Článek

Nad švýcarskými Alpami uspořádala příroda úchvatnou přehlídku atmosférických jevů

 
Jako kdyby příroda chtěla ukázat, co všechno dovede. 26. června bylo na obloze nad švýcarskými Alpami, konkrétně nad horským masivem Diablerets, který je součástí Bernských Alp, k vidění hned několik atmosférických jevů najednou.
30.06.2020 20:30 |

podobné články

Podobné články

PODÍVEJTE SE na nejdelší tunel na světě. Měří 57 km!

 
Pod švýcarskými Alpami vzniká nejdelší tunel na světě - Gotthardský železniční tunel. Od roku 2017 by jím mělo denně projet zhruba 300 vlaků, informuje server FocusOnline.
15.10.2010 13:30 |

podobné články

Budovali nacisté obří pevnosti pod Alpami?

 
V bunkrech pod Alpami prý měli nacisté ukrýt 60 tisíc elitních zabijáků. Domnívaly se to za války západní tajné služby.
07.11.2010 09:05 |

podobné články

Nejdelším tunelem na světě projely první vlaky. Vede pod Alpami

 
Ve Švýcarsku se otevřel nejdelší a nejhlubší železniční tunel na světě. Stavba pod Alpami měří 57 kilometrů a má zkrátit cestu mezi severem a jihem Evropy.
01.06.2016 15:25 |

podobné články

Fotograf vystopoval neznámý pár, jemuž při žádosti o ruku pořídil úchvatnou fotku

 
Matthew Dippel se v Yosemitském národním parku v Kalifornii zrovna chystal vyfotit svého kamaráda, když v dáli na jedné z tamních vyhlídek zahlédl muže v pokleku žádajícího svou přítelkyni o ruku. Na nic nečekal a zamilovaný pár vyfotil. Aby však mohl úchvatnou fotku dvojici věnovat, musel ji nejprve najít. A to se mu před několika dny díky sociálním sítím povedlo, píše server CNN.
30.10.2018 14:20 |

podobné články

Týnuš Třešničková na dovolené v Řecku: Ukázala jizvy i úchvatnou postavu

 
Youtuberka a influencerka Týnuš Třešničková se vrátila z dovolené v Řecku a bylo vidět, že si ji náramně užívala. Procházky po ulicích, dokonalý výhled a promenáda v plavkách - přesně tak vypadal poslední týden její Instagram. Nebála se ukázat jizvy ani úchvatnou postavu. Teď už je zpátky doma.
02.09.2020 09:25 |

podobné články

Paroubek: Co mají Krnáčová s Dienstbierem společného

 
Dienstbier, hvězda sil pravdy a lásky, se v dnešním Právu v rozhovoru pohoršuje nad tím, že on přeci nebude „kšeftařit s kandidátkami“, to mu přece nevyhovuje. Od samého vzniku politických stran, jsou některé jevy, které lze vysledovat jako jevy společné pro politické stranictví. Jeden z těch jevů je, že dochází k jevu, který J. Dienstbier nazývá „kšeftaření s kandidátkami“.
11.03.2015 19:11 |

podobné články

Slovinsko: Alpská divočina i perfektní koupání

 
V překrásné zemi pod Alpami se divoká příroda snoubí s křišťálově čistými jezery, termálními prameny a zajímavou historií. Našli jsme 6 důvodů, proč si naplánovat dovolenou právě tady.
17.08.2015 10:30 |

podobné články

Ufolog: Vysvětlení "nevysvětlitelných" jevů je naším úspěchem

 
Nevysvětlitelné létající objekty, tajemné kruhy v obilí a různé další anomální jevy jsou témata, která nedají spát českým "ufologům" či "záhadologům". Po vzoru svých amerických kolegů se snaží najít vysvětlení zdánlivě nevysvětlitelných jevů, častokrát svému koníčku věnují veškerý volný čas.
13.12.2011 08:30 |

podobné články

Bednář (ODS): Jéžíšku na křížku, copak jsme opravdu tak slepí?

 
Nechci se připojit k frontě lidí, chtivých kopnout si do zhroucených Véček. Jde mi o popsání jevu, který Véčkaři zviditelnili na nejvyšší možnou míru. Jevu, který rozhodně s Véčkaři z naší politické scény nezmizí.
07.04.2012 16:10 |

podobné články

Zavřou Karlův most? Louis Vuitton si ho chce pronajmout na módní přehlídku

 
Módní značka Louis Vuitton se po letech opět pokouší o pronájem Karlova mostu. Ráda by na něm uspořádala módní přehlídku. V roce 2006 z plánu sešlo kvůli odporu veřejnosti. Nyní ale šéf značky Bernard Arnault získal významného spojence – šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Podle něj by měl most výbornou reklamu.
11.02.2016 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Bernard Arnault (3 články) , Louis Vuitton (100 článků) , Andrej Babiš (20053 článků)

