Článek

Náčelník Vojenské policie: Práce vojenského profesionála je fyzicky i psychicky náročná a zodpovědná

 
Náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž koncem roku při slavnostním nástupu v Národním památníku na Vítkově ocenil přes sto dvacet osob. Certifikáty a služební průkazy od něj dostalo přes třicet absolventů Odborného základního kurzu Vojenské policie.
06.01.2019 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kříž (232 článků)
Podobné články

Jake Gyllenhaal: Herectví není žádná náročná práce

 
Jake Gyllenhaal rozhodně nepatří k těm hollywoodským hvězdám, které mají tendenci v každém rozhovoru vypadat jako největší dříči na světě. Čtyřiatřicetiletý herec si myslí, že jeho práce náročná není a nebojí se to přiznat. Jeho poslední role byla přitom nesmírně fyzicky náročná, musel proniknout do světa profesionálního boxu a věnovat se mu několik hodin denně.
23.07.2015 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jake Gyllenhaal (82 článků)

MO ČR: Technická dohoda zlepší spolupráci Vojenské policie ČR a SR

 
U příležitosti 25. výročí vzniku Vojenské policie Slovenské republiky byla tento týden v Trenčíně uzavřena Technická dohoda mezi vojenskými policiemi ČR a SR. Dohodu podepsali náčelník Vojenské policie ČR plukovník Pavel Kříž a ředitel Vojenské policie SR plukovník Milan Hamar.
27.02.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kříž (232 článků)

Armáda ČR: Výstava přibližuje historii vojenského zpravodajství

 
Ředitel Vojenského zpravodajství brigádní generál Jan Beroun a ředitel Vojenského historického ústavu plukovník gšt. Aleš Knížek na Vítězném náměstí v Praze slavnostně zahájili výstavu Ve službách republiky – 100 let vojenského zpravodajství. Expozice mapuje historii vojenského zpravodajství a připomíná jeho důležité milníky. Výstavu připravil Vojenský historický ústav ve spolupráci s Vojenským zpravodajstvím, které si v letošním roce připomíná 100 let od svého založení.
17.11.2018 17:05 |

podobné články

Ministryně Šlechtová: Vojáci mě naučili, jak probíhají zahraniční mise

 
V Národním památníků na Vítkově v Praze se na slavnostním nástupu sešli příslušníci Armády ČR, Vojenské policie a Policie ČR, kteří se vrátili z nasazení v zahraniční misi z Afghánistánu, Iráku a Ukrajiny. Medaile a další ocenění jim předala ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž a náměstek policejního prezidenta plukovník Jaroslav Wild. Ceremoniálu se dále účastnil poslanci Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Jan Lipavský a Pavel Růžička a přidělenec USA v ČR plukovník Mark Wootan.
30.04.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kříž (232 článků)

Kříž se zřejmě stane náčelníkem Vojenské policie, i když proti tomu byl bývalý náčelník generálního štábu Pavel

 
Náčelníkem Vojenské policie se stane právník Pavel Kříž. Jeho jmenování dnes projednal branný výbor sněmovny. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) ho jmenuje do funkce pravděpodobně od 1. června. Proti Křížovi se dříve postavil bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel. Projednání ve výboru je zákonnou podmínkou jmenování, to samo je ve výlučné pravomoci ministra obrany.
07.05.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1793 článků) , Pavel Kříž (232 článků) , Petr Pavel (736 článků)

Náčelník Vojenské policie jednal v Itálii

 
Od pondělí 6. března do středy 8. března pobýval náčelník Vojenské policie (VP) brigádní generál Pavel Kříž v Itálii. Kromě schůzky se zástupcem velitele karabiniérů navštívil mimo jiné i specializované centrum NATO.
12.03.2017 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kříž (232 článků)

Novým předsedou Vojenského výboru NATO bude náčelník generálního štábu Pavel

 
Náčelník českého generálního štábu Petr Pavel se stane novým předsedou Vojenského výboru NATO. Do funkce byl dnes zvolen na jednání výboru v litevském Vilniusu. Neoficiální informaci potvrdil v telefonickém rozhovoru sám Pavel. Současného šéfa výboru, dánského generála Knuda Bartelse, by měl nahradit příští rok. 
20.09.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (736 článků) , Pavel Nový (463 článků) , Pavel Nový (333 článků)

Copak je to za vojáka? Ty nejvtipnější fotky vojínů mimo službu!

 
Služba v armádě je fyzicky i psychicky náročná. Vojáci proto musí občas upustit páru, aby byla legrace a mezi vším tím válčením byla i příležitost se zasmát. Tohle jsou ty nejvtipnější vojenské vylomeniny, které kolují po sociálních sítích.
01.11.2014 08:45 |

podobné články

Inspekce vojenské policie: v ČT pochybili velitelé akce

 
Inspekce vojenské policie prošetřila zásah své jednotky v České televizi a konstatovala, že pochybili velitelé, kteří akci připravovali. O výsledcích inspekce v úterý informoval poslance branného a bezpečnostního výboru zastupující náčelník vojenské policie Jiří Neubauer.
22.03.2011 15:55 |

podobné články

Šéf vojenské policie při zásahu v ČT nepochybil, může se vrátit do funkce

 
Kontroverzní zásah vojenské policie v České televizi prošetřila inspekce ministra obrany a dospěla k závěru, že vojenští policisté sice udělali řadu chyb, ale náčelník vojenské policie Vladimír Ložek nenese žádnou vinu a proto se může vrátit do své funkce.
28.04.2011 17:25 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Vojenští policisté odletěli do Iráku

