Článek

„Nabídli mi úplatek 1,5 milionu,“ tvrdí Kremlík. Babiš: Není náš člen

 
Exministr Vladimír Kremlík (za ANO) oznámil nabídku úplatku u zakázky na auditora mýta, uvedly SeznamZprávy. Kremlík webu řekl, že mělo jít o 1,5 milionu a že nabídka zazněla loni 20. prosince. Člen vlády oznámil, že mu nabídli úplatek, potvrdila BIS. Kremlík kvůli údajné nabídce úplatku podal trestní oznámení. Stejný krok ale učinil i poslanec Lukáš Černohorský (Piráti), který míní, že pokud se Kremlík, ředitel BIS či premiér Andrej Babiš (ANO) o nabídce dozvěděli a neřekli to policii, mohli se dopustit neoznámení trestného činu.
03.02.2020 18:15 |

podobné články

Podobné články

Koudelka z BIS lže? Kremlík sepsal tento tajemný text, který si přečte i Babiš

 
Exministr dopravy Vladimír Kremlík se opětovně vyjádřil na svém facebookovém profilu ohledně kauzy nabídnutého úplatku ve výši 1,5 milionu korun. Ten mu měl nabídnout právník Martin Janoušek a Kremlík měl skutečnost nahlásit až po 14 dnech prostřednictvím SMS zprávy šéfovi BIS Michalu Koudelkovi. A právě o tom Kremlík také píše.
05.02.2020 08:36 |

podobné články

Kremlík podává kvůli mýtnému trestní oznámení. A druhé míří na plukovníka Koudelku

 
Odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) podal trestní oznámení kvůli nabídce úplatku 1,5 milionu korun, kterou měl dostat od právníka Martina Janouška. Úplatek mu měl být nabídnut při řešení zakázky na auditora mýtného systému. Kremlík prý vše oznámil Bezpečnostní informační službě, která měla informovat premiéra Babiše. Poslanec Lukáš Černohorský (Piráti) podal v této věci na Babiše a ředitele BIS Michala Koudelku trestní oznámení za podezření na neoznámení trestného činu policii.
04.02.2020 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (332 článků)

A proč tak dlouho čekal? Šéfka TOP 09 vrhla podezření do Kremlíkova hlášení úplatku

 
Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) pro server SeznamZprávy.cz promluvil o nabídce úplatku u zakázky na auditora mýta. Mělo se tak stát před Vánoci v loňském roce a mělo jít o 1,5 milionu. Bezpečnostní informační služba (BIS) potvrdila, že ji člen vlády informoval, že mu byl nabídnut úplatek. Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová se však pozastavuje nad tím, že exministr úplatek tajné službě nenahlásil hned, ale až za několik týdnů, s časovým rozestupem, kdy byl exministrovi úplatek nabídnut. Právník Martin Janoušek oznámil, že na Kremlíka kvůli slovům o úplatku podá trestní oznámení, píší Novinky.cz.
03.02.2020 21:20 |

podobné články

Chtěli mě podplatit, tvrdí exministr Kremlík

 
Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) tvrdí, že mu byl v souvislosti se zakázkou na auditora mýtného systému nabídnut úplatek 1,5 milionu korun. Nabídka měla přijít loni těsně před Vánocemi od právníka Martina Janouška.
03.02.2020 15:20 |

podobné články

Zakázku na e-shop zkusíme zlevnit. O kolik? To nevíme, prohlásil Kremlík

 
Šéf resortu dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) byl na koberečku u premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli zakázce na e-shop na dálniční známky za 400 milionů korun. Kremlík po jednání řekl, že SFDI (Státní fond dopravní infrastruktury) se pokusí systém zlevnit. O kolik ale nebyl nikdo schopen říci.
17.01.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17514 článků)

Trapas na olympiádě: Rusové chtěli červené dresy. Nabídli ubohý úplatek a Češi se jim vysmáli!

