Článek

Na Zemana ještě budeme vzpomínat jako na umírněného... Politolog čeká velkou jízdu

 
Za necelé dva měsíce čeká Česko třetí přímá volba prezidenta republiky. Tu však například politolog Stanislav Balík označuje za „největší systémovou chybu“. Varuje, že díky ní se do čela našeho státu může dostat osobnost, při které budeme na dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana vzpomínat jako na umírněného.
19.11.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27577 článků)
Podobné články

Komentátor Holec v úžasu: Lampasák a člen KSČ Pavel píše o roku 1968? Budeme vzpomínat na Zemana

 
Komentátor serveru Info.cz kroutí hlavou nad tím, co předvádí český generál ve výslužbě Petr Pavel. Stane-li se jednou prezidentem, tak ještě budeme nostalgicky vzpomínat na to, jakým prezidentem byl Miloš Zeman.
28.08.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27577 článků) , Petr Pavel (1088 článků)

Ekonom z TOPky: Brzy budeme všichni vzpomínat na Mirka Kalouska

 
„Krize přijde, a bohužel brzy, a všichni ještě budeme vzpomínat na Miroslava Kalouska,“ předpovídá liberecký zastupitel Zdeněk Chmelík (TOP 09) s výhledem, že nás již brzy čekají dosti neradostné zítřky. Vláda dle něj během krize častokrát „shazovala peníze z vrtulníku“ i těm, kteří je reálně nepotřebovali, a kvůli politice tištění nových peněz nás brzy doběhne vysoká inflace a nutnost splácení extrémního zadlužení. Nejvíce to mají pocítit ti nejchudší.
03.07.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7677 článků)

Babiš do toho šlape, opozice se jenom brání. Poučení od slavného německého kancléře. V září to bude ještě mnohem tvrdší, tuší politolog Kubáček

 
Jako Gerhard Schröder, když obhajoval mandát kancléře! Známý politolog Jan Kubáček analyzuje předvolební taktiku premiéra. ANO začíná posilovat a stabilizuje voliče. Opozice se jen brání. Andrej Babiš vede ofenzivní kampaň, a ještě přitvrdí. Nic podobného, jako se dělo ve Spojených státech, ale politolog neočekává. „Nemyslím si, že by hrozilo nějaké dobývání Poslanecké sněmovny, obsazování Parlamentu. Tato kultura u nás není,“ podotýká s tím, že žádné barikády po volbách nečeká. Reálně hrozí pat a dlouhé dohadování o sestavení kabinetu. „Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby byl nakonec premiérem někdo jiný než Andrej Babiš, Ivan Bartoš nebo Petr Fiala. Může to být někdo, kdo v dané konstelaci situace bude vadit nejméně, působí kompromisně a dokáže vytvořit pestřejší koalici,“ říká politolog.
02.07.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25075 článků) , Petr Fiala (4670 článků) , Jan Fiala (388 článků) , Jan Fiala (388 článků) , Ivan Ivan (2577 článků) , Jan Nic (29 článků)

Komentátor Šídlo: Na Klause se bude ještě vzpomínat

 
Miloš Zeman nezapomíná, a proto jeho prezidentství možná bude do značné míry érou zúčtování. Pokud splní vše, co v kampani sliboval, budeme nejspíš na odcházejícího Václava Klause vzpomínat jako na poklidnou éru nikterak aktivní hlavy státu. No a politici by se prý měli rovnou začít bát. Miloš Zeman čekal na svou historickou šanci dlouho a bezpochyby si ji náležitě vychutná.
28.01.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10841 článků) , Miloš Zeman (27577 článků)

Poslední pravicová vláda? Zdraží, mnozí si to dovolit nemůžou. Přijdou exekuce. Na Babiše budeme vzpomínat, bojí se psychiatr

 
Psychiatr Tomáš Rektor cítí, že bude zle. Má obavy, že bude tak zle, že lid ještě bude vzpomínat na Andreje Babiše (ANO) jako na dobrého premiéra.
16.10.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25075 článků)

Politolog: Zeman ztrácí podporu, kryje to Kajínkem. Babiš si hraje na mučedníka

 
Miloš Zeman se vrací z Číny a čeká se, jak přistoupí k odvolání Andreje Babiše (ANO). Bohuslav Sobotka (ČSSD) prezidentovi hrozí kompetenční žalobou. Podat by ji měl, míní politolog Lukáš Jelínek. Nejde prý jen o Zemana, ale i další prezidenty v budoucnu. Politolog také pro Blesk.cz komentuje, jak vnímá Zemanův tah Kajínkem i Sobotkovy obavy, že by se Babiš mohl stát mučedníkem. Tuhle roli podle něj hraje šéf ANO už dávno.
18.05.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25075 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27577 článků)

Lidé na Facebooku stále vzpomínají na Nikolu, která streamovala děsivou jízdu smrti. Tohle jí píšou...

