 článků) , František Táborský (69 článků) , Ondřej Hejma (218 článků) , Michal Kindl (8 článků) , František Černý (29 článků) , František Černý (29 článků)

Představitel Franty ze seriálu Most! se vrátil k lopatě. Prý mu kopání příkopů chybělo

 
Poté, co se Zdeněk Godla  (45) objevil v seriálu Most! v roli romského popeláře Franty, začal dostávat jednu hereckou příležitost za druhou. Filmaři totiž oceňují jeho přirozený talent. Právě díky své poslední roli v seriálu Terapie sdílením, který pojednává o vzájemné lidské komunikaci, se vrátil ke své původní profesi kopáče.
06.11.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Godla (114 článků)

Je chyba ve výchově nebo v učitelkách v mateřské škole? Skyler z Ulice má jasno

 
Diváci, kteří tušili, že návrat Skyler do Česka nevěstí pro vztah Báry a Franty nic dobrého, měli úplnou pravdu. V Česku je Skyler sice jen chvíli, ale od samého začátku jsou výměny názorů u Franty a Báry na denním pořádku. Bára totiž tvrdí, že je Chris nevychovaný a potřebuje pevnější ruku... Jenže vykládejte to matce, která ví všechno nejlépe!
10.10.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Chris Chris (53 článků)

„Jsme lovnou zvěří novinářů a médií?“ Vladimír Franta a Petr Žantovský před kamerou

 
Tak by se dala zhustit hlavní tematická linie dalšího dílu rozmluv žurnalisty Vladimíra Franty a mediálního experta Petra Žantovského. Východiskem je konstatování: velká část lidí se řídí bezmyšlenkovitě mediálními sděleními a nepřemýšlí o tom, zda nejsou náhodou dezinformováni a manipulováni. Čím to je?
13.10.2023 19:35 |

podobné články