Článek

Nadace ČEZ: Pozor! O grant Oranžový přechod lze žádat i letos, a to od 1. února

 
Čím lépe je chodec vidět, tím menší riziko nehody. Správné a dostatečné osvětlení přechodů pro chodce pomáhá výrazně zvyšovat bezpečnost zejména pro děti a seniory. Obce a města mohou od Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Oranžový přechod získat až 120 000 korun. Žádost o finanční příspěvek přijímá nadace od 1. února až do 27. dubna. Napříč Českou republikou již funguje 215 Oranžových přechodů za bezmála 32 200 000 korun, další jsou v realizaci.
15.01.2023 10:25 |

podobné články

Podobné články

Grant Nadace ČEZ Oranžový přechod startuje 1. února

 
Čím lépe je chodec vidět, tím je menší riziko nehody. Správné a dostatečné osvětlení přechodů pro chodce pomáhá výrazně zvyšovat bezpečnost zejména pro děti a seniory. Obce a města mohou od Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Oranžový přechod získat až 120 000 korun. Žádosti o finanční příspěvek v grantech Oranžový přechod přijímá Nadace ČEZ od 1. února do 27. dubna 2023.
17.01.2023 10:10 |

podobné články

Nadace ČEZ: O grant Oranžový přechod lze žádat i letos, a to do konce dubna

 
Nejvíce srážek vozidel s chodci se podle statistik odehraje za šera či v noci, při snížené viditelnosti. Dobře osvětlené přechody tak přirozeně snižují riziko nehody. Podle expertů je to až o 65 procent. Už od roku 2013 proto Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím lépe zabezpečit frekventované přechody pro chodce právě prostřednictvím kvalitního osvětlení. Získat mohou až 120 tisíc korun. Žádosti o letošní grant na nový Oranžový přechod ve městech či obcích přijímá nadace až do konce dubna.
10.04.2021 16:45 |

podobné články

Nadace ČEZ: O grant Oranžový přechod lze žádat i letos

 
Nejvíce srážek vozidel s chodci se podle statistik odehraje za šera či v noci, tedy při snížené viditelnosti. Dobře osvětlené přechody tak přirozeně snižují riziko nehody. Podle expertů je to až o 65 procent. Už od roku 2013 proto Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím lépe zabezpečit frekventované přechody pro chodce právě prostřednictvím kvalitního osvětlení. Získat mohou až 120 tisíc korun. Žádosti o letošní grant na nový Oranžový přechod, a to v intravilánu i extravilánu měst či obcích přijímá nadace do 29. dubna.
17.02.2022 18:50 |

podobné články

Nadace ČEZ: Do 29. dubna můžete žádat o grant na Oranžový přechod

 
Podle dopravních statistik se 40 % nehod s chodci odehraje na přechodu pro chodce. Správné a dostatečné osvětlení je přitom jedním z klíčových faktorů, jak nehodám zabránit. Nadace ČEZ proto letos opět spouští grant Oranžový přechod, který pomáhá zvyšovat bezpečnost přechodů pro chodce jejich osvětlením. Během uplynulých devíti ročníků se takto podařilo zabezpečit 199 přechodů po celé České republice.
03.03.2022 17:30 |

podobné články

Tipy jak zvládnout přechod

 
Přechod představuje nedílnou součást života každé ženy, kterému se jednoduše nelze vyhnout. Jednoho dne tohle nepříjemné období, které je zatěžkávající zkouškou nejen pro ženinu fyzickou, ale i psychickou stránku, přijde ať chcete nebo ne. Mezi typické příznaky přechodného období patří především návaly, nekontrolovatelné bušení srdce, zvýšená únava nebo brnění končetin. Jak zvládnout přechod s noblesou a nestrávit doma dlouhé týdny pláčem, kelímkem zmrzliny, krabicí kapesníčků a vzpomínkami na uplynulá léta? Nad tím jsme se před sepsáním tohoto článku zkusili upřímně zamyslet. Nejedna žena si určitě s touto otázkou pohrávala. Nebudeme lhát, přechod není jednoduché období a hodně si s vámi pohraje. I tak jej ale můžete zvládnout jako dáma. Jak na to? Dozvíte se níže! Tipy jak zvládnout přechod a nezbláznit se! Máte pocit, že se přechodné období nezastavitelně blíží? Pak se na něho připravte a buďte o krok napřed! Pokud už tohle období udeřilo do vašeho života a zapsalo se do něho nesmazatelným fixem, pak i pro vás budou následující řádky užitečnou radou, jak zvládnout přechod a zůstat sama sebou. Nezoufejte a postavte se zubu času hrdě čelem! Jak se přechod projevuje? Na začátku si ještě připomeňme, jak se neoblíbené období v životě ženy vlastně projevuje a podle čeho jej zaručeně poznáte. Berte samozřejmě v potaz, že u každé z nás se přechod může projevit jinak. Příznaky přechodu: návaly horka bušení srdce nespavost deprese nervozita svíravá bolest na hrudi únava brnění končetin plačtivost Jak se poprat s přechodem? Nyní se již dostáváme k jádru věci – tedy k tomu, jak zvládnout přechod, kterému se nevyhnete a jednoduše se s ním musíte poprat. Ačkoli je to náročné období, které se zakousne jak do vaší fyzické, tak i psychické schránky, s našimi tipy bude jeho překlenutí určitě mnohem jednodušší. Tip první: Zapomeňte na depresivní stavy! Většina žen má v období přechodu... Čtěte více Příspěvek Tipy jak zvládnout přechod pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.10.2016 06:45 |