 
Zraky všech hokejových fanoušků se upínají k pátečnímu ránu, kdy se česká reprezentace utká s hokejisty z Ruska. Ti tak urputně toužili po červených dresech, o které si jako první řekli Češi, že vedení našeho týmu nabídli úplatek. Ten byl však tak směšně nízký, že si spíš způsobili pořádnou ostudu!
22.02.2018 17:50 |

podobné články

Kremlík končí na dopravě okamžitě. „Zlatý padák“ se nekoná, dostane jen odchodné

 
Ministerstvo dopravy přehodnotilo postavení odvolaného ministra Vladimíra Kremlíka a nakonec pro něj neuplatní dvouměsíční výpovědní lhůtu. ČTK o tom v pátek informoval mluvčí ministerstva František Jemelka. Kremlík tak na ministerstvu skončí okamžitě. Původně měl podle úřadu ministrovi jmenováním vzniknout pracovní poměr, úřad vůči Kremlíkovi postupoval podle pravidel pro výpověď ze zákoníku práce. Nyní bude uplatňovat pravidla určená pro představitele státní moci, Kremlík dostane pouze odchodné.
07.02.2020 17:30 |

podobné články

Kremlík odchází z ministerstva, výpovědní lhůtu mít nebude

 
Bývalý ministr Vladimír Kremlík na ministerstvu dopravy skončil. Úřad přehodnotil své původní stanovisko a pro odvolaného ministra neuplatnil dvouměsíční výpovědní lhůtu. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva František Jemelka. Původně ministerstvo vůči Kremlíkovi postupovalo podle pravidel pro výpověď ze zákoníku práce, nyní bude uplatňovat pravidla určená pro představitele státní moci. Kremlík tak dostane pouze odchodné.
08.02.2020 06:21 |

podobné články

Celebrity kážou vodu a pijí víno. Opozici umlčet, jakkoli. Obchod se strachem? Badatel Kremlík o vratkých základech „boje o klima“

 
ROZHOVOR Férová debata? Ale jděte. „BBC už před lety přijala směrnici, že kritici klimatismu nesmí do vysílání,“ připomíná historik a překladatel Vítězslav Kremlík uniklou směrnici, kterou v roce 2018 otiskl například deník The Times. A když nejde skeptika rovnou zakázat, aktivisté podle Kremlíka protestují u velkých korporací, aby se alespoň opozice přidusila zastavením penězovodů, či „schováním" nežádoucích myšlenek. Kremlík přidává i vlastní zkušenost s moderátorem Českého rozhlasu či s českou celebritou, která si o klimatu uspořádala přednášku.
16.02.2020 12:20 |

podobné články

Kremlík šel za Babišem a ten mu řekl: Máte zelenou. Novinář Kroupa vyprávěl, co zjistil o kauze dálničních známek

 
Reportér serveru Seznam Zprávy Janek Kroupa potvrdil, že exministr dopravy Vladimír Kremlík věděl o pořizovaném odposlechu. Zároveň také dodal, že celá kauza, v níž jde mimo jiné o 1,5milionový úplatek, bude ještě pokračovat. Kromě úplatku jde také o okolnosti ohledně chystaného systému na provoz elektronických dálničních známek.
11.02.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (142 článků)

Kremlík si po vyhazovu užívá: Večírky, ňadra na talíři. A řekl, jak křičel na Babiše

 
Bývalý šéf resortu dopravy Vladimír Kremlík má za sebou krušný měsíc. Napřed přišel vyhazov, pak mu neuznali ani dvouměsíční výpovědní lhůtu a ještě sám na sebe „práskl“, že málem dostal úplatek a nenahlásil to policii. Po kritice, která se na něj snesla, mluvit s novináři už moc nechtěl. Zato jeho instagram se skoro nezastavil. Exministr netruchlí, naopak si užívá života plnými doušky. Fotografie z fitka střídají videa z večírků a chlubí se i krásnými dámami po svém boku. Naposledy si teď ještě zavzpomínal na to, jak se mu spolupracovalo s premiérem Andrejem Babišem (ANO).
16.02.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17514 článků)