 
Velmi smutný příběh dvou dívek, které vysílaly na Facebooku svou tragickou autonehodu, obletěl v polovině roku celé Česko. Nikola B. divokou jízdu nepřežila. S blížícími se Vánocemi na krásnou dívku lidé začínají vzpomínat. Moc by si přáli, kdyby se tragická událost nestala a dívka byla mezi nimi. A nejen to vyjadřují na facebookové stránce, kde jí píší smutné vzkazy...
10.12.2017 12:10 |

podobné články

Teď budeme mrznout, bojí se politolog z Ukrajiny. Jeho kolega se z výsledků voleb raduje

 
Ukrajinský politolog Kost Bondarenko je přesvědčen, že volební výsledek nedělních voleb neznamená mnoho dobrého. Podle něj se Ukrajina nebude schopna domluvit s Ruskem o plynu a pravděpodobné budou i další rozsáhlé boje na východu země. Navíc prý v podstatě shodné výsledky Bloku prezidenta Porošenka a Lidové fronty premiéra Arsenije Jaceňuka mohou vést k paralýze moci. Politolog Volodymyr Fesenko však zase zdůraznil údajná pozitiva, domnívá se, že vítězství těchto dvou stran znamená stabilitu a možnost hned pracovat.
27.10.2014 15:30 |

podobné články

„Nesouhlasím s pokračováním demonstrací!“ Zakladatelka žlutých vest zásadně promluvila pro PL k tomu, co se právě děje ve Francii

 
EXKLUZIVNĚ Prezident Emmanuel Macron Francii vládne tak, jako by země byla nějakým malým začínajícím podnikem. V občanech z toho roste pocit velkého zklamání. To řekla ParlamentnímListům.cz jedenapadesátiletá Jacline Mouraudová, která stála u zrodu hnutí žlutých vest ve Francii a dnes je považována za zástupkyni umírněného křídla. Tato rozvedená matka tří dětí z bretaňského Ploërmél vystupuje jako hudebnice s tahací harmonikou, ale je i terapeutkou využívající hypnózu.
12.01.2019 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (670 článků)

Půl roku do voleb. Politolog tuší černého koně, o kterém se vůbec nemluví

 
POLITOLOGOVÉ Hnutí ANO Andreje Babiše navzdory skandálům svého šéfa míří nezadržitelně k volebnímu vítězství ve sněmovních volbách. I když někteří nezdolní optimisté říkají, že do rozhodujícího hlasování zbývá ještě několik měsíců, takže se může ještě ledacos stát, politolog Jan Kubáček je realista. „Aby ANO nevyhrálo, muselo by dojít k nějaké zásadní aféře Andreje Babiše, která by zapůsobila jako šrapnel. Ale současně by se vedle toho musel objevit atraktivní protikandidát,“ prohlásil známý politolog. Ale současná nabídka alternativ v podobě vedení sociální demokracie a dalších stran je podle něj slabá. „Neměl by to být omšelý politik, který je na politické scéně dlouho a lidé jsou z něj unaveni,“ řekl ParlamentnímListům.cz k představě, jak by měl vypadat ten, kdo by nahradil Andreje Babiše. A prozradil, že ve volbách by mohli také zabodovat Piráti.
23.04.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25075 článků)

Ještě horší... Zbořil ke ,,konci" Kalouska

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Už jsme takových překvapení dávaných do souvislosti s panem exministrem zažili dost…“ Politolog Zdeněk Zbořil reaguje na oznámení předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který se rozhodl v příštích volbách do sněmovny už nekandidovat. „Pro jeho způsoby je lepší, když na ně není vidět, pro občany ČR nikoliv,“ dodává politolog. Ke schválení rekordního schodku státního rozpočtu podotýká: „Helikoptéry asi budou a tři sta volů a hřiven stříbra do Němec, jako za svatého Václava, asi také.“ Politolog přidává i komentář k vyjádření bývalého brněnského zastupitele. „Jarek Nohavica není jen Čech, ale Moravan, nebo ještě lépe Ostravák, který vydrží i vulgarity pana Hollana.“
13.07.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7677 článků) , Zdeněk Němec (7 článků)