podobné články

Nadace ČEZ: Světlo pro větší bezpečí, stromy pro čistší vzduch

 
Čím lépe je chodec vidět, tím menší riziko nehody. Správné a dostatečné osvětlení přechodů pro chodce pomáhá výrazně zvyšovat bezpečnost zejména pro děti a seniory. Obce a města mohou od Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Oranžový přechod získat až 120 000 korun. Dalších až 150 000 korun pak mohou žadatelé využít na výsadbu stromů – alejí, větrolamů nebo třeba obecních sadů. Žádosti o finanční příspěvek v grantech Oranžový přechod a Stromy přijímá Nadace ČEZ od 1. února.
10.01.2023 17:35 |

podobné články

Nadace ČEZ: Letos první středočeský Oranžový přechod mají v Chlumíně na Mělnicku

 
Letos první, a tudíž svým způsobem ve Středočeském kraji novoroční, Oranžový přechod slouží svému účelu v obci Chlumín na Mělnicku. S žádostí o tento grant Nadace ČEZ přitom obec uspěla již podruhé.
13.02.2020 07:35 |

podobné články

Pozor! Nadace ČEZ opět otevírá grant Oranžový přechod, a to již podesáté…

 
Čím lépe je chodec vidět, tím menší riziko nehody. Správné a dostatečné osvětlení přechodů pro chodce pomáhá výrazně zvyšovat bezpečnost zejména pro děti a seniory. Obce a města mohou od Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Oranžový přechod získat až 120 000 korun.
11.01.2023 14:35 |

podobné články

Nadace ČEZ: Přes hlavní tah na Plzeň nyní v Rakovníku bezpečněji, chodcům v tom napomáhá nový Oranžový přechod

 
Zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy v Plzeňské ulici si dala před časem za cíl rakovnická radnice. Na zafinancování realizace nasvícení přechodu pro chodce využila možnosti zažádat si u Nadace ČEZ o grant Oranžový přechod ve výši 120 000 korun.
14.11.2022 22:15 |

podobné články

Nadace ČEZ: V Havířově otevřeli už čtvrtý Oranžový přechod, cílem je snížit počet nehod

 
Na území Havířova došlo v roce 2019 k 25 dopravním nehodám, při kterých byl sražen chodec, z toho 9krát srazili řidiči chodce přímo na přechodech. Ke zlepšení této statistiky do budoucna by měl přispět také nově nasvícený Oranžový přechod, který město vybudovalo díky 120tisícovému příspěvku Nadace ČEZ. V pátek 28. února ho obyvatelům oficiálně předali do užívání havířovský primátor, krajský koordinátor BESIP i zástupci Skupiny ČEZ.
03.03.2020 14:26 |

podobné články

Nadace ČEZ: V Bohumíně mají třetí moderně nasvícený Oranžový přechod

 
V Bohumíně mají v pořadí už třetí přechod pro chodce, který město vybudovalo díky podpoře Nadace ČEZ. Po přechodech v ulicích Osvoboditelů a Studentská, které lidem slouží už od roku 2017, letos město nově nasvítilo přechod v Bezručově ulici v Záblatí. Částkou 120 tisíc korun městu na osvětlení přispěla Nadace ČEZ.
29.03.2022 19:00 |