Babiš odpálil „Kremlíkův úplatek“. Ale je tu další průšvih

 
Premiér Andrej Babiš tvrdí, že neměl žádné informace o úplatku, který ohlásil odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). „O úplatku jsem nevěděl. Řešit to nebudu. Pokud je to pravda, má to řešit policie,“ řekl Babiš v souvislosti se zakázkou na auditora mýtného systému. Není to ale jediný problém uvnitř hnutí ANO, spojený s mýtným systémem. Bývalý radní a místostarosta radnice Brno-střed Jiří Švachula (dříve ANO) je podezřelý z ovlivňování veřejných zakázek, včetně jednání okolo mýta, a hovoří se o jeho velkém vlivu na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
04.02.2020 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17514 článků)

Kremlík náměstek nebude a ministerstva se slučovat nebudou, rozčílil se Babiš

 
Premiér Andrej Babiš uvedl v pátek ráno vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) do funkce ministra dopravy. Havlíček v čele resortu vystřídal Vladimíra Kremlíka (za ANO), který skončil kvůli předražené zakázce na informační systém na elektronické dálniční známky. Babiš odmítl informace, že by se měl stát Kremlík náměstkem.
24.01.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17514 článků)

Au. Vyhozený ministr Kremlík sepisuje knihu, má ohromit politickým humorem i erotikou

 
Exministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík, kterého si ještě vloni na jaře premiér Andrej Babiš (ANO) velmi chválil, zatímco dnes se k němu téměř nezná, se rozhodl napsat knihu. Bývalý člen vlády v ní prý popíše, kdo skutečně v Česku drží otěže moci. V knize prý nebudou chybět ani erotické scény.
21.02.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17514 článků)

Úplatek Babišovu muži: Byl opilý. Pak si právník vzpomněl. Jede v tom BIS

 
Exministr dopravy Vladimír Kremlík se nechal slyšet, že v souvislosti s e-shopem na dálniční známky mu byl nabídnut úplatek 1,5 milionu korun. Uvedl to pro Seznam Zprávy. Jak píše server Aktuálně.cz, následnou akci BIS pak překazilo jeho odvolání.
04.02.2020 08:25 |

podobné články

Proč padl Kremlík? Komentátor také ukazuje, jak bláznivě uvažuje opozice

 
Ač ho premiér Andrej Babiš (ANO) ještě na jaře loňského roku vychvaloval jako zkušeného manažera, dnes již Vladimír Kremlik není ministrem dopravy. Babiš svého ministra vyhodil a dal od něj ruce pryč. Zkušený komentátor Bohumil Pečinka se pokusil rozkrýt pozadí Kremlíkova pádu.
10.02.2020 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17514 článků)

Kauza Pošta: O úplatek jsem si řekl opilý, omlouvá sám sebe Choc

 
Dvě piva a panák whiskey – ty prý mohou za celou kauzu Česká pošta. Tvrdí to alespoň politik Kamil Choc (ČSSD), který nabídl Lukáši Čadkovi, že pomůže obchodní spor s Českou poštou urovnat, pokud mu poskytne třímilionový úplatek. Choc ovšem tvrdí, že na nahrávkách, kde Čadkovi tlumočí nabídku na úplatek, byl opilý.
11.09.2015 13:45 |

podobné články

Odvolaný Kremlík bude dělat na ministerstvu dopravy náměstka, řekl Babiš

 
Odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík bude v resortu dál působit jako politický náměstek. Pro MF Dnes to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).
23.01.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17514 článků)

Anonym, posedlost, řev. Exministr Kremlík vůbec poprvé o chování Babiše, když u toho nejsou novináři a poradci

 
Když předseda vlády Andrej Babiš (ANO) přivedl do vlády právníka Vladimíra Kremlíka, mluvil o něm jako o schopném manažerovi, který v barvách hnutí ANO zvládne řídit resort dopravy. V lednu 2020 však téhož ministra vyhodil z kabinetu pro neschopnost řešit zakázku na e-shop s dálničními známkami. A Vladimír Kremlík se po pár týdnech rozhodl, že přišel čas otevřeně promluvit o tom, co je Babiš zač.
15.02.2020 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17514 článků)