Článek

Nad Polskem se opět stahují mraky. Brusel volá po potrestání za soudní reformu

 
Evropská komise opět zatroubila do útoku proti Polsku. Tak by se dalo s nadsázkou označit počínání Bruselu v posledních dnech. Představitelé EU vyzvali vlády členských států, aby tlačily na Polsko v otázce jeho kontroverzní soudní reformy.
08.06.2018 08:35 |

podobné články

Podobné články

POČASÍ: Čeká nás stále stejný nečas. Nízké mraky, mrholení a mlhy

 
Sluníčka si dnes užijí jen lidé na horách. A to ještě jen tam, kde se ojediněle roztrhají mraky. Všechny ostatní čeká pošmourno, nízké mraky a mlhy.
21.11.2012 06:15 |

podobné články

Zahradil (ODS): Plýtvání může pokračovat, naznačuje Evropský soud

 
Nad možnými úsporami, které před rokem na podnět Evropských konzervativců a reformistů (EKR) schválil Evropský parlament, se stahují mraky. Evropský soudní dvůr v předběžné expertize naznačuje, že jakékoli omezení stěhovacího cirkusu mezi Bruselem a Štrasburkem bude považovat za nelegální.
06.09.2012 15:25 |

podobné články

"Létající cirkus" pokračuje. Europoslanci dál budou jezdit do Štrasburku

 
Podle tajemníka europarlamentní frakce Evropských konzervativců a reformistů Jana Křeliny se stahují mraky nad možnými úsporami, které před rokem na podnět právě reformistické frakce schválil Evropský parlament. Evropský soudní dvůr v předběžné expertize naznačil, že jakékoliv omezení neustálého stěhování europoslanců mezi Bruselem a Štrasburkem bude považovat za nelegální.
06.09.2012 17:45 |

podobné články

Brusel chce potrestat Polsko zastavením dotací. Plán má velkou podporu hlavně v Berlíně

 
Server magazínu Der Spiegel informuje o tom, že Evropské komisi dochází trpělivost s Polskem. Členové Evropské komise soustavně kritizují polskou reformu v oblasti justice, ale polská vláda na ní nehodlá nic měnit. EK proto uvažuje nad tím, že by Polsku zarazila přítok evropských dotací. Připravila plán, který prý má podporu i u německé koaliční vlády.
03.04.2018 17:45 |

podobné články

Nad Polskem stále visí velká hrozba. Brusel se ještě nepřestal zlobit

 
Polská vládní strana Právo a spravedlnost si podle aktuálního průzkumu veřejného mínění udržuje náskok nad opozicí, ale stále čelí tlaku Evropské unie stran své soudní reformy.
16.05.2018 22:00 |

podobné články

Mraky, sníh a zima: Teploty se v Praze vyšplhají v příštím týdnu jen těsně nad nulu

 
Mraky, slunce i déšť se sněhem. To nám dle meteoroložky Dagmar Honsové přinese počasí nadcházejícího týdne. Teplotní maxima by měla dosahovat čtyř stupňů Celsia. Postupně by se ale mělo opět oteplovat v dalších týdnech. Mezitím můžete vyrazit například na běžky na Vypich.
11.02.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (768 článků)

Roithová: Polojasno

 
Alespoň takový mám pocit při pohledu na politické výsluní, nad nímž se opět stahují mraky podezření z korupce a zneužívání pravomocí veřejného činitele.
17.06.2013 21:45 |

podobné články

Feuereislová a podvody v pardubickém autobazaru: U soudu se děly věci! Půjde Evča do lochu? Víme, čím ji chtějí usvědčit!

 
Krajský soud v Hradci Králové včera opět projednával složitý případ "vytunelovaného autobazaru v Pardubicích":http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/201759-splnila-si-sen-ted-nema-ani-auto-ani-penize/, ve kterém zásadním způsobem figuruje "podivná finalistka":http://www.extra.cz/divna-zoufalka-eva-ze-superstar-chtela-byt-slavna-ted-ji-hrozi-vezeni VyVolených "Eva Feuereislová":http://www.extra.cz/tema/eva-feuereislova (24), které původní majitel a hlavní obžalovaný z podvodů za desítky milionů David Kracík krachující firmu v červenci 2012 prodal a ona dnes tvrdí, že byla jen bílým koněm, zatímco řada svědectví poukazuje na to, že Eva v autobazaru coby jednatelka úřadovala a dopouštěla se nezákonného jednání už tím, že firmu v souladu se zákonem neuvedla včas do insolvence, "údajně prodávala ojetiny":http://www.extra.cz/nad-vyvolenou-lharkou-evou-se-stahuji-mraky-policie-ma-dukazy-o-jejich-podvodech-podivejte-se a její podpis má také figurovat na řadě smluv o výkupu či převodu vozidel, které se nikdy neuskutečnily.
03.04.2014 17:50 |

podobné články

John nad propastí. Už na podzim ho VV možná vymění za Peake

 
Nad předsedou nejmenší vládní strany Radkem Johnem (VV) se pomalu stahují mraky. Ve straně se začíná mluvit o tom, že by měl odejít z postu předsedy, pokud VV neuspějí v krajských a senátních volbách na podzim letošního roku. Nejpravděpodobnější Johnovou nástupkyní by pak zřejmě byla vicepremiérka Karolína Peake (VV). John však stále věří, že u občanů zaboduje, např. kritikou vlády, ve které on sám nesedí.
15.02.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