podobné články

Snadný přechod online. ČEZ Prodej nově umí u DPI i plyn a území celé ČR

 
Dosud fungovalo online sjednání smlouvy pro DPI pouze pro odběratele, o které se v rámci režimu DPI staral ČEZ, tedy v rámci distribučního území ČEZ Distribuce. Na adrese http://cez.cz/dpiprevod je možné sjednat přechod k ČEZ online, i pokud jsou odběratelé u jiného dodavatele poslední instance. Přechod k ČEZ z režimu DPI je možné realizovat jak u dodávek elektřiny, tak plynu. Zákazníci v režimu DPI u jiných dodavatelů, kteří chtějí přejít k ČEZ, mohou smlouvu na elektřinu či plyn uzavřít kompletně online během několika minut, bez nutnosti někam chodit nebo volat. Celý přechod z režimu DPI na standardní smlouvy trvá v průměru tři týdny.
14.11.2021 09:55 |

podobné články

Nadace ČEZ: Dětem v Teplicích usnadní cestu do školy Oranžový přechod

 
Dva stožáry se svítidly zpřehlední přechod pro chodce na frekventované Maršovské ulici. Grantový program Oranžový přechod Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím zvyšovat bezpečnost jejich obyvatel, zejména dětí a mládeže, v silničním provozu.
05.12.2018 08:10 |

podobné články

Nadace ČEZ: Ve Vřesině na Hlučínsku pomůže Oranžový přechod i malým fotbalistům

 
Přechod pro chodce v nepřehledném místě v centru Vřesiny na Hlučínsku je od března výrazně bezpečnější. Díky 120 tisíci korunám od Nadace ČEZ z něj obec vybudovala takzvaný Oranžový, tedy bezpečně nasvícený přechod.
10.03.2020 22:11 |

podobné články

Nadace ČEZ: Nejdek má již dva bezpečné Oranžové přechody v centru města

 
Druhý Oranžový přechod mají v krušnohorském Nejdku na Karlovarsku. Stejně jako ten první se nachází na hlavní třídě - poněkud více protáhlém náměstí Karla IV., konkrétně před kinem. Přechod je rovněž hojně využíván těmi, co mají namířeno na městský úřad, do infocentra či za nákupy na druhé straně hojně frekventované komunikace. Ta je totiž využívána nejen místními motoristy, ale rovněž chataři a chalupáři či obyvateli ve výše položených osadách a obcích Krušných hor. Podstatnou část finančních prostředků, a to 110 120 korun, získalo město Nejdek od Nadace ČEZ, která každoročně vyhlašuje grantové řízení právě s názvem Oranžový přechod.
24.07.2020 16:50 |

podobné články

Nadace ČEZ: Děti otevřely první Oranžový přechod v Šumperku

 
Občané Šumperku začali využívat první Oranžový přechod, který město nasvítilo díky 120tisícovému grantu Nadace ČEZ. Přechod na Slovanské ulici umožní bezpečné přecházení mezi Mateřskou školou Pohádka, základní školou známou pod názvem Jednička a centrem města, kam děti docházejí do Střediska volného času Doris.
07.08.2020 17:05 |

podobné články

Nadace ČEZ: Letohrad má bezpečný přechod

 
Nasvícený přechod pro chodce mají v Letohradě. Přechod u Průmyslové střední školy v Letohradě je díky osvětlení, na které přispěla Nadace ČEZ částkou 120 tisíc korun, mnohem bezpečnější. Přechod pro chodce se podařilo nasvítit z grantu Nadace ČEZ Oranžové přechody.
12.12.2019 17:15 |

podobné články

Nadace ČEZ: V královském městě mají již druhý Oranžový přechod

 
V rámci severních Čech devatenáctý Oranžový přechod Nadace ČEZ a druhý ve městě mají oficiálně od středy 25. července v Kadani.
26.07.2018 08:50 |

podobné články

Nadace ČEZ: Nový Oranžový přechod v Oticích zklidní dopravu na obchvatu Opavy

 
V úterý otevřený Oranžový přechod v Oticích výrazně zklidní dopravu na silnici II. třídy, která prochází centrem obce a je součástí obchvatu Opavy. Frekventovaný úsek komunikace, kde dříve došlo i k několika dopravním nehodám, je teď v místě nového přechodu kvalitně nasvícený a mnohem bezpečnější. Na celkové náklady převyšující 200 tisíc korun přispěla obci Nadace ČEZ 120 000 Kč.
29.07.2022 07:35 |

podobné články