Popularita Zemanovi může vydržet. Politolog popsal, jak nad ním vyhrát

 
ROZHOVOR Jak porazit prezidenta Zemana ve volbách? To ví politolog Lukáš Jelínek, který svůj recept popsal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Zároveň se vyjádřil k jeho aktuálnímu vystupování v médiích: „Média jsou pro Zemana dar.“ Zájem tisku a televize o Zemana ale považuje za přehnaný. Neodpovídá podle politologa v podstatě formální pozici, kterou má v českém ústavním systému.
02.03.2016 04:45 |

podobné články

Předvolební pravidla ČRo totálně vytočila jinak distingovaného Duku

 
Kardinála Dominika Duku, kterého lidé znají jako umírněného a distingovaného muže, přivedla pondělní debata na Radiožurnálu o církevních restitucích téměř k nepříčetnosti. Napřed se obořil na vládu v demisi, navrhující chránit Pražský hrad před restitucemi zákonným opatřením, poté se rozlítil, když jej redaktorka zastavila, aby nenabádal těsně před volbami ke konkrétnímu hlasování.
22.10.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1138 článků)

Umírněný islám neexistuje. A evropské země diskriminují muslimky! Erdogan vystoupil s bouřlivým projevem

 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podnikl verbální výpad na adresu „umírněného islámu“. Podle Erdogana termín „umírněný islám“, který se často používá na Západě, slouží pouze k oslabování islámu jako takového namísto toho, aby jej odlišil od muslimských extremistů. Původ termínu „umírněný islám“ Erdogan spatřuje v západním světě.
10.11.2017 18:15 |

podobné články

Jitka Čvančarová to u Jana Krause nevychytala s účesem: Vypadala jako zmoklá mánička

 
Jitka Čvančarová (39) se objevila v nejnovějším díle Show Jana Krause a překvapila v mnoha ohledech. U herečky jsme zvyklí na to, že se ráda pyšní svými bujnými přednostmi, ale tentokrát je schovala do umírněného výstřihu svých dlouhých šatů. Jitce to velmi slušelo, ale někteří lidé jí vyčítají účes na zmoklou máničku.
04.01.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1214 článků) , Jitka Čvančarová (912 článků)

Jak chcete vybudovat euroislám? Kechlibar předkládá příběh francouzského umírněného imáma. Dopadl špatně

 
Matematik a publicista Marian Kechlibar píše o francouzském imámovi, který čelí vlně výhrůžek smrtí za to, že je moc umírněný. Jeho osudy jako by ilustrovaly to, o jak nemožný úkol se teď francouzská vláda snaží – vybudovat „euroislám“.
05.12.2020 21:25 |

podobné články

Prezident se nemístným bonmotem o kalašnikovu zbytečně ztrapňuje, míní politolog

 
Neexistuje doba, kdy by se dala slova prezidenta Miloše Zemana o premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) a kalašnikovu tolerovat, míní politolog Jan Kubáček. „Snad jen kdyby byl Miloš Zeman v roli Winstona Churchilla a taková slova pronášel na adresu Adolfa Hitlera,“ řekl politolog Novinkám.
26.01.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (802 článků) , Winston Churchill (172 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27577 článků)

Tak když se toho ujme Němcová... Zbořil udeřil na Senát. Dosti zle

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA ANO a Piráti? Nesrovnatelné! Pozice hlavních rivalů tři měsíce před volbami komentuje politolog Zdeněk Zbořil. A že opozici chybí populismus a tratí na pevných zásadách? „Roztomilé.“ Snaha Senátu o zbavení prezidenta Miloše Zemana úřadu bude podle Zbořila pokračovat až do prezidentských voleb. „Jejich akční rádius je poměrně málo široký, ale stěžovat si někde za hranicemi umí,“ podotýká. Politolog se vyjadřuje k plánu korespondenčního hlasování pro občany v cizině. „Nejsem si jist, zda občané trvale žijící v zahraničí mohou odpovědně sledovat českou politiku jinak než prostřednictvím médií, zejména jsou-li mezi nimi i ta, kterým komisařka Jourová nedůvěřuje,“ říká. Politolog komentuje rozhovor senátorky Miroslavy Němcové, novinky v opatřeních v souvislosti s epidemií covid-19 a v závěru přidává zamyšlení na svátečními dny.
05.07.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1721 článků) , Miloš Zeman (27577 článků)

Emmě Smetaně na Nově říkali vyl***alka. To proto, že… „Horší ženskou jsem nezažil. I po letech se štítím vzpomínat.“ Je toho víc. Mnohem víc

 
Emma Smetana (úředně Smetanová) je česká herečka, muzikantka, novinářka, moderátorka zpráv a vystudovaná politoložka. Jednou z jejích dosavadních štací byla také soukromá televize Nova. ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit se dvěma kolegy, kteří Smetanovou jako kolegyni zažili. Ještě teď se jim prý ježí chlupy na rukou, když mají vzpomínat na výstupy a přesvědčování, jaké s ní zažili.
27.08.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Emma Smetana (632 článků)