 
V souladu se schváleným mandátem vyslala Česká republika v neděli 4. února do Iráku další výcvikovou jednotku Vojenské policie (2. VJVP-I). Na kbelském letišti se s vojáky rozloučil plukovník gšt. Petr Vohralík, náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž a velitel Velitelství Vojenské policie Tábor plukovník gšt. Roman Bis.
04.02.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kříž (232 článků) , Pavel Roman (328 článků) , Petr Pavel (736 článků)

Armáda ČR: Generál Opata se zúčastnil konference Vojenského výboru NATO

 
Ve dnech 28. až 30. září se náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata zúčastnil konference Vojenského výboru NATO v polské Varšavě. Hlavními tématy jednání bylo posílení vojenských schopností a připravenosti Aliance, adaptace velitelské struktury NATO, modernizace koaličních sil a nasazení vojsk v zahraničních operacích. Program konference zahájil předseda Vojenského výboru NATO Air Chief Marshal Sir Stuart Peach, po něm následovalo vystoupení ministra obrany Polska Mariusze Blaszczaka.
02.10.2018 07:40 |

podobné články

Čekají nás minimálně tři těžké týdny. Psychicky i fyzicky, říká Šlachta. Kritizuje nekoncepčnost jednání vlády i Sněmovny

 
Od pondělí začne na území České republiky platit určitý lockdown. „Čekají nás minimálně tři těžké týdny. Psychicky i fyzicky,“ píše ve svém příspěvku na sociální síti bývalý policista Robert Šlachta (Přísaha), který kritizuje především nekoncepčnost jednání vlády i Poslanecké sněmovny. I to, že omezení pohybu lidí mezi okresy mu opět znemožňuje setkávat se s občany.
28.02.2021 11:30 |

podobné články

Čekají nás minimálně tři těžké týdny. Psychicky i fyzicky, varuje Šlachta

 
Od pondělí začne na území České republiky platit tvrdý lockdown. „Čekají nás minimálně tři těžké týdny. Psychicky i fyzicky,“ píše ve svém příspěvku na sociální síti bývalý policista Robert Šlachta (Přísaha), který kritizuje především nekoncepčnost jednání vlády a sněmovny. I to, že mu omezení pohybu obyvatel mezi okresy opět znemožnilo setkávání se s občany.
28.02.2021 11:35 |

podobné články

Elitní jednotka Vojenské policie, známá jako SOG, končí

 
Vedení ministerstva obrany a Vojenské policie se zřejmě definitivně rozhodly zrušit ve stávající podobě Útvar speciálních operací Vojenské policie, známější pod anglickou zkratkou SOG. Reorganizaci Vojenské policie, která se dotkne SOG, potvrdilo večer i ministerstvo obrany.
10.06.2009 23:25 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Legendární Dakota bude ozdobou Leteckého muzea Kbely

 
Na základně dopravního letectva Praha-Kbely se uskutečnilo slavnostní předání legendárního vojenského transportního letounu Douglas DC-3 Dakota do muzejní sbírky Vojenského historického ústavu Praha. Symbolický klíč od letounu převzal ředitel Vojenského historického ústavu Praha plukovník gšt. Aleš Knížek od ředitele Vojenského technického ústavu Jiřího Protivy.
23.11.2018 13:35 |

podobné články

Anna K. v šoku: Napadla mě policie! Moc to bolí...

 
Jen co zpěvačka Anna K.  (45) zvítězila nad rakovinou prsu, hned zažila další pořádný životní šok. Jak sama tvrdí, nevybíravě ji fyzicky napadl strážník městské policie! "Chytl mě za operovanou a ještě bolavou ruku, na kterou jsem přecitlivělá fyzicky i psychicky. Nemohl to samozřejmě vědět, ale vzal mě tak brutálně, že jsem se bála, že mě zmlátí. Jako ve filmu. Dovláčel mě na druhou stranu chodníku. Bolelo to a já dostala úplný amok z toho, že si tohle někdo dovolí, natož policie,“ tvrdí zpěvačka.
28.05.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Anna K (213 článků)

Anna K. v šoku: Městská policie ji brutálně vyvlekla z auta

 
Jen co zpěvačka Anna K.  (45) zvítězila nad rakovinou prsu, hned zažila další pořádný životní šok. Jak sama tvrdí, nevybíravě ji fyzicky napadl strážník městské policie! "Chytl mě za operovanou a ještě bolavou ruku, na kterou jsem přecitlivělá fyzicky i psychicky. Nemohl to samozřejmě vědět, ale vzal mě tak brutálně, že jsem se bála, že mě zmlátí. Jako ve filmu. Dovláčel mě na druhou stranu chodníku. Bolelo to a já dostala úplný amok z toho, že si tohle někdo dovolí, natož policie,“ tvrdí zpěvačka.
28.05.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna K (213 článků)

Nemocnice Pelhřimov se potýká s nedostatkem sanitářů. Problém pomáhá řešit akreditovaný kurz

 
Práce sanitáře je neodmyslitelnou součástí ošetřovatelské péče. Není však o ni takový zájem, jako je poptávka ze strany nemocnic. „Chybí nám zejména muži. Je to totiž fyzicky náročná činnost. Sanitář manipuluje s pacienty, převáží je na vyšetření a pomáhá pečovat o těla zemřelých. Kromě fyzických předpokladů musí práci zvládnout i psychicky,“ říká náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Vladimíra Macháčková. Ta by aktuálně potřebovala přijmout tři sanitáře – muže do ošetřovatelských týmů na některých odděleních.
06.09.2017 13:00 |

podobné články