Kim vyhnal do ulic 10 tisíc vojáků: Demonstrace síly před olympiádou u sousedů

 
Severní Korea dnes uspořádala v Pchjongjangu vojenskou přehlídku k 70. výročí vytvoření své stálé armády. Podle agentury AP přehlídku několik týdnů nacvičovalo přes 10 tisíc vojáků stejně jako množství civilistů s plastovými kyticemi trénovalo na pchojngjangských náměstích vyvolávání hesel. Šlo o demonstraci síly před olympiádou v jihokorejském Pchjongčchangu, reagují komentátoři.
08.02.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1654 článků)

Módní přelud Osmany Laffita: Vlasy po zadek a žabky na špalcích

 
To se jen tak nevidí! Módní návrhář Osmany Laffita (53) se vydal na přehlídku své kolegyně Natali Ruden (48) opravdu stylově. Návrhářka uspořádala přehlídku v asijském stylu, a tak si Osmany nazul žabky i v ponožkách a své transplantované vlasy si nechal prodloužit až po pas.
26.09.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Osmany Laffita (187 článků)

KOLIK STOJÍ PŘÍRODA? Britové to zkusili spočítat!

 
Británie se snažila vyčíslit, jakou cenu má pro její obyvatele příroda. Vůbec první vládní studie tohoto druhu nazvaná Posouzení národního ekosystému (NEA) se snažila v penězích vyčíslit služby, které příroda Britům poskytuje.
04.06.2011 08:45 |

podobné články

Co dokáže vykouzlit příroda na obloze? Neuvěřitelná oblaka

 
Člověk se odlišuje od zvířat tím, že dostal do vínku rozum. Ponecháme stranou, zda tato obecná poučka opravdu platí či ne a položíme si otázku obdobnou. Čím se liší příroda od lidského společenství? Odpověď se při následujících snímcích nabízí sama. Žádní lidé by nedokázali vytvořit takovou nádheru, jako dokáže příroda na obloze. 
19.10.2013 16:00 |

podobné články

Příroda chrání před povodněmi i suchem, obohacuje i inspiruje. Vyfoťte to a své úlovky posílejte do fotosoutěže

 
Zachyťte na fotografii, čím vás příroda obohacuje, a přihlaste se do soutěže NATURE@work, kterou každoročně pořádá Evropská agentura pro životní prostředí (EEA). Tématem letošního ročníku soutěže je vliv přírody a přihlásit se může každý občan EU starší 18 let. Vítězové jednotlivých kategorií NATUREprovides, NATUREprotects a NATUREinspires) mohou získat finanční odměnu ve výši 1000 eur. Cílem soutěže je upozornit na roli, jakou v našem životě hraje příroda. Ta nám poskytuje např. čistý vzduch a pitnou vodu, oblečení, potraviny a materiály pro stavbu obydlí. Mezi další velmi významné přínosy patří například role přírody při zmírňování dopadů změny klimatu.
26.03.2017 19:45 |

podobné články

Příroda kvůli masovému vymírání druhů potřebuje pět milionů let k návratu do normálu

 
Dánští vědci pomocí složitých výpočtů a počítačových modelů zjistili, že současná příroda bude potřebovat pět až sedm milionů let evoluce, aby se vrátila do stavu před šestým masovým vymíráním druhů, které vyvolal člověk. Lidé svou činností a destrukcí ekosystému přispěli k tak rychlému úbytku druhů rostlin a živočichů, že se s tím příroda nedokáže vyrovnat.
19.10.2018 10:30 |

podobné články

Fronta překazila meteorologům předpověď, místo slunce půl dne propršelo

 
Ještě v neděli varovali meteorologové před tropickými vedry, která měla republiku v těchto dnech sužovat, místo toho se ale na většině míst v úterý ráno zatáhlo, přišel déšť a teploty v Čechách tropy nepřipomínaly. Podle ČHMÚ je však složité předpovědět počasí v oblasti atmosférických front, které nad ČR přechází. Proto nastaly při předpovídání komplikace.
19.06.2012 20:05 |

podobné články

Teplý týden přinese hodně deště a oblačnosti

 
V Česku bude v následujících dnech panovat počasí charakterizované četnými přechody jednotlivých atmosférických front. Teploty budou přes den stoupat nad nulu, dál ale bude hrozit nebezpečí ledovky či náledí. Slunce vysvitne jen v úterý a ve středu, řekla Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu.
03.12.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (981 článků)

Láva, popel, blesky. Fotograf zachytil peklo na Zemi

 
Sopečné erupce, při kterých láva vystřeluje desítky metrů vysoko, jsou často úchvatnou podívanou. Ale není to to nejlepší, čeho je příroda schopna, jak dokázal německý fotograf Martin Rietze. Kromě lávy a popela totiž zachytil při jedné z erupcí japonské sopky Sakuradžima i blesky. Výsledná světelná show pak připomíná výjev z apokalyptického filmu.
23.03.2013 21:25 |

podobné články