John nad propastí. Už na podzim ho VV možná vymění za Peake

 
Nad předsedou nejmenší vládní strany Radkem Johnem (VV) se pomalu stahují mraky. Ve straně se začíná mluvit o tom, že by měl odejít z postu předsedy, pokud VV neuspějí v krajských a senátních volbách na podzim letošního roku. Nejpravděpodobnější Johnovou nástupkyní by pak zřejmě byla vicepremiérka Karolína Peake (VV). John však stále věří, že u občanů zaboduje, např. kritikou vlády, ve které on sám nesedí.
15.02.2012 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Liberecký kraj: Silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem je pro nákladní vozy uzavřena

 
Od půlnoci (dne 15.3.2016 v 0:00) je uzavřen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 t (s výjimkou autobusů). V návaznosti na toto opatření je aktivováno veškeré dopravní značení s výše uvedeným omezením, na jeho dodržování dohlíží Policie ČR ve spolupráci s MP Tanvald. Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozidla nad 3,5t je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35.
15.03.2016 13:10 |

podobné články

Vláda schválila reformu daní, VV i ODS jsou proti zrušení stravenek

 
AKTUALIZOVÁNO. Vláda na dnešním zasedání i přes nepřítomnost ministrů za TOP 09, kteří byli zastoupeni náměstky, schválila daňovou reformu. Reforma mimo jiné ruší koncept superhrubé mzdy a řadu daňových výjimek, včetně zvýhodnění stravenek. Opozice se nechala slyšet, že vládní reformu ve sněmovně nepodpoří.
24.08.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

Poslanci schválili SOCIÁLNÍ A DŮCHODOVOU REFORMU! Spočítejte si důchod!

 
Poslanecká sněmovna v pátek schválila důchodovou reformu. Poslanci také odhlasovali změny v zákoníku práce a sociální reformu. Další legislativní postup ovšem nebude jednoduchý, očekává se, že Senát všechny varianty vrátí zpět do sněmovny. Opozice také zvažuje žaloby k Ústavnímu soudu.
09.09.2011 15:35 |

podobné články

Senát má schvalovat reformu daní a finanční a celní správy

 
Senát má schvalovat vládní daňovou reformu včetně zdanění hazardu. Jeho podobu pravděpodobně navrhne pozměnit a platnost daňové reformy asi doporučí odložit až na rok 2015. Beze změn naopak zřejmě podpoří reformu celní a finanční správy. Schůze horní komory začne dnes po poledni.
07.12.2011 07:55 |

podobné články

Heger představí plány na historicky první reformu psychiatrie

 
Plány na historicky první českou reformu psychiatrické péče za využití fondů EU představí dnes ministerstvo zdravotnictví. Pokud se mu podaří dotace vyjednat, mohly by v letech 2014 až 2020 do oboru plynout evropské peníze. Česko konzultuje chystanou reformu s evropskými odborníky, na dnešní tiskové konferenci vystoupí expert Světové zdravotnické organizace Roberto Mezzina.
04.10.2012 07:05 |

podobné články

Na internetu se soupeří o největšího vola. Kanadský Dozer je prý o 2,5 centimetru vyšší

 
Záběry mohutného vola jménem Knickers způsobily na internetu pořádný rozruch. Zaznamenali je i manželé Schoenrockovi, kteří mají zvířecí útulek v kanadské provincii Manitoba. Protože i oni chovají jednoho obrovského vola, přeměřili ho. A zjistili, že jejich Dozer je o 2,5 centimetru vyšší než australský obr.
01.12.2018 02:00 |

podobné články

Přemysl Votava: Už zase bubnují, že nás ovinuly černý mraky…

 
Je několik měsíců od parlamentních voleb a od druhé přímé prezidentské volby. Výrazné vítězství Andreje Babiše a jeho ANO, ale také opětné vítězství Miloše Zemana. Výsledky voleb jsou nezpochybnitelné, byly zcela demokratické. Přesto opět z pražských kaváren a školních škamen bubnují, že „naši drahou vlast ovinuly nějaký černý mraky.“ Do stávky se děti ženou, místo školy do ulic, bude legrace, přijde i ta televize.
14.03.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Nad Alabamou se prohnaly obří mraky připomínající vlny tsunami

 
Obyvatelé Birminghamu ve Spojených státech se v minulém týdnu stali svědky neobvykle výrazného úkazu na obloze. Přes Alabamu se přehnaly obří mraky, které na první pohled připomínaly vlny na moři.
21.12.2011 14:00 |

podobné články

Na městečko se jako obrovská vlna valil pekelný bouřkový mrak

 
Některé přírodní úkazy nepřestávají lidi udivovat. Typickou ukázkou mohou být bouřkové mraky. Opravdu fascinující podívanou vytvořily mraky minulou neděli nad americkým městem Midlothian ve Virginii. Hustý horizontální oblak se tam valil jako mohutná vlna, která chce zaplavit celou oblast.
25.07.2012 16:05 |

